Kojení a přebalování v noci

misskaf
28. srp 2018

Ahoj, očekáváme první miminko a potřebovala bych radu ohledně nočního kojení a přebalování. Kojíte v ložnici kde spí i tatínek, nebo se přemisťujete do jiné místnosti? To samé zda mít přebalovací pult také v ložnici a v případě potřeby přebalit tam? Vím že některá miminka nejsou přes noc pokakane. Jedná se mi o to, abych moc nerušila manžela a zároveň ať je dítě spokojené a dál hezky spinká.Diky za tipy. Já si to teď můžu nějak vymyslet, ale skutečnost bude jiná.

Řekla bych, že se zajděte až z miminkem. Záleží taky kde třeba máte ložnici a obývák 😉🙂 já když kojila tuším, že jsem z kraje chodila do obýváku ale nesvítila moc. A pak jsem zůstávala v ložnici. Stačí jedna plinka nachystana na výměnu 😉 já přebalovací pult mám do teď v ložnici. Ale používala jsem ho pouze večer. Namazat po koupání a obléci. Krémy na prdelku přenáším, popřípadě z kraje jsem měla dva když byl pořád potřeba. A v obýváku mám košíček s plinkama a vším dalším. 😉🙂 Abych přes den zas pořád nebehala do ložnice. Nějak jsem velký význam přebalovaku nepřikládala 🙂 ale původně jsem to měla jinak v plánu ale s malou to fakt člověk změnil a upravil až za běhu 😁🙂 hlavní je se nestresovat.. člověk vychytá úplně vše 🙂

inke29
28. srp 2018

Ja mam prebalovak v dětském pokoji..ze zacatku..asi 2 tydny..jsem si vse prenasela do.obyvaku a v noci chodila.prebalovat a kojit tam..protoze jsem se divala na televizi 🙈ted vim ze je to blbost 😀 ted vzdy jdu prebalit do dětského pokoje a pak jdu zpatky do.loznice, kde kojim v posteli v leze..vetsinou u toho oba usneme 😀 manzel o nas skoro nevi ikdyz si malej obcas brekne...a kdyz ho trapej prdiky tak si brekne vic a to pak nastava chozeni po celým baraku 😀a mam na nocnim stolku maly prenosny svetylko se kterym chodim prebalovat..ja teda prebaluju pri každým kojenim..malej se budi tak 2x...

ssluniiii
28. srp 2018

Máme postýlku v ložnici, malou kojím v posteli, u toho vždycky vytuhne a přendám zpět. V noci vůbec nepřebaluju

bejullle
28. srp 2018

Já měla tlumené světlo a vždy jsem prebalovala i kojila v loznici, jenze u me spi pritel jako dudek a nebo je v zahranici a kdyz uz byl parkrat doma ani to nepostrehl a pokud jo jeste se nabídl s pomoci.

anguly
28. srp 2018

Já jsem prvního syna přebalovala před každým kojením a chodila jsem s ním do obýváku... Nějak se nám pak nedařilo zajet takový ten režim den a noc. (i když jsem svítila jen malou lampičkou...
U druhého syna jsem zůstávala v ložnici a zpočátku jsem ho taky přebalovala před každým kojením, ale už když mu bylo cca 14 dní, na něm bylo znát, že ho to vyloženě obtěžuje... tak jsem v noci přebalovat přestala a jen ho kojím v naší posteli. Postýlku má vedle naší veliké,... A má krásně zajetý, že už chce být vždycky po 19 hodině v posteli a chrnět...
Jo a tatínek se rušit nenechal ani v jednom případě... Málokdy ho klucí probudí... 😉

evakaspar
28. srp 2018

Manzel vstava k male taky, protoze ji dokrmuji umelym takze, ji chova nez udelam lahvicku a nebo ji prebali a nebo tu lahvicku udela on. V noci se budi tak 2x az 3x. Z toho jednou v noci kojim normalne v posteli u manzela. Vubec se s malou nestranim naopak, nechavam manzela at se stara a pomaha. On mi to totiz sam nabizi a dela to rad. I kdyz vstava o pul seste a ma narocnou manualni praci. A ja jsem za to vdecna a vazim si ho. Je to muj poklad 💖

zmrzlinka
28. srp 2018

Manžel se odstěhoval do jineho pokoje. Takže jsem krmila a prebalovala v ložnici na posteli. Prebalovak jsem nemela ani u jednoho dítěte.

