Když ho tahám za ruce, nezvedá hlavu

janka0108
16. srp 2011

Ahoj zkušené maminky. Prosím o radu, malý krásně drží hlavičku, když leží na břísku, atd. ale za nic na světě si ji nezvedne, když ho tahám za ručičky. Vím, že některé děti to umí už ve dvou měsících, my máme pět, a pořád nic. Děsím se návštěvy u doktorky, tá se zas bude divit a kromě toho ho tam párkrát tak potahá, že se bude celý ohýbat. Jinak odmala trpí záklonem hlavičky, tak jsem ho ani moc ze začátku netahala, abych ten záklon víc neprovokovala a ono se to fakt zlepšilo. A musí vůbec umět zvednout hlavičku při tahání. Jaké máte zkušenosti. Byla bych moc ráda ze rady od maminek, kterým to taky nešlo. Děkuji.

margot80
18. srp 2011

Ahoj (snad tykání neva 🙂 mám stejně starého chlapečka (11.3.) a taky s tím máme problémy. Naše doktorka nas poslala na cvičení vojtovou metodou aby nedělal ten záklon porad se natahoval jakoby do luku hlavneě jak se rozčílil a pořád by koukal do prava.Jenže se nam do toho očkování pletlo tak sem zatím moc necvičila 😅 Vůbec se doktorky neděs ona ví že mu neublíží. Můj lenivec teda úplne bác do zadu tu hlavu taky jak se mu prostě nechce a někdy drží to mám pak strašnou radost.Byla sem z toho taky nešťastná ale každé dítko je jiné. Oni to doženou.Malý byl naprosto zoufaly jak měl pást koníky uplně hysteričil a teď hup a uz je na břichu a cely šťastny. No asi sem moc neporadila ja jen tak že nejsi sama maminko 😉

janka0108
autor
18. srp 2011

@margot80 malý se taky otáči na bříško sám, je na bříšku rád, hlavně, když se může hrát s plínkou co mu chci dát na zadek 😀 , ale to zvedání hlavičky, při potahování za ručičky do sedu, to vůbec nedáva, tak jsem chtěla jestli je nato nějaká metoda, fígl 😵

snufi
12. pro 2011

@janka0108 Ahojky můžu se zeptat, kdy váš malošek začal držet hlavičku i při tom přitahování za ručičky, máme teď úplně ten samý problém ☹