Klinika Logo v Brně - prosím o vaše zkušenosti

semy.cz
21. říj 2013

Ahoj, zajímali by mě vaše zkušenosti s touto klinikou, konkrétně logopedií.
Naše logopedka mě nabízí že mě dá doporučení pro syna na týdenní pobyt.
Syn má problémy s řečí, respektive v jeho 3l a 3m téměř nemluví, má slovní zásobu cca 15 slov, citoslovce, zvuky zvířat...motoriku i porozumění má dobré.

Zajímá mě zda vašim dětem pobyt pomohl.
Ještě jedna věc mě zajímá, mám ještě 15m syna a dle naší logopedky by tam mohl být taky, tak jestli se to opravdu dá skloubit když tam budu sama s oběma.

Předem všem moc děkuji za názory.

editah222
22. říj 2013

@semy.cz moje neteř jezdila s Logem na tábory a různé "výlety" a musím říct, že ji tam bylo moc pomoženo. Ona nejen špatně mluvila, ale má i ADHD takže s ni není snadné pořízení a tam to bylo super. Myslím si, že pobyt se dá zvládnout i v kombinaci s menším dítkem. Starší bude mít samostatné aktivity, které ho budou určitě bavit. Za naši rodinu můžu LOGO jen doporučit.

semy.cz
autor
22. říj 2013

@editah222 Moc děkuju za názor 🙂

silviu
26. kvě 2016

@semy.cz ahoj, prosim vas, boli ste nakoniec na tom pobyte v logo? ake to bolo?

pospis
10. črc 2016

@silviu ahoj, syn byl na tom diagnostickem pobytu v dubnu a za nas super. Sice dost narocne jak fyzicky tak psychicky pro dite. Je toho dost, celych pet dni ma xx hodin porad neco. Foniatrii, psychologii, ergoterapii kazdy den logopedii, regabilitaci, neurologii, konzultaci s pedogogickym psychiatrem, EEG, Orl vysetreni... Bylo toho dost, ale za nas super. Jak pristup vsech pracovniku tak i vysledna zprava. Syn na tom byl kdyz mel cerstve (par dni) 4 roky. Vysledna diagnoza mirna vyvojova disfazie expresivni..

Jinak na Logo kliniku jsme presli po roku dochazeni na logopedii kde jsem se nikam temer neposunuli v lednu. Od ledna zacal navstevovat logopedicky krouzek, obcasne sobotni dopoledni skolku, jendouza 14dni sezeni u logopeda a vysledky jsou videt. Pracujeme nejen na logopedii ale i na hrube a jemne motorice, na procvicovani ustnich svalu a jazyka, ruzne didakticke hry atd.. ted syna cekaji 3tydny primestkeho tabora u nich a od zari opet logopedicky krouzek, skolka atd....
Za nas musim rict super. Od ledna se synovi do reci dostalo V,F,K,L,H castecne CH.. ted zaciname pracovat na sykavkach C,S,Z... pristup vsech naprosto skvely. Takze my budeme urcite pokracovat.

fussova
8. říj 2017

Ahoj holky, prosím máme jet na diagnostický pobyt do Brna, malý v te době bude mít 3 a půl roku, prosím jaké to tam je ? Byly jste spokojené? Stojí to za to? Na netu moc recenzi není, spis nejsou vůbec. Děkuji za info

pospis
8. říj 2017

@fussova ahoj. Ja jsem se synem byla loni v dubnu. Mel tesne pred ctvrtym rokem. Jestli chceš neco vedet tak napis.
Pořád na kliniku dochazime a jsme spokojeni.

pospis
8. říj 2017

@fussova mate SZ. Nevsimla jsem si ze jste psala.

jani76
8. říj 2017

ahoj holky, kdo a kdy poslal vaše dítě na logopedii a podobnou odbor. pomoc?? Náš malej má 3r. a šlape si stále na jazyk, tak kdy myslíte, že se to bude řešit a jak - ve školce dostaneme doporučení nebo kde?? Popřípadě má se to řešit už tak brzy vůbec?? Díky za jakékoliv info.

pamal
8. říj 2017

Doporučení dává pediatr. 3 roky je ještě brzy, řeší se to většinou od čtyř let, když dítě už více spolupracuje. Pokud máš ale podezření, že má dítě přirostlou jazykovou uzdičku, tak je lepší to řešit co nejdříve.

jani76
8. říj 2017

@pamal Díky moc za info. Jinak ale nepoznám, co je přirostlá jazyk. uzdička. Každopádně chodíme s malým na zdrav. prohlídky a máme výbornou děts. lékařku, tak ta by jistě zareagovala.

pospis
8. říj 2017

@jani76 Ja jsem s klukama zacala chodit na logopedii pred tretim rokem s obouma dvouma. Rekla jsem obvodakovi, aby mi napsal zadanku na logopedii. Nechtela jsem slyset jeho nazor a ani jsem necekala az mi to sam doporuci. Rekla jsem si sama a on mi zadanku bez problemu dal.
Starsi syn ma od 4let diagnozu VD expresivni a mladsi syn ted 3.5r ma zatim OVR a myslim ze u toho snad i zustane.
Pokud mate sebemensi pochybnosti neni naskodu proste na logopedicke vysetreni zajit a zkuseny logoped vam rekne zda mate dojit za rok, ze mate cas nebo ze by bylo dobre neco resit.
Jinak je rozhodnuti ciste na vas.

pamal
8. říj 2017

@jani76 myslím, že si ve třech letech šlape na jazyk většina dětí.Mladší syn chodil ve školce na logo mezi 4-5 rokem, ale moc velký pokrok to nebyl. Teď od září chodíme na Logo kliniku a výraznější se zlepšil v sykavkách.

pospis
8. říj 2017

pokud si jen slape na jazyk tak ve trech letech je cas resit vyslovnost. Starsi syn treba ve trech letech umel jen B,M,N,D a T a samohlasky s tim si vystacil. Veskera pismenka jsem se pak ucili. Nejprve V,F,pak K,L, pak sykavky a ted mekceni.. stale nam chybi š,,č,ž,ř a r.
dulezite je jak je dite na tom ve trech letech s poruzumenim a slovni zásobou.Staci i ta pasivni.
My stravili 3/4roku u bezneho logopeda kde se nic nedelo, pak presli na logo kliniku a konecne se vedi dali dohybu a zacly byt videt pokroky.

S mladsim syn jsem zacala chvili před tretim rokem. Ten na tom s vyslovnosti není az tak spatne ale ma horsi slovni zásobu a agramatismus. Uvidíme co cas prinese....

jani76
8. říj 2017

Holky, díky moc!