Kojenecká voda nebo obyčejná? Jakou používáte?

marrakech
9. črc 2010

Ahoj, rikam si, jak je dulezite pouzivat kojeneckou vodu. Stejne se musi prevarovat. Jaky je asi rozdil mezi vodou obycejnou z kohoutku, ktera je prevarena a prevarenou vodou kojeneckou? Jestli ta balena kojenecka voda neni jen dalsi trik, jak nas primet utracet?
Jakou vodu pouzivate vy? Kolik bylo vasemu miminku, kdyz jste s kojeneckou vodou skoncovaly???

aemmi
28. kvě 2012

Z kohoutku, občas ale teče rezavá, máme starý potrubí, takže ji zatím převařuju, ale moc dlouho to dělat nehodlám 😉 (tu rezavou samozřejmě odpouštím)

betelgeuzz
28. kvě 2012

První dceru jsem do 6 měsíců jen kojila, pak jsem používala vodu z kohoutkua převařovala jsem asi do roka. Druhou jsem musela začít přikrmovat od 3 měsíců, nejdřív jsem kupovala kojeneckou a převařovala, ale pak jsem se dostala k článku, co dala odkaz Katyxq a začala dávat vodu z kohoutku, kterou převařuju.

katka37
28. kvě 2012

no tak jsem si zjistila obsach dusičnanu v naší vodě a děs......40mg na litr ,takže u ná s je to jasné ,kupujem do roka balenou ,možná i déle..... 😖

ange_de_la_morte
28. kvě 2012

Za mně osobně - když si představím čím vším ta kojenecká voda prošla od doby kdy ji nalili do lahve ( způsob skladování - kdy palety s PET flaškama s vodou jsou vystavené slunku a teplu , pak přeprava, další skladování, ....) tak si myslím že ta voda z kohoutku je mnohem lepší volba .... osbně se kloním k převařování kohoutkové vody než ke kupování balené o které nevím jak byla skladována . Ale taky asi záleží jakou má kdo vodu , ale není problém si zavolat na vodárny a zeptat se z jakých zdrojů voda je a vyhledat si pak rozbory vody

kacikaci
28. kvě 2012

já jsem do půl roku převařovala kojeneckou, teď už převařuji kohoutkovou, máme ji dobrou...u druhého dítka se budu rozhodovat, jeslti vůbec kojeneckou budeme používat, když máme kvalitní tu z kohoutku

misi.21
28. kvě 2012

mě už při první kontrole dr upozorňoval,že pokud budu dávat vodu,tak do půl roku jedině převařenou kojeneckou. Pak můžu z vodovodu,ale také převařenou. Takže do roku budeme převařovat určitě. Prý by se mohla nějak vnitřně zadusit,jak už tady někdo o tom kyslíku psal,kdyby ten první půlrok pila kohoutkovou. Ale když v televizi vidím,jak vždycky najdou špatnou kojeneckou vodu,tak si říkám jestli to není ještě horší... Malá mi moc nepije do teď (10m),je kojená.

romcovaklarka
28. kvě 2012

Já používám kojeneckou, protože bydlíme u rodičů a ti mají vodu ze studny a ještě k tomu nevyhovující. Z vodovodu bych již dávala s klidem od toho 3/4 roku.

slundo
28. kvě 2012

Kojenecká voda se doporučuje proto, že kohoutkovka obsahuje věci, které nejsou pro mimi zdravé - především dusičnany a některé i železo.... Pokud má někdo rozbor vody, která mu teče z kohoutku a zjistí, že je to ok, nevadí ji dávat mimi. Ale během prvního půlroku a klidně i roku bych dávala kojeneckou a pak začla zvykat na normální

renynka
28. kvě 2012

Když se voda převaří, nebudou tam sice žádný bakterie, ale stejně ty minerály, který právě malým dětem neprospívají ven nidko nedostane...a co se týče skladování kojenecký vody, myslím, že pokud v té vodě není nic špatného při stáčení, nemá se v ní co kazit….co jsem tak četla - trubky pitný kohoutkový vody nevedou taky zas tak hluboko, aby se to nemohlo v létě během třicítek ohřát 😖 a než se dostane kohoutková voda domů... nevidím v tom nic lepšího proti pouhému stočení do lahve – bez úprav a následného rozvozu do prodejen, jak je tomu u kojenecké 😉

petrunka01
29. kvě 2012

máme dobrou kohoutkovou vodu,takže jsem na doporučení pediatra nikdy balenou nekupovala.Vodu převařuju,budu tak do roka,pak zkusím nepřevařenou

misanda
29. kvě 2012

prevarenou z kohoutku 🙂 a jak detem smakuje 🙂

kathy.skal
29. kvě 2012

i my používali převařenou z kohoutku a děti žijí 😉

vicky007
29. kvě 2012

do roka převařenou kohoutkovou od roka i nepřevařenou a vše v pohodě

kveta1
29. kvě 2012

V kojenecké vodě je přesně to co dítě potřebuje a už vidím jak si testujete doma vodu z kohoutku i když nemám peněz na zbyt,vždy jsme u dětí používali kojeneckou vodu do 3let věku,jak na pití tak na jeho jídlo.A myslím že 10kč źa láhev a jistota,že dítě nemá moc dusičnanů,chlórů a všelijakých chemikálií co rvou do vody z kohoutku je pro mě nejdůležitější.Malýmu je skoro 9měsíců a vaříme mu jak jídlo ,tak pití jen z kojenecké vody.A musím říct,že jsem za to ráda,bydlela jsem jinde a tam tvrdily ,že je voda bezbroblémová,a teď nedávno to bylo v novinách,že se jim dostalo něco do čističky a než na to přišli a napojili je na jinou vodu,byla kontaminovaná.Ve zprávách taky nedávno bylo,že někde znečistili v čističce vodu,tu už vyčištěnou.Malý tělíčko se stím vypořádává mnohem hůř,než starší děti a my dospělí.Určitě doporučuji,dětem aspoň do dvou ,my tedy až do tří let,používat výhradně kojeneckou vodu a i ta se má převářet.Malý děti by vůbec neměli mít nepřevařenou vodu.A mimochodem,tak lahev vydrží 2-3dny,takže to není zas tak moc,to my dospělí za limči či jiné pití,určitě dáme víc peněz.

