Když syna hlídá babička, musí ho pořád nosit, než přijdu

kulimka
6. říj 2009

Ahoj, moc vás všechny zdravím a chci se zeptat jestli má někdo podobný problém. Jednou týdně mi babička hlídá ročního syna. Zhruba od osmi ráno do čtyř odpoledne. Hlídá ho u sebe doma. Celý den jí malý sedí na klíně, nevydá ani hlásku, babička ho nemůže ani položit na zem, aby si hrál. Jen na spaní si lehne do kočárku. Dneska to bylo ještě horší, nedovolil ji vůbec si sednout celý den s ním musela chodit a nosit ho. Když jsem se vrátila byl úplně v pohodě. Ještě ho kojím, ale už jen v noci. Může to být tím? Bratránek má podobný problém, jeho dvouletá dcera taky kojená se taky nenechá nikým hlídat. Nevím co s tím... ☹

kulimka
autor
15. říj 2009

Tak už je to s malým lepší než když jsem tohle téma zakládala. Už si u babička zvykl a je v pohodě. Ono to asi fakt bylo tím, že do té doby byl stále jen se mnou. I kyž, když se vrátím, nehne se ode mne ani na krok 😀

Už se tady o tom někde diskutovalo, nevím, které to bylo téma. Večer mi malý hezky usíná, v postýlce, ale budí se na kojení, poslední dobou tak po dvou hodinách. Nehraje si s prsem, fakt hodně tahá. Když ho pak dám do postýlky, brečí, musím ho vzít k sobě. V posteli dokáže spát i 5 hodin v kuse. Je to tím, že když je mezi náma cítí se bezpečněji? Četla jsem tady někde o tom, že děti v tomhle věku mívají nějakou úzkost, má to někdo taky tak?

vercak.
15. říj 2009

Kulimka - máme stejně staré kluky, takže možná máme podobný problém. Robin měl před měsícem angínu a když se z ní dostal, tak mu hned na to lezly zuby, trpěli jsme měsíc v kuse a při těch zubech to bylo v noci dost náročný. 😢
Abychom se oba vyspali, tak jsem ho zkusila vzít k sobě do postele a spali jsme až do rána. Do té doby jsem odmítala to, aby spal s námi v posteli, ale tohle byl poslední zoufalý pokus, jak ho uspat. Do dneška se mi v noci budí a chce ke mě. Vzbudí se většinou po půlnoci, to dostane mlíčko a pak se vzbudí třeba po hodině a kňourá, dokud ho nevezmu do postele. Začíná mi to ale docela vadit, protože takhle se vyspí jen malej, ale my s přítelem ne. Chtěla bych ho to odnaučit, ale nevím jak, nemám prostě nervy na to, abych ho v noci poslouchala. Je možné, že je to ale i nějaká úzkost, jak jsi psala ty, protože jakmile je u mě, tak usíná s úsměvem 🙂

kulimka
autor
15. říj 2009

Nám to taky začlo angínou a zoubkama 😀 ty ale ještě venku nejsou tak to občas bývá i krutější. Jinak je to u nás úplně stejné. Nechala bych ho klidně kňourat, ono to někdy vypadá jako když nadává, ale když to dělá co 2 hoďky a manžel ráno vstává do práce tak se to nedá. A já když už se kněmu budím co 2 hodiny třetí den tak už jsem jako mátoha, že je lepší ho vzít k sobě a spát. Byla jsem rozhodnuta, že ho přestanu v noci kojit, jenomže on mi nechce pít sunar, čaj v noci taky ne, když se snažím ho uchlácholit tak to nejde řve, uklidní ho až prso. Tak vůbec nevím co s ním.Pořád doufám, že až vylezou ty zuby bude to lepší... 😔

kijonkova.k
15. říj 2009

Ahoj,tak já malou na noc ještě nedala,nevím,jestli by to hůř nesla ona nebo já ☹ 😉 Ale pomalu se na to chystáme,taky bych se chtěla jednou vyspat(no,i když nevím,nevím,jestli bych vůbec usla) a třeba se jít s manžou někam pobavit 😉

vercak.
15. říj 2009

Kulimka - tak to jsme na tom fakt úplně stejně (teda až na to, že už nekojím) 😀 Taky mi jde dost o to, aby se přítel vyspal, když jde ráno do práce. My máme teprve venku osm zubů, jen ty přední, takže nás to nejhorší teprve čeká. Vidim to tak, že ho odnaučim spát s námi v posteli a polezou mu další zuby, takže to všechno začne znova od začátku 😀 😀

Kijonkova - já uvažuju nad tím, že dám malýho tenhle víkend k rodičům. Zítra k nám mají přijet naši a v neděli tchánovci, takže by si ho naši odvezli a tchánovci zase přivezli, ale ještě o tom nikdo neví, takže nevim, jestli to klapne 😖 Ale jedno vím jistě, že bych si teď fakt ráda odpočinula.

