Klíště u 2 měsíčního dítěte. Mám strach

aponchie
17. srp 2009

meli jsme kliste min.pondeli..mam strach jak hrom..bylo asi cerstve zakousle pac se drzelo zubama a zbytek tela plapolal nacucane nebylo ..desinfekce probehla..mudra rikala cekat.. 😝

aja123
17. srp 2009

aponchie, tak mi už jich měli celkem 11. První ve 3 měsících. Taky jsem byla v křeči, ale vždy to pečlivě sleduju, jestli se něco neobjeví. Nepomáhají ani repelenty proti klíšťatům 😝 . Chtěli jsme letos očkovat proti encefalitidě, ale mudra nám to nedoporučila a říkala že nejdřív ve 2 letech, tak počkáme do příštího roku. A proti borelioze stejnak očkování zatím není, tak se nedá nic dělat 🙄

aponchie
autor
17. srp 2009

boreliozu jsem mela ja a je to humus zrovna dneska me boli klouby nemuzu s eani hnout...ale u tak maleho miminecka me todesi 😖

shaula
17. srp 2009

Naši kluci už taky měli dohromady 6 klíšťat, a jedno tak blbě - na spodním očním víčku mezi řasami. Tahali jsme ho 3/4 hodiny, už jsem myslela, že budeme muset na pohotovost 😝 Taky mám strach, aby něco nechytili, ale stejně se nedá dělat nic jiného než sledovat... A taky repelenty nepomáhají, ani dlouhé oblečení ☹
Aja - s tím očkováním je to dost různé, naše mudra očkuje až po 3 letech, tady na MK někdo psal, že už dítě naočkované mají v 1 roce. Tak si vyber☹ Ale asi stejně teď bych je očkovat nedala, teď je toho očkování čeká až moc - ještě nám chybí jedna hexa a pak MMR... Navíc se chci poptat mudry, jestli to má vůbec smysl, encefalitida u malých dětí prý probíhá nekomplikovaně, tak aby nakonec nebylo očko horší než bez něj...

aponchie
autor
17. srp 2009

a to jdeme za tyden na prvni hexu.. 😝

aja123
17. srp 2009

aponchie, tak boreliozu mám taky, teď beru zrovna ATB, naštěstí jsem na to přišla včas, takže jen 1. stádium 😔

shaula, je to různé, četla jsem letáček na tu vakcínu a tam píšou že se dá očkovat už od 1 roku. Ale když nad tím tak uvažuješ, tak je to všechno komerce. Mudra říklala, že je to moc brzy, že tak malý organismus se stím ještě špatně vyrovnává, nehledě na to, že je teď v tom věku jedno očkování za druhým, tak jsme s manželem taky říkaly, že ještě rok počkáme 😉

shaula
17. srp 2009

Aja - no právě, většina očkování je podle mě jen velký byznys 😝 Jak se v tom pak má normální člověk vyznat ☹

soanpe
17. srp 2009

holky
poptejte se marfuuuska, ta měla nepříjemnou zkušenost s očkováním 6letýho syna ☹

pokud zakouslý klíště vytáhnete 4hodin od zakousnutí,tak ještě nezačalo pouštět do těla ty hnusy.

andy80
17. srp 2009

apo, hlavně místo sledovat, jestli zarudne a utvoří se kolem toho jakoby mapa, tak okamžitě klusat k mudře

aponchie
autor
17. srp 2009

ja myslim,ze zakousnute nebylo dlouho ..jako nevim jak se to pozna jak dlouho je?pac nevim kdo by vedel kdy se mu zakouslo a nechal si ho tam nejakou dobu..byla v kocarku na terase asi neco spadlo z nas ze stromu buhvi kazdopadne jsem ji vecer ani nechtel abudit a prevlikat a udelala sem to nakonec a dobre..na prsach mela malickate kliste a hejbalo se bylo zakousle jen tim vrchem zbatek delal plaval sem myslela,ze je to spina a chtel aiddelat a neslo to..nebylo nacucane ..manzel ji to oddelal tot vse ted sem jak prastena..jinak je hodna horecku nema jen vic breci fnuka ..nevim je to tim treba?rikali,z eju muze bolet hlava..v miste kousnuti nema lautr nic ale jinde na tele mela flek cervenej a zmizel..mozn aotlacenina ja uz sem blazen z toho

andu
17. srp 2009

Heh, ještě jsem nečetla celou diskusi, ale teď jsem psala na podobné téma, páč jsem dneska u Amushky objevila klíšťáka, kterého jsem původně považovala za stroupek ve vláskách 😠 Až před chvílí jsem na ten stroupek, který odpadl na přebalovací podložku, koukla a on měl nožičky 😠

