Kojení + dokrm UM. Jak dlouho vám to vydrželo?

pajoslava
26. zář 2011

Ahojky, mám dotaz na maminky, které z jakéhokoliv důvodu musí ke kojení ještě dokrmovat umělým mlékem... Jak dlouho Vám to takhle vydrželo? Přestaly jste nakonec s kojením, nebo naopak s příkrmem?

petrunka01
26. zář 2011

ahoj.U syna jsem to takto dělala skoro osm měsíců,malej neměl problém to střídat.Teď mám holčičku a taky občas dokrmuju.ale dokrmovala jsem po každým kojení a teď se to o dost zlepšilo a dokrmuju tak jednou denně.Zatím bez problému

boruuvka
26. zář 2011

Tak nám to bohužel vydrželo jen 6 týdnů. Vždy jsem nakojila z obou prsou a pak dokrmila UM. Nejdřív stříkačkou a pak už z flašky. Ke konci když malá viděla kozu, tak už řvala....tak jsem to vzdala a byla od 6 týdnů pouze na UM. Byla jsem z toho hodně psychicky špatná, ale spokojené mimi je hlavní, takže nakonec jsme byly spokojené obě 😉

miskadis
26. zář 2011

My jsme musely od 7 týdne přikrmovat UM, měla jsme málo mlíka. Po týdnu jsme musely přejít jen na UM, protože malá už vůbec z prsa nechtěla. Takže nám to vydželo týden a od té doby jsme byly na UM, ale malá je moc spokojená, tak jsem ráda 🙂

bufina
26. zář 2011

U nás to tak fungovalo asi 3 měsíce a nakonec jsem se rozkojila a kojíme dodnes. Ani jsem v to nedoufala, spíš jsem počítala s tím že pomalu přejdeme úplně na UM.

zevina
26. zář 2011

u syna jsem musela dokrmovat, ptž kvůli novorozenecké sepsi a pobytu v inkubátoru bylo první přiložení až 10. den po porodu, rozkojení nebylo jednoduché ani pro jednoho, nejdříve jsme dokrmnovali po každém kojení (normálně z flašky) pak už jen dle potřeby, snižovalo se to až na cca 1x denně, ve 2 měsících už byl výhradně kojený a kojení nám vydrželo do 2,5 roku 😅

mmch, jako malé miminko neměl problém střídat flašku a prso, ale při zavádění příkrmů v 6m to byla docela fuška, než se pít z flašky opět naučil 😉

monny89
26. zář 2011

Od narození jsem 14dní čistě kojila, pak mi byl doporučen dokrm jelikož malý nepřibíral a měl infekci v pupíčku, tak jsem nasadila Nutrilon 1.. Následovně mi odmítal prso a chtěl flašku, tak jsem odsávala a dávala z flašky.. Tak nám to vydrželo do 6. týdnů... Pak mi moje mlíko plival, na to už jsem neměla nervy, i tak jsem odsávala čím dál tím míň...... tak jsem se vykašlala na odsávání.. Do 3 dnů bylo mléko pryč... ☹

veruska007
26. zář 2011

Od narozeni do 11 mes., pak maly kojeni odmital...kousl a utekl 😉

mmarcelinka
26. zář 2011

Tak nám to vydrželo 2 měsíce.Pak malá začala u prsa řvát a kousat mě.To byl jasný signál k tomu,že už prso nechce.Nemělo cenu trápit jí i sebe a tak jsme zůstaly u UM.

med
26. zář 2011

U dcery 6 týdnů, u syna 5 měsíců... U každého je to jiné, záleží jak dlouho na to má maminka i miminko nervy 😉

lucmart
Autor odpověď smazal
Zobraz
hape
26. zář 2011

Od narození do 3 měsíců jsem kojila + dokrmovala. Ve třetím měsíci jsem myslela, že už budeme jenom kojit, ale malý začal prso odmítat, úplně se u něho vztekal, křičel. Takže jsem asi 14 dnů odsávala mlíčko s dokrmem UM, protože mlíčka jsem dost neměla. No a od 4. měsíce malý papá už jenom UM a je naprosto spokojený a já taky 🙂