kulimka
autor
15. říj 2009

vercak, tak my máme zuby jen 4 😀 takže to máme na dýl 😀 😀 😀

vercak.
16. říj 2009

kulimka - skoro se nám ty děti shodují viď 😉 😀 Ještě mi řekni, že se ti malej narodil 7. září jako nám 😀 😀 😀

Na dnešek jsem měla v plánu, že ho prostě nechám spát v postýlce celou noc, ale když zase začal kňourat (chvilku po jídle) a vedle mě spal přítel, kterej ráno v 5 vstává do práce, tak jsem to nevydržela a malýho opět vzala do postele. Ale asi po dvou hoďkách jsem ho vrátila zpátky do postýlky a spal až do rána. Tak nevim, je opravdu možný, že se u mě cítí líp a má větší jistotu? Nebo je to jen dětská "vyčůranost"???

kulimka
autor
16. říj 2009

Narodil se 11.září 😀 Plány jsem měla stejné. ale už v půl jedenácté spal vedle mě 😅 a to nechtěl ani nakojit, prostě lehl a spal. Kolem druhé pil a pak usnul v postýlce. Dnes je pátek, takže bude spát v postýlce ať se dějě co se děje, doufám, že zase nevyměknu a nedám ho k sobě. Já si začínám myslet, že to je spíš vyčůranost, protože když jsem ho v ty dvě hodiny dala do postýlky brečel, ale řekla jsem mu že musí ležet, a hladila jsem ho po hlavičce a usnul. Tak uvidím po víkendu jestli bude nějaká změna. On se prostě mezi náma asi cítí lépe. Mimoto je taky hrozně žárlivý, když se tulím s dcerou hned přiběhne (po 4 😀 ) a odstrkává ji a mačká se ke mně. Tak jestli mu nevadí, že spíme spolu a on sám... Zkusím ho přestěhovat do jeho pokoje, má ho hned vedle, co to udělá...

vercak.
16. říj 2009

Robin taky strašně žárlí, když mě přítel obejme a dá mi pusu, tak on si to hned pádí k nám s pláčem, jakmile mě pustí, tak je vše v pořádku a on se usmívá.
V noci jsem ho pak taky přendala zpátky do postýlky a on se pěkně dlouho vrtěl a občas si zakňoural, ale pomohlo opakovat mu hají a pak se zklidnil. Za to já jsem se ale nevyspala, byla jsem ve střehu, kdy se zase vzbudí 😀 😀 😀 Někdy nad ránem jsem usnula a v 8 hodin mě vzbudily děti sousedů. Strašně na chodbě ječely. Měla jsem chuť tam jít, ale co nadělám? jsou to jen děti 😀

kulimka
autor
16. říj 2009

Tak malý se vzbudil v 6, když šel manža do práce a teď už vesele spinká 😎 . Ale copak můžu jít spát s ním 😅 Já už si na to docela zvykla, že jsem nonstop nevyspaná. ☹
Dcera ta už spala od 8 měsíců celou noc. Myslela jsem, že je to kojením, ji jsem kojila jen do 6. měsíce, ale asi ne, když je to u vás stejné... No já ho dnes zkusím přestěhovat vedle, snad to nebude ještě horší. 😖

vercak.
16. říj 2009

mě malej spal celou noc už od dvou a půl měsíců, ale před dvěma měsícema jsme se přestěhovali do jinýho bytu, pak dostal tu angínu a od tý doby se prostě budí. Ale asi je to hladem, protože mi vypije v noci všechno mlíko, co mu udělám. Večer mi vypije tak max. 200ml a v noci se budí. kaši nechce a ani to mlíko hajaja.

kulimka
autor
16. říj 2009

U nás to hladem nebude, malý toho sní pomalu víc než já 😀 😀 Spíš žízeň, nechce mi pít žádné tekutiny max. tak deci za den, ale jí hodně polívky a taky, když mu dělám ovoce zředím mu to vodou je to spíš taková hustší šťávička.
Jestli to u vás taky není tím stěhováním... Třeba se tam ještě tak nějak necítí.. Ale to jsou asi jen spekulace, škoda, že ti naši drobci ještě nemluví, to by nám řekli co je trápí... 🙂
Od mé kámošky dcera se taky dost často budí, už od malička. Ona to přičítá zubům, ale myslím že je to i stravou, protože ona malou od 8 měsíců krmí vším. Párky, zákusky, bramboráky atd...

vercak.
16. říj 2009

No tak to bych teda v 8 měsících párky rozhodně nedala, vlastně jsem mu začala dávat normální naše jídlo až kolem 10 měs.
Já si nemyslim, že by to bylo stěhováním, protože ložnici máme danou úplně stejně jako předtím. myslim si, že se během nemoci rozmazlil a teď toho využívá. Budila jsem ho v noci na ATB, pak ho ještě mazlila a nevím jestli je tak chytrej a ví, že když začne bulet, tak vstanu a to mlíko mu udělám. Zkusim mu dávat v noci jen čaj a třeba si zase zvykne spát celou noc. Navíc čaj může mít v postýlce celou noc, ale mlíko ne, to zkysne.

