Kolečkové brusle. Kdy s dítkem poprvé?

momin
22. srp 2011

Zdravím,zajímaly by mě vaše názory a tipy . . . kdy s dítkem poprvé na kolečkové brusle?! A jaké brusle sou pro začátky nejvhodnější? Děkuji...

lenca79
8. bře 2013

Ahoj, taky jsem o tom přemýšlela ale nikde ani na netu jsem nenašla jaká je ideální věková hranice kdy poprvné na kolečkové brusle. Na ledních už umíme. My bysme to chtěli zkusit přesně když nám bude 5 let.

dagina
22. bře 2013

Ahojky, škoda, že tato diskuse není moc aktivní. Dcera už jezdí celkem obstojně na ledních bruslích, ráda bych jí letos zkusila i kolečkové, ale jaké??? Letmo jsem koukala, mají i takové, že vzadu jsou dvě kolečka, vpředu jedno, nebo volit už normální...případně jakou značku, jaká kolečka (gumová, plastová??????)

lamarika
22. bře 2013

@dagina teď je chceme kupovat synovi, tak už jsem studovala co a jak. Tak ti napíšu co jsem vysledovala 😉 Ty dvě kolečka vzadu jsou na prd. Děcko se s nima nemůže odrážet do stran. Nejlepší jsou gumová kolečka. Jsou měkčí a líp snesou přejetí přes nerovnosti

dagina
22. bře 2013

@lamarika si také myslím, že dvojitá kola nic moc, zvlášť když už jezdí normálně. Pak dej prosím vědět. A nemáš zkušenost s kolečkovými kačenkami??? Mladší bude v létě 2,5 roku, když bude jezdit ségra, bude chtít i ona, zkoušeli jsme ji na ledě kačenky, to je takový nic moc, kolečkový asi nebudou o moc lepší....ale zajímalo by mě, zda se na nich dá trochu jezdit....

lamarika
22. bře 2013

@dagina Taky jsem se na ty kačenky dívala pro dcerku. Budem mít úplně stejný problém. Dcerka uvidí staršího na bruslích a bude chtít taky. Ale myslím, že budou úplně stejně na prd jako ty na led. Spíš tak aby měli dobrej pocit, že jsou jako ti starší a na tahání za ruku 😒
Ještě váhámm jestli koupit takový brusle, kterým se dají vyměnit nože za kolečka. Budu muset navštívit pár sportů a zeptat se jich na názor a pak se rozhodnout

jennyska
18. bře 2014

Ahoj @momin @lamarika @dagina @lenca79 a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Dětské kolečkové brusle https://www.modrykonik.cz/detske-koleckove-brusle/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s kolečkovými bruslemi pro děti pomůžete další spoustě maminek, které si právě prochází stejným obdobím se svými nejmenšími, zvažují brusle pořidit a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení! Ve Wiki mají na místě jak obecné informace o této tématice, tak také Vaše příběhy.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

pisisvori
21. kvě 2015

Ahoj, dceři bude v létě 6 a chci jí koupit kolečkové brusle. Normální už má 2 roky, ale byla na nich 2x...předloni jsem byla těhotná a nemohla jí tahat a tatínek pořád nemá čas a letos měla po spále od října do února pořád angíny, takže bruslit ještě neumí, ale když to zkoušela docela jí to šlo stejně jako lyžování...nebo jezdit na kole, takže myslím, že jí to půjde rychle.

Nevím jaké brusle koupit, sama jsem na kolečkových nikdy nebyla🙂. Poradíte někdo, které koupit, s čím jste spokojené???? Díky.

danice7
21. kvě 2015

Ahoj já Malému koupila K2 stejně tak jako sobě. Ale jsou dražší. Z levnějších bych určitě doporučila Workr dají se i posunovat na větší číslo třeba 28-30. ideální pro začátek.

janeyzelvicka
21. kvě 2015

My jsme dceři koupili Worker 2v1 s nastavitelnou velikostí, zatím na nich byla jednou, zdají se v pohodě. Na začátek to myslím stačí.

pisisvori
21. kvě 2015
janeyzelvicka
21. kvě 2015

Ještě doplnění, je to Worker Nolan.
@pisisvori