Kojení a dokrmování umělým mlíčkem. Jak to kombinujete?

elzik
28. lis 2009

Maminky, prosím Vás - musíme dokrmovat umělým mlíčkem. Malému kojení nestačí, je to malý hladovec 😉 Chci se zeptat maminek, které také dokrmují, jak to kombinují. Zda je lepší nejprve nakojit a poté dát ještě UM nebo raději střídat - jedno kojení, jednou UM. My jsme zatím dávali UM ráno a večer a během dne a v noci jsem jen kojila, ale teď se mi zdá, že to nestačí. Moc děkuji za rady.

kammka
27. led 2013

@giselka nesouhlasím s tím, že když mimi spí, tak nemá hlad...můj syn spí celou noc od cca dvou týdnů, přesto ve čtyřech měsících zhubnul za dva týdny 150g... před tím byly trable s hladem, ale přes den, pomalu se mi dělalo mlíko, takže abych laktaci podpořila, musela jsem ho začít v noci budit...dr. mi sice radila, abych to nedělala, ale dala jsem raději na doporučení kamarádek a laktační poradkyně a srovnalo se to, na čas..

jity22
28. led 2013

@magdi2012 Ahoj, díky za podporu, budu tedy tu Medelu ještě zkoušet, malá neřve, jen jí vysouvá jazykem z pusy a hrozně se kroutí a pak začně i fňukat.. Tváří se, že se pozvrací, když jí to ještě budu strkat do pusy,... 😒 Chtěla jsem se ještě zeptat, podle čeho dokrmuješ, píšeš, že někdy jen 1x a jindy víc, necháš malého po kojení, jestli bude plakat? Ona je totiž malá někdy v klidu i půl hodinky a začne plakat až pak a dokrmovat až po půl hodině??? ☹ A jak dlouho ho necháváš u prsu? Promiň, že Tě takhle zpovídám, ale nevím na koho jiného se obrátit a vy máte stejný problém a očividně jste napřed... 😉 Ještě jeden dotaz, třeba bych Tě nemusela takhle zpovídat, kdybych se poradila s tou laktační poradkyní, ale nevím, na kterou se obrátit, na stránkách laktační ligy jich je více, ale my teď bydlíme na venkově, takže podle bydliště je to jedno... A ta vaše vypadá rozumně.

jity22
28. led 2013

@kammka Naše doktorka mi naopak říkala, že děťátko má hlad i když spí a že máme malou v noci budit.. Budit jsem jí musela párkrát a musím říct, že to je divný pocit, probírat krásně spící miminko uprostřed noci, kdy člověk sám skoro spí a pak po jídle ho hodinu uspávat, protože se mu už zase nechce. Naštěstí poslední dvě noci se malá budí už sama, jen s tím usínáním po jídle má pořád problém, dneska jsme chodily po pokoji hodinu do půl čtvrtý, protože když jsem jí dala do postýlky, tak plakala, ale hlad už určitě neměla. Možná jí trápilo bříško... 😒

giselka
28. led 2013

@kammka Musela jsem se podívat, na co reaguješ, je to už přes dva roky 😀 Nicméně tehdy to bylo myšleno tak, že když se budí po třech hodinách, je to naprosto standartní. Nikde jsem netvrdila, že když spí, nemá hlad 😉

kammka
28. led 2013

@giselka pardon, špatně jsem to pochopila, bylo už moc hodin 🙂

magdi2012
28. led 2013

@jity22: Na stránkách laktační ligy je spousta odkazů na poradce, můžeš si vybrat. Já volila HK - agenturu domácí péče. Pokud chceš, aby tě poradkyně přijela navštívit, vybírej v místě bydliště a okolí. Pojišťovna návštěvu hradí (teda alespoň 111), když ti pediatr potvrdí doporučení 🙂 Jinak po telefonu nebo mailu odpoví asi všichni. Pokud budeš chtít, pošlu ti kontakt přímo na tu mou 🙂
A ráda ti odpovím na všechny dotazy 🙂 a porovnám řešení, jsem sama ráda, že to mohu probrat s někým, kdo je na tom podobně 🙂 Také mám tisíc dotazů a hledám ideální řešení. Ozvu se později a napíšu zbytek odpovědí..