A teď si to tu jdu pročíst! 😉

andu
17. srp 2009

Heh, tak koukám, že Aja pisla i tobě, Apon... A mě teď došlo, že ta svině nacucaná byla, když jsem si to přečetla!☹ Takže asi ho v těch vláscích měla déle, ale vím já! Přesně jak píše Apon, nevím, kdo by pozoroval přisávající se klíště a pak čekal 4 hodiny 😉

No, Apon, máme teď asi docela podobné stavy 😖 Tak snad to obě kočky zvlůádnou bez komplikací!

soanpe
17. srp 2009

andu, tak já teda nevím,jak ty, ale když přijdu s malou domů a vím, že je možnost, že by na ní mohlo klíště být, tak první, co je tak ji svlíknu a prohlídnu.
kdybys nevěděla, tak i toto je prevence 😉
pochybuju, že někdo nechá několik hodin dítě jen tak ladem, aniž by ho vzal do náruče atd. no i když koukám, tak asi jsou takové 😢

nevím, co jsi kde četla, ale já nepsala, že čekám 4 hodiny 😝

andu
17. srp 2009

soanpe, děláš si ze mě legraci? Nemám tvůj příspěvek brát jako narážku, že?! Mám-li nehodlám tvá slova komentovat a zbytečně se rozčilovat....

andu
17. srp 2009

Aby nedošlo k omylu, mluvím o větě: "pochybuju, že někdo nechá několik hodin dítě jen tak ladem, aniž by ho vzal do náruče atd. no i když koukám, tak asi jsou takové 😢 "

A nikde jsem nepsala, že TY čekáš 4 hodiny na vytáhnutí klíštěte... Uvažovala jsem o tom jak přesně má člověk vědět, že to klíště vytahuji nejpozději po 4 hodinách, když jsem neviděla ho přisávat se. O TOBĚ nepadlo slovo, takže nechápu tvou vztahovačnost v tomto směru 😅

soanpe
17. srp 2009

protože jediná já jsem tu psala o tom 4h intervalu 😉

co se týká mého přízpěvku, vem si z něj, co chceš. já ti nenutím nic 😎
o tobě nepadlo slovo a věř tomu, že já jsem natolik otevřený , člověk, že kdybych měla něco proti tobě, tak ti to napíšu rovnou 😉
zatím jsem se s tebou setkala na MK jednou a nemám důvod tě nějak atakovat 😎

tady je tvá citace:Přesně jak píše Apon, nevím, kdo by pozoroval přisávající se klíště a pak čekal 4 hodiny

prevence je odstranit klíště ihned a ne čekat 4 HODINY.ZŘEJMĚ NEDOROZUMĚNÍ 😅
prostě i když jsem s holkou venku v parku, v lese atd. tak prostě ji preventivně zkouknu co chvilku.třeba při přebalování atd. jako neříkej mi, že když si s mimčem venku třeba celý odpol, tak ji neprohlížíš?

aponchie
autor
17. srp 2009

no sak jo ..treba kdyz jdes z vany ve 12v poledne nahej a vidis ,ze nic nemas a pak jdes do lesa a za 5hodin se ani nezkontrolujes od klistete..jako snad kazdej se kontroluje

aponchie
autor
17. srp 2009

ja ji teda nevyslikam venku celou jen kdyz prebaluju kuknu co vidim 😖

andu
17. srp 2009

OK, Soanpe, proto jsem se taky ptala 😎
No nedorozumění to zřejmě je. Já samože chápu, že klíště mám vytáhnout hned! To je přece jasné a nebudu čekat 4 hodiny! Já se bavím akorát o tom, že pokud jsem venku x hodin, přijdu domu a najdu přisáté klíště, nevím, jestli je přicuclé hodinu nebo pět... tak jsem to myslela já...

