Kniha o dětech. Jak si s nimi hrát, vývoj. Poraďte

usounek25
27. kvě 2009

Ahojky, prosím o radu zkušené maminky. Ráda bych si pořídila knížku ve které bych našla, jak se mimčo vyvíjí třeba měsíc po měsíc, co ve kterém měsíci umí nebo by mělo umět, jak si s mimčem hrát apod. Mám půjčené knihy Něžná náruč rodičů a Velká kniha o matce a dítěti. Nejsou špatný, v první se ale píše jen o tom, jak mimi správně nosit, zvedat apod. a v té druhé jsou zajímavý věci ohledně péče o dítě, krmení atd., ale nějaké ty hry apod. nee 😉 . Díky za všechny tipy 🙂 .

soanpe
27. kvě 2009

taky jsem něco takového sháněla, ale nakonec vše najdeš na netu a zadarmo
nehledě na to, že každé miminko je jiné.některé se začne kulit na bříčko ve 3měs. jiné v 6měs. a obojí je v normě.
čím víc toho načteš, tím víc se budeš stresovat tím, že ti miminko neroste a nevyvíjí se podle tabulek 😉

pokud jsi dobrá maminka a to určitě si, spoustu věcí ti tak nějak automaticky dojde a hlavně poslouchej svůj rozum a srde a nenech si do ničeho kecat 😀

usounek25
autor
27. kvě 2009

Díky, je fakt, že když něco potřebuju, tak prostě mrknu na net a je to, jenže každé mimi a každá maminka má prostě jiné zvyky apod. Právě, že jsem si od kamošky půjčila tu knihu Něžná náruč rodičů a když jsem to tak pročítala, jak máš mimi zvedat, nosit, nechat odříhnout apod., tak jsem zjistila, že vše dělám špatně 😅 . Tak jsem knížku raději zaklapla, protože jinak by na mě ještě padla depka, že jsem špatná matka 😉

berenika39
27. kvě 2009

ahoj, taky si myslím, že v tomhle případě méně znamená více 😉 😉 , konkrétní věci si dej do google na netu, dostaneš se na odborné články ale i všelijaké diskuuse nejen tady a dostaneš konkrétní rady a zkušenosti od jiných maminek. to je knezaplacení. knížky jsoou fajn, ale internet je v tomhle případě se mi zdá překonává 😉 😉

shaula
27. kvě 2009

Mrkni na www.mamaaja.sk - v části "Tipy pre Vás" je položka "chronologický vývoj dieťaťa", tam je přesně to, co hledáš - po měsících vývoj + tipy na cviky a hry. Dala bych tu odkaz přímo na tu stránku, ale z neznámého důvodu momentálně nejde otevřít ☹

roana
28. kvě 2009

Hezká knížka o básničkách a aktivitách pro děti podle věku je Hry pro maminky s dětmi od Jany Hanšpachové (Potál). Jsou tam ukolébavky, říkanky... U každý je napsaný, co podporuje, např. jemnou motoriku, fantazii a tak...

leonik
28. kvě 2009

ahojky, taky máme knížku od Jany Hanšpachové, jsou v ní hry a činnosti až do tří let 😉 Ještě máme 160 Her a cvičení pro maminky s dětmi, ale ta od Hanšpachové je lepší 🙂

zeez
28. kvě 2009
fiallinka
28. kvě 2009

Ahoj, zajímavá knížka je od Matějčka z nakladatelství Portál, nevím jak se to přesně jmenuje, ale něco o vývoji dítěte od narození až do...myslím 5 let. Je tenká, není tam toho nijak přehnaně moc, ale zase je to tam napsané velice rozumně, je to jedna z mála knížek, kde jsem se nehroutila z toho, jak je Juráš pozadu...a Matějček je kapacita, tak bych mu věřila 🙂. Když se někdy podívám na net, mám z některých stránek pocit, že mám doma fakt ťulu 🙂

deathy
28. kvě 2009

Ahoj,
tak já sem dostala od tetky knížku Otestujte své dítě aneb Jak objevit a rozvíjet schopnosti dítěte od Miriam Stoppardové.
Nejsou to přímo hry, ale je tam popsáno pochopení vývojových etap, znázornění, jak by se dítě mělo vyvíjet, jaký by mělo mít pohybový, mentální vývoj, manuální schopnosti, ovládání močení a stolice...no a jak tak v průběhu růstu co umí. No a jak ho stimulovat a podporovat třeba zájem o okolí, atd. Docela zajímavý.

soanpe
28. kvě 2009

www.babyonline.cz
jsou tam i rady,kam pro co na úřady atd