Kojenecká voda nebo obyčejná? Jakou používáte?

marrakech
9. črc 2010

Ahoj, rikam si, jak je dulezite pouzivat kojeneckou vodu. Stejne se musi prevarovat. Jaky je asi rozdil mezi vodou obycejnou z kohoutku, ktera je prevarena a prevarenou vodou kojeneckou? Jestli ta balena kojenecka voda neni jen dalsi trik, jak nas primet utracet?
Jakou vodu pouzivate vy? Kolik bylo vasemu miminku, kdyz jste s kojeneckou vodou skoncovaly???

littlejane
9. črc 2010

ahoj, já ze začátku používala kojeneckou vodu, kterou jsem ještě převářela. Dokud mi sama mudr nedoporučila používat převařenou obyč. vodu z vodovodu. Je přísněji hlídaná než balené vody. Tam záruka končí stočením do lahve. Nikdo pak už nezaručí, jak ji prodejci skladují apod. Takže jsem přešla na vodovod a malý to nijak nepocítil 🙂 A navíc to vyjde levněji 😉

kammka
9. črc 2010

já do roka převařovala kojeneckou, máme studnu..ze studny pijeme i my jen převařenou. mít vodovod, neváhám, ani by mně nenapadlo vodu kupovat, ale takhle bohužel. všichni ve vsi totiž neřeší odpadní vody úplně košer, takže není jistota znečištění spodních vod mikroby...ale je pravda, že malá běžně potvora pije z vany a nic se nikdy nestalo, žádný průjem nic... do roka bych to řešila, pak už bych věřila vodovodu a dětské odolnosti 😉

kaleilah
9. črc 2010

Já jsem kojeneckou vodu nepoužívala nikdy. Vždycky z vodovodu. Doted vodu řevářim, i pro starší, ale jen proto, že se mi v převařený vodě líp rozpouští mlíko. Ale nedělá mi problém když spěchám pustit normálně teplou, nebo naopak udělat horký mlíko do půlky a dolít studenou vodou. V nějakých testech i bylo že kojenecký voda od některý značky dopadla blbě, Já bych jim až tak úzkostně nevěřila a přece jen, voda z vodovodu je kontrolovaná mnoooohem častěji než nějaký balení kojenecký vody 😀 Já mám jednu láhev kojenecký doma, u nás dost často poslední dobou neteče voda, tak pro případ že bych neměla jak udělat mlíko, jinak jsou to podle mě vyhozený prašule 😝

ivarei
9. črc 2010

My používáme kojeneckou (jsme ještě prťata), ale i od kojenecké vody z lékárny se nám v hrnci usazuje bílý kámen.

betty2
9. črc 2010

Ahoj, já používala cca do 6 měsíců kojeneckou vodu (Toma Natura) a pak už z kohoutku, obojí jsem převařovala a převařuji dodnes. Jinak nikdy žádný průjem nebo jiné potíže při přechodu nebyly... Klidně bych používala vodu z kohoutku i dříve, myslím, že to opravdu není problém. V minulosti zde některé holky psaly, že si nechaly u nich na hygieně zjistit zda je voda v pořádku a vhodná pro kojence...

dadous
9. črc 2010

na horach mame dobrou vodu, takže mě ani nenapadlo utracet za balenou 😅 myslím si že ani není rozdíl mezi kojeneckou a klasika balenou vodou 😵

marhulinka
9. črc 2010

Tak já na kojenecké lahvi dokonce četla,že se nepřevařuje a používá rovnou 😉

strouzek
9. črc 2010

ahojky my jsem první dva měsíce používali kojeneckou ale teď už běžnou z kohoutku máme tu kvalitní vodu. jinak rozdíl mezi kojeneckou a balenou je, když jsem u tchýně převařuju lahvičky(v jejich vodě se bojím měli problém se zákalem ve studni a ta voda teče dle hygienika nevhodná i jako užitková) v kojenecké jsou po vyvaření čisté zato když převařuju v balené vodě tak jsou práškové, prostě je tam nějak víc vápníku či co já vím čeho ale zůstane takový bílí prášek na lahvích i hrnci což po kojenecké nezůstane. taky jsem četla že balená voda má víc dusičnanů které jsou u kojenecké vody hlídaný

boruuvka
9. črc 2010

Já jsem se na to ptala pediatra a mě bylo řečeno, že rozdíl je v tom, že voda z kohoutku obsahuje dusičnany, které mohou malé miminko jakoby udusit zevnitř, protože ničí kyslík v krvi. Takže já kupuji balenou, ale nám je teprve 7 týdnů a plánuji to tak do 6 měsíců.

