Kojenecká voda nebo obyčejná? Jakou používáte?

marrakech
9. črc 2010

Ahoj, rikam si, jak je dulezite pouzivat kojeneckou vodu. Stejne se musi prevarovat. Jaky je asi rozdil mezi vodou obycejnou z kohoutku, ktera je prevarena a prevarenou vodou kojeneckou? Jestli ta balena kojenecka voda neni jen dalsi trik, jak nas primet utracet?
Jakou vodu pouzivate vy? Kolik bylo vasemu miminku, kdyz jste s kojeneckou vodou skoncovaly???

janicka006
24. črc 2010

Toma Natura neprelivá - je to na ní i napsáno,že je vhodná pro kojenecku stravu.Přímo kojeneckou vodu jsme nepoužívali nikdy a myslím si,že tak od půl roka budeme používat převařenou kohoutkovou.

kjajule
24. črc 2010

My používali do 12.měsíců jen vodu balenou (toma natura) a převařenou, malej měl z jakékoliv jiné průjem...
Pak jsme přešli na normální z kohoutku a převařenou ted už je to v pohodě...
Malej není alergik nic ale prostě tu vodu musel mít balenou...je to asi dítě od dítěte jiné...

benjik
24. črc 2010

@janule11 ta voda je super,muž mi jí vozil pro malou,když tam pracoval.

Jinak já do půl roku používala jen balenou Horký pramen,Anna dobrou vodu,pak jsem to střídala s vodou z kohoutku. Máme hodně tvrdou vodu,takže na pití vody má malá ještě pořád balenou,ale čaje atd jí dělám z kohoutkové převařené.

centrino
19. srp 2010

@markytkaaa nasla jsem ze pouzivate Horsky pramen, nejen pro tebe ale i pro ostatni http://ekonomika.idnes.cz/inspekce-odhalila-dal...

lamarika
19. srp 2010

Naše pediatrička mi řekla, že pokud je kvalitní voda z kohoutku, tak se může používat od půl roku dítěte. Shruba do půl roku jsem používala kojeneckou vodu, ale nepřevařovala jsem (bylo to napsané na etiketě) a pak jsem začala používat převařenou z kohoutku. Přestala jsem převářet asi mezi 10-12 měsícem (už si to přesně nepamatuji). Převařením se stejně dusičnanů nezbavíš 😉

jajka24
19. lis 2010

Holky na vodu z vodovodu pozor, může mít více dusičnanů, což může být pro mrňata dost problém, do roka lépe kupovat balenou. Pro starší děti už je voda z vodovodu bezpečná a plně vyhovující. Pro kojence se doporučuje max 15 mg/l dusičnanů. Kvalitu vody můžete zjistit na stránkách vašeho dodavatele vody – vodárny. Odkazy se dají najít tu: http://www.vodovod.info

andy80
19. lis 2010

Kojeneckou vodu jsem používala jen krátce, pak jsem viděla testy a přestala to kupovat. Nechali jsme si otestovat domácí vodu a je lepší než kupovaná kojenecká.

http://www.novinky.cz/ekonomika/182089-jen-ctyr...

http://ekonomika.idnes.cz/inspektori-zakazali-p...

http://www.nazeleno.cz/bio/zdrava-vyziva-2/bale...

http://hobby.idnes.cz/cerstve-vysledky-testu-vo...

meo
23. lis 2010

Já jsem vždycky pila vodu z kohoutku, ale pro mimčo si dojdu koupit vodu pro kojence. Máme skoro před barákem automat na Artézskou vodu vhodnou i pro kojence, jsou 4litry za 10Kč, takže je to docela levná alternativa. Chci jí dávat tak do půl roku a potom budu taky dávat obyčejnou vodu. Klasickou balenou kupovat nechci, jelikož, jak už někdo zmínil, tak se neví jak je skladována a při vyšší teplotě se z plastů může něco uvolňovat, nehledě na to, že to leze do peněz a plasty zatěžujou živ. prostředí.

bertica.h
23. lis 2010

ja kojím,takže kaše nerobievam,ale dávam pit kojenecku voduvodu z vodovodu som malej ešte nedala.

andelka
25. lis 2010

Tak já zeleninu vařím v normální vodě, na kaši dávám kojeneckou, samotnou vodu ani čaj nepije.
Dívala jsem se na kvalitu vody u nás, podle odkazu vodovod.info a máme dusičnanů pod 6,5 mg/l. Takže asi tu kojeneckou moc hrotit nebudu. U nás je stejně jen Horský pramen a ze supermarketů se mi ty flašky tahat nechce, nemáme auto.

slunicko76
26. lis 2010

kojeneckou vodu kupuji pouze kdyz jedeme nekam,kde nevim nic o jeji kvalite. jinak doma na vse pouzivam vodu z kohoutku.