A ano zkouknu ji, když s ní jsem venku... I včera jsem ji koupala, takže i okukovala 😉 A bohužel toho potvura jsem si všimla až dnes ráno!

aponchie
autor
17. srp 2009

hm prohlizela jsem milionkrat a nasla u starsi kliste az na potreti!

eximka
17. srp 2009

i když se mě tahle diskuze netýká, tak po přečtení, kdy mě hlavně zajímalo co bych měla dělat kdybych klíště u naší malé našla nevěřím vlastním očím.
Není můj styl vstupovat do rozhovorů ale ted si to neodpustím. Každá jsme jen člověk, i když maminky, co by si přály ochránit naše malé před vším, tak občas to nejde 100%, a Soanpe promiň asi tak dokonalá jsi jen ty a ostatní mamči jsou úplně pitomý protože nenajdou klíště hned.
Takže holky až příště přijdete z venku, vezměte lupy a hnedky prohlídnout mimi, dneska se dá klíště chytit i ve městě spadne v parku ze stromu a nikdy mě nenapadlo že bych měla malou podrobně prohlížet

shaula
17. srp 2009

Eximka - klíšťata nepadají ze stromu, to je mýtus 😀 Ale jinak máš pravdu, opravdu se dají chytit i v parku i před panelákem v trávě 😉

andu
17. srp 2009

Exim, naprosto s tebou souhlasím! 😉 Taktéž se Shaulou 😉 Ale je fakt, že jsem si taky dlouho myslela, že klíšťata padají ze stromů. Je fakt, že údajně dokážou vylézt tak max do metru výšky, takže ze stromu sice ne-e, ale z nějakého křovíčka by čistě teoreticky spadnout mohly...

A Apon, nezbývá nám než sledovat ty naše bobánky a věřit, že to bude bez problémů 😉

aponchie
autor
17. srp 2009

nepadaji ..to se uz davno vi a pred dvema dny jsme hrali tenis za barakem a v trav ejsem chytla kliste a prenesla na malou behem par minut ☹

eximka
18. srp 2009

shaula: fákt, no tak to jsem se krapet ztrapnila, ale i tak si stojím za svým 😀
prostě dneska se může klíště chytit kdekoliv takže bych Nicolku musela prohlížet např. 3 krát denně, pokaždé když přijdeme z venku a to se na mě opravdu nezlobte to nedělám
ano pokud jedeme do lesa na houby, tam je pravděpodobnost výskytu velká tak ji pak doma prohlídnu, ale myslím že to že klíště hned nenajdu se může stát nejen mě ale i jiné mamince, což jsme se tu přresvědčily
a soanpe místo toho aby poradila, tak poučuje
já žádnou radu nemám, prostě jsem jen nevydržela číst tu ubohost takže jsem si řekla svůj názor
ale abych tu poučovala maminky že snad hned jak přijdou z venku bobečky prohlídnou tak na to nemám právo

takže holky přeju vám aby vše probíhalo bez problému, myslím že to bude ok.
Mějte se krásně a díky za info o klíštatech na stromech
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
jsem zase o něco chytřejší

aja123
18. srp 2009

eximka nezbývá mi nic jiného než s tebou souhlasit 😀 Malou vždy večer zkouknu při koupání, používáme repelenty a stejně jich už měla 11 a já s tím nic neudělám 😅 Třeba ve vlasech se to opravdu špatně hledá 🙄
Jediná opravdová prevence je dítko zavřít a nikam nepustit a počkat do zimy 😅 🙂

aponchie
autor
18. srp 2009

sem ji ve vlasech nasla takovou tu lezici potvoru vypadajici jak kliste..utikal ado hlavy dal a dal jak sem to mela vytahnout?ta vriskala jak blazen nakonec se podarilo doporucuji postrikat treba lakem na vlasy

andu
18. srp 2009

taky s tebou Eximko souhlasím 😉 jojo, Aji, tak od teď už s Amushkou nevylezu až do zimy ven, a když nebude zbytí, vezmu si na ni tu lupu, co zmiňovala Eximka 😀

Mimochodem, jaký máte názor na očkování proti klíšťákům??

aja123
18. srp 2009

Andu, težko říct, mi jsme říkali, že do toho asi půjdem. Od května do října bydlíme na horách pak se vracíme do velkoměsta, tak to riziko nákazy je tam velké. Ale kdyby jsme byli celý rok v Ostravě, tak určo neočkujem. Každé další očkování nad rámec povinných je předce jen záhul pro ten malý organiznus 😉

aponchie
autor
18. srp 2009

jenze ockovani je jen proti encefalitide a proti borelioze neni

slunicko552
18. srp 2009

Tak my očkovaní jsme ,jezdíme k našim a tam je klíšťatů jak nasr....
Apo to mě mrzí,budu na vás myslet ☹ 🙂