Kdy začít polohovat kočárek z lehu do vyvýšené polohy?

raculka
6. led 2007

Chtěla bych se zeptat,kdy je vhodné začít s polohováním kočárku do polohy,kdy mimi aspoň trochu vidí ? Ale přitom ještě samo nesedí?
Naše dítko už zajímá svět(bude mu půl roku) a tak si říkám,jestli už ho můžu trochu zvednout z lehu do polosedu,ale opravdu jen mírně -když nespí a chce se rozhlížet? Nemůže to třeba mít špatný vliv na zádíčka?
díky za vaše zkušenosti a rady
😉

boadella
6. led 2007

Ahojky Raculko 😉
My jsme začali asi taky tak nějak. Hlavně jsem nosila malou i v klokance, kde taky seděla. A je fakt, že v kočárku mi sklouzávala dolů, ale my jezdili ve vašem věku v létě. Ty budeš mít určitě na malýho fusak 😉 Takže si myslím, že ho klíďo nech koukat po holkách. 🙂

carodkaa
6. led 2007

Raculka:dobry tema,taky by me to zajimalo 😉

raculka
autor
7. led 2007

Carodkaa-koukala jsem i do knížek co mám doma,ale bohužel jsem nikde nic nenašla.Já vím,že je to každého věc,ale nerada bych něco pokazila.Ještě ke všemu musíme pořád cvičit Vojtovou metodou,takže jsem o to opatrnější.Asi se zeptám na názor DR a kdyžtak napíšu 😉
Jak sleduji z dizkusí,máme podobné problémy 😀

georgine
7. led 2007

vetsinou vsichni i v knizkách radí polohovat ditko az od doby kdy uz dokáze samo sedet.. v praxi to vypadá trochu jinak, protoze si myslim ze mimca chcou mít prehled, a ted je vhodne obdobi(fusak) já malého poprve trochu vyvýšila v 7-8 mesicích, jenom o 1.nebo2.polohy proste mírne jenom aby se nereklo.. a nemelo by mit nízko telícko a hlavicku ve spatne poloze.. proste prirozene, trosku vis at má operku správne kde má být. mylsim ze 7.8.mesi je ideál.. a ve fusak se bude citit pevnejsi a navic nebude sklouzávat.

jita2
8. led 2007

Raculko,
taky si myslím, že bys ještě měla radši počkat, prostře pro jistotu, tvoje mimi si určitě během dvou měsíců sedne, pak už to bude bez problémů, tak chvliku vydrž a za měsíc, za dva, budeš mít jistotu, že tím nic nemůžeš pokazit...

lilourich
8. led 2007

Holky zajímalo by mě, jestli je to s tou lehačkou pro mimča stejný jako u autosedačky, že by v tom mělo být nejvíc 2 hodiny. I když jí narovnám, jak nejvíc to jde, tak úplně rovná neni 😒 Nikde na netu jsem to nenašla, kolik hodin, tak v tom to mimčo může být.

skraut
8. led 2007

Taky by mě to docela zajímalo, malý bude mít půl roku a snaží se už trochu zvedat, když ho chytnu za ručičky tak se sám zvedne do sedu, chvíli ho tak i nechám, tak nevím jestli mu to neublíží na zádička 😒

jess
8. led 2007

skraut,já osobně myslím ,že zadičkům mu to neublíži.Dr,říkají ,že ublížit to mimču muže ,i musí,pokud samo nechce do sedu a rodiče ho k tomu doslova nutí,ale když už samo chce hačat a snaží se přitahovat,tak je to v pořádku,moje malá mi už v 5měsících seděla sam,takže půl roku je průměr,kdy už většina miminek zkouší se přitahovat.

raculka
autor
8. led 2007

Holky,že zrovna o tomhle nikde nepíšou 😠
Ale vím,že se dítě nemá do ničeho nutit.Takže pokud si samo nesedne,nestoupne...tak to moc asi nezkoušet a počkat,až to udělá samo.😉
S těma autosedačkama a lehátkama se to prý opravdu nemá přehánět.No tak si myslím,že někdo dává děti do autosedačky i doma,tak se snad občac nic nestane,když mimi v kočárku trochu přizvednu,ale ani ne do sedu, prostě jen tak trošku zvednout ?!
A vlastně jak to teda je,když dnes hodně maminek používá šátky,klokanky..tam přece taky mimi není zrovna rovně? A někdo nemá ani kočárek...
😉

