Kočka v bytě s batoletem. Máte zkušenost?

kometka5
10. pro 2008

Potřebovala bych poradit, jak sedá zvládnout kočka v bytě ( my máme 2+1) a roční dítě. přesněji řečeno se jedná o 3 kočky, ale nevím, jestli bych si vzala všechny. doteď byli u mojí mámy, měla baráček, takže lítali pořád venku, ale máma se stěhuje do bytu, vzala si 2, ale další 3 zůstali zatím venku.
Pořád přemýšlím, jestli si je nevezmu domů, je mi jich v tom mrazu hrozně líto, i když jsem někde četla, že kočkám není zima, ale bojím se, jak by to zvládala malá, jestli by jim šahala do wc, jak bude reagovat na chlupy.
Potřebovala bych nějaké zkušenosti, tipy....
Děkuji moc

kometka5
autor
10. pro 2008

nikdo se nenajde? 😕

cherub
10. pro 2008

kometko ahojky 🙂 tak do více než jedné kočky bych asi nešla 😅 My máme jednu v bytě 3+1 😉 Malá se začala o její jídlo a pití zajímat asi ve věku tvojí Soničky a když jsem ji to zabavila, tak přešla na zájem o wc 😖 Vše jsme ale vyřešili ohrádkou, ve které má kočka svoje místečko a Nikolka už tam nemůže 😉

co se týče chlupů, tak Judyna (kočka) má zákaz vstupu do ložnice, ale jinak se může pohybovat všude. Chlupy pouští, ale vysávám každý den, tak se snažíme se toho co nejvíce zbavit. Samozřejmě to nejde úplně, ale alergie se u nás zatím neprojevila, tak snad už se ani neprojeví a jinak jsme si prostě zvykli 🙂

yenn
10. pro 2008

komet,
urcite si ty kocky vem vsechny, jestli jsou na sebe zvykle....aspon se zabavi, nudici kocka je peklo 😀

kdyz se maly narodil, meli jsme dve kocky a uplne v pohode. Zradlo maji na stolku vysoko, kam maly nedosahne (je to tak kvuli psovi, ale ted vidim jak se to hodi i pri diteti 😉 ) Zachod maji v komore za zavesem a druhy na balkone.....ovsem jen pres leto. Maly vi ze na zachod se nesaha, naucil se to v pohode a nechodi tam....je fakt ze ho nema na ocich, je to za tim zavesem.

Mozna to ze zacatku bude tezsi, jestli ty kocicky jsou zvykle venku, ale to prejde a bude to fajn. Dite ma mit zvirata 😉 Drzim palce

kometka5
autor
10. pro 2008

Díky za info....

CHerub, a jak vypadá ta ohrádka? to to Judyna přeskakuje? a jak to máte připevněný, aby to nespadlo, když se Niky za to třeba drží?

Yenn, já bych si taky nejradši vzala všechny tři. jenže ještě pořád nejsem rozhodnutá napevno, ale zároveň je nechci nechat někde pobýhat venku, kde je to neoplocený i když jsou tam zvyklý. nehledě na to, že tam brzo nebudu smět. 😒

cherub
10. pro 2008

Kometko, je to obyčejný "plotek", který každý kutil sám vyrobí 😉 Je vysoký asi 70cm a má v sobě vyřezanou díru pro vstup kočky, která je velká asi jak otvor na její záchodek (pokud máte taky uzavřenou krabici s dvířkami, tak si hned uděláš obrázek).
No a protože máme v bytě takový výklenek (dala by se tam udělat třeba vestavěná skříň), tak tam jsme zašoupli wcko, jídlo a vodu a plotek jsme normálni navrtali odezdi ke zdi 😀

Pokud bych to napsala nepochopitelně a chtěla bys, tak to blejsknu 😉

kometka5
autor
10. pro 2008

Cherub, díky moc, chápu. 😉

modra_slunecnice
16. čer 2010

Zdravím mě by spíš zajímalo chování kočky/ koček když jste si přinesli mimi domů. toxo neřeším, dok mi řekl jestli kočky mám už delší dobu tak jsem toxo prodělala, pokud né stejně v těhu se to řešit nedá a určitě bych kočky nevyhodil a celý byt nedezinfikoval abych likvidovala potencionální místa kde se kočka otřela slinama. Dělat test kočkám mi řeklo vet že je vyhazování penez ze stejného důvodu, protože kočka but toxo prodělal pak má imunitu a pokud neprodělal nemá jí kde chytnout, pokud nechodí ven a pokud jí chytne např. z obuvy a tak ji pordělá a opět je otázka zda jí já chytnu nebo ne a zda jsem jí třeba neprodělal jako malý dítě - strejda měl králíky ty mají toxo taky a můžete dostat toxo z králičího masa, špatně omyté zeleniny atd. Spíš pokud mi můžete písnout vaše zkušenosti a opatření při příchodu mimi do domácnosti s kočkami.
Likviduji WC také sama, používám rukavice a umývám si ruce. Myslím že je jedno zda chodíte po ulicích plných výkalu od psů rozpuštěných deštěm a doma pak dáte boty na rohožku a vše se vám vesle šíří po bytě průvanem a odparem, případně prachem nebo ulízíte kočičí WC koček které jsou řádně očkované, odčervené, skoro mi to příjde bezpečnější než si vyzouvat boty