Klíšťata. Kdy necháváte děti očkovat? Za kolik?

j.a.n.u.s.
28. led 2009

Kdy ockovat (rocni obdobi)?

Od ktereho mesice ditete ockovat?

Co delat kdyz uz je prisate kliste?

Jaka je inkubacni doba encefalitidy a boreliozy?

Kolik stoji ockovani?

Proplaci pojistovna neco?

Mate s nemoci zkusenosti?

slunicko552
28. led 2009

Můžeš v zimě 3injekce,je to lepší ale i v létě zrychlená forma 2injekce
Nejlépe po základním očkování
desinfikovat a vytáhnout,potom sledovat
Nevím kdyby byla změna k doktorovi.Můžeš poslat klíště na prozkoumání,ale to se platí
Myslím,že jsem platila necelé 400 za jednu injekci
Moje mi to proplatila celé
Můj taťka má borreliózu 😔

j.a.n.u.s.
autor
28. led 2009

slunicko, u ktere jsi pojistovny?
Da se borelioza vylecit? Jake jsou symptomy? A za jak dlouho po prisati?

slunicko552
28. led 2009

Nasazují se na ni antibiotika,ale ty sviňoury jsou strašně vyčůrané.Po nějaké době se to uklidní,člověk je v poho.A pak to zase začne.Taky si dokáží zvyknout na antib.tak se musí měnit.Bolí klouby a to hrozně člověk je celý v dupě 😔 .Myslím,že to bylo do pár dnů,nejdýl do týdne ale to dřív.Už nevím jestli horečka.Pojišťovna v IP 😉

aponchie
28. led 2009

dneska jsem si byla pro injekce pro manzela a pro malou(ja nemuzu v tehu)mam osobne prodelanou boreliozu s pobytem v nemocnici loni...

injekce prvni se dava v zimnich mesicich od prvni injekce je to 1az3mesice kdy se aplikuje druha davka a treti 5az12mesicu od druhe tudiz dalsi rok,ochrana nastupuje v podstate uz od prvni injekce nejlepe vsak po dvou,zrychlena davka se dava kdyz nestihas lepsi je vsak zacit ted.Detem se dava nizsi davkovani 0,25 a dospelakum 0,50 FSME IMUNO ..vyrobce Baxter Rakousko anebo je jeste jedna tato je vsak znamejsi..stoji cca490az530Kc jedna injekce +aplikace latky u lekare viz jeho cenik.poplatek za recept se nehradi ponevadz je to plne hrazene vami,presto doporucuji lekarnu Dr Max ta dava jeste 10Kc zpet a ma injekce stejne jednotne za 500Kc.Skladovani je mozne u lekare nebo v lekarne po zaplaceni v lednici,ale i doma se da

.Malou ockujeme az td ve 4letech .
Vzp mi proplati dve injekce tudiz si jednu pristi rok za 500+aplikace zaplatim sama coz jde ,ale to je jen proto pac maji nejake akce ted v lednu na 2x vyssi prispevek cerpat v lednu jen

janus mit boreliozu jeste neni takova tragedie,me se delalo zle motala s emi hlava mela jsem zavrate slabosti rozostrene videni..pricitala jsem to unave a sla na infekcni tam mi vzali veskere krevni testy na vsecko co existuje a doporucili mi lumbalni punkci nacez mi ji udelali a lezela jsem na lecich 10dni v nemocnici a pak jsem jeste mesic brala amoclen antibiotika a nejake vitaminy nicmene ta FSME neni injekce proti borelizoe ,ale encefalitide..a i tak je nejaka sice mala pravdepodobnost,ze nemusi ochranit pred tim dokonale..
boreliozu mam v tele neustale chodim na opakovane krevni testy je to vice nez rok od lecby a neustale mam zvysene markery na druhy stupen seda zona,ale to prej mit budu.kliste jsem mela a odpadlo a zadnej flek a presto sem borku mela a ted v lete jsem mela velke prisate flek jak cyp a nemela jsem z nej nic takze tak.jinak ti volaji z hyg,stanice a ptaji se kde kdy v jake casti si to chytla asi a mapuji to..

j.a.n.u.s.
autor
28. led 2009

aponchie...diky.

Muze se ockovat i mladsi dite?

aponchie
28. led 2009

myslim,ze klidne muze,ale ja ani nevim proc jsme ji to nedali driv...asi jsem mela pocit,ze byla hodne mala na takove injekce..do te doby jsem ji poctive hlidala a ikdyz mela kliste hned jsem byla schopna ho vytahnout a osetrit sledovat a na kontrolu jsem preventivne sla do tydne a sledovala jestli neni jako sla chripka..a v pohode

aponchie
28. led 2009

encefalitida:
pri vstupu do tela je inkubacni doba 7-14dnu,prubeh nemoci je dvoufazovej:prvni faze pripomina chripkove stavy a chripku(bolesti hlavy,unava,horecka,nevolnost,bolest svalu kloubu)
po par dnech je relativne klid a vypada,ze je vsecko v poradku a nemoc ustupuje v tom okamziku nastupuje druha faze(ne vzdy!!nekdo se uzdravi a uz je v pohode a pokud ne tak nastupuji krute bolesti hlavy,horecka,nevolnost ,zvraceni,tuhnuti svalu,nemuzes zvednout hlavu z leze ,tohle muze trvat az 3tydny!.Vzdy dle me zkusenosti je lepsi po nalezenem klisteti necekat a do tydne si zajit na krev k lekari ,ktery bude to tydne cca po te dobe se uz da celkem spolehlive zjistit jestli virus v tele je a nasadit ATB lecba.Nicmene stejne potize muze spusobovat i meningokok,borelie,pneumo,tuberkuloza..

lecba pri druhe fazi spociva v zavodneni infuzemi(pri zvraceni a horeckach je nutnosti)odber Lumbalni punkci,nasledne kapacky ..doma leky

Borelioza:
cervena skvrna po prisati nekdy ne,jako by sla chripka stejne stavy jako u klistovky,nicmene navic a to jsem mela ja zalehnuti usi piskani v nich ochrnuti licniho nervu zvlast u deti,mraenceni v nohach ,tiky,zanety mocovodu,nekdy i lymfocyton,priznaku je velmi mnoho sirokeho spektra

lecba prvniho stadia nemoci: amoxicilin,doxycyclin
lecba druhe stadium nemoci:ty dve +penicilin g,ceftriaxon
lecba pozdni formy nemoci: penicilin g,ceftriaxon(vyssi davky)

alternativni ATB:Zinat,Claforan,Erytromycin,Rulid,Rovamycin,Sumamed
+injekce vitaminu C+B12
.....................................
nakazenim boreliozou se clovek nestava imunni proti ni!!

aponchie
28. led 2009

a jeste dodatek proti Lymeske borelioze se nelze naockovat! je pouze jedna latka a ta se jmenuje LYMERIX je nedotazena do konce u pokusnych lidi vyvolavala ty sam obtize a navic je vyvinuta proti americkym boreliim nicmene prej cesnek a b komplex odpuzuje klistata takze ten kdo miluje tyhle dve veci by mel mit relativne klid 😀