antynka1
9. črc 2010

@marrakech přesně tak, problém je v dusičnanech, který je v té kojeneské hlídaný, proto se doporučuje kupovat přímo kojeneckou. Já to také řešila - jsitila jsem si, kolik dusičnanů obsahuje voda co nám teče z vodovodu - podle posledního rozboru dodavatele tu máme pod 15 mg/l dusičnanů, což je právě limit pro kojeneckou vodu. No a pro klid duše mám ještě filtrovací konvici, která vodu vyčistí od těch různých sajrajtů.........

momin
9. črc 2010

@marrakech nikdy sem kojeneckou vodu nepouzivala.. je to naprosto zbytecne!
Do cca 10 mesicu sem prevarela vodu z vodovodu.. pak uz ne.... A Daniel zije... 😕 😀 😉

pablinka
9. črc 2010

Kojeneckou vodu používám pořád. Resp. teď ne klasic. kojeneckou, ale buď Aquilu nebo Dobrou vodu, na kterých je psané, že jsou doporuč. i pro přípravu kojenec. stravy. Vodu převařuju. Malému je 9 měsíců. Budu to praktikovat tak do roka, pro svůj klid 😉

kvetinka7
9. črc 2010

pokud se koupi primo kojenecka voda,tak by se prevarovat nemusela..
obycejna balena voda nema tak hlidany slozeni ,co se tyce obsahu dusicnanu a mineralnich latek jako je treba sodik, nema se podavat kojencum
vetsina vod z kohoutku je vhodna pro kojence, ja tu nasi ale malemu nedavam,, ma byt prej dobra,ale casto nam tece zluta az hneda ,takze ji neverim 😠 🙄

beruska24.9.
9. črc 2010

Používám kojeneckou vodu a stále převářím a budu převářet do roka. Dříve Fromin (koupenou v lékárně), teď už Aquilu nebo Dobrou vodu z obchodu. Máme tu hnusnou vodu, sami jí nepijeme, takže jí nechci dávat ani malé.

jijitka
9. črc 2010

zpočátku kojeneckou (Naturu), asi od 5. měsíce kohoutkovou. Voda je u nás chuťově dobrá a i složení je v pořádku.
Vzhledem k tomu, že celou dobu kojím, přikrmuju asi 2 týdny, spotřebovala jsem všeho všudy asi 4 flašky (na pár čajíků a zbytek jsem vypila) a v kohoutkové převážně vařím zeleninu 😅

stylly
10. črc 2010

Od 4.m pije náš maličký obyč. vodu 😉

romana29
10. črc 2010

My pily až od půl roku, když jsem se zeptala doktorky, takže asi to šlo i dřív, ale těch pár korun za vodu nás nevytrhlo 😀 , ale kámoška, i když bydlí ve stejném městě a má stejnou doktorku tak vodu kupovala dál a i po roce vodu převařovala pět minut :-, já vždycky jenom vodu nechala přejít v konvici varem a pak ji už vždycky jenom přihřívala a taky jsme přežili v plné síle 😀

zdenka33
10. črc 2010

Ahojky kohotková převařená voda obsahuje plno škodlivých dusičnanů 😒 ,proto je lepší kojenecká voda 🙂

janule11
10. črc 2010

Ahoj, tak my používáme EKO vodu Káraný. Máme ve městě 2 zásobníky, které pravidelně doplňujou. Je na ní napsáno, že je to voda i pro kojence. Vždy si jí rovnou převařím, dám do lednice a pak už jen nalévám a ohřívám 🙂 . My máme jen studnu, takže vodu z ní pro malou používat ještě dlouho nebudu. Pro nás je v pohodě, ale pro miminko nevím nevím 😒

markytkaaa
10. črc 2010

Používáme kojeneckou vodu Horský pramen. Malé jsem ji ještě převařovala do šesti týdnů, teď už ne.
Synovi z koj vody dělám šťávu i čajík, nebráním se ani kohoutkové vodě, máme docela dobrou 🙂 ale těch pár kaček za koj vodu nás nezruinuje a vím, že je to hlídaný a ok 🙂

kristi
10. črc 2010

od mala měla obyč. z kohoutku. Měli jsme am. lednici a tam je snad i nějaký filtr, takže jsem to moc neřešila.