olga_
28. srp 2018

My spíme v ložnici všichni - manžel, já, syn (na podzim 4 roky) a skoro tříměsíční dvojčata. Syna mimina v noci neprobudí nikdy, dvojčata spí hned vedle mě (máme teda všichni matrace na zemi - 3 x 90) a já si jen přelezu z jedné nebo druhé strany, kojím a spím. Pokud se probudí oba současně, tak já jednoho kojím a manžel druhého přebaluje. Staršího syna jsem do půl roku vytahovala z postýlky v ložnici, kojila v sedě ve křesle, které jsem měla v ložnici, čekala jsem jako pako na každé odgrcnutí a byla jsem totálně K.O. Teď s dvojčaty jsme všichni téměř každý den vyspaní do růžova ❤. Přebalovák máme teď také hned za hlavou - používáme teda látkové pleny a přebalujeme podle potřeby asi 2x za noc. To už uvidíš, jak ti kaká. Ze začátku tam mívají často. Až najedeme na noční látkovou plenu, nebudu přebalovat v noci už vůbec.

lueur
28. srp 2018

Mam prebalovak v loznici. Ze zacatku chodil pritel spat jinam, protoze jsem vzdycky rozsvitila, prebalila, mala se u toho vytocila a rvala, protoze chtela jist. Nakrmila jsem ji, zvedala odrihnout a u toho zase probrala a pak jsem dlouze uspavala. Ted ( 4 mesice) kdyz knikne. Tak ji vezmu do postele( mame postylku bez bocnice u postele), v polospanku se prisaje, ani nerozsvicim, napije se usne u toho ( ja nekdy taky). Pak ji, pokud neni pokakana, potme v posteli prebalim ani se nevzbudi. Dam ji do postylky a spi se dal. Pritel to ani nevi, ze jsme kojili.😁 delame to tak asi od jejiho mesice a pohoda🙂 jen trochu odvahy a neridit se pouckama, proste vychytat, jak ti to bude vyhovovat.

martaskaaa
28. srp 2018

Ja mam postýlku u postele a prebalovak v pokojíčku, tak jsem zvedava jak to budu praktikovat. Kdyz bude asi hodne plakat, tak pujdu pryč z loznice, abych chlapa nebudila.

atevi7
28. srp 2018

Malej má dětský pokojíček, kde spí už od porodnice, takže v noci na kojení chodím tam. Je to hned vedle. Ale kdyby ho neměl a musel být s námi v ložnici, měla bych přebalovák a postýlku v ložnici, nejspíš bych s ním nikam nechodila. Manžel stejně absolutně nic neslyší a spí jak špalek, aspon ten muj :D

jipe
28. srp 2018

Kojení v ložnici, přebalování jinde. Záleží taky, jak tvrdý spánek tatínek má 🙂 U přebalování v noci byla obě dítka bohužel dost hlasitá, takže ač manžel spí fakt hodně tvrdě, tohle ho budilo. Kojení při troše štěstí bez většího řevu a rovnou šupnout do postýlky, žádné přenášení pak už (fajn je z postýlky oddělat jednu bočnici a přirazit k posteli, dá se pak snadno kojit i v leže v polospánku)

lida9
28. srp 2018

ja mela mimco v postylce vedle loznice, tam byl i prebalovak a prip. dalsi velka postel pro nutnost spani... takze jsem kojila i prebalovala mimo loznici... myslim,ze sama najdete zpusob ktery vam bude vyhovovat az s mimcem... napr. ja casem zvladla prilozit ke kojeni a soucasne jednou rukou prebalit, samozrejme za tmy😃

stazinka2018
28. srp 2018

My mame 1+kk, takze tak 😄

jenny91
28. srp 2018

My spíme všichni spolu v posteli, malý na mé straně, s kojením je to tak o moc nenáročnější. Dřív jsme přebalovali několikrát za noc (napůl jsme bezplenkovali a malý si na to zvykl a občas to vyžadoval i v noci), přebalovák jsme měli v koupelně, protože velmi často kakal a potom jsme mu teda vždycky zadeček omývali. (Občas s ním šel manžel, většinou já.) Teď už v noci většinou vydrží v jedné plence, popř. třeba jednou ho vezmu na přebalení, když si o to zabrečí. (Je mu půl roku.)

ronja55
28. srp 2018

V noci od 2 měsíce nepřebaluji. Syn jen čůrá a to jen trochu, tak to nemá cenu. Co se týče kojení, tak syn s námi spí od narození v jedné posteli tak že když se vzbudí, tak mu dám prso a spíme dál. Je mu 11 měsíců a stále je budí 3 až 5 krát za noc, tak si ani neumím představit že bych k němu pokaždé vstávala.