xxx.klarka
26. lis 2010

Já kojeneckou vodu nepoužívám, vše vařím ve vodě s kohoutku.

lenulab
19. bře 2011

Tak já teda nevím, mám dilema... Od začátku kupujeme kojeneckou vodu Hroský pramen a převařuju ji. Ale vždycky se tam objevují nějaké "potápky" dočetla jsem se tady na koníkovi, že jsou to minerály. Víc bych si ale chtěla ujasnit jestli se teda balená kojencká voda má převařovat nebo podávat rovnou??? Názory se různí... ☹ Přemýšlím nad tím, že to přestanem kupovat a budem převařovat kohoutkovou. Ale bojím se, když tu kojeneckou přestanu převařovat nebo začnu dávat převařenou kohoutkovou.

babulinkab
19. bře 2011

Kojenecká voda Horský pramen se nemusí převařovat - při synovi jsem se ptala přímo výrobce, protože jedna naše známá tvrdila, že Horský pramen je nejhorší voda co existuje a že se 100 % musí převařovat. Ale pozor, otevřená by se i vledničce neměla skladovat déle než 2 dny 😝 😝

weri1
19. bře 2011

horský pramen byl závadnej ale v 5 litrových láhvích
jinak já používám kojo vodu ale nepřevařuji, ale je pravda, že se má skladovat v temnu a suchu a to v obchodech určo není

jasekd
20. bře 2011

Predevsim jde o to, v jake oblasti bydlite. Ja jsem cca do pul roka kupovala kojeneckou, pak z kohoutku. Zjistila jsem si opakovane rozbor vody z naseho zdroje (na netu) a dusicnany byly cca 2 mg/l, zatimco v kojenecke z lahve, kterou jsem mela doma , 11... Takze je blbost pausalne psat, ze ve vodovodni jsou dusicnany. Jsou ovsem i oblasti, kde je ve vodovodu 40 mg/l, tam je to pak jasna volba kupovat balenou. Pouzivam ted jedine z kohoutku, zatim prevarim, spis by me zajimalo, jak dlouho sjte prevarely (malymu bude rok), skoda, ze je toto otazka. A prevaret kojeneckou mi prijde dulezite dost, mam kamarada, ktery pracuje ve stacirne vody a ten rikal, ze hodne zdroju by i splnovalo limity pro kojeneckou, nicmene nasledna distribuce ke spotrebiteli je dost narocna a proto se na to dost vyrobcu vykasle a jako kojeneckou to neprodavaji. Uz se mi i stalo, ze jsem si koupila pro sebe vodu na piti, byla kojenecka, a byla uplne zkazena, v krame to nebylo videt, ale byla normalne nazelenala, takze asi spatne skladovani, tohle bych samozrejme diteti nedala ani 10x prevarene, jenze ne pokazde je ta kontaminace takhle zrejma.

sarlotta
20. bře 2011

Určitě do 1.roku převařovat vodu.

Výběr jestli kohoutkovou nebo balenou záleží na kvalitě Vašeho zdroje vody. Nejlépe se informovat u svého pediatra - tyto informace musí mít 😉
Do 3měsíců doporučuju balenou vodu, kvůli vysokému obsahu dusičnanů v běžné vodě z vodovodního řádu se ktrými se dětské zažívání neumí vyrovnat a je tu velmi vysoké riziko úmrtí kojence...

já mám velmi dobrou zkušenost s balenou Dobrou vodou - absolutně žádný nános po převaření, žádný bílý povlak na lahvičkách 😎

Do 6měsíců balenou převařenou vodu pro opatrné maminky 😉
a pak už kohoutkovou převařenou.

Od 6měsíců, kdy už se dítko plazí, lozí, bere hračky a strká si je do pusinky se taky končí se sterilizováním lahviček, dětský organismus už je dost zralý na setkání s bakteriemi.

Já osobně budu dávat převařenou kohoutkovou od 8měs. Máme vodu ze štěrkových jezer, je výborná.

kaatulkaa
24. bře 2011

Dokud jsem jen kojila, vodu jsem neřešila. Teď doma pro malého vařím z naší vody (je testovaná). U obou prarodičů vaříme z kojenecké - tam je to s vodou horší. No a pak dáváme na pití - nechce čaj, ani nic jiného, jen vodu a tu mu dám raději kojeneckou.

