Kdy začít čistit zoubky?

nadik
9. čer 2009

Ahoj maminy chtěla jsem se zeptat, kdy jste začaly čistit zoubky? Naší malé je 13měs. a zoubků má 6, ale né ještě v plné velikosti, tak nevím zda začít nebo ještě čekat.

nadik
autor
13. čer 2009

radkar: já se radila v lékarně a byla mi doporučena ta Weleda, není to pasta klasická je to jen směs bylin, které jsou určené k polykání a ještě píší,že to prospívá k zažívání ten fenykl, takže pohoda můžeš dávám samozřejmě jen maličko 🙂

lenousek100
13. čer 2009

Ahoj, tak mě zubařka říkala, že pastu používat až od 2 let. Kartáčky jsme aktivně nakoupily ještě než jsem se zubajdy zeptala, ona mi doporučila čistit tzv. jednosvazkovým kartáčkem a každý zoubek zvlášť. Zatím nám to docela jde, máme 7 zubů. A v půlce července jdeme s malou poprvé k zubaři.

radkar
13. čer 2009

děkuju, tak já to asi nechám ještě bez pasty a až budem mít víc zoubků,tak zkusím to Weledu. Já čistím klasickým malinkým kartáčkem z DM.

nadik
autor
15. čer 2009

Ve středu jdem očkovat, tak si nechám poradit toho zubaře, ale bude to asi taky objednání na dlouho dopředu, co tahle slyším od maminek, tak všude přeplněno ☹

iloha
15. čer 2009

nadík, nás vzala paní doktorka během cca 10 dnů.

lenousek100
15. čer 2009

nadik, nás vzala naše "rodinná" zubařka, kam chodím já i MP. Zkus se třeba taky domluvit s tvou zubařkou, docela často takhle berou rodinný příslušníky, mají to tak i mé kamarádky 🙂

petja
15. čer 2009

No me syna muj mudr taky nevzal,ze nema male pacienty vubec,pac nema male nastroje a sestra mi dala tipa na mudru co otvira ted ordinaci a ta nas vzala akorat sestra se pri objednani silene divila co tam s nim v 1,5 roce chci delat

tomasek06
16. čer 2009

Tak to je fakt divné petja. Můj doktor taky nemá dětské pacienty a vzal mi ho. Kontroluje ho normálním nářádím, taky nemá mini. Chodíme k němu už od jednoho roku.

nadik
autor
16. čer 2009

Ten můj děti nebere určitě.... velké křeslo atd.... i tak má plno...

tomasek06
16. čer 2009

No ten můj má taky velké křeslo. Jsem tam s ním a malý leží na mě.

iloha
16. čer 2009

tomasek náš zubař taky nebere děcka až od 15 výše.....a už má přeplněno
Důvod proč nebere děti, nemá rád dětský brek a nemá drobná vrtátka 🙂

nadik
autor
16. čer 2009

Myslím si, že děti mají mít dětského zubaře, jako mají dětského doktora. Jsou tam hračky dostávají obrázky atd, je to prostě pro ně určené. Ale proti gustu žádný dišputát 🙂.

lenousek100
16. čer 2009

moje dr má taky jen velké křeslo. Asi to má každý jinak. Obrázky dává taky, hračky tam má taky - na skříňce, asi je vytahuje jen, když přijde dítě (nebo třeba i dospělý, co se bojí zubaře 😀 ).
No, v půlce července uvidíme, jak to bude probíhat a pak vám sem napíšu.

tomasek06
16. čer 2009

Jo jo můj zubař má taky přeplněno, ale rodinné příslušníky bere. A hračky má taky 🙂 i obrázky a dokonce jednou malý dostal lízátko. Jsem se pobavila zrovna u zubaře a lízátko 😀

pesa
17. čer 2009

ahoj - my čistíme od prvního zoubku - ze začátku bez pasty jen tim gumovym na prst (nebo silikonovej či co to bylo) a když jich měl pak už asi 6 tka jsme začla dávat i pastu - elmex. teď má skoro všechny ale pro změnu začal dělat scény při čištění - nemáte někod nějakej tip? rostou mu poslední 5ky a asi jak ho to bolí tka si nechce nechat šahnout do pusy a když už ho přeperu tak aspoň ječí

tomasek06
17. čer 2009

Můj malý mi taky jednu dobu dělal scény při čištění, asi ho to bolelo. Ale pak to zase přestalo.

michaelabrazdilova
25. říj 2013

Můj zubař doporučuje chodit k zubaři s dítětem co nejdříve. Můžu říct, že to pomáhá, dítě nemá takový strach, jak roste. Navštěvuji tohoto zubaře: studio32

elastiq
28. říj 2013

Začali jsme také kartáčkem na masáž dásní, zhruba kolem toho prvního roku, nejprve pouze vodou, o něco později, až se naučila plivat jsme začali používat zubní pastu Elmex dětskou, doporučil nám ji také náš zubař, že je velmi účinná a neutrální chuti, která nesvádí děti k polykání