Když chcete něco po dítěti, strašíte ho?

alterna
21. čer 2010

holky nevědela sjme jak toto tema pojmenovat.
Jde mi o to, když třeba chcete aby neco díte udělalo a ono nechce, nebo když nejak zlobí. Tak řeknete ,, udělej to nebo přijde čert apod????
diky za odpovedi
Ja se teto praktiky bojim.

brusinka.pusinka
21. čer 2010

Alterna to v žádném případě dětem se má ukazovat vysvětlovat při neposlouchání schválně i volit plácnutí po zadečku ale to jen v případě opravdového vzdoru a vzteku. Jinak bych dítě nikdy nestrašila může se u něj vyvinout strach na celý život a srazi se mu sebevědomí ☹ ☹ ☹ ☹ určitě bych to nedělala

vendeta
21. čer 2010

Ja tuhle blbou metodu pouzila jednou, kdyz se prcek nechtel oblikat. Rekla jsme ze prijde carodejnice, videla jsme u nej ten strach v ocich. A delat to uz nechci a doufam ze nebudu.
Moje kamardka dela ze pred dcerkou o ni vsechno rika, jak zlobi apod. Holcicka vzdy kouka je z toho zmatena. Nebo treba kamaradka rika jak je z ditete unavena apod. To si mylsim ze diteti take na sebevedomi nic moc neprida.

monkula
21. čer 2010

Nie, nestraším dieťa žiadnou imaginárnou postavou...
Moja znáam strašial svojho syna tou maskou z Crasha Bandicoota, že ak neposlúchneš, alebo pôjdeš tam a tam, príde inga unga odnesie si Ťa... Chudák, vždy sa tak zľakol a začal kričať.. a oan sa len smiala.. 🙄

dvojka
21. čer 2010

monkula -a to jako fakt? ☹ 🙄 😨

brusinka.pusinka
21. čer 2010

Monkula to je děs má zdravý rozum ta tvoje známa asi né jinak by tohle nikdy svému dítku neudělala ☹

dagina
21. čer 2010

Alterna, dcera je zrovna ve věku, kdy pomalu ale jistě začíná vzdorovat, navíc je zase dost malá, aby udělala co zrovna potřebuji. Takové případy řeším dnes a denně několikrát - např. jsme venku už dost dlouho, je čas jít na oběd, a ona si zrovna umane domů nejít a vymejšlí blbiny. Je velice těžké nepoužít negativní emoci, bo jsme tak životem naučené...., sice jí nestraším, ale třeba jsem jí párkrát řekla, že k nám už teta nepříjde, nebo že nepůjdem odpoledne na houpačky....., někdy se zarazí a chvíli přemýšlí, někdy to s ní ani nehne. Jasně že se snažím hodně vysvětlovat, ale ta zpětná vazba je v tomto věku nulová.

ygreen
21. čer 2010

strašení nebo děsení dětí je podle mě velice ubohá praktika výchovy 😖

berynka
21. čer 2010

jo, tak u nás se straší 😝 ... čerti teda nezabrali, ale s kamarádkama jsme vymyslely "černého pána" 😀 a ten má teda autoritu jako fík 😉

shaula
21. čer 2010

Já nevím, ale vyvolávat v dětech takovýto imaginární strach z neexistujících věcí je pro ty děti dost traumatizující. Pamatuju si, že jsem hodně dlouho večer do postele skákala z dálky, protože jsem se bála, že zpod postele mě za nohu chytí nějaký bubák 🙄 Dělala jsem to ještě ve 14, když jsem se do noci dívala na horory 😀 A to mě naši nikdy nestrašili (nebo si to aspoň nepamatuju). Tak proč to v dětech vyvolávat schválně? 😕
Něco jiného je "strašit" tím, že dostane na zadek nebo nepůjde na zmrzlinu a podobně - to je reálné "riziko" a spíš výsledek jeho zlobení, to je podle mě v pořádku. Ale bubáky, strašidla a podobné věci bychom na ty děti vytahovat neměli 😉

berenika39
21. čer 2010

shaula, jojo, tak nějak si to myslím taky, je zbytečný, aby měly strach z něčeho, co neexistuje, co by vyvolalo hrůzu - a nikdy asi nemůžeme tušit, jak moc je něco vyděsí....spíš používám k odlákání - nebo když potřebuju, aby udělal něco, co vím, že bude bitka 😉 😉 , jdu na něj se slibama. (už půjdeme domů, čeká tam táta a okurka 😉 😉 😉 ). toho negativismu je u batolat i tak dost, tak to nechci přiživovat ještě víc.

