Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kolik by mělo spát dítě v 5 měsících?

zouhev
5. kvě 2019

Ahoj, mojí malé princezně je 5 měsíců a přijde mi že přes den hrozně málo spinká. Večer usne, když dobře v 8h a pak s malinkými přestávkami na kojení vstává kolem 7h ranní, jenže přes den v součtu spí 2 max 3h. Dokonce se stalo že od 14:00 nespala až do těch 20:00, byli jsme v kočárku, chovala jsem, zpívala jsem, zkoušela uspat kojením, položit ji do postýlky, prostě nic nezabírá. Není to málo? Co s tím dělat? Vždyť ten mozek taky musí regenerovat. Děkuji za rady.

kepu
5. kvě 2019

@zouhev u nás je to to samé... Ráno vstáváme v 6 po snídani cca8 jde spinkat max půl hodky.... Po obědě jde spinkat cca hodku a někdy ještě odpoledne na půl hodinky... Ale nepřijde mi že by to bylo málo...je mu tedy 6 měsíců...

zouhev
autor
5. kvě 2019

@kepu díky, jsem ráda že nejsem sama. Tak snad je to normální

vladienka
5. kvě 2019

@zouhev mne to nepride nejak hrozne malo.. v tom veku mi spavala tak 4x denne po 30-45 minutach.

zouhev
autor
5. kvě 2019

@vladienka super, tak mne to uklidnilo. Děkuji

lolam10
5. kvě 2019

Je to normalni.a budte rada ze spi v noci.ja neuspavam.pres den muze spat kdy chce(protoze lezi) a kdyz nechce tak to asi nepotrebuje😏

drep
5. kvě 2019

Moje 5měsíční dcera spí standardně 19-7 s jedním kojením okolo páté a pak obvykle 20-45minut mezi 9-10, pak mezi 12-14 a někdy ještě mezi 16-17. Dneska přes den naspala tak hodinu a půl, ten poslední spábek vynechala. A vypadá náramně spokojeně 😉

garfulka78
5. kvě 2019

@zouhev Dve az tri hodiny pres den, to bychbyla nadsena. Musim uznat, ze nase mala spi cca od 19:45 do 6:30, ale pres den max 30 minut, spis 20 minut mezi 9 a 10, to stihnu rychlou sprchu a druha dvacetimunutovka po prikrmu cca kolem pul jedne. Jinak nic, jsem rada, ze simala vyhraje sama cca hodinu denne sama, jinak ji musim delat program ( kdyz cte clovek denne 3x celou knizku rikanek, tak mu zacne hrabat 😂) Takze hodne nekde jezdime, nastesti je v aute i v kocaru v pohode a nerve. Podle nasi doktorky je to v pohode, kazde dite spi jak samo potrebuje. Doufam, ze az bude lezt, tak se unavi a bude spat vic, zatim jen vali sudy.

lachtanice86
5. kvě 2019

Moje 5ti měsíční dcera nespí ani v noci. Přes den si dá 2spanky po 30minutach. Pak usíná až mezi 22-23, budi se kolem 2,tak 2hodiny je vzhůru a pak vstává čilá kolem 6:30

cinam
5. kvě 2019

Tohle opravdu není málo 😊 malej 6 měsíců dá s přestávkami 8h v noci a přes den tak dvě hodiny. Občas dá i víc přes den, ale to jsou výjimky

marketa1218
6. kvě 2019

Já si Myslím,že dítko si řekne samo, kdy chce spinkat a kdy má hlad. Buď v pohodě 🙂

alubif
6. kvě 2019

@zouhev úplně normální spánek v tomto věku. Syn na za chvíli 4 m , spí asi 3 krát po 20-30min a vzacne si dá hodinu. Večer usíná o půl 8 budí se mezi 6-pul7. Jedno noční krmení.

