Kojení x odstříkávání

maja737
22. dub 2018

Ahoj maminky. Jsem tu opet s navazujicim problemem na ten pred mesicem. Ale to neni podstatne. Rodila jsem 33-34.tt. Nyni jsme doma 39-40.tyden. maly uz ma 3 kg. Krasne pribyva. Odsavam a krmim lahvickou. Zkousim i kojit, podarilo se odbourat kloboucek.byla jsem presvedcena, ze budu pouze odstikavat, nicmene jsem jeste kontaktovala LP.  Mela jsem dosud krasne zajety rezim - kazde 3h lehce nakojit(dokud tece samo), dokrmit a odsat. Ted jsem na nervy, protoze zkousim plne kojit - po porade s LP. Maly vypije tak 20ml (mozna 30) dokrm cevkou po prsu nechce.to uz prso vyplivl i s mlikem v puse. Zkusila jsem lahvicku a tu vyzahl hned. No - dnes jsem zkousela nedokrmovat - v sedm se nakojil. V pul desate znova -celkem od tech sedmi 50-60ml a (jindy ma v sobe 2x60ml). A po desate hrozny rev - jenze to jsem mela odsata prsa, tak jsem mu ani nenabizela. Vzdy se hrozne vzteka, ze to netece hned.dala jsem lahvicku. Sapal se po ni a spokojene spinka..  nevim proc mam pocit, ze to odsavani bude vetsi pohoda nez kojeni. (2 deti jsem odkojila). Kdybych vedela, ze se poradne u kojeni naji a budeme spokojeni vsichni... mam jeste 2 kluky.. kojeni je sice skvele, ale mit uplakane miminko take nechci (kdyz porovnam s prvnim synem, taky tahal malo a hodne casto a porad rval a rval..). Ted vidim, ze se maly poradne naji a je zlaty. Vubec nevim, jestli to kojeni porad zkouset. Za dalsi se bojim, ze jak ted tolik neodsavam (aby mel maly plne prso k dispozici casteji), ze prijdu o mleko☹ nechci UM.  Mela jste to nektera take tak?

rohatazizala
22. dub 2018

Ahoj, mám něco podobného. Syn má 2 měsíce. V porodnici mi pil z prsa s kloboučkem, ale vypil málo a tak jsem dokrmovala z láhve odstříkaným mlékem. Doma jsem taky kombinovala, ale mám dost velké neforemné prsa a mohla jsem kojit jen ve fotbalové poloze. Vydrželo mi to asi 2 týdny, ale malý se u prsa vztekal a byl to boj pro nás oba. Nakonec jsem prso vzdala a jen odstříkávám. Mléka mám zatím dost, odsaju i 200 ml najednou, ale je fakt, že na to beru homeopatika. Doktorka mi říkala, že když nebudu přikládat, že o mléko příjdu. To si člověk nesmí připustit. Jen časově to je náročné. Nakrmit, umýt láhve, odstříkat. Mám pocit, že nedělám nic jiného. Ale mnohem raději tohle, než krmit UM.

maja737
autor
22. dub 2018

O mleko se prijit nemusi. Ja odsaju mnohem mene. Ale malemu to zatim staci. I neco mrazim. Nekdo mi tu minule daval tip na fcb skupinu Materske mleko bez kojeni - tam plno maminek pouze odsava mesice i pres rok.. No - ja si porad rikam, ze chci pro kojeni udelat maximum, abych to nevzdala bez boje, ale kdybych aspon dopredu vedela, ze malej bude pit a pribirat, jdu do toho bez odsavani a dokrmu, ale takhle to jsou nervy ☹ v te skupine se kojeni resit neda, aby to ostatnim maminkam nebylo lito (kdyz nekoji), proto se ptam tady....

fatal_error
22. dub 2018

ahoj, já 3 měsíce odsávala plně (kluk se vůbec nepřisál) a pak dalších 3,5 měsíce jsem přidávala umělý mlíko plus od 5. měsíce příkrm. takže takhle:

1) odsávat plně se dá, ale je potřeba odsávat cca každé 3 hodiny i v noci, pak je mléka dost. opravdu neflákat ty intervaly, jakmile polevíš, mléka začne ubývat, ale když pak přidáš na intenzitě odsávání, zase se to rozjede

2) odsávat se určitě dá neomezně dlouho viz bod 1, ale je to strašněj vopruz, hlavně v noci a třeba já jsem to plně fakt víc jak ty 3 měsíce nedala. pak už jsem odsávala jen třeba jednou v noci a 3x za den a toho mlíka najednou brutálně ubylo.

martinka_33
22. dub 2018

Zkus kojit častěji, klidně každou hodinu, třeba se to zlepší 🙂

maja737
autor
22. dub 2018

To zkousim. A kdy mam odsavat??

