Když syna hlídá babička, musí ho pořád nosit, než přijdu

kulimka
6. říj 2009

Ahoj, moc vás všechny zdravím a chci se zeptat jestli má někdo podobný problém. Jednou týdně mi babička hlídá ročního syna. Zhruba od osmi ráno do čtyř odpoledne. Hlídá ho u sebe doma. Celý den jí malý sedí na klíně, nevydá ani hlásku, babička ho nemůže ani položit na zem, aby si hrál. Jen na spaní si lehne do kočárku. Dneska to bylo ještě horší, nedovolil ji vůbec si sednout celý den s ním musela chodit a nosit ho. Když jsem se vrátila byl úplně v pohodě. Ještě ho kojím, ale už jen v noci. Může to být tím? Bratránek má podobný problém, jeho dvouletá dcera taky kojená se taky nenechá nikým hlídat. Nevím co s tím... ☹

kutcher
6. říj 2009

Tak to mas jeste dobry, naseho 14 mesicniho jeste nikdo poradne ani nehlidal, se ode me nenecha odlepit a je schopnej klidne 4h beze me prorvat, takze ho nikdo hlidat ani nechce!☹

kaleilah
6. říj 2009

tak trošku závidim 🙂 Náš drobek je hlídanej babičkou od konce šestinedělí, vždycky jednou, dvakrát týdně chodíme s MM na šipky a pobavite se, takže tak dvě hodiny hlídala babi a on je takovej hrozně společenskej, je mu jedno kdo si s nim hraje, je schopnej na zastávce čamout za ruku jakoukoliv ženskou co se na něj usměje a už jí něco vypráví a ukazuje. Takže kdyby maminku unesli marťani, ani si toho nevšimne ☹ ☹ 😢 😀 Kojenej byl do 4m, tak je asi opravdu možný že to bude tím, že to kojení prohlubuje vztah. Protože flášu s krmením držel většinou táta, aby měla maminka trošku oddech nebo mohla udělat rychloúklid, a k tátovi tíhne o trošku víc 😉 ale závislej není ani na jednom z nás ☹

izina
6. říj 2009

Ahoj,
tak náš poklad se chce nechat nosit pořád a je jí celkem jedno, kdo ji nosí. Aspoň zatim a v rámci rodiny. A protože jsem s ní většinou sama, neudělám nic. Ale několikrát za den ji posadím do hracího křesílka a chvíli v něm vždycky vydrží v klidu. Když ji položim, je zle a nejhorší je, když mě nevidí. Zatim kojim, tak uvidíme, třeba se to změní, až přestanu

kulimka
autor
7. říj 2009

To on společenský je taky, venku se usmívá na každého kdo na něj promluví. A na ruky jde taky ke každému. Mám pocit, že ví, že u babičky vždycky zmizím a proto tam nechce být. Trápí mě to, že si celý den nehraje a jen zakřiknutě sedí a tulí se k babi. mám strach jestli se to na něm pak nějak neprojeví, nebo si časem zvykne?

suki
7. říj 2009

Kaleilah buď ráda, víš jak je hrozný , když pak někam jdeš a dítě ti řve? Já to teda naštěstí neznám, ale jsem fakt ráda, že malá se nechá pohlídat úplně v pohodě od babiček 🙂 , i když jsem ji kojila do deseti měsíců 🙂

Kuli a co kdyby babička přišla hlídat k vám domu, necítil by se malej líp?

kulimka
autor
7. říj 2009

To nás taky napadlo, ale babička bydlí jinde, dojíždíme k ní.