kulimka
autor
16. říj 2009

Tak to si piš, že chytrý je. Zjišťuji to když přes den vyvádí různé lotrovinky a zjišťuje co na to já. 😀 Jinak už je vzhůru tak se mu jdu věnovat, tak se zatím loučím...
A ještě k tomu mlíku na noc, babi mi poradila, že mu mám koupit v sexšopu nafukovací anču, že se může k prsu přisát kdykoliv 😀 😀 😀 😅

vercak.
16. říj 2009

Tak už mám domluvené, že si naši dneska vezmou malýho a v neděli ho tchánovci přivezou. Docela se těším, že si po roce odpočinu, ale na druhou stranu mám velký obavy z toho, jak bude malej večer usínat a v noci spinkat??? ☹ ☹
Ale snad to v pohodě zvládnou. Myslim si, že čim dřív začne jezdit k babičkám přes noc sám, tím líp pro všechny. nechci, aby byl na mě tak závislej. Už teď je to můj mamánek 😅
A taky je ale možný, že to malej zvládne líp než já. Třeba se mi začne stýskat a zítra sednu na první vlak a pojedu za ním 😀 😀 😀

vercak.
17. říj 2009

Tak malej zvládl noc líp než já. Prej se trochu budil, ale to dělá i doma, jinak spinkal v pohodě. Za to já to nezvládla. Večer jsem probrečela (teda já nechtěla, ale brečelo mi to samo 😀 ). Strašně se mi po něm stýskalo. A dneska jsem už vzhůru od 6 hodin. Takže bych řekla, že malej není závislý na mamince, ale já na malým 😅 😅 😅

kulimka
autor
17. říj 2009

Ahojky, tak Vojta spal v pokojíčku, sice se budil na kojení, ale ne tak často a do postele ke mě nechtěl. Ráno se vzbudil až v půl osmé. Tak uvidíme jak to bude dál. Dneska jdeme na rybí hody, takže ho bude hlídat babi a ségra, tak jsem zvědavá jak to zvládnou. Nachystám jim sunar a čaj, ale stejně si myslím, že budu muset přiběhnout s prsem, ještěže to je 5 minut od domu 😀 😀

vercak.
17. říj 2009

to určitě zvládnou a navíc budeš na blízku. Mě teď od malýho dělí 140 km.
Je super, že zvládl už spinkat v pokojíčku sám. 😉

kulimka
autor
18. říj 2009

Tak malý spal do 11. pak nás volali tak jsem přiběhla, nakojila a malý ležel a koukal a jak jsem se zvedla tak se ozval jakože nemám nikde chodit. Po půl hodině konečně usnul tak jsme utekli. Pak vstával až v půl páte, ale to jsem zas nespala já protože jsem se pořád dívala jestli dýchá a divila se že nevsstává, no blázinec. Ráno mě vzbudil v půl deváté a mohl mě upusinkovat, no zlatíčko!

vercak.
18. říj 2009

Tak to je sladký. A aspoň jste mohli být pryč 😉 😉 😉
To já už mám tu mojí lásku konečně doma a myslela jsem si, jak bude šťastnej, že je u mě a přitom u nás pořád lezl po babičce. Ale jak tchánovci odjeli, tak už to byl zase můj mamánek a mě bylo fajn.

kulimka
autor
22. říj 2009

Ahoj vercak, tak u nás od té doby co spí sám je klid a ještě s námi nespal. Na kojení se budí, ale už ne tak často. Podle mne byl problém i v tom, že manža dost chrápe a i to ho budilo. Teď tam má svůj klídek. Jen dnes nechtěl usnout, ale stále zabírá medvídek, když spinká v postýlce, lehne si k němu i Vojtíšek, chvíli si s ním povídá a za chvíli usne. Tak snad mu to vydrží.
A co u vás jak bojujete?

andy.ce
21. říj 2011

Náš malej je na mě taky strašně závislý. Pohlídání bere jen od mé mamky nebo mé babičky, na které je zvyklý, ale když jsem poprvé spala jinde než doma, tak v noci hodinu řval, že chce mámu. V prosinci mu budou 2 roky a beze mě ani krok. Třeba když se tak po hodině rozkouká, tak si třeba hraje, ale kdyyž chci jít třeba na wc, tak řev a musí jít se mnou. Spinkání máme tak, že postýlka je přiražená k mé posteli bez té jedné strany, takže si může přelézt ke mně, protože jinak v noci třeba 10x vstával a řval, že chce za mnou.Teď se budí tak 4x na pití a dokáže vypít litr pití za noc. Takže si ani neumím představit, že bych ho dala do jeho pokojíku, který má nahoře v patře nebo že bych šla spát do obýváku. Úplně se děsím nástupu do školky ☹

andy.ce
21. říj 2011

ale u nás to je asi způsobené tím, že mi manžel s malým absolutně nepomáhal, když byl miminko, takže jsem si ho s sebou musela brát v lehátku i do koupelny, abych se osprchovala. Teď se to trošku zlepšuje, ale ani tak ho malej moc nebere jako že by s ním třeba vydržel dýl, abych já mohla někam jít.