jeudi
20. črc 2010

každá máma jiný názor.já používala balenou kojeneckou,ale sama nevím co je lepší,nikdy totiž nevíte jak dlouho kde balená voda stála na slunci,ale ve vodě z kohoutku jsou zase dusičnany a to i po převaření,takže si nevyberete.ted už ale používáme vodu z kohoutku(převařenou)

lin18
21. črc 2010

Ve vodě z kohoutku je limit pro obsah dusičnanů třikrát vyšší než je norma pro kojence. Vyšší obsah dusičnanů může způsobit methemoglobinémii, tj. červené krvinky ztratí schopnost vázat kyslík. Co se týče mikrobiologické kvality...po převaření na tom bude balená voda stejně jako kohoutková. Já osobně bych si do 6. měsíce netroufla dávat jinou než kojeneckou...i proto, že do tohoto věku je nejvyšší riziko "náhlého úmrtí kojenců" přičemž důvody ještě nejsou plně objasněné a tohle k nim může taky přispívat.
Náklady jsou cca 10 Kč denně....na 1,5 litru kohoutkové vody asi 2,50 Kč...čili rozdíl sedmi korun je myslím v porovnání s ostatními výdaji za mimčo minimální.
A ještě jak tu někdo psal, že používá i teplou z kohoutku....všechny testy o pitné vody jsou prováděny na vodě studené...u teplé nikdo nezaručí její nezávadnost...většina škodlivých bakterií se množí v teplém prostředí a v trubkách k tomu mají skvělou příležitost. Myslím, že teplá voda z kohoutku se ani neoznačuje za pitnou....

fender
21. črc 2010

my používáme výhradně převařovanou studenou vodu z kohoutku. k baleným lahvím nemám důvěru, nevím, kde a jak dlouho stály někde na slunku a jestli je pořád složení takové, jako bylo když se voda balila. převařovala jsem vždycky jen v konvici, tj. přejití varem, ne X minut v hrnci.

radushka
23. črc 2010

taky převařujem kohoutkovku a vše je ok 😉

garfieldmail1
23. črc 2010

Já jsem obě děti plně kojila do cca 6 měsíců a pak jen převařuju vodu z kohoutku. Ze známé reklamy na UM bych si tady dovolila použít část jejich sloganu : "Vyrostli jsme na ... vodě z kohoutku" 😉

gabi11
24. črc 2010

já dokonce četla, že voda z láhve se musí spotřebovat do šesti hodin, jinak se tam tvoří bakterie a je jich tam rozhodně víc než ve vodě z kohoutku, takže my používáme převařenou vodu z kohoutku

scai
24. črc 2010

já používám vodu z kohoutku, převařenou. Jen teda máme tu konvici brita, takže prvně ji nechám v tom přefiltrovat, pak v konvivi uvařím. K těm kupovaných v PETkách nemám důvěru. Vařím jen čaj, max 250 ml denně a na to abych každý den otevírala novou láhev, to ne 😒 A skladovat víc než den otevřenou, balenou bych si netroufla.

jmisa
24. črc 2010

Do půl roku jsem používala balenou vodu (Tomu, Aquilu), od půl roku převařovala vodu z kohoutku a od cca 9 měsíců natočím klidně studenou, dítě už v tomhle věku leze všude a ze země dostane do pusy mnohem víc bacilů atd. než z kontrolované vody, která teče z kohoutku.

Methemoglobinémie u kojenců - kojenci jsou ohroženi methemoglobinémií především v prvních třech měsících života, přičemž po 6. měsíci věku jim již tato nemoc dále nehrozí.

citroenka
24. črc 2010

My od cca 14 dne používáme převařenou vodu s kohoutku a vše ok.Akorát dávám pozor ať voda co dávám do konvice je vždy studená.