Kojenecká voda. Do kdy se má používat?

kyky
26. lis 2007

Ahojky, do kdy se má používat kojenecká voda na vaření čaje a kaší?? Malá má rok, vařím stále z kojenecké vody, ale manžel se ptal jestli je to nutné. Děkuju za radu

mikca
26. lis 2007

já myslím že už to není nutné..stačí převařit obyč vodu..od půl roka je už střevní mikroflora u kojence vyvinutá, tak zvládne už nějakou "zátěž"....tak nějak platí od doby kdy začneš dávat příkrmy, tak balená voda není nutná...já jí tedy dávam jen na pití..ale na vaření používám od půl roku normál 🙂

kyky
autor
26. lis 2007

Nechám to taky jenom na čaj. Doktorka mi dneska říkala, že je u nás dobrá voda tak stačí ji převařit.

petraluk
26. lis 2007

Mě říkala mudr, že můžu používat převařenou obyčejnou vodu už od narození. 😉

lucildol
26. lis 2007

Malýmu zhruba od devíti měsíců používám na vaření naši vodu. Nechali jsme si dělat rozbor a vodu máme celkem normální. Ani žádný zázrak ani výrazně špatnou. Takže na pití a kaše kojeneckou, ale zhruba kolem roku bych chtěla začít přecházet jen na naši.

lendy1
26. lis 2007
kacka79
26. lis 2007

Tak my zatím jedeme kojeneckou, ale od půl roku budu používat normální z kohoutku - jen na přímé pití asi balenou, ale tu pijeme taky..

kyky
autor
26. lis 2007

lendy1- dík za ten odkaz a tak se mi nějak zdá, že kupovat kojeneckou vodu je skoro zbytečné, když v porodnici dávají vodku z vodovodku. Jistě, že záleží na kvalitě vody v dané lokalitě.

bubli07
26. lis 2007

My budeme budeme používat kojenku do půl roku tak nám to i doporučila naše dr. a pak budeme používat vobu,kterou i pro sebe filtrujeme přes Britu.
U vody pro kojence je asi nejdůležitější obsah dusitanu nebo dusičnanů /NO2, NO3/ (teď přesně nevím, ale spíš to první ), nesmí to přesáhnout 40mg. Váže se na hemoglobín místo kyslíku a mrňata se s tím neumí vyrovnat. Ale rozhodně vás nechci strašit! Kojenecké vody jsou, mimo jiné, na to velmi sledované.

elastiq
7. srp 2013

kojeneckou vodu jsem používala do roku dítěte a potom jsem ji ještě nějakou dobu převařovala