Kdy začít dávat dítě na nočník?

domiz
10. črc 2011

někde jsem četla,že by se dítě mělo poprvé posadit na nočník až bude samo chodit.co myslíte?

verka12
11. črc 2011

Já začalá malého dávat až kolem 15 měsíce , ale žádny efekt až asi kolem 21 měsíce jsme se chytli a to tím , že na zahradě chodil bez slipků a viděl co se děje. Jinak mu to bylo docela šumák 😀 .

viola1987
28. čer 2015

Vim ze je to stara konverzace, ale chozeni na nocnik je aktuální tema. Synovecek od deseti mesici dokázal rikat tata baba teta, udelat zvuk zviratka kdyz se ho clovek zeptal, proto mi prijde divne tvrdit, ze by dite do roka a pul nerozumelo k cemu je nocnik, kdyz na roce dokaze ukazat na osobu na kterou se ptate. Bohuzel nazor ze dite se má ucit na nocnik až od dvou let je jen lobby nejake plinkarske firmy. Proto jsou weby plné nestastnych matek, ktere zacali až později, ze jim dite ještě ve dvou a pul letech odmita nocnik. To ze se dite posazuje od pul roku na nocnik neznamena nutne ho nutit nasilim a proti jeho vůli.

angie.shy
28. čer 2015

Já už taky přečetla ledasco, nebyla jsem matka, co by vysazovala na nočník od 6 měsíců, dokonce ani od 12, poprvé jsme to zkoušeli nějak kolem 18 měs. ale averze šílená, pak někdy po druhém roce, averze furt šílená, ve dvou a půl letech, averze ještě šílenější... vždy mezi tím byla vesměs pauza, kdy jsem to nehrotila a čekala, že by malá mohla začít chcít sama... nakonec nočník teda vzala na milost měsíc před třežími narozeninami, na velkou se nedaří stále, aktuálně je jí 3 a 1/4. A tak si říkám, jestli v příadě dalšího dítěte fakt nezačít dřív jak psala výše @m.o.u.s.e jen proto aby si to dítě na ten nočník zvyklo v době, kdy ještě nemá pořádně svůj vlastní názor a vzdor... protože moje dítko velmi dobře chápalo nočník a k čemu slouží, ale prostě je hrozně vzdorovitá ve všem, tak to bylo i s nočníkem...

kimby
28. čer 2015

Dceru jsem začala dávat na nočník v 8měs, kdy začala sedět. Šlo o to, aby si v klidu zvykala na to sezení na nočníku. Přišlo ji to přirozené, protože jsme z toho udělali pravidlo ihned po každém probuzení. Přijala to a v 1,5roce byla komplet odplenkovaná, protože zkrátka spolupracovala a vyhovovalo ji to.

Syn má 9měs, začal nám nyní sedět, tak začínám s nočníkem stejně tak. Jak to půjde, ukáže čas.

Mám jen zkušenost, že jakmile se začne zkoušet nočník v době, kdy už dítě stojí-chodí, tak dítě nemá na sezení na nočníku čas, utíká z něj a bojkotu. Pak už nezbývá než jen čekat, až k tomu dojde samo a bude chtít v klidu sedět.

ashley11
29. čer 2015

Tak naše zkušenost je taková, že kolem jednoho roka a i dříve jsme zkoušeli nočník. Ale kolem roka to bylo intenzivnější. NEDARILO SE! Náš klucik na něm sice hacal, ale sem tam se vycural, ale po pár dnech neustáleho snažení když uviděl nočník, utíkal rychlosti blesku a křičel. Nechtěl nočník ani vidět. Tak jsem nočník na 3 měsíce zavřela do skříně a vytáhla po 3 měsících a stejný problém. Nenutila jsem ho, ale tak nějak jsem cítila, že je na nočník vážně asi ještě maličkej. Je to 14 dní, co jsem opět zkusila vytáhnout nočník a EJHLE!!! sundala jsem pliny a za 4 dny od posazeni na nočník jsme úplně bez plen, krásne si říká kdy se mu chce, drží, že se ani nepocurava a je mu 22 měsíců. Prostě přišel den, kdy to už šlo a nezpusovbovala jsem mu nočníkem žádné "trauma". A podle mě o tom to je, každé dítě chce určitý svůj čas, nic nehrotit, ono to jednou přijde...

m_m_m
29. čer 2015

Já jí na něj dávám od té doby, co jistě sedí (cca 7,5 měsíce) - z praktického důvodu - nevadí jí na něm sedět, vždycky se počůrá (ikdy asi nechápe souvislosti), takže pak nemá tak mokrou látkovou plínku (jinak bývala hodně rychle durch) a navíc do nočníčku pravidělně kaká, což je obrovská výhoda, protože když to udělala do plínky, tak musela do sprchy, kolik toho bylo...Tak snad jí to zůstane a časem pochopí 🙂.

maudn
29. čer 2015

od doby,co sedí,aby se s ním seznámil. Ale dle mé zkušenosti intenzivně učit až kolem druhého roku a když to neujde, prostě pár měsíců počkat. A rozhodně nesouhlasím,že je to o pohodlnosti maminky, pro mě není nijak pohodlné měnit plíny a dát nehorázné peníze za pleny, je to o zralosti dítěte a do jisté míry i ročním období (kluci se snadněji učí nahatí)

anetpierowska
29. čer 2015

Dala jsem syna poprve kolem roka, nechtel. Tak jsem to zkusila cca za pul roku a To uz v pohode. Vzdy jsem si k nemu sedla a hrala si s nim. A o te doby nemel plynku pres den vubec.🙂