smutnounka
29. kvě 2012

ja ziju ve Velke Britanii a zadna kojenecka voda tu nenii od narozeni pouzivaji vodu s kohoutku a prevaruji a miminek je tu plnna anglie 😉 🙂

misanaty
3. črc 2012

Nám je skoro 8 měsíců a pořád vařím z převařený kojenecký vody a do roka asi ještě budu.. 🙂

jajinka27
3. črc 2012

z kohoutku nepřevařenou, za kvalitou vody u nás si stojím 😉

jarkalada
3. črc 2012

Horský pramen, nezanechává bílý povlak. Do roka ho radši budem používat. Převařujem.

berinka1
3. črc 2012

vodu mame spatnou, pritom mame i osmoticky filtr a mala mela bile flicky v pusince, pediatr rikal ze to je chlor, takze i kdyz podle limitu to bylo ok, mala je evidentne citlivejsi... takze davam kojenecky Rajec nebo Horsky pramen. Na obou je napsano,ze se nemusi prevarovat, takze jak kdy, spis pouzivam rovnou. Pokud potrebuju teplou na mliko, tak dam varit do konvice a pak ´´zredim´´ se studenou z lahve. Kdyz prevaruju z kohoutku, tak maji sklenicky na sobe povlak, takze davam porad do parniho sterilizatoru.

varanka
12. črc 2012

Od samého začátku jen vodu z kohoutku a vždy jsem převařovala. Malá vodu zatím pije minimálně (cca50 ml) takže to používám jen pa přípravu jídel či kašiček. Stále upřednostňuje kojenecké mlíko na žížeň. Od roka plánuji, že budeme normálně používat nepřevařenou vodu z kohoutku.

monika6e
12. črc 2012

Ono záleží jakou máš vodu z kohoutku. Ale vzhledem k tomu, že kohoutková obsahuje stopy jedů (prý údajně neškodných - viz. nedávno vyšlo najevo, že i ibuprofen), tak bych se do ní nehnala. Otázka je, co je horší. Jestli kojenecká, která stojí v průhledných lahvích někde na slunci na paletách, než se k Tobě dostane - nebo "kohoutek". My máme studnu. A rozbory prokázaly, že voda v ní je kojenecká. Takže pijeme celá rodina (a děti odmalička pili) pouz to... 🙂

diviska
12. črc 2012

malá je zatím téměř plně kojena, občas jí udělám kašičku tak tam dám vodu z kohoutku. Dávám jí do láhve na pití vodu, ale ona si s tím zatím jen hraje ale také tam má z kohoutku. Samozřejmě studna s kojeneckou vodou je super výhra, ale to má málokdo 🙂 pokud bych se měla rozhodnout mezi kohoutkem a vodou která stojí v teple v platu, volím jasně kohoutek...

jenny.kay
12. črc 2012

převařuju vodovodní.Ke kojenecké vodě v lahvi nemám důvěru, když se zahřeje při skladování např. jen slunečním zářením, uvolňují se do ní škodliviny z PET lahve.

lucifereeek
12. črc 2012

kupuju kojeneckou vodu a tu ještě převařuju.

martula02
25. srp 2014

Holky kdyz koupim kojeneckou vodu, musim ji jeste prevarit? Zjistila jsem, ze po prevareni nasi kohoutkove v ni plavou bile castecky, tak budu radeji kupovat.

sarkad2856
25. srp 2014

Určitě kupovanou....Někdo pevařuje a někdo ne

gellerka
26. srp 2014

Převařuji i kupovanou, i když je tam psaný, že se převařovat nemusí. Převařením zničím aspoň něco ne-li vše, pokud to někde stálo a je tam něco špatnýho. Aspoň v to doufám 🙂

madrilena
26. srp 2014

Kojeneckou a převařuji

netanel
26. srp 2014

koukněte se na tohle... převařením dusičnany pochopitelně nezmizí.

https://www.youtube.com/watch?v=dH7PsotzSvg
milhof
29. kvě 2015

Celý ten humbuk kolem vod je důkazem jak je jednoduché zblbnout lidi. Stejně jako "pitný režim" a podobné nesmysly. My se zásadně řídíme zdravým rozumem. Proboha copak se v Česku už nějaké děcko "udusilo" vodou s dusičnany a tak musí pít "kojeneckou" o které nikdo pořádně neví co má/může obsahovat, ale všichni vědí, že kdo ji nedává svým mimčům, je vrah? Vůbec se divím odkud se vzali dnešní lidé, protože předchozí generace musely umírat před reprodukčním věkem a naprosto zdegenerované...
A co budou dělat ty starší děti až přejdou z "kojenecké" na "kohoutkovou"? Vždyť je to položí tělesně ale hlavně psychicky, že?
Hrůza pomyslet!