eppik.m
7. říj 2009

kulimka: je zcela normalni ze dite cca do 3 let potrebuje mit na blizku svoji maminku {jednoho z rodicu}, jedno vice druhe mene, nelze deti porovnavat protoze kazde ma svuj >vyvojovy plan

eppik.m
7. říj 2009

< zalezi pouze na vas jake podminky mu pri hlidani babickou vytvorite 😉

eppik.m
7. říj 2009

z vlastni zkusenosti mohu rict, ze cim je muj syn starsi, tim vice je nezavislejsi a tim mene na mne lpi 😵

ibolia
7. říj 2009

Ahoj, moje malá má 16 měsíců a stáje je kojená (teda už jen v noci). Taky ji potřebuji občas pohlídat a vůbec není problém. S domácí babičkou ani nezjistí, že jsem odjela. Ale je fakt, že v poslední době je hrozně ráda, když se vrátím.

megee
7. říj 2009

ahoj holky tak kojením to nebude..já malýho nekojila vůbec a jelikož nemám možnost hlídání ( rodinu mám 250 km daleko) tak je pořád jen se mnou ( přítel pořád v práci)...nemůžu se do něj hnout jelikož potom řve ☹ ....taky už nevím co s tím ...navíc je zvyklej být ve společmosti dospělých tak nechce být ani moc mezi dětmi ☹ ..no budu doufat že se to zlepší...jo a sy\n má 22 měsíců

dukie
7. říj 2009

Ahojte holky. 🙂 Já radím zkusit 2 věci: Jednak se s potenciálním hlídačem / hlídačkou vídat minimálně dvakrát týdně, v přítomnosti maminky a jen třeba na 2 - 3 hodiny. To je ta první část. A ta druhá... začít s krátkýma procházkama venku. Dítě má kolem sebe spoustu jiných podnětů a daleko líp nese, že nemá mámu... A třeba hoďku takhle snad vyrží... a pak to prodlužovat.

My totiž tohle řešili taky a šli jsme na to takhle a zadařilo se. 🙂 Teda je fakt, že malýho nikdo nehlídá tak dlouho, vždycky max. 4 hodiny, ale začátky byly taky těžký. Dělali jsme to tak, že jsem k našim jezdila dvakrát týdně a po cca měsíci moje mamka začala jednou týdně jezdit k nám, já malýho oblíkla, vrazila do kočárku, společně jsme zašli do parku a tam jsem "zmizela"... a malej si toho prakticky ani nevšiml, jak koukal na pejsky a ukazoval na ně a babička si s ním povídala. 🙂 No a za chviličku jsem za nima zase přišla. No a další procházky byly delší a delší... a teď už zvládají i to hlídání doma. Prostě důležitý je, aby si malej zvykl na to, že máma je pryč... a to je, podle mého názoru, nejlepší tam, kde má spoustu jiných podnětů. 🙂

megee
7. říj 2009

dukie no jo alej já možnost hlídání nemám ☹ a v kolektivu se drží u mě a odmítá spolupracovat 😠

kulimka
autor
7. říj 2009

Dukie, díky za radu. Když hlídala babi poprvé jeli jsme k ní o den dříve, takže si malý chvíli zvykl a druhý den byl v pohodě. Takže příští týden to takhle zase zkusím. Já mám, ale strach, že si bude spojovat babičku s tím, že vždycky zmizím. no uvidíme...

mikulka
7. říj 2009

Taky kojím a malý je na mne závislý hodně.
Když jsem v poslední době potřebovala k dr., moje máma mi malýho hlídala, šlo jen o půl hodiny, pak spal, ale celou dobu plakal. A když jsem odcházela, plakal moc.
Taky jsme to dělali tak, že máma někdy přijde jen na návštěvu, ale malý se mně o to víc drží, protože si myslí, že zase půjdu pryč.

Chyba je ta, že já jsem s malým pořád. Nechodím nikam, a když si potřebuju něco zařídit, je malý se mnou v maduce. tedy ho nikdo nehlídá, velmi zřídka s ním jdou naši ven. Je propstě pořád se mnou.
Jak to ale udělat, nevím. Naši moc hlídat nechtějí, já když vidím, jak se malý trápí, taky se mi nikam nechce.