v_erunka
28. srp 2018

Ze začátku jsem prebalovala před každým kojením. Dost často i po kojení 😄 V noci jsem prebalovala dost dlouho, skoro do půl roku. Ale spis jsem jí tím budila a musela dlouho uspavat. Navíc kolikrát jsem jen koukla na proužek a ani nebylo potřeba. Ale stejně to bylo rušení.. Malá spí ve své postýlce od malička. Do pěti měsíců byla v ložnici, kde jsem jí i na křesle kojila, teď je v pokoji a chodím tam. Někdy tam s ni i usnu. A měla jsem jen prebalovak na postýlku a super. Stačil jen malý pohyb. Teď ho mám položený na stole, protože by mi už z postýlky dávno spadla

terka2018
29. srp 2018

Ahoj, miminko mame od narozeni ve vlastnim pokojiku. V noci jsem vstala, ze zacatku prebalovala pokazde, pak ne, bylo to jen malo pocuranee, nakojila sem v obýváku, prenesla zpatky do postylky. Nekomunikovala jsem s nim, nerozinala velke svetlo, nepoustela tv. Po na krmeni a odbrknuti zpet do postylky. A rezim den/noc se naucil skvele, od 3. mesice spi celou no od 20 do pul 7. Prebalovaci pult mam vedle postylky, je super. Mam monitoring dechu a z loznice slysim kazde zapipnuti, ale malej ma aspon svuj klidecek na spinkani.a my tez 🙂

swetlusska
30. srp 2018

To přebalování bych moc nehrotila, pokud dítě vyloženě nepotřebuje nutně novou plínku. Je totiž možný, že se tím vzbudí a pak to bude peklo ho uspat. U nás to teda tak bylo. Uklidnilo se to u nás až když jsem přestala dodržovat ten režim z porodnice 🙂. Jo a manžela jsem zapojovala do běžné péče, hluku i provozu už od začátku 🙂 Já se totiž přeci taky potřebuju vyspat, né jen on.

merope
1. zář 2018

@atevi7 @terka2018 A jak to zvládáš? Jde to? Já pořád přemýšlela, jak narvat postýlku do ložnice a přijde mi, že ideál bude ji nacpat do obýváku a sama spát na rozkládací posteli (mám možnost mít postel s lamelovým roštem) vedle. Stěhovat se mi zatím nechce, ač výhledově to asi bude nutnost (zatím mi přijde, že když vyhážeme půlku nesmyslných krámů, které tu máme a nepotřebujeme, a přidáme pár úložných prostor do podhledů, tak se v klidu vejdeme).

Myslela jsem si, že to mám rozmyšlené, ale zrovna dneska ráno jsem se vzbudila šíleně brzo a nemohla usnout, jak mi hlodal červík, jak to všechno uděláme, jak se vejdeme a tak - přitom na postýlku je v obýváku prostor bez problémů - posunem skříně vznikne prostor přesně na postýlku, ze 3 stran bude chráněný, zepředu přístupný a ty skříně trošku vyklidím, že se tam vejdou i věci pro prcka. Tak mi prostě hlodá to s tou postelí (která se vejde ne úplně ideálně), ale varianta spát v ložnici mi přišla, že to je přece hrozně nepraktické a nikdo to nedělá.

paja173
6. zář 2018

Ja mam prcka v postylce hned u postele, tlumene svetlo a v pohode. Kdyz chce bumbat, tak jen zaknoura, vezmu ho, nacuca se a spime dal. je moc hodny. Prvni byl taky takovy. Tatinek se vzbudil parkrat ze zacatku, ale hned odespal a pohoda. Ted uz by maly mohl vriskat a nehne to s nim. 🙂 V noci moc neprebalujeme, ale kdyz jo, tak na posteli pri tlumenem svelte a maly to prospi. Mam vse po ruce. Musite vyzkouset co vam bude vyhovovat a jake mimi bude. Kdyby kricelo, tak to bude jine nez kdyz je prcek klidas. 😉

dixi86
6. zář 2018

Mám postýlku hned vedle naší postele a s nočním stolkem, tam lampičku, pak noční světýlko(a to mi stačí jak na kojení, tak přebalování) a krabičku s potřebama pro malou(pleny, perlan, atd.) přebaluju na posteli na podložce a kojim v posteli. Moje děti prakticky v noci nekakali snad od narození. S prvním jsem myslela, že budu vše dělat mimo ložnici, ale takhle je to ideál a nikoho nerušíme. Ale malá není extrémní pavián a je vcelku noční spáč(syn nespal a praktikovala jsem to stejně).

rebe
6. zář 2018

Spali jsme všichni v ložnici, obě děti jsem kojila v posteli. První dceru jsem přebalovala na přebalováku v ložnici, druhého syna už rovnou v posteli, abych nemusela vstávat. Manžela nebudilo ani jedno.

mazeret
6. zář 2018

Já teda kojím i přebaluji jinde - trochu si svítím, protože si čtu abych neusnula 😀 ...manžel vstává do práce, tak ho nechci budit, já se dospím 😀 Většinou nad ránem jí přebalí on a pak jde do práce a tak nevzbudí zase on mě 🙂 Ale hlavně v noci nekaká v podstatě, takže jen když je extra počůraná...