Kojenec si sahá jen na jedno kolínko, srovná se to?

strejha
14. dub 2015

Dobrý den, prosím o radu. Mám holčičku 3 měsíce a týden a když přitahuje nožičky k bříšku sahá si jen pravou ručičkou na pravý kolinko. Druhou ručičkou zatím vůbec ne. Setkali jste se s tím někdo? Srovná se to časem? Mám strach jestli je to normální, že druhou ručičkou si zatím na kolinko nesahá.

michaelarackova
14. dub 2015

Nepozoruješ jí moc? 🙂 Tak zatim objevila jen jedno! 🙂 To se srovná! 🙂

profiss
14. dub 2015

jj, je to normální...

kvakuska
14. dub 2015

@strejha a ty děláš také všechny pohyby synchronizovaně, oběma rukama stejně? ... levou rukou možná objeví levé ouško nebo levý palec u nohy, nebo pravou ručičku ... vždyť je to jedno, hlavně že má snahu něco objevovat 😎

mysonek
14. dub 2015

@strejha ve 3 měsících malá objevila ručičky a měla je furt v puse. Ale nožičky teda objevila o dost později.

strejha
autor
14. dub 2015

@michaelarackova Máte pravdu že ji až moc pozoruji, vůbec bych to neresila, ale doktorka mi řekla ze si musí sahat na obě nožičky, že to takhle je špatně.

megy
14. dub 2015

tak tohle by mě nenapadlo vůbec sledovat 🙂 jako trklo by mě, že je něco špatně, kdyby nehýbalo rukou nebo nohou, ale tohle teda vůbec. moc nepozoruj, nám třeba řekli, že starší syn dobře nepásl a výsledek? jsou mu tři a lítá jak ďas - žádný problém. chodil ani ne v roce. mladší začal chodit až nyní ve 14m - každé dítě je jiné 🙂

strejha
autor
14. dub 2015

@megy Nám taky řekli, ze špatně pase, nutili nás cvičit vojtovku a pak nás poslali na neurologii, kde nám řekli ze je v pořádku a ze to dožene. Asi ji fakt musím přestat tolik sledovat 🙂

megy
14. dub 2015

@strejha jo jo, přestat sledovat 🙂 já vím, že se to lehce řekne, když každá chce mít to nej miminko a jen to nejlepší pro dítě. znám to u prvního moc dobře 🙂 ale ono se to srovná ani nevíš jak 🙂 první se ani v půl roce nepřetočil na bok ani na břicho nic, cvičili jsme a myslím, ež úplně zbytečně, protože potřeboval jen čas 🙂 během týdne pak v sedmi měsících šel na břicho sám, o měsíc později si dřív sedl, než na čtyři a v 11m a 3 týdnech hned chůze v prostoru, žádné přidržování. ono je to fakt indivindi

helenaoparilova
14. dub 2015

To přijde 🙂