jity22
29. led 2013

@magdi2012 Jsem už z toho úplně zoufalá..☹ Zkoušíme tu Medelu lahvičku, ale malá jí pořád odmítá, i když párkrát už si "potáhla", ale to se pak přitopí, nějak to nezvládá, asi nemá talent na lahvičky.. Navíc mi dneska u toho přikrmování hrozně řve, spíš to vypadá, že už jíst nechce, tak možná vypije už víc z těch prsou, ale to bohužel nezměřím a ona prostě pořád není spokojená, tak jsem z toho taková přepadlá. Teď je akorát po jídle a houpu jí v sedačce, protože jinak hrozně pláče, ale jíst nechce, vystrkuje všechno jazykem ven z pusy... Možná tu poradkyni zkusím. Zatím pa, jdu válčit, snad to nakonec vyhrajeme 🙂

terezie99
25. črc 2015

Dobrý den mám tři týdny staré miminko vždycky nejdřív nakojím a když nestačí dokrmím ted zkouším jen kojit doufám že to zvládnu častěji přikládejte k prsu než dokrm

janioudisova
22. bře 2016

Zdravim damy mela bych dotaz ohledne dokrmu Nutrosem .
Na ublinkavani pri kojeni nam Mudr. Doporucila NUTRITON pred kazdym kojenim (na zahusteni mm).
Ted by me zajimalo zda-li nemuze byt nejaky problem s timto pripravkem pri dokrmovanim Nutrosem HA 1 .
Mate nejaka zkusenost prosim ?.. Diky

katarina1010
27. črc 2016

Dobry den maminky, mam na Vas dotaz, mam 6ti tydenni mimco. Kdyz mu dam jednou denne davku nutrilonu dokaze mi po nem spat 4-5hodin, po MM mi vydrzi spat max 2hodky, je to znamka toho, ze mu MM nestaci? Predem dekuji za odpovedi.

karlajasmine
27. črc 2016

@katarina1010 Ne, MM se travi daleko rychleji nez UM.. UM je tezsi a vic zatezuje detsky zaludek. Pak si maminky mysli, ze MM nestaci, ale je to blbost. UM nedavej a koj po tech 2hodinach 🙂

katarina1010
27. črc 2016

@karlajasmine dekuju za radu 🙂

anomisv
7. lis 2016

Ahoj holky, prosím o radu zkušenějších. Malá má 17dnů z porodnice sem šla na UM doma sem se rozkojila, teď je malá třeba i hodinu u prsa, ale většinou spí, proto sem si začala odsávat a dávat z lahvicky. Myslíte že odsáváním se snižuje tvorba mléka? přijde mi furt hladová, ona je zlatá, brečí mi jen když má hlad, bohužel poslední dny ho má furt.. mám koupenej nutrilon pronuta 1 a čekám na den kdy ho budeme muset dát.
Je tady někdo kdo kombinuje a dokrmuje?

mmmarkytka
20. pro 2016

@anomisv Je možné, že malá má růstový spurt. Bývá nejčastěji v 3.,6. týdnu a pak 3.,6. měsíci. Také záleží, s jakou porodní váhou se narodila. My máme chlapečka, narodil se a vážil kolem 4500 g, takže uživit ho šlo tak první měsíc. Kojení u nás bylo problém, má koliky, jak začne bolet bříško,mele se a skoro nic z prsu nenasaje. Zatím řešíme odsáváním, levé prso ok, tam vytáhnu tak 120 ml, ale pravé mám po zánětu a je to cca polovina. Laktace se mi zatím nesnizila ani nezastavila, ale my dokrmujeme. Na doporučení naší doktorky střídám MM a UM, takže ráno odstrikam, pak má mateřské atd... Já jsem ráda, že je to alespoň takhle, protože jinak by malý byl opravdu komplet na UM. Jsme po šestinedělí a už máme šest kilo. Jinak zkuste při kojení obličej mimča otřít vlaznym hadříkem, plinkou, prostě něčím. Našeho to probíralo. A jestli máte hubenou malinkou holčičku, tak se snažte přikládat a budit. Ale já už jsem se smířila s tím, že náš malý je prostě savec, denně potřebuje tak 1300 ml mlika a laktace se mi bohužel nezvysovala, takže ráda sáhnu po UM. Nenecham svoje dítě mučit hlady, jak mi pořád radila laktační. Prý prikladejte prikladejte, spraví se to. Nespravilo se nic, malý začal hubnout a propadala se mu fontanela. Takže házím bobek na laktační poradkyně, které počítají s tím, že ženská už je jen továrna na mlíko a bude kojit asi i v průběhu malé potřeby na WC. Mám spokojeného chlapečka, který prospívá akorát v rámci půl na půl mateřské a umělé mlíko, není u prsu co hodinu a nerve mi doma hlady.