nelinecka1
22. dub 2018

Souhlasim, kojila a nabizela bych casteji a odsavala bych jen minimalne.

maja737
autor
22. dub 2018

A ted jsem prave kojila. Mela radost, kak pekne papa (predchazel tomu boj - a to mi z prsa teklo mleko). Pak uz nechtel, odrihnul, nabizela jsem obe prsa, nic. Po 3minutach rev a hledal pusinkou. Nabidla jsem prsa. Nic. Rev. Dala jsem lahvicku a spokojeny. Do toho 2 deti, chci uz take normalne fungovat. S odsavackou to lze take. Sice bych radsi kojila - ale pouze za podminek, ze bude poradne jist a bude spokojen. Za predpokladu boje a revu je to silene ☹(

nelinecka1
22. dub 2018

Tak se s tim nestresuj a delej to tak, at jsi v pohode ty i maly. To je nejdulezitejsi. Znam maminky a deti, co se kvuli kojeni hrozne natrapili, pak najeli na UM (i kdyz chapu, ze nechces) a vse se uplne zmenilo, pohoda na obou stranach.

lucina261
22. dub 2018

Malej byl na odstrikanym mliku z lahvicky prvni 2 mesice zivota. Natodil se o mesic driv a z prsu nevytahl tolik kolik potreboval. Byl to casovej kolotoc. Nez jsem ohrala, nakrmila, odrihla, dala spat, odstrikala a umyla lahve, trvalo to i hodinu a pul. A to mam nastesti zatim jen jedno dite. Bala jsme se, ze si zvykne na lahev a nebude chtit prso. Mela jsem popraskany bradavky do krve a odstrikavala jsem krev. Na radu LP, jsem zkousela dokrmovat cevkou, ale pri kojeni jsem brecela. Zacala jsem pouzivat kloboucky a ted bojujeme stale s moucnivkou a kvasinkou, tak kloboucky pomalu vysazuju. S odsavanim mi taky laktace casem klesala a musela jsme shanout po UM. Homeopatika pomohly. Byla jsem rohodla, ze pokud nepujde kojeni, budu mu odstrikavat a krmit z lahvicky. Porad jsem cekala kdy bude vetsi a silnejsi a vytahne si mlicko sam co potrebuje. Myslela, ze kdyz budu mit po porodu mliko, ze je kojeni v pohode, ale to jsem netusila jaka je to veda.. Hodne trpělivosti, snad se to upravi 😉

nelinecka1
22. dub 2018

Nebo se to mozna upravi, az bude vetsi a silnejsi. Me mala nechtela moc pit z jednoho prsa, musela jsem ji ruzne stelovat, ale cim mela vetsi "tah", tak se ji to darilo lepe.

mythologist
22. dub 2018

On chudak nevi, ze to prso je multifunkcni hitparada. Nejaky saci reflex mu rika, at do toho de, ale zkusenost veli, ze jidlo = lahev! U nas se ledy prolomily odstranenim kloboucku v 1m a pak kdyz mi napadlo mu pri protestu nastrikat z bradavky mliko primo do pusy. Direct marketing 😀 drzim pesti!

myjusiatko
23. dub 2018

Ono hodne spatne dela ta lahvicka. Proste bojkotuje prso. Ja bych vse resila s LP. I tve pocity a tak. Urcite pomuze a poradi. Hlavne se zbavit te lahve, jinak to bude jen horsi a pak to prso nemusi vzit uz vubec. Dudlik pouzivas?

wikky3
23. dub 2018

Mela jsem to uplne stejne v porodnici maly krasne pil a po tydnu doma konec u prsa vydrzel 45 minut a stejne po hodine hrozny rev at jsem zkousela cokoliv i LP. Takze po tydnu hroznych nervu pres rady LP jsme najeli na odstrikavani a lahev( asi do 5 mesice). Akorad v noci jsem normalne kojila, ale mam zlate miminko co se budi v noci jednou max. dvakrat na jidlo a nevypije toho tolik v noci. Udelej si to tak aby jste byli spokojeni oba jen tak si prcka nejvic uzijes.

rajani
23. dub 2018

Než to řešit po mk, doporučím zase návštěvu LP. Ať vám poradi při momentálních komplikacích jak to řešit a vyzkoušet zda řešení miminko akceptuje.
A ps": klidně koj i s odsatych prsů, mléko se tvoří v průběhu kojení ;) (nejdou vysát do dna ). Ale ano, k večeru může být nižší tok (pomalejší) a děti to vzteká. (Na mamila.sk jsou super tipy, jak s těmito zadrhely pracovat)