crca
24. bře 2011

My měli do 8 měsíců Horský pramen,ale nikdy jsem nepřevářela,pak tak do 1 roka jsem v tom i vařila dětem,ale pak už jedu v normální kohoutkové.Koupili jsme konvici s filtrem a z toho jim dělám teď čaje,šťávu,mlíko. 😉

veruska007
24. bře 2011

Voda z kohoutku ma vice dusicnanu. Setrime na kde cem, ale na vode pro kojence ne. Maminka pracovala jako detska sestra z JIP a popisovala mi, jak jim umrely deti jen kvuli vode, ktera byla "nezavadna", ale dite zabila. Takze my do roku davali kojeneckou vodu vzdy, pouze na vareni jsem cca od 9 mes. davala prevarenou z kohoutku. Od roku a ctvrt jsme uz davali jen vodu z kohoutku.

ivasad.
24. bře 2011

Já dávám neperlivou Dobrou vodu, - od půl roku (předtím jsem plně kojila) a nepřevářím. Co se týká zeleniny na příkrmy, tak tu vařím ve vodě normoš z kohoutku. Když se mi stane, že zapomenu koupit balenou vodu - na kaši, tak dám kohoutkovou a tehdy jí teda převařím, než do ní tu kaši dám. 😉

veronikavlaskova
24. bře 2011

Od půl roku pijeme nepřevařenou z kohoutku.

monikamotava
27. kvě 2012

Nemyslím si, že by to byl trik. Kohoutkovou vodu jsme na doporučení našim dětem do jednoho roku vůbec nedávali. I po převaření se minerální látky ani dusičnany přece nevypaří, to je nesmysl, jen se voda jakoby desinfikuje, kdyby tam byly nějaký brebery, což je málo pravděpodobný 🙄 Nejvíce si malej oblíbil Horský pramen, který chutnal teda i mě 😉

forji
27. kvě 2012

Nikdy jsem nekoupila žádnou vodu v plastu, která někde stála na slunku, pak ve skladu pak zase na slunku. Dle mě vyhozený peníze. 9 měsíců jsem kojila, pak převařovala vodu z kohoutku, ted už ji ani nepřevařuju.

bohuli
27. kvě 2012

Já osobně také nevěřím skladovacím podmínkám pro balenou vodu a nedodržení teplot při převozu udělá s vodou v plastových obalech své, navíc to, že je limit pro kohoutkovou vodu vyšší, ještě neznamená, že tam těch dusičnanů opravdu tolik je. Mnoho studií hovoří PRO kohoutkovou vodu, myslím, že nežijeme někde v Turkmenistánu abychom museli pít vodu z obalů ( naštěstí ).
ptala jsem se jedné laktační poradkyně, proč je na umělých mlécích napsáno, že se má používat kojenecká voda a je to právě kvůli zemím, kde je kvalita vody nestandartní, aby v případě průjmů u dětí nepadl stín pochybností i na kvalitu mléka.

Mě osobně pediatrička vodu z plastových obalů nedoporučila. Navíc muž pracuje v přepravě a nechtějte ani vědět, jak dlouho některá auta čekají na nakládnách a vykládkách ( samozřejmě na slunci ).

pejtho
28. kvě 2012

Jak jeste kojim a do 6ti mesicu jsem to vubec neresila. Pak jsem pro zacatek asi mesic kupovala a prevarovala balenou. Pote jsem presla na obyc vodu z kohoutku. Male bude 11 mesicu,vodu vetsinou prevaruji,ale stane se,ze nemam pripraveno a mala potrebuje napit,tak dam vodu jen tak a zadny.problem nikdy nebyl 🙂

jankadudova
28. kvě 2012

Informace o kvalite vody z kohoutku ti ze zakona musi poskytnout dana vodarna. Vestinou je pro kojence vhodna, nekde samozrejme ne. Prevarila bych ji pro miminkol, ale pro sveho 14m syna ji uz neprevaruji.

blahova_andrea
28. kvě 2012

Nám bylo řečeno do 1roku dávat kojeneckou vodu, tak to dodržuju. Přeci jen z kohoutku teče voda s více chemikáliemi a přes x let staré trubky. Převařovat ji asi celý rok nebudu, ale když to finance trošku dovolí, tak ji budu malému dávat.

petruska_007
28. kvě 2012

My jsme občas koupila Aqua Anna,ale spíš naši nám vozili koj.vodu z domu,bo nám teče z kohoutku 🙂 Navíc teď zkusím dát vodu z vodu(obecní z dědiny) 🙂

katyxq
28. kvě 2012

Já používám normální kohoutkovou a nepřevařenou, bydlíme na sídlišti, takže průtok vody potrubím je dost velký, v domě hsou trubky relativně nové.
A limit dusičnanů je pro děti i dospělé stejný 😉 (http://www.szu.cz/uploads/documents/chzp/voda/p...).
A kvalita balené vody vćetně kojenecké taky nemusí být nic extra (http://www.dtest.cz/clanek-835/test-balenych-vo... - je to sice trochu starší test, ale naprostá většina věcí z toho článku platí doteď).