lucisa
8. led 2007

Já myslím, že když malého trošku zvedneš, bude mít po celé délce podepřené zádíčka, tak se nic nestane, pokud tak nehodláš jezdit po městě nebo vycházce celý den.
Co se týče přitahování do sedu, tak se to má zkoušet, dítěti se tím zpevní svaly na zádech. Pokud mu však hlavička padá dozadu, ještě se musí počkat. Pokud jde zároveň se zádíčky v jedné rovině i hlavička, je třeba trénovat. Nic se nesmí přehánět, ale ruku na srdce, každá maminka to začne už tak kolem 3-4 měsíce zkoušet, zvlášť pokud to vidí u pediatričky na poradně, která tímto zjišťuje motorický vývoj dítěte. 😉
Já jsem byla extrém, malou jsem už kolem 4 měs. podepírala na chvilku polštářkem v rohu sedačky, i když se to nemá (nedočkavá první maminka 😒 ) a ona mi na přelomu 5-6 měsíce seděla sama. Ale protože jsem jí to naučila já, ne ona sama, tak když se vyvrátila, sama se do sedu nedostala. Zvládla to až kolem 7 měs., kdy si normálně mimča začínají sedat (tak jako má druhá dcera, u které jsem všemu nechávala volný průběh).
Naštěstí žádné následky nemáme, ale příště už bych to neudělala a taky to nikomu nedoporučuju.

mapris
8. led 2007

Dobrý den,
se tu připletu do diskuze. Potřebuju radu. Mám kočárek Voyager 005 od Deltimu. Do toho jsem dokupovala tašku (tu přenosnou na mimino), jenže jsem dneska koukala, že malý nechybí moc, a bude malá. Pak nevím, co dávat dospod, protože tam už je to asi pro větší dítě a na polohování je Terka ještě moc malá. Tak nevím, co tam dát a co s tím. Poradíte mi prosím?

raculka
autor
10. led 2007

Mapris-máme stejný problém 😒
A já si myslela,že kočárky Deltim jsou dost velký i s tou taškou ?! Přijdou mi robustní.No tak jsem se asi spletla. 😀
Já už před půl rokem mimča tu tašku vyndala.Sice se tam vejde,ale s fusakem na zimu je to hooodně těsné.K našemu kočáru (KNORR) je ale fusak s oteplenou podložkou,takže přes něj ještě dávám deku,zapnu to k nánožníku a je to. 😉
Určitě máš nánožník-koukala jsem,že Deltimy mají docela velké nánožníky? Tak dáš malou do fusaku,nebudeš ji nijak polohovat.Vídám hodně maminek,které takhle jezdí.Já si teda myslela,že nám v té tašce vydrží než bude sedět,ale bohužel 😠
A co tedy ke kočárku máš- nánožník? A fusak nebyl ?
Já občas na ulici vídám i malá mimča skoro v golfáčích 😅

boadella
11. led 2007

My máme Deltim Travel soft a je dost široký, ale už se nám tam naše holčička na dýlku skoro nevejde. A ještě když tam je fusak. Tašku jsem vyndala v létě, když byly malé 4 měsíce, protože byly vedra a ta taška je zevnitř flaušová, teplá. 😒
Ale na jaro sundám nánožník a už bude jezdit v sedě a přehodím si rukojeť, i když se s tím špatně jezdí.

mapris
12. led 2007

raculka,
nějak jsem nestíhala odpovědět. No, já jí mám v teplém pytli, tu takšu jsem dokupovala zvlášť, a není k tomu úplně originální, protože je barevně trošíčku odlišná a je docela malá, není až nakonec k tomu nánožníku. Já tam mám taky pytel, tak proto je to tak malý, ale ono je to malý, i když tam ten pytel není. Takže ještě počkám tak měsíc - tam má volno, ještě tak 2 cm a pak tu tašku vyndám, ale pytel budu muset nechat a asi taky přes to budu muset ještě něco dávat. Nedokážu si představit, že jí už ve třech měsících budu dávat bez tý tašky, vždyť se mi tam úplně stratí!!! Fusak jsem nekupovala, protože jsem dostala po sestrách takovej vyteplenej, takže mi to přišlo zbytečný .. golfáče nejsou špatný, ale když mám sportovní kočárek pomalu do tří let věku, je pravda, že je těžkej, ještě uvidim, na to mám ještě času dost, než Terka bude chodit.

