Kolik bylo dětem, když jste je nechaly někomu na hlídání?

ivazapisovatelka
11. kvě 2012

Prosím o názory. Naší malé je šest a půl měsíce a manžel do mě pořád šije, že malou někam dáme a něco podnikneme, ale mě zatím přijde moc malá. Sice už přikrmujema, ale převážně ještě kojím. Zajímá mě tedy, kolik bylo vašim dětičkám, když jste je nechaly hlídat babičkám, dědečkům atd? Nemyslím přes noc, ale jenom třeba půl dne nebo celý den. Děkuji moc.

sunysara
11. kvě 2012

Já jsem malého půjčila na den nebo půlden až jsem dokojila což bylo v jeho 9 mesících. do té doby jsem byla furt u nej. 🙂

ofelieee
11. kvě 2012

já jsem poprvé pracovně od Kuby odjela rovnou na 12 hodin, bylo mu 7 a půl měsíce, a zvládl to bezvadně (jen já za ten den odsála litr mlíka 🙂 ) do tý doby když jsme měli jakž takž pravidelnej režim kojení jsem občas ho neviděla 3 hodiny...

vendulka
11. kvě 2012

myslím, že té starší ještě ani nebylo půl roku, mám za to, že 3měsíce +- a hlídal děda (tchán) a nedávno sme byli taky s manželem pryč a opět hlídal děda a mladší bylo 4m 😉 vše v pohodě, holky byly už najedený a nachystaný na spaní, pokud je to na večer/noc, tak by problém ani nemusel být,ale přes den se to dá taky, děda (opět tchán) tu starší hlídal v necelých 9m celý den sám a zvládl to na 1* 😉

ja.na81
11. kvě 2012

Synovi je 20 mes, pres noc nebo cely den jeste nikdy 😉 Na delsi dobu (od 17 do 23 hod, kamaradi meli svatbu, tak abych taky mohla na vecerni "party") kdyz mu byl rok a mesic. Jinak uz drive (prvne asi v 8 mes) treba na hodku odpo. Ale ja to moc rada nedelala, svou mamku mam daleko a tak je hlavni hlidaci babicka tchyne a tak noooo... 😉 Ted jak je syn vetsi, tak uz je to taky jine, to ho obcas na odpoledne "odlozim" i rada 😉

wendulla
11. kvě 2012

U nas to bylo celkem brzo. Sofii bylo 5,5 mesice a uz spala pres noc u babicky, od te doby tam jezdi docela casto 😀 Nez tam jede, reknu ji to, ona mi to pekne odkyve a sotva babi prijede chvata do auta, zamava mi, posle pusu a jede. Vydrzi tam i cely vikend 😀

ahojkyy
11. kvě 2012

ahoj. Neboj, je to len o zvyku A dovere v tu osobu, kt. to das. Ale za mna - cim skor to urobis, tym lahsie si dieta zvykne a o to menej problemov budes mat ked bude velka. A inak - to mimco to tak nevnima, snad neskor, ale to by si uz zvykla, problem mas skor ty, teda my maminky 😉

hasky24
11. kvě 2012

Máme chlapečka 2.5 roku na hlídání přes den občas prababička na noc ještě nikdy a ani to neplánuji v budoucnu 😉 😉

mirunda
11. kvě 2012

Babičkám na procházky od narození, kdykoliv si řekli.. když už jsem tolik nekojila, tak na půl dne uplně v pohodě - to třeba od půl roka do roka.. v roce jsem přestala kojit a babička jí chtěla na víkend, tak proč ne 🙂 Aspoň je na ně zvyklá, nezblázní se, když není doma, bez mámy apod.. jen dej, buď ráda, odpočinete si, přijdete na jiné myšlenky.. pokud máte normální babičky, tak pro ní udělají jen to nejlepší - stejně jako ty! Rozhodně bych se toho nebála!

zdezli
11. kvě 2012

obe deti na cast dne asi v 9 mesicich 😉

ladybugie
11. kvě 2012

na kočárkování šla dcera kdykoliv si kdokoliv z příbuzných a kamrádů řekl, první hlídání přes noc měla dcera v 9m, kdy jsme šli na ples. Babi spala u nás. A úplně porpvé spala v noci jinde bez mámy, když mě vezli do porodky s dvojčaty. Usnula se mnou a vzbudila se s babí a celý týden byla beze mě naprosto v poho. Nemyslím si, že je nutné začínat brzo dávat děti na hlídání, spíš jde o to komu. To dítě musí na hlídače být naprosto zvyklé, pak není problém.