Nevím, jestli na to může mít vliv kojení? Že by pak děti byly víc závislé na matce? O tom jste slyšely?

megee
7. říj 2009

mikulka nedělej stejnou chybu jako já s malým jsem nikam nechodila a teď na to doplácím..nechce být ani v kolektivu jiných dětí...zkuste nějaké cvičení rodičů s dětmi, ale rozhodně ho ber mezi jiný děti, vím že asi bude řvát, ale lepší teď než až jak my skoro ve dvou letech ☹ ..dodnes si to vyčítám a nadávám si za to, že jsem s ním mezi děti nezačala chodit dřív ☹

raady
7. říj 2009

ahoj,
holky myslím, že kojením to nebude.
Mám podobný názor jako eppik. Malé dítě, prostě potřebuje od své přirozenosti maminku. 😉
Je jen u každého časově jiné, než se od mamči vzdálí, odlepí.
Mám kamarádku, jejímu Pájovi je 2 a 3/4 roku. Od mamky ani na krok. No samozřejmě ještě toleruje taťku.
Hlídáním někým cizím (ani babičkou) neexistuje.

kulimka
autor
7. říj 2009

Dcera právě byla úplně jiná, ta byla do světa už od malička. Mám to stejné jako mikulka taky jsem s ním neustále, akorát občas s ním jde ségra ven, jinak chodíme všichni. Jinak je mezi dětma v pohodě. Když ho hlídá druhá babi a já něco sklízím na zahradě a nevidí mě tak je taky v poho. Asi to bude fakt tím, že mě nevidí celý den, babička ho i krmí a tak...

eppik.m
7. říj 2009

meg: proc by jsi nemohla brat syna do kolektivu ted? Ja jsem na tom uplne stejne jako ty, ja mam sve blizke dokonce pres 530 km daleko a taky nevyhledavam kolektiv, ani se nedruzim s jinyma maminkama a jsem se synem sama cele dni, manzel je taky porad v praci. Nemyslim ze je to spatne, protoze ven chodime kazdy den, taky na nakupi a vsude spolu takze styk s cizimi lidma ma kazdy den a kdyz jdeme na hriste tak jsou tam i jine deti a kdyz chce tak se muze s nimi hrat, ale ja osobne utikam pryc kdyz je tam preludnino. Stejne jak roste tak stale vice je nezavislejsi na mne a kolektivu se ve skolce, skole a v praci stejne nevyhne takze si myslim ze az sam dozraje tak stejne si utece za detmi sam. Je to zcela normalni jev ve vyvoji ze zavisleho kojence v nezavisle batole a jestli je vice ci mene zavisli na mamce v rannim veku bych si hlavu opravdu nedelala. Co se tyce hlidani tak se snazim zapojit otce pokud ma volno jestli syn rve za mnou nebo ne predsi jeho vlastni tata je pro nej stejne blizka osoba jako mama. A obcas pohlida manzelova maminka a syn je v pohode, zna ji a bere ji do rodiny. A co se tyce rodiny z me strany, tak ty miluje vechny az tak ze kdyz prijede moje mamka, ci segra {mam dve} vubec pak mne nepotrebuje a klidne cely den muzu byt pryc. Dulezite pro batole je pristup s jakym s nim ta dospela osoba zachazi. 😉

megee
7. říj 2009

eppik...on nemá problémy s dospělýma, ty mu nevadí ani když ho někdo náhodou hlídá tak je v pohodě...má problém mezi jinými dětmi a čím mladší jsou tím je to horší, nehne se ode mě a řvě...začali jsme chodit do cvičení a včera tam 45 min. řval a nechtěl se ode mne ani hnout ☹

megee
7. říj 2009

eppik jinak do teď jsme nějak neměli možnost chodit do nějakého kroužku u nás na moravě nic takového nebylo a sem do Phy jsme se přestěhovali v zime a to už nikam nebrali