ange_de_la_morte
6. kvě 2019

Obávám se že s tím nic moc neuděláš : ( Dcera má 3 měsíce - večer defitinitivn usíná v 22-23 - definitivně vzhůru je v 5-6 ráno , pak dá asi půl hodinku kolem 7-8 .... dopoledne pokud jdeme ven tak v kočárku zaspí kolem 11 na max. hodinu, odpoledne se mi podaří ji uspat na 2 hodiny když ležím s ní, to vstává kolem 17hod. a víceméně nespí až do těch 22-23 večer - občas zaspí třeba na 15 minutech ale je to vždy trhaný spánek ...... Včera třeba ale během dne spala celkem 2 hodiny kolem poledne a víc ani ťuk - celé odpoledne byla protivná a večer už řvala jak byla protivná z nevyspání ale zabrat pořád nemohla ( není nic horšího než uspávat přetažené dítě)

zouhev
autor
6. kvě 2019

@ange_de_la_morte no to máš pravdu, jednou jsem malou musela nechat urvat ke spánku. Nic na ni nezabíralo až když se tím pláčem unavila úplně do spánku.

ange_de_la_morte
6. kvě 2019

@zouhev : tak tohle není zrovna cestou kterou bych šla já ... když je nejhůř tak malou navážu do šátku ( na sílu - u toho řve) a poskakuju skoro až do stropu - rychle se uklidní a za chvíli usíná - horší je pak ale odložení - vyjde až třeba 8. pokus

kafr
6. kvě 2019

Mám nespavce. Prostě spát nechce. Spí 20 min. dopo i odpo. Pro zachování duševního zdraví mého i jejího to neřeším. To bych se zbláznila a nedělala nic jiného než zbytečně uspávala.

elsy3
6. kvě 2019

Moje téměř 5ti měsíční dcera usíná kolem 9. večer a spí až do 7 ráno, v noci se nebudi, spí jak zabitá 😊 přes dopoledne si tak na hodinku zdřímne, odpoledne tak 2-3 hodiny spí buď v kočárku venku nebo doma. Hraje si sama na hrací dece, je hodně samostatná 🙂 ale asi je to hodně individuální.

kusanagi87
6. kvě 2019

No ja vim, ze clanky na netu udavaji 16-20 hod, ale dle me zkušenosti je to nesmysl 🙂 Mne syn spal cca od 3 tydnu max 2,5 hod za cely den a usnul tvrději az kolem 22 hod a do rana se vzbudil i 10x.

6-mesicni dcera je podle nej spavec! Usne mezi 20-21, spi do 6 (max 6:30) a pres den naspi dokonce i 4,5 hod!

kusanagi87
6. kvě 2019

@zouhev Treba jeste spat nechtela 🤔 U nas to tak je, ze jak dcera jeste nechce jit spat - a je jedno kolik je hodin - tak nepůjde ani za zlate prase a jeste to vydatne orve. Takze jde spat az kdyz ona vypadala ospala.

zouhev
autor
6. kvě 2019

@ange_de_la_morte nenechala jsem ji v postýlce vykricet, ale asi by to vyšlo nastejno. Celou dobu jsem se jí snažila utišit, ale bez výsledku až se řevem uspala.

diewcatqoo
6. kvě 2019

@zouhev ahoj, ved ti spi super. Moj syn, ked mal 5m bol v noci kazdu hodinu hore a cez den spal 3x po max 30 min.

ange_de_la_morte
6. kvě 2019

@zouhev : já vím někdy je to náročné ale beru to tak že lepší když křičí v mém náručí a ví že jsem s ní, než když by měla křičet sama .... dneska u nás šílené - vstávala v půl sedmé a usla až ve 4 - totálně vyšťavená, nevím co se děje, nezaspala ani v kočárku ani v šátku - tak od 11 jsem jen nosila, kojila a převlíkala ( naše princezna hodně zvrací a když řve tak ještě dvakrát tolik)

bayt
7. kvě 2019

@zouhev obvykle za den deti spi tech 14 hodin, u syna to sedelo....ale syn spal nejlip v satku a u prsa, ale jen kdyz lezim s nim

Sem začni psát odpověď...

Odešli