Když někdy brečí, tak se zapomene nadechnout. Poraďte

jajik25
2. led 2012

Ahojky potřebovala bych nějakou radu.Syn má 26 měsíců a když se hodně bouchne a teče třeba i trochu krve,když se kousne třeba do rtu,tak se zapomene nadechnout.Zrovna nedávno to trvalo tak dlouho až mi začal omdlívat v ruce,naštěstí se potom nedechl.Potřebovala bych radu co v případě dělat,jestli to může mít nějaký následky na jeho zdraví a kam třeba na vyšetření apod.?Už jsem z toho zoufalá.Díky moc 🙂

ivett
2. led 2012

@jajik25 naše malá to dělává taky, občas teda, když hodně hysterčí, např. při očkování apod. to se dostane do takového rauše, že se nenadechne...kamarádka mi nedávno poradila, že je dobré jim fouknout do pusinky...já vždycky bušila malé do zad ať se nadechne, ale prý je dobré jim fouknout do pusinky a ony se ty děti nadechnou 😉

jajik25
autor
2. led 2012

@ivett nám to dělá taky jen někdy ale už tuhle sem myslela že mě povezou.A říkala si to třeba doktorce?Co ti řekla?

ivett
2. led 2012

@jajik25 nám to dělá malá fakt málo, ale právě při očkování to dělala u dr. i při nastřelování náušnic, ona se prostě tak lekne nebo co, že začne ječet a jak hystericky ječí tak se nechce nadechnout...dr. to viděla a říkala, že je to normální, že to děti dělají, ale samozřejmě kdyby to dělala u každého plakání, tak bych to s ní řešila, takhle to neřeším, zatím se fakt vždycky nadechla ať už sama, nebo po bušení do zad 😀 a zkoušela jsem i to fouknutí do pusinky (většinou ji má otevřenou, protože ječí jak siréna) a mám pcoit, že to zabralo, ale teď už nějakou dobu to nedělala, tak nevím...
jestli se ti to nezdá, tak to dr. na kontrole řekni, za to nic nedáš 😉

jajik25
autor
2. led 2012

@ivett mi půjdeme tenhle měsíc na očkování tak se jí asi radši zeptám

ivett
2. led 2012

@jajik25 jasně, zeptej se, uvidíš co ti řekne 😉 pak to sem napiš, třeba ti něco poradí 😉 tak přeji ať dobře dopadnete...

jajik25
autor
2. led 2012

@ivett díky snad to nebude tak hrozný

mmarcelinka
3. led 2012

@jajik25 Ahoj,tak k tomu mám také co říct.Naší malé je 1,5 roků a dělá mi to prakticky od narození.Vždy když se něčeho lekne,nebo je vyděšená.Nemůže se nadechnout,buším do ní,třesu s ní a házím.Ona je fialová,ale vždy se nakonec nadechne.Dvakrát mi ale už také omdlela.Šílenej pocit,kdo to nezažil,nepochopí.Dr. říkala,že je to normální,ale já neznám nikoho,kdo by to měl stejné jako mi.Takže také přijmu jakoukoliv radu co s tim.Snažím se tomu předcházet,ale moc se mi to nedaří.

jajik25
autor
3. led 2012

@mmarcelinka to mi povídej,kdo to sám nezažije tak nepochopí.Co jsi dělala když ti omdlela?Já bych asi byla na mrtvici!

pelmisek
3. led 2012

my to máme taky! mě poradila kámoška radu od doktorky, že jí mám fouknout do nosu - s otevřenou pusou mi to teda nedělá! tak jsem do ní vždycky bušila nebo štípala apod. a nic a to fouknutí fakt zabralo

ivett
3. led 2012

@pelmisek já slyšela fouknout do pusy, takže do nosu??? a jak jako?

