Klíště u 2 měsíčního dítěte. Mám strach

aponchie
17. srp 2009

meli jsme kliste min.pondeli..mam strach jak hrom..bylo asi cerstve zakousle pac se drzelo zubama a zbytek tela plapolal nacucane nebylo ..desinfekce probehla..mudra rikala cekat.. 😝

andu
18. srp 2009

Hmm, no to je asi fakt, že pokud bych většinu roku pobývala např. někde v ohnisku, taky bych do toho asi šla... Ale právě si říkám, že jsem furt v Ově, já sema jsem měla klíště teď tak po 10 letech, a hlvně si taky myslím, že pro dětičky je to očkování záhul!

aponchie
autor
18. srp 2009

andu ja jsem v Opave a tady je jich jak nas...a volali mi loni z hygieny kde ,z ejsem je chytla kvuli infekcnosti

andu
18. srp 2009

No je fakt, že i podle té mapky infekčnosti je jich prý na Opavsku hodně ☹ Kurec, to jsou tak ošklivá zvířátka sama o sobě a ještě musí přenášet taková svinstva! 😠 😅

ledik
18. srp 2009

Mám už 2 skoro dospělé děti. Když byly malé, také jsem to neřešila a měla jsem pocit, že si to ohlídám, ale jakmile začaly jezdit někam do přírody beze mě (školky v přírodě, školy v přírodě, tábory), za ty nervy by mi to nestálo. Spoléhat na to, že je tam někdo pravidelně prohlíží se nedá, takže jsem je dala v cca 4 letech obě očkovat. Teď mám roční mimčo a určitě do očkování půjdu, ale nejdříve tak ve 2 letech.

soanpe
18. srp 2009

eximka,
já teda nevím, ale nikde jsem nepsala ,že jsem dokonalá matka 😅 ale když si to o mně myslíš, tak fajn,těší mě to 😀
prostě to, že svoje dítě prohlídnu několikrát denně, je to maximum, co pro ní můžu udělat, protože očkování v tomhle věku nepadá v potaz. dokonce se doporučuje až kolemk 6. roku, ale i tak musí být matka opatrná. jak jsme holkam psala, jedna mamina z MK nechala naočkovat 6l.kluka a dostal borelii 😒 prim. infekčního odd. jim říkala, že osobně by své dítě nechala očkovat až kolem 10.roku.
já jen chtěla říct, že pokud najdeš klíště a víš, že jsi s děckem nebyla venku víc, než ty 4 hodiny, tak prostě podle hyg. stanice (teda aspon v Praze 😅 ) se nemusíš obávat nákazy. nechápu, proč hned útočíš 😲
a jestli to cítíš jako poučování, tak to já neovlivním, já se snažila jen poradit.
a jak píše ledik, ohlídat se to dá,když más dítě pod kontrolou, ale jakmile jdou do školky atd. tak už je to nemožné ☹

soanpe
18. srp 2009

oprava encefalitidu,ne borelii 😅

soanpe
18. srp 2009

jinak, jak jste pasly, že vám nezbyde, než se zavřít a do zimy nevycházet, tak to je dle mě už zesměšnování mojí osoby 😉
to by se lidi mohli už taky zavírat doma kvůli tomu, aby je nesrazilo auto, aby se nenakazili kapenkovou infekcí atd.
už se tu jde do extrémů

ale nejsme tu, aby jedna do druhé rýpala, že eximko a spol. 😎

s andu jsme si to vysvětlily. v psaném textu je těžké rozeznat ironii, poučování atd. ale obdivuji ty, které to dokáží 😉 😅

ledik
18. srp 2009

ahoj holky, trochu se bojím v této diskusi něco napsat, je tu trochu napjato..., ale pro jistotu: není to žádná narážka, nebo cokoli jiného proti komukoli z Vás. 😎 Jak jsem psala, že jsem "myslela, že si děti když byly malé před klíštětem ohlídám a nechala je očkovat později", tak to je sice fakt, ale stejně jsem je samozřejmě před tím a před mnoha dalšími věcmi 100% neuhlídala. Klíště jsme například několikrát našli ráno, tzn. že ho dítě muselo mít přes noc a přitom jsem je koupala a pečlivě večer prohlížela. Nevím jak je to možné, vysvětluji si to jedině tím, že muselo být ve vlasech, nepřisáté, pidi malé.