kamusek
26. zář 2011

Já dokrmovala od 3. měsíce....ze začátku jen na noc, pak už i jednou za den. Od 6. měsíce papá malá postupně zeleninu, ovoce, maso atd. A samozřejmě mlíčko...UM ráno a večer...A v noci, když se vzbudí, tak stále kojím. A to už bude malé 9. měsíců. Ale teď už ji vylezly 2 zoubky a už někdy i kousne, takže už asi dlouho kojit nebudu ☹

catherin89
26. zář 2011

Dokrmovala jsem UM od 2. měsíce a to při každém krmení - 10minut kojení a pak UM- takto nám to vydrželo 8 měsíců, přitom už samozřejmě byly zavedeny ostatní příkrmy - kaše, zelenina, maso, ovoce. Po 8 měsících se mi mléko bohužel ztratilo úplně a s kojením byl konec...

helcenka
26. zář 2011

U syna jsem dokrmovala od porodnice, vydrželo nám to cca do 4. měsíce, pak už jen UM, protože moje mlíčko jaksi "došlo". 😢
U dcery jen kojíme.

marketa97
26. zář 2011

Syna jsem dokrmovala od dvou týdnů po jeho narození, ale ne po každém kojení. Měli jsme to tak, že celý den pil ode mě a večer před spaním dostal dávku UM, k večeru jsem totiž měla mléka vždycky nejmíň a vůbec nestačilo. Vydrželo nám to do jeho tří měsíců, kdy syn onemocněl, měl kašel a vysoké horečky a z flaštičky se mu pilo lépe než ode mě, neměla jsem sílu ho trápit. Laktaci jsem ani zastavovat nemusela, odezněla sama.

lidiab
26. zář 2011

5. mesicu 🙂 Syn zacala dostavat UM uz v porodnici, treti den po porodu jsem stale nemela zadne mleko, uz byl dehydrovany a zacala mu stoupat teplota. Doma to bylo take slozite...UM jsem vysadila, chodila k nam laktacni poradkyne, vse jsem delala "podle pravidel a doporuceni" - masirovani, nahrivani, odsavani od rana do vecera atd, ale bohuzel syn byl stale hladovy a nepribiral. Mam navic velka prsa, takze manipulace nic moc. V tom 5. mesici, syn nakonec rozpoznal ze je lahev jednodussi a rychlejsi 😀 Pak to bylo otazkou par dni.

anetadr
27. zář 2011

my jsme to vydrželi cca 2 měsíce, ale Jiřík pak začal příkrmy natolik sabotovat, že jsme museli skončit s kojením - prostě pokud měl prso i lahvičku, tak chtěl jen prso, ale mlíčka bylo málo, tak v podstatě celý den řval hlady, ale lahvičku si prostě nevzal. Přestala jsem kojit, dva dny prořval a lahvičku si vzal vždycky až cca po 6-ti hodinách fakt z nouze a po těch dvou dnech paráda..... naprostá spokojenost... když si vezmu, čím jsme si prošli - neustálý řev, od rána do večera mi jen vysel u prsu, v noci jsme vstávali co 1,5-2h.... a od té doby pije spokojeně UM a je to šťastné a usměvavé mimiko. Kojení je jednoznačně lepší než UM, ale né za cenu celodenního řevu. Co by pak z toho dětství měl, když by ho celé prořval hlady:(

mrsblack
28. zář 2011

už v porodnici byl po každém kojení dorkm - takhle jsme to měli od porodu do třech měsíců, pak MM došlo úplně a zůstal jen dokrm. Malej už mi u prsu nevydržel, odtrhával se po deseti vteřinách, protože byl hladovej a nic neteklo ☹

petruskaaa
28. zář 2011

4,5 měsíce,pak UM

lenulinka00
28. zář 2011

Kojila jsem 4,5 měsíce a pak na doporučení lékaře začala s UM oba jsme málo vážili.. takhle jsme to, ale vydrželi 2 týdny..☹ malej je s váhou už ok, ale já ne.. Hodně štěstí! 😉

luj89
4. srp 2017

Ráda bych obnovila diskusi a navíc se zeptala, jestli ma nekdo zkusenost s nahrazenim um prikrmy (mrkvicka apod).