vojtisek2007
3. led 2012

fouknout do obličeje - lehce - ani přímo do nosu a ni do pusy ...holka mi to dělá taky a takhle jí foukla do obličeje právě doktorka, když jí tam chytl chysterák a nenadechla se....

katka_mel
3. led 2012

Tak nám se to stává taky. A radili mi namočit zátylek ledovou vodou. Zatím to nemám odzkoušené. Než dojdem k vodě, tak se nadechne. 😉

jajik25
autor
9. led 2012

Ahojky,tak jsme byly u doktorky,poradila mi co dělat (štípnout,studenou vodu,fouknutí do obličeje) a radši nás poslala na neurologii,kde se nejdřív musím objednat.Záchvaty vzteku to nejsou tak to snad nebude nic vážnýho. ☹
Ještě by mě zajímalo jak je to s přijetím do školky?Jestli máme menší šanci na přijetí?

1999
11. led 2012

Ahoj já jsem natom stejně jen to dělá často a už i venku a jo jsem si říkala až začne líst nedo až bude chodit bude to lepší no jen o trošku už to není 5-6 denně ale už jen1-2.Tet čekám až víc bude mluvit že si řekne a bude ale nevím.On se bouchne a jeto.A že je rozmazlenej to já vím ale co má člověk dělat když se snaží ady dítě se co nejmín stekalo tak mu hodně povolíte a pak tosami vidíte že je rozmazlenej.Já doufám že stoho vyroste co nejdřív aspon dotěch2let.Jestly to potrvá i déle tak to teda nevím co školka.Já budu doma jed do 3 let tak snat se to zvládne.Musíme to zvládnout když to nic vážneho není ale venku je to dost nepříjemné.

mmarcelinka
12. led 2012

@jajik25 No ona omdlela až po tom prvním nadechnutí.Ta pauza do nádechu byla už tak dlouhá,že jí ten první nádech nestačil a stemně omdlela z nedostatku kyslíku.Já do ní bušila a ona se vzpamatovala.Jákoby až když ji ten kyslík z nádechu doputovat tam kam měl a došlo jí,že už se vlastně nadechla.Nevím,jak líp to mám popsat.

mmarcelinka
12. led 2012

Jinak mám ještě dotaz na vás všechny.Nedávno jsem slyšela,že toto dělají většinou děti,které měli problém při porodu.Jako že měli buď komplikovaný porod a nebo se třeba po porodu sami nemohli nadechnout čí byli dokonce přidušený.A tak se vás čistě ze zajímavosti ptám,jak jste na tom byli vy s dětma.Zajímá mě,zda je na tom něco pravdu nebo né.Já to nemohu posoudit,neboť nikdo z okolních dětí to nedělá a naše Kačka tedy po porodu rozdýchávaná byla....

vojtisek2007
12. led 2012

@mmarcelinka my měli porod i po v pořádku a dělá nám to ☹

jajik25
autor
12. led 2012

@mmarcelinka my měli porod taky v pohodě,bez komplikací ale pomáhá nám to fouknutí do obličeje

1999
12. led 2012

Ahoj malej se také narodil bez komplikacích.Říkaj že to dělaj děti co moc nespí a to je náš problém malej toho nikdy moc nenaspal.Když někdy odpoledne usne tak jen na chvilku a hnet zase je vzůru a v noci se stále budí i když hnet usne ale stejně.A děti které jsou temperamentní ty to také dělaj.

jajik25
autor
12. led 2012

tak u nás to nespavostí není,spí tak nějak normálně,asi bude spíš temperamentní 🙂

1999
14. led 2012

tak to se máte náš spí jen 20 min. a někdy celí den je aktivní. Náš nemá rát kombinezu to se naštve a čepici.Jink jak se bouchne ......Takže je to 1-2 denně.Už to ale trvá dlouho už se těším až to bude za náma.