aponchie
autor
18. srp 2009

mala i manzel jsou ockovani vakcinou FSME IMMUNO maji dve davky za sebou posledni je ceka v rijnu a jsem za to rada..ja na to nemam nervy a mela jsem boreliozu vlastne ji mam do konce zivota v tele zejo a je to hnus velehnus 😝 ..sice se proti ni neda ockovat alespon zatim teda v USA uz ano tam maji jeden druh vakciny..jinak myslim jsou stranky borelioza.cz

andy kliste chytla v Trebici 😲

aja123
18. srp 2009

soanpe, ale tady nikdo nikoho nezesměšňuje, o tobě v tom příspěvku nepadlo ani slovo a psala jsem, že to je jediná spolehlivá prevence proti klíštěti a je to tak. Nebo myslíš že není? I když je to nereálné.
Jestli to cítíš jako zesměšňování tvojí osoby, tak to je mi líto, ale napadlo to jenom tebe 😉

shaula
18. srp 2009

Aponchie, jestli ta potvora utíkala tak, že jsi ji nemohla chytit, tak to nejspíš nebylo klíště, ale jeden druh mouchy - ta je hodně podobná klíštěti a strašně otravná, mrcha jedna, když mi vleze do vlasů, tak vždycky šílím, na chatě jich máme spousty☹ Očko - zatím nevím, zvažujeme, páč chatu máme na Opavsku, tam je dlouhodobě vysoký výskyt nakažených klíšťat. Chci se zeptat doktorky, jak probíhá encefalitida u malých dětí, pokud je nekomplikovaná, tak do toho asi nepůjdeme, očko by mohlo nadělat víc škody než užitku 😉

aponchie
autor
18. srp 2009

shaula to vim to byl bonus ke klisteti 😀 ..prej jak chripka

dvojka
18. srp 2009

shaula-druh much který popisuješ máme i my zde na západě 😀 ,opravdu jsou otravný,ale nic nedělaj,jen se taky drží na kůži zuby nehty 😀 a stejně jako ty šílim když se zaseknou ve vlasech.
V loni jsem dokonce myslela,že jsou to okřídlená klíštata(jakási mutace)páč předtím tady nic takovýho nebylo 😲 😀

dvojka
18. srp 2009

jinak myslim aponchie,že to bude v pořádku,ber to tak,že jsi na to přišla hned z kraje 😵 .Bude to dobrý,je to ale fakt hrůza,že už tak malé mimčo se musí potýkat s takovým neřádem 😠

aponchie
autor
18. srp 2009

nezbyde nic jineho ..zatim s eutesuju tim,ze zadnej flek na tom miste nema

andara
18. srp 2009

Ahojky,tak moje mala mela taky klistaka asi ve 4tydnech! 😠 Takovy pidi na ousku, ja koukala co to tam ma za smitko a ono melo nozicky!Pro jistotu jsem si na to vzala lupu, pac to byla ta Nymfa nebo jak se jim rika - takze na gazu trosku mydla a krouzit s tim - ono se krasne chytne do te gazy (tenkrat mi to poradili u doktora, kdyz jsem tam byla ja s klistakem a neslo mi vyndat), pouzila jsem to i parkrat v praci (delam v ustavu soc.pece) a vzdycky jsem ho vyndala behem par vterin.
No a vydesinfikovala jsem ji to jodovou tinkturou - prodavaj ji primo na to 😉 .Zacervenaly to nemela a vsechno v pohode 😉 Ale jak ja je nesnasim ty mrchy hnusny!
Jo a ty "mouchy" mame vsude - tudle jsem jich z kocarku na zahrade tahala asi 10. 😠

andu
18. srp 2009

Tak tak, psané slovo je na prd, lepší je debatit a případně si vjíždět do vlasů z oka do oka! 😉 😀 Jojo, zavřeme se všechny i s dítkama doma, páč stát se může cokoliv kdekoliv! Bohužel, to neovlivníme ☹

No Amuška má na tom místečku furt tu červenou tečičku, ale co jsem četla na stránkách, kde odpovídá Dr., nevím, jestli to není ta, kterou psala Apon, nic to není, jen reakce těla. Tak bobinu furt pozoruju, jak mi poradila Aja 😉, jestli se jí nedělá ten prstenec a jestli nemá teplotku... Víc bohužel udělat nemůžu ☹ Je mi líto, že jsem si té svině nevšimla dříve než sama odpadla, ale pozdě bycha honit, že... 😒

soanpe
18. srp 2009

mně dr. jako desinfekci pro malou doporučila betadine.neměla by štípat, takže se dá použít i na citlivá místa
moje segra těhule měla klíště a ta ho ze strachu nechala poslat na nějakou hyg.stanici na rozbor, jestli náhodou nebylo infikované 😀
ale já bych asi taky plašila. i když ,já zatím ve svých 32ti nikdy klíště neměla a to že jsem furt někde venku. po mně se jen projdou a jdou pryč 😲 za to můj chlap je vychytá i za mě

Andu, držím palce 😉

shaula
18. srp 2009

Taky používám Betadine. O tom rozboru jsem slyšela, ale četla jsem, že to stejně nemá valný smysl, protože i kdyby klíště bylo infikované, tak není jisté, že se infekce přenesla...

aponchie
autor
18. srp 2009

hm ja mela jen septonex na chate 😖