eppik.m
7. říj 2009

meg: Misa to taky obcas dela, hlavne kdyz je utahany, nebo spal malo a kdyz jsme mezi cizima detma na hristi tak kdyz ma naladu tak si je vsima kdyz ne tak proste si hraje sam ... ja bych to nehrotila a hlavne ho do niceho nenutila, tak to cviceni odlozte kdyz on se tam neciti dobre a je to, predci kvuli tomu nebudes hned spatna mama .... ja ze svych zkusenosti mohu rict ze Misa mne vzdy vyzve sam kdy je na to uz sam pripraveny a tak to pak jde jak po masle a bez nervu 😉

megee
7. říj 2009

eppik taky mě to už napadlo, že to odložíme, ale zase se mi s ním nechce být pořád sama..no uvidím příští týden pokud to zase nepůjde tak tam nebudeme chodit..on navíc Domča je dost tvrdohlavej a když po něm někdo něco chce tak to zrovna neudělá 😀

vercak.
10. říj 2009

Ahojky, mám takový dotaz a snad mi tady poradíte?
Máme obě babičky daleko a já začínám přemýšlet o tom, že bych dala malýho (13 měsíců) na jednu nebo dvě noci k mým rodičům. Je na mě dost závislý a já bych ho chtěla pomalinku učit být taky jen s babičkou a dědou. Když jedeme k rodičům nebo k přítelovým rodičům, tak ho třeba pohlídají a já si jdu ke kamarádkám, ale za pár hodin se vrátím a malej je spokojenej. Jinak ty chvíle, co je s babičkama sám, tak je v pohodě, normálně si hraje a komunikuje, ale je tam problém s uspáváním.
Tak jsem se chtěla zeptat, kdy jste asi tak začaly děti dávat přes noc k prarodičům???? A jak to zvládaly???

kristi
10. říj 2009

my dost brzo, v 7-mi mesich uz byla u babicky tyden
ted jezdi pravidelne jednou za mesic na vikend a my mae aspon chvili volno a cas sami na sebe

berynka
10. říj 2009

vercak., já Hedušku poprvé "opustila" na jednu noc, když byla tak stará jako tvůj chlapeček 😉 . Hlídala ji moje mamka, na tu je hodně zvyklá a hlídání bylo u nás doma. A všechno bylo naprosto ok. Uspávací rituály se dělaly stejné, jako když jsem doma já. Jinak tak od toho roku a půl jsme jí už nechávali u našich na noc nebo dvě. Teď o prázdninách (už jí byly 2) jsme jeli s manželem na týden pryč a taky to šlo, i když malá mě preferuje fakt dost 😉 .

vercak.
10. říj 2009

Díky holky. Já bych byla radši, kdyby byl malej u našich. My bysme si s přítelem zašli na večeři a udělali si hezkej večer, což s malým nejde 😵 😵 Chápete, jak to myslím že??? 😀 Taky bych se chtěla jednou probudit a vědět, že nemusim hned dělat mlíčko a přebalovat. Prostě mít noc a den jen pro sebe. Malýmu to taky prospěje, je to takovej mamánek. Teď musím jen počkat, až to vyjde tak, aby měl přítel volno stejně jako naši 😅

raady
10. říj 2009

Ahoj,
Máťa spal poprvé u babičky, když mu byly 2 roky.
Barča zatím ne.

suki
10. říj 2009

Nikolka spala poprvé u babičky loni na Silvesttra, to měla rok a 4 měsíce a teď tam spává celkem často a má to hrozně ráda 🙂

anatanka
12. říj 2009

Kojenim to nebude.
Ja Miri nekojim uz rok, ale porad je na me extremne zavisla. Je to proste povahou, nektere deti nemaji problem s ostatnima lidma, nechaji se od nich chovat, hrajou si s nima, jsou rady, ze maji nekoho noveho a nektere na sebe nenechaji sahnout.
Ja se na to uz zvykla, ze Miri nechce ani k tatinkovi, jen se bojim nastupu do skolky.