dashak
12. led 2007

Raculko, já být tebou raději nepolohuju. Jezdím na rehabky do kojeňáku a sestra mi řekla - žádná poloha, do které se dítě nedostane samo. Má to fakt vliv na záda - může mít skoliozu a jiné deformace. Jen ať leží, má jednu z posledních možností. A až se bude chtít posadit, tak si sedne samo

raculka
autor
13. led 2007

tak názory se různí,asi tedy polohovat raději jen vyjímečně a jen s mírným zvednutím-spíše do mírného lehu,ale díky za vaše názory 😉

raculka
autor
13. led 2007

mapris-taky tě asi nenapadlo,že když se dělá kočár pro miminka,že by se dítko nevešlo v půl roce do korbičky/tašky 😠 . Ale ve 3.měsích,to je teda síla.Nechápu,jak to můžou prodávat. 😠
Kolik váží ten tvůj kočárek? Náš působí docela robustně,o to víc je překvapující,že je docela těsnej. 😒
K tomu našemu byla jak taška, tak i zimní fusak ve výbavě,takže naštěstí v pohodě.Sice se do tašky asi ještě vejde,ale s fusakem by se dost tlačil.Takhle má místo i teploučko.Vršek k tomu je z té tašky,takže to není ani moc poznat.
Co se týče golfáčů,já si je pořídím,až bude dobře chodit a využiju je spíš na cestování mhd a nákupy.My jezdíme často do lesa a tam by se s nima asi špatně jezdilo.

isacek
13. led 2007

mapris,
já už vložnou tašku taky vyndala a mám to položený co nejvíc to jde a mám tam fusak.Taky už v té tašce měla málo místa!My máme kočárek jane a taška je taky jane a stejně nám je už malá.Ono v létě by to bylo si jiné,ale když mimčo oblíkneš a dáš ještě fusak tak je hned málo místa!

mapris
14. led 2007

raculka, isacek,
no to mně tedy nenapadlo, ona tam má ještě tak pět centi, ale je tam fusak, takže je to těsný, no a když jí dám ještě bačkorky, tak to se nedivim, že se mi tam nevejde. Ještě to vidim na měsíc a pak budu muset tu tašku vyndat. No jo, fusak, ale co na jaře?? Do kdy tam ten fusak budete nechávat??

raculka
autor
14. led 2007

mapris,isáček 🙂
V našem kočárku není úplně typický fusak-spodek je oboustraný-na zimu je fleecový a z druhé strany je taková měkká látka.Takže teď máme fleecový a navrch se na zip připíná takový něco jako nánožník,který je z zateplený-připínalo se to i k té tašce.No takže na jaře dám tu lehčí stranu a pak na léto sundám i ten vršek.Ovšem našemu mimi bude na jaře 9 měsíců,to už snad bude sedět. 😵
Spíš nevím ,co příští rok.Do toho fusaku se s botama nevejde,tím,že to není klasický nánožník.Takže nevím,jestli koupím nějaký univerzální nánožník nebo pouze fusak,který je nahoře z nějakého voděodolného materiálu.Jak to máte vy?

isacek
14. led 2007

já když jsem teď už tu tašku vyndala tak tam má místa dost.Mám tam jen originál fusak a ten je dost velký takže nám vydrží i na příští zimu.
Fusak vyndám podle počasí,pak ji dám jen deku.Teď mám ještě přes ten fusak španělskou deku je dost teplá!

soanpe
17. kvě 2009

obnovuju téma 🙂

já jsem si v zimě myslela, že touhle dobou budu malou vozit ve sporťáku, ale odkládám to
počasí všelijaký a pokud je zima jako na začátku týdne, tak bych musela dát asi lehký fusak,
No ale za měsíc jseme do sprtáku, protože hl. nám už bude malý 😒

hubinka
18. kvě 2009

soanpe: teď to taky řeším, tobě chce Sofinka byt v hlobokém kočárku, naše Neli, když nespí, tak tam dělá cirkus, nevidí, takže po spánku už nejezdíme ☹ , což je hrozně blbé ☹ , a tak si říkám, že teď jak jsou ty horka, tak ji šoupnu do sporťáku, ale bojím se kvůli těm zádíčkům, ale trošku zvedlá zada ji snad neublíží, taky nejezdíme nějak dlouho max hoďku - dvě. . .nevím, nejlepší bude až si sama sedne, to je jasný 🙂 , zatím sedí sama, když ji posadím, to sedí hezky 😉

