Ketony v moči u dítěte. Co znamenají vysoké hodnoty?

hlavinka
13. kvě 2011

Zdravim holky, prosim netusite, co by mohly znamenat vysoke hodnoty ketonu v moci u deti (2,5 roku)?
Na Netu jsem nasla, ze ketony souvisi s tim, ze telo hubne a bere si zasoby z tuku, ale Adelka ji normalne, pravidelne, nerekla bych, ze nejak malo, takze z toho to asi nebude.
Dekuju.

gisminka
13. kvě 2011

@hlavinka ketony (hlavně aceton) jsou v moči přítomné při cukrovce a některých nemocech trávicích traktu (pokud vedou ke zvracení, hladovění a tak.). Předpokládám, že rozbor moči vám prováděl lékař, tak jak to, že vám k tomu nic neřekl? 😕

hlavinka
autor
13. kvě 2011

@gisminka ne, nedelal. My mame doma takovy ty papirky, protoze ja jsem hodne trpela na zanety ledvin. A Adelka si dneska stezovala pri curani, ze ji boli pipinka. Takze jsem tam namocila papirek, abych videla, zda mame hned bezet k lekari (nastesti nic, az na ty ketony). Ale prujem ani zvraceni nema. A pipinka se taky vysvetlila - nebylo to z curani, ale udelal se ji pupinek na jednom vnejsim pysku (vetsim).
A vazne nehladovi, to fakticky ne....No, uvidim, zmerim ji to jeste pres vikend a kdyz tak zajdeme k lekari. Dekuju

gisminka
13. kvě 2011

@hlavinka aha. No tak to bych vůbec nepanikařila, to je jen orientační stanovení. Zkus to znova a kdyžtak se poraď s lékařem. Aceton je produkt metabolismu tuků v případě, že tělo nezískává energii z glukozy (cukrovka). Ale to bys asi na malé poznala, že jí není dlouhodobě dobře. A je fakt, že pokud vím, tak falešně pozitivní výsledky těch barevných testů mohou být způsobeny bakteriální infekcí močových cest.

hlavinka
autor
14. kvě 2011

@gisminka dekuju. ted to mela dobry. Mozna ze odpoledne byla vylitana a zrvona bylo pred jidlem, cili chvilkovy nedostatek mohl byt...Tak diky! 😉