andelka
11. kvě 2012

u nás hlídá babička 🙂 v podstatě od narození venku v kočárku na procházce, doma maximálně hodinu, do těch 7měsíců jsem se od něj na víc jak hodinu nehla, kvůli kojení
pak třeba na dvě tři hoďky - asi v 8-9měsících, když už jsem nekojila dopoledne a odpoledne a měl svačinu
v 11měsících ho hlídala 8hodin, takže vlastně skoro celý den
v 15měsících celý den + ho ukládala (jeli jsme na výlet, brzo ráno a vraceli jsme se v noci)
dneska by s babičkou byl klidně přes víkend, možná i celý týden 🙂ale to už bych nedala asi já, stýskalo by se mi - stačily mi 3 dny co jsem byla v porodce 😅

cuma
12. kvě 2012

malou co chvilku od narozeniní hlídala babička i část, noci,ale to je bez problému bydlíme v jednom domě....neteř byla u nás od půl roku, sestra se vrátila dopráce a vše v pohodě, má krásný vztah s maminkou i s námi...asi záleží kdo hlídá,ale mojí mamce, bych malou klidně dala i na víkend

kristi
12. kvě 2012

v 7m byla tyden u babicky bez nas. Od te doby je zvykla a zadny delsi odluky ji vubec nevadi

sarinka
12. kvě 2012

Mezi kojením ve 3 týdnech 😉

schnek
12. kvě 2012

záleží na tom, čemu říkáš hlídání a taky na jak dlouho. Já chodím do školy, takže malou běžně měl doma manžel, než jsem dorazila z výuky/zkoušky. Ale nikdy to nebylo déle než 2-3h. Půlroční dítě bych na ty 2-3 hodinky, případně večer, kdybych věděla,. že v 7 usne a nejmíň půl noci prospí, pohlídat nechala, ale jenom tomu, komu věřím. A určitě bych to nedělala proto, že mě někdo hecuje a mně se nechce. Co bych z toho měla, kdybych celou dobu trnula o dítě? narovinu - nechápu, jak někdo může nechat tak malý dítě někde týden a odfrčet na dovolenou 😕

spagatice
12. kvě 2012

Na dobu delší, než tři hodiny, nebo na noc je ještě nikdo nehlídal. Ani toho staršího. Na hodinku, dvě kluky pohlídá hlavně děda, když potřebuju k doktorovi nebo ke kadeřnici. Neni to proto, že bych si na to netroufla, ale nikdo o hlídání nestojí 😒

kimby
12. kvě 2012

Ja jsem kojila do roka,takze od toho se to odvijelo. Na kocarkovani chodila i s babickama, od roka jsme ji ucili napr na dopoledne nebo odpoledne /cca 4hod/,po nejakem case jsme to spojili a vydrzela u babi a dedy cely den, v 15mes jsme zkusili jen noc,zvladli to v pohode (bydlime ve stejnem meste nedaleko od sebe,takze kdyby neco,byli bychom tam hned,ale nebylo treba 🙂 a tedy od 16mes byla schopna naprosto s klidem vydrzet den i noc, od 18mes chodi pravidelne 1x za 14 dni na cely vikend, nyni ma lehce pres 2 roky a je na prarodice zvykla,ma je moc rada,ma u nich doma vse,co potrebuje,nikdy se spolu nenudi,podnikaji dost veci a chodi k nim kdykoliv si rekne.Ucili jsme ji na hlidani nenasilne,pomalicku,prirozene......dnes chodim plne do prace (od jejich 2let) bez skolky...takze je v rodine dosti hlidana a vse funguje vyborne,veskery volny cas venuji ji a samozrejme jsem li doma,hlidani nedovoluji 😀

tercina
12. kvě 2012

Malý byl prvně v 7 měsících u babičky a dědy přes noc. Od té doby jezdí i druhým prarodičům klidně přes víkend. Na hlídání u nás doma a kočárkování je zvyklý od narození. 🙂

lucy222
12. kvě 2012

Malá do teď přes noc nikde nespinkala a to jí je 15 měsíců.... Poprvé jsem od ní odešla ještě v šestinedělí - kvůli škole, ale to nebylo déle než na 3 hodinky. Když potřebuji odjet na celý den (což je vždy víkend), tak hlídá manžel. "Cizímu" ji půjčíme max.na půl dne (a to prvně tak v 7-8 měsících). Máme možnost hlídání i na celý víkend, ale s manželem se nám do toho vůbec nechce. Do kina chodíme docela často, ale to malou vždy uspíme, dáme chůvičku k sousedům a jedeme 🙂

pettule
12. kvě 2012

Hlídání v podstatě od narození. Když jsem potřebovala na nákup, abych děti nemusela brát sebou. Takže na ty 2-3 hodinky od narození. A samo do kočárku kdykoli babička chtěla. 🙂