cupi
18. kvě 2009

Chi, chi, já si taky myslela, že touhle dobou už bude malý jezdit ve sporťáku (a nejlíp v sedě). 😅 A ještě pořád jezdí v tašce. Včera jsem přestavěla kočárek na sporťák, protože by se mi v tašce upekl a bez ní by mi z kočárku vyskočil (je to srašný šídlo). No a Kubík byl v tom sporťáku tak strááášně ztracenej, tak malinkatej, že jsem to radši ještě odložila. Nechala jsem hluboký kočárek (bez tašky) a přidala ten pětibodový pás, který se dává ve sporťáku, a mírně nadzvedla zádíčka, aby trošku viděl. A osvědčilo se. 😀

soanpe
18. kvě 2009

jj,taky mi sedí, když ji posadím,ale nechci ji moc posazovat.
právě,že z hl.mi chce koukat ven,takže když nespí, tak ji dám na bříško hlavičkou k sobě a má přehled.
na jednu stranu si říkám,že 2hodinky v pololehu ji neublíží,hlavně ten přechod sedačky a opěradla musí mít pod zadkem a né v půlce zad. jinak jsem si do speedi nechala ušít vložku,takže ten přechod zmírní

cupi
18. kvě 2009

Jo, jo, taky ho často vozím na bříšku. Vzbudí se, zjistí, že nic nevidí, přetočí se na bříško a vykloní hlavičku z kočárku. 😎 Já mám pak strach, že mi z něj vyleze, tuhle mi začal v kočárku houpat na kolínkách a poskakovat jako žabička, tak jsem se zhrozila. 😖 Teď má pěkně pásy a já klid. 😉
S tím sklonem zádíček máš pravdu, musí se to jen mírně a opatrně. My cca od 2 do 4 měsíců jezdili s lehce nakloněnýma zádíčkama, ale fakt jen kousek. Protože malý dost ublinkával, tak aby měl sklon (stejně jako v postýlce). No a teď má rýmu, tak nám MUDr. poradila zase trošku zvednout.

hubinka
18. kvě 2009

u nás nepomáhá ani poloha na bříšku ☹ ,prostě jedeme s křikem,my ve sporťáku máme takovou měkkou vložku, tak to asi na chvilku zkusim, taky ji moc neposazuju, ale ona je hrozný divoch, sedět a teď už i stát na nožičkách, to ji baví nejvíc ☹ ,
Nelinka je taky drobek, takže tam vypadá docela směšně,hlubokou korbičku máme malou, tam je jak obr, 🙂 ale v tom sport. je jak mimi 🙂

cupi
18. kvě 2009

Hubinko, ty máš teda "rychlíka". 🙂
Kubík dneska ráno zkoumal šprušle v postýlce a pořád se chytal, tak jsem zvědavá, kdy zjistí, že se za ně může přitáhnout.
Taky dost často jezdíme s křikem. Potkávám na sídlišti maminky, dětičky spořádaně leží v kočáku, koukaj na maminku, nebo si hrajou a naše dítko řve, že nevidí a snaží se překulit na bříško. ☹ Jednou jsme takhle "řvoucí" jeli a potkali paní od vedle z baráku a ona mi říká: "chudáček, ten má určitě hlad". 😠

shaula
18. kvě 2009

cupi, jo, tyhle rádobychytré komentáře taky miluju 😠 Já zase budím pozornost se svým širokým dvojčecím kočárem, tak často slyším "to teda máte tank" nebo "máte na to řidičák?" 🙄
Naši kluci jsou naštěstí v kočáru hodní, spí nebo koukají. Mají už 10 měsíců, ale zatím se sami neposadí, tak neposazuju ani nepolohuju. Vhodnější je vozit na bříšku, je to úžasná posilovna a mám 100% jistotu, že si neničí zádíčka. Kromě toho, když budete dítě v kočárku posazovat, tak pak nemá motivaci si sednout samo, stačí přece plakat a maminka posadí.

soanpe
18. kvě 2009

cupi,
a nebyl pokakanej?? 😀 😀 😀 😀 😀

tyhle hlášky mě s... 😠 😠 😠 😠 😠 😠