Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kojení. Po 4 hodinách nebo si děti řeknou?

jjasmina
17. únor 2020

Budite miminka po 4 hodinach na kojení nebo čekáte až si řeknou? Rodila jsem včera, tak mne zajímají názory.

bledulka84
17. únor 2020

Pokud jsi vzhuru i ty nebuď, ale ve spánku miminko přilož, pokud je v zavince, rozbalila bych mu ručičky, instinktivně by se mělo přisát. Na druhorozeného jsem v porodnici ani nevyužila postýlku, měla jsem ho u sebe nonstop, diky tomu se mi krasne pozvolna rozjela laktace tak, ze prsa se nikdy bolestive nenalily a pri odchodu z porodky uz maly otáčel váhu. Idealni je urcite kojit častěji, někdy si říkáš, že kojíš pořád ale ustálí se to a sama pak zjistíš, kdy se mimčo hlásí o mlíčko a jak často se potřebuje kojit. Teď hlavně koj co nejčastěji kvůli dobrému rozjetí laktace.

hanih
17. únor 2020

Pokud budes mit dost mleka a miminko bude prospivat, neni treba budit. Ja jsem nebudila ani jednu dceru (prvni od konce sestinedeli do peti mesicu prospala klidne celou noc, druha to same behem sestinedeli). Obe krasne prospivaly a ani s laktaci nebyl problem.

puhelin
17. únor 2020

Prvorozenou jsem v porodnici budila kvuli rozjeti laktace, druhorozeneho uz ne, protoze jsem mela mleko uz pred porodem. Oba doma spali celou noc do cca 3-4 mesicu, pak nastala anarchie.

mariegroth
AMBASADORKA
17. únor 2020

Syn mel novorozeneckou zloutenku, tak jsem budila pres den po trech hodinach. Coz zaroven pomohlo k tomu, ze si rychle prehodil noc a den. V noci mi vic jak tri hodiny v kuse stejne nespal (do peti tydnu, pak pridal). Pokud nejsou zdravotni problemy, tak bych se tim asi nestresovala. Ona mimca ty prvni dva-tri dny po porodu spi fakt dlouho, pak si je prineses domu a najednou v noci nespi 🙂) Samozrejme to tak byt u vsech miminek nemusi. Ale rid se vlastnim instinktem.

cuuza
17. únor 2020

Pokud není problém, tak dle potřeby mimča, tj nebudit. Ono se spíš budí častěji...

texetka
17. únor 2020

@jjasmina Pokud máš miminko u sebe, není separované v postýlce, nemá dudlík a pod, tak se bude budit dle svých potřeb . U miminka v postýlce s dudlíkem a ještě třeba v zavinovačce, tam bývají časté delší intervaly buzení a kojení není jaké má být.
Takže miminko k sobě do postele a neřešit hodiny. Kojit jak miminko potřebuje a jak dlouho potřebuje.

puhelin
17. únor 2020

@texetka Nemusi to vzdy tak byt, ale jakakoliv separace laktaci zhorsuje, to souhlasim. Moje deti dudlik neznaji ani jeden, spime spolu v posteli od narozeni, oni pod perinkou, zavinuti by nesnesly, tim si jsem jista a presto celou noc ty prvni 3 az 4 mesice spaly bez jedineho probuzeni. Nedokazu nikomu vysvetlit, proc, ale asi tou jistotou? Dcerka se mi pred usnutim kojila i pres 2 hodiny v kuse, syn tolik ne, ale spaly oba stejne klidne.

piskoteka
17. únor 2020

@jjasmina Tak už? Gratuluji! 😊 Já budit musela kvůli žloutence, malá byla kvůli ní hodně spavá a neřekla by si. Jinak prostě přikládat podle potřeby miminka a mít co nejvíc kontaktu a mazlení, ať se pěkně rozjede laktace.

petulejan
17. únor 2020

Malá se budila jen když měla zlouzenku a pak už vůbec. I doktorka říkala nebudit. Krásně prospivala. Ale zeptej se své doktorky 😉

krupka3
17. únor 2020

Osobne bych takhle brzy po porodu miminko budila, uz proto, aby se co nejmene rozjela novor.zloutenka, a taky aby se ti nastartovala laktace. Po tydnu od porodu, az bude vrchol zloutenky za vami a prsa uz budou nalita mlekem bych to prizpusobila spis tomu, jestli sama vydrzis nenakojit, protoze prsa by mela mit pravidelny vydej.

zuzita15
17. únor 2020

@jjasmina pokud nema zloutenku, tak bych nebudila, az po 6h kvuli laktaci.

andelka
17. únor 2020

Nebudila jsem nikdy. Na druhou stranu pauza 4h u nás byla výjimečná. V době bdělosti jsem často přikládala. Mléko se mi většinou rozjelo třetí, čtvrtý den po porodu.

texetka
17. únor 2020

@puhelin pokud spite spolecne a nebudi se, je to v poradku. Proste to tak maji.

jjasmina
autor
17. únor 2020

Tak holky ještě dotaz, zatim teda mám jen mlezivo, ale bradavky bolí dost už ted, nějaký figl nebo prostě pretrpet? Jinak mám hrozný otoky kotniku, je to normální?

leymea
17. únor 2020

V porodnici jsem budila. Uz jen kvuli tomu aby se mi pekne rozjela laktace. U obou synu jsem mleko mela uz druhy den, druhy syn si treti den po porodu vytahl i 60ml. Doma jsem uz nebudila 🙂
Pokud Te to boli tak muzes mit spatnou techniku, ale podle me i kdyz prikladas spravne tak to proste ze zacatku boli. Ty otoky jsou normalni.

jjasmina
autor
17. únor 2020

@leymea jj, večer jdu se poradit do laktacniho kvůli technice, tak uvidíme

verionka
17. únor 2020

@jjasmina na ty bolesti zkus po každém kojení namazat bradavky Bepanthenem, nevadí u něj, když se dostane mimcu do pusy a bradavky se po něm hoji.

Sem začni psát odpověď...

Odešli