jajik25
autor
14. led 2012

@1999 taky se těším až to bude za náma,většinou říkají že se to postupem času úplně ztratí,tak snad 😉

pinkyrose
14. led 2012

Ahoj holky, tak tohle je i nás pripad. Nase malá nam uz třikrát omdlela. Naštěstí malá není hysterka, ale vetsinou se nam to stava jak píse Jajik, když se víc bouchne. Podle me je to u děti normální bez ohledu na to, zda prodělali těžký porod nebo ne. Hlavně jsem četla, ze třást s dítětem v tomhle případe není zrovna nejbezpečnější natož ho tlouct do zad. Fouknout do obličeje nebo ovlazit studenou vodou, zkratka aby se dite leklo a dostalo jiny podnet. Z vlastní zkušenosti vím, jak těžké je v tomhle případe zachovat chladnou hlavu, ale to je také dulezite.

1999
15. led 2012

tak muj první kluk ten to měl až od roku a to dělal jen 1 za tři měsíce pak to samo odešlo ani jsme nevěděly jak.U 2 kluka ten to neměl ten byl v pohodě .Až 3 kluk tak ten mi to dělá už od 2.měcíců prvně to bylo 5-6 denně ale tet už jen 1-2.Fouknutí to nezabíra jen ta voda ale když je oblečenej tak než vezmu plenu namočím a než mu to dám za krček tak už je povšem .Takže tet už to neřeším prostě ho nechám a jdu jinam samozrejmě skontroluju jestly se nadech a pak ho nechám. Nejhorší je když mi to udělá venku nebo v obchodě,nazačátku to dělal jen doma tet asi 4 to už udělal i venku.Už aby stoho vyrostl.

martulinkaa
5. bře 2014

ahoj taky se přidávám mě se narodil syn 29.12.2013 570g ted má 2265g a už jsme doma byli jsme 4dny doma a u jídla se zapoměl nadechnout hrozný šok tak sem ho otočila a on se nadechl večer jsme ho dali spát a v noci alarm a zase nedýchal tak sme jeli do nemocnice tam zjistily že má málo krve tak dostal transfuzi a řekli že to bylo tím já mám takovej strach ho mít doma že mě to zase udělá zítra mě ho pouští domů tak doufám že mě to už neudělá.

lagunna30
7. čer 2014

ahoj mam 2 syny ten starsi syn je v poradku,ale ten druhy ma stejne problemy jako vy co tady pisete zacne zniceho nic brecet a trva mu dlouho nez se nadechne u toho take omdliva,sem kolikrat uplne bez nadeje ze se zpatky uz nevrati,prosim o radu co delat dekuji

anyysek
7. čer 2014

@lagunna30 Mě to dělali oba kluci. První nám dokonce uplně zmodral a omdlel. Zkoušeli jsme vše a sejně se nechtěl nakopnout. Dr. nám poradil fouknout do obličeje, nebo postříkat vodou, aby tělo dostalo jiný podnět. Zatím nám stačí foukat. Když vidím, že to na něj jde, tak fouknu. Jinak pokud častěji omdlívá, žádala bych vyšetření na naurologii. U staršého jsme pak cvičili chvíli vojtovku.

vera_vila
8. čer 2014

@lagunna30 způsobit šok - otočit hlavou dolů nebo třeba do lehu přes nohu, fouknout do obličeje, stříknout vodu apod. U nás foukání moc nezabírá, pomáhá změnit polohu těla... Chce to zkusit, co zabere...

dezyre
8. čer 2014

Nedávno se to stalo holčičce od kamarádky, a to má už čtyři roky, prostě strašně plakala, nenadechla se a omdlela. Byla u toho další kamarádka, která dělá zdravotní sestru na dětském ARU a povídala, že když se to zase stane, tak jí má fouknout do nosu (snad si to pamatuju dobře). Ale netvářila se, že by to bylo něco zvláštního. Prostě se to stává. Starší syn, když se takhle hystericky řve a pak přestane, tak má pak takový divný tiky a ještě dlouho pak pohekává.