autoritu u nás mají policajti. nejsou to bubáci, ale ty opravdoví v autě s houkačkou. vyvlíkal se jednu dobu z pásu v autosedačce. tak jsem mu složitě vysvětlila, že máma taky má pásy, jinak by nás chytli policajti, platili bysme pokutu a nebyly by peníze na papání. tak on po cestě začal vyhlížet houkačku, a zapomněl se vyvlíkat 😉 😉 . nedávno jsme někde na náměstí viděli akci měšťáků, ukazovali tam pejsky, puštěli děti do auta, houkali, a petr ted ví, o čem mluvím 😉 😉 😉 . nebojí se, ale má respekt 😉 😉 😉

mavanka
21. čer 2010

Ahojky, taky souhlasim, i já se snažim spíš nalákat na něco pozitivního... dneska jsem jí domů lákala na šunku... no chuť zvítězila nad touhou rochnit se v písku 🙂 Děti maj bujnou fantazii a strašidel si dost vymyslí samy, viz Sahula a její skoky do postele 😀, takže strašit určitě ne

meleri
22. čer 2010

tak teda já toto nepraktikuju protože to bylo praktikováno na mě a to hlavně mojí babičkou která se o mě starala každý den když naši byli v práci...byla to klasika, nenakláněj se z okna pod plechem je smrtka, stáhne tě dolů...ne půdu nesmíš, je tam bubák, zardousí tě, ve sklepě jsou čerti.....párkrát mě opilý strejda zavřel " zlegrace" do sklepa a toto jak jsem tam řvala si pamatuju do dnes...můžu říct že se to na mě podepsalo a to je mi už 30 let.

dvojka
22. čer 2010

Meleti-tak to je dost hustý 😔 😢
My máme bubáka za kamaráda.proč děti bubákem strašit,když to může být kamarád a užije se při tom plno legrace 😵 .

Shaula-s tím skákáním na postel v noci jsme na tom byly stejně 😀 ,ještě že ted máme úložný prostor,možná bych skákala doted 😀

crca
22. čer 2010

@shaula už jsem si myslela,že jsem jen já takový(s prominutím)magor 😀 😀 Já ani nohu nevyndala z podpeřiny a to je mě už taky 30 a taky mě ničím takovým doma nestrašili 😉
Rozhodně bych tuto praktiku taky nezačala dělat.Sice mám děti ještě malé,ale už taky rozumí a vztekají se,proto to řeším tím,že jim říkám že teď půjdeme domu,dáme napapat a pak zase půjdeme ven,nebo,jestli nepůjdou,tak jim to tatínek sní 😀 😀 ,no zatím to tak často nezabere,ale rozhodně jim neříkám,že jestli nepůjdou domů,tak je sežere bubák 😅

sarinkam
22. čer 2010

Nedá se říct že straším imaginární osobou, já straším svojí osobou. Tj, jestli budeš dělat to a to přijdu já. No a takova rozčílena mamina je horší než deset stašidel, ne?

heryna
22. čer 2010

Tohle ještě někdo dělá, jsem měla za to, že už tahle výchovná metoda vymizela?My ne, nikdy jsme dceru nestrašily, ničím a nikdy nebudeme.Strašit něčím imaginárním co neexistuje, mě příjde úlet.....

meleri
22. čer 2010

dvojka,

na obranu našich musím říct že se v práci dost nadřeli a jinak oni mě nikdy nestrašili, ale mamku tak babička taky vychovávala, a je fakt že je stejný stresař jako já....

Sarinkam,

jo to je lepší! 😀 😀 😀 😅 normálně si mě rozesmála 😀

draga
22. čer 2010

@berynka berinka černý pán 🙂 u nás má autoritu pan pytel 🙂))

bertica.h
22. čer 2010

nie nestraším.

anta
27. čer 2010

Holčiny, nestraším, Honzík spíš straší mě 😀 😀 😀 Rozhodně je hloupost strašit, protože se to taky může odrazit na spaní dítěte, nikdy nevíte, kdy se mu to vybaví, ke strašení se fakt nesnižuji, to mu to raději vysvětlím ústně či ručně 🙂 . Hlavně nestrašit "jestli budeš zlobit, půjdeme k dr. a ta ti dá injekci atd., to se rychle obrátí proti strašícímu, děti nejsou hloupé a v čekárně to člověku pěkně vrátí 😀 😀 😀