pehaka
12. kvě 2012

defakto od narození - na procházky do lesa mezi kojením.. 🙂 od dvou je občas o víkendu u babičky vydrží tam i spinkat úplně v pohodě..teď prvně byl s nima na prodlouženým víkendu so -ut přijel jak utrženej ze řetězu a max. spokojený 😉 o prázdnimám jim ho půjčím na týden na dovolenou 🙂 nechápu moc takový to nepůjčování..já mám skvělou rodinu naši i tchýně pohoda a pokud je malý 7 měsíců určitě bych to třeba na odpoledne prubla a sama uvidíte jestli brzy je nebo ne 😉

gimulka
12. kvě 2012

v pěti měsících na 5 dní, ale nekojila jsem, jeli jsme na hory, tchán to vyhrál, tak byla škoda, to nevyužít, a malej to v pohodě zvládl, na babičku je hodně zvyklej, jsme u ní každý den

ronyx
12. kvě 2012

Tak já jsem svého syna musela dát tetičce pohlídat na pár hodin už když měl zhruba 2 měsíce.Museli jsme s přítelem vyřizovat náš domeček.U nás to ale nebyla až takový problém,jelikož mlíčko nemám,tak Kristianek je na Nutrilonu a ten mu může nabídnout kdokoliv 😉 .Pravda je,že jsem celou tu dobu bez něj byla nervózní a těšila se domů,až už ho zase budu mít u sebe. 😉

pejtho
12. kvě 2012

Ahoj, já bych z toho strach určitě neměla. Naší malou jsem nechala rodičům na hlídání ihned po šestinedělí. Ale jen na pár hodin večer, poté co jsem malou uspala. Vyrazili jsme s manželem na večeři a užili si večer jen sami ve dvou. Byli jsme pryč asi 3 hodiny, takže jsem věděla, že i kdyby se malá vzbudila, bez kojení by to vydržela - kojila jsem po těch 3 hodinách. Naštěstí spinkala pěkně, ale věřím, že by si babička s dědou poradili bez problému 🙂
Když nepočítám hodinkové hlídání, když byl manžel v práci a já šla nakoupit, ke kadeřnici nebo babičky vozily kočárek, tak jsme začali dávat malou na hlídání asi od 5ti měsíců, když jsem začala přikrmovat. S manželem jsme pak šli do kina, nakupovat, na večeři, večer posedět s přáteli....
Asi od 8 měsíců vím, že už můžu nechat malou na hlídání téměř celý den. Teď jí je 10 měsíců, ještě kojím, ale když mě přes den nevidí, tak si ani nevzpomene a stačí jí to jen ráno a večer. Takže už s manželem jezdíme i na celodenní návštěvy, výlety apod. Manžel má pravdu-opravdu je někdy potřeba udělat si čas jen na vás dva!
Teď čekáme druhé mimčo a myslím si, že tam kolem roka nechám malou u našich i přes noc, aby si pomalu zvykala.
Musím tedy ještě podotknout, že malá zůstává pouze u mých rodičů. Bohužel u manželových rodičů bych se trošku bála, protože malá k nim nemá takovou důvěru a není na ně tolik zvyklá. Je potřeba mimčo na hlídání a na chvilky bez rodičů postupně připravovat.

mery83
12. kvě 2012

Ahoj já dala malou poprvé na noc v roce,malá se v noci dos budívala na kojení ale spinkala tam krásně prý se vzbudila tak 2x a stačil jí jen čajík.No a Verunku hlídala babička od pul roku tu jsem nekojila.A teť nemám vubec problém holky někde nechat,vím že to bezemě pěkně zvládnou.

panda
12. kvě 2012

Naše malá byla na noc poprvé u babičky ve 14ti měsících a zvládla to dobře 🙂. V roce a půl byla u druhé babičky dokonce na týden a taky bez problémů. Nechala bych to ale až po skončení kojení, pokud plánujete kojení třeba jen do pár měsíců nebo do roku...dřív si to já moc nedovedu představit, protože naše malá byla na mlíko jak divá 😀 i při příkrmech, hlavně v noci.

arianka
14. kvě 2012

Přes den na pár hodin hlídala babička kluky někdy od půl roka, občas, to samé pak večer, když jsme je uložili, jeli třeba do kina, tak zůstala a hlídala u nás doma. Ale vždy to bylo doma, v jejich prostředí, neměli s tím problém. Myslím si, že je to prospěšné jak pro dětičky, tak pro maminku (rodiče), tak pro prarodiče 🙂

jaa
14. kