Kdy začít s dítětem chodit do dětského kolektivu?

leonaxyt
14. bře 2011

Ahoj holky,
jaký máte názor na dětský kolektiv, kdy začít s prckem "někam" chodit? Zkoušíme totiž mateřský centrum (malýmu byly teď dva roky), a spíš než by si tam zvykal, tak naopak.. Nečekam, že si bude s ostatníma dětma hrát, na to je asi opravdu malej, ale myslela jsem si, že to pro něj bude přínos, když bude mít kolem sebe děti, nebude jen s dospělýma - ale vypadá to tak, že ho to spíš naopak stresuje, nechce tam, dřív si tam aspoň hrál sám (bez ohledu na ostatní), teď už mu vadí jenom na být.. ☹ Nikdo mu tam neublížil, nestalo se mu tam nic, nikdo ho do ničeho nenutí, a přesto mu to tam vadí takovým způsobem, že jsem se rozhodla, že to teď na nějakou dobu necháme u ledu.. Říkam si ale aby to pro něj nebylo pozdějc horší, na děti si zvykat, prostě si fakt nevim rady.. ☹

mamkamarketa
14. bře 2011

ahoj. tak ho nenut. deti v tohle veku si deti nehraji spolu,ale vedle sebe. navic pro je matersky centrum spis pro matky,aby se postezovaly ostatnim. ja nevim,ale podle me tohle moc prinos pro dite nema. mymu synovi jsou 2 roky a 3 mesice a taky si vystaci sam. ted zacina chodit do jeslicek na 2 odpoledne a i ucitelka mi rekla,ze zatim si staci sam a deti nepotrebuje. ale je to normalni. takze pokud nechce,tak bych ho urcite nenutila 😉

missymici
14. bře 2011

Ahoj,nas syn,je samostatnej i co se tyce hrani...Kdyz jsme u babicky,a prijdou za nim deti si hrat,tak ho to moc nezajima a i kdyz si s nim zacnou hrat,tak on je samostatna jednotka a okoli jako kdyby ani nebylo,...hraje si jen sam a nebo jen tak sedi nebo stoji a pozoruje ostatni deti co delaji. Spolecne si hraje akorat tak semnou a nekdy kdyz na to prijde i s manzou.
Co jsem si vsimla tak ho spis na hrani nebo takoveto to zabavani bere spis ten dospelej nebo pubertaci,male deti ho moc zatim nezajimaji.

usounek25
14. bře 2011

Ahoj, jsme na tom podobně. Před dvěma měsíci jsme poprvé navštívili mateřské centrum, chtěla jsem začít s malým chodit na kroužek - pohybové hry. No když jsme tam přišli tak o.k., malej byl nadšenej z nových hraček, ale jakmile jsme se přemístili na ten kroužek - no horor. Adam chvíli koukal co se děje, začal natahovat a táhnul mě pryč. Pak se rozeřval úplně, takže jsme se po chvíli sbalili a odešli do herny. Byli jsme tam od té doby asi 3x - v herně je o.k., ale jakmile chci jít na kroužek, tak to ani za nic. Joo a jinak jsem si všimla, že náš prcek na hraní vyhledává spíše starší děti - ty mladší mu moc neříkají, ale minule tam byli kluci 3,5 a 4 roky a vyhrál si s něma parádně, až jsem koukala. To samé od kamarádky s dcerou - ta bude mít taky 4 a když jsme u nich, tak nechce Adam jet vůbec domů.
Ale ty píšeš, že malej v tom centru nechce být vůbec - takže to bych asi nelámala přes koleno a nechodila tam, za nějaký čas to můžete zkusit znovu. Taky si říkám, aby náš Adam neměl problémy až půjde do školky zvyknout si na děti, když v podstatě je až na nějaké vyjímky jen s dospělýma, ale uvidíme. Určitě nemá smysl ho násilím někam nutit. A do školky půjde za rok - rok a půl, takže už bude taky rozumnější. Navíc děti mají různé povahy - některé nemá problémy s ničím - rychle se adaptuje na nové okolí a tváře a jiné děti jsou nesvé, drží se maminy a trvá jim než se osmělí. Určitě se to zlepší. Za chvíli bude jaro, léto, tak můžeš zkusit vyrazit někam s prckem na písek, třeba tam potkáte nějaké děti a tvůj chlapeček si bude pomalu zvykat na nějaký kolektiv. My to budeme taky zkoušet.

vendulka
14. bře 2011

-moje dcera do kolektivu dětí začala chodit v 6 měsících, kdy jsme začaly s plaváním a postupně k tomu nabraly cvičení a dětské kavárny a kolektiv dětí do dnes miluje, teď chodí i na jedno dopoledne do miniškolky a je tam maximálně spokojená, má ráda děti a kolektiv.Zkusila bych nějakou kavárnu nebo tak, kde budou i děti než nějaké mateřské centrum a nebo zkusit nějaké to cvičení nebo plavání pro děti a uvidíš jak se mu to bude líbit nebo ne

vendulka
14. bře 2011

-asi to chce čas, ne všechny děti jsou rády v kolektivu a ve společnosti jiných dětí...

veruska007
14. bře 2011

Ja mam dost ziveho chlapecka, od sestinedeli jsem s nim chodila na cviceni maminek s detmi, chodili jsme pak na cviceni pro maminky i pro deti az do 1,5 roku, kdy dost onemocnel. Kolektiv deti miluje, vzdy se moc tesil. Od 1,5 roku je jeden den v tydnu ve Vesnence - neco jako mini-skolka pro deti od roku. Je tam moc spokojeny, cely tyden se tesi, rano utece, ani se nerozlouci a kazdy den na kalendari ukazuju, kdy uz zase pujde za detma. Skoda, ze tak male deti neberou ve skolce, kdyz jdeme ven, visi tam na plote a breci. No, je extravert, nevim po kom, my tak druzni nejsme 😅 .

hanka.knizkova
14. bře 2011

My teda od 7.měs.začly chodit na plavání,pak do MC,různých herniček a ted na hodiny Yamahy,dcera děti miluje..když někam jdeme tak první na co se ptá,jestli tam budou děti..Když sem jí poprvé nechávala v hlídacím koutku a šla si zacvičit tak sem měla nervy jak to zvládne a ona byla naprosto v pohodě,vůbec jí nevadilo,že sem šla pryč,až mi to přišlo trochu líto 😅 Co jsme se byli podívat tady u nás v soukromé školce tak dcera se tam hned zapojila do kolektivu a vůbec se nezajímala kde sem,kdybych měla peníze na víc tak jí tam určitě aspon na jedno dopol.budu vodit..
Syna bych určitě nenutila..Jak píše Vendulka ne všechny děti se hned kamarádí a jsou rádi v kolektivu..

andelka
14. bře 2011

My chodíme od 4 měsíců na setkání maminek - jasně je to hlavně pro maminky, pokecáme, máme program, bazárek, tvoříme...děti malé jsou s námi, větší si odvede hlídací babička. Děti nám tam pomalu přibývají, nejmladší má tuším něco přes 2 měsíce, od půlroku do 1roku (tj. kolem věku syna) je tam dětí asi 6, ne vždycky všechny jsou. Ale je perfektní sledovat, jak se k sobě hrnou 🙂 Malej se naučil být se mnou mezi více lidmi, má tam jiné hračky, děti které ho zajímají, zpíváme tam - prostě paráda. Později budu chodit i do klasického MC.
Ale pokud se to malému nelíbí, tak bych ho taky nenutila. Třeba se to časem změní zase.

eithelwing
5. únor 2019

Ráda bych oživila toto téma.

S dcerou jsme na vesnici, auto není vždy k dispozici a dcera je zatím jedináček. Takže kolektiv zrovna kolem není. :D Aktuálně je dceři přes rok a půl.
Když jí bylo 8 měsíců, chodili jsme čtyři měsíce plavat. Bylo to dobré, děti ji moc nezajímaly, ve vodě se jí líbilo. Po menší odmlce se nedařilo navázat, dcerce se to nelíbilo, nechtěla dělat řízené aktivity. Mně ani nesedla nová lektorka, tak jsem to nechala být.

A teď jsme byly zrovna na cvičení s hudbou, zaměřené hlavně na zdravý vývoj chodidla, pro dceru ze zdravotního hlediska ideální. Lektorka dobrá, vše ok, jenže... Dcera má vztekací období a když je něco moc řízené, tak se jí to nelíbí. Ona si chce hrát se vším možným a ne teď zrovna vrátit hudební nástroj a jít dělat něco jiného. Chytl jí tam příšerný rapl, řvala a řvala jako tur. Chudáci druhé maminky, si to moc s námi neužily. 🙂

Každopádně... Asi na ni dost naléhám, že? :D Snažím se najít nějaký kompromis mezi našimi možnostmi a její chutí. Někam dojíždět a dávat za to peníze, aby mi půlku prořvala... To moc dobře nevidím. Nechce se mi to už moc znovu zkoušet. :/ Možná by se to časem napravilo, ale možná bych se mohla jen každý týden stresovat, co zase bude za scénečku. Nikdo asi nemá rád veřejné řvací scénečky. 🙂

Napadlo mě začít s dětskými koutky, případně hřiště. Protože ani to nemá. Na vesnici hřiště není, dětský koutek je také až v sousední vesnici. To by ji nejspíš bavilo. S dětmi, ale ne řízeně.

Jak to máte vy? Máte nějaké tipy?

eithelwing
5. únor 2019

A doplním ještě, že moc kamarádek s dětmi zatím taky nemám. 🙂 Všechny jsou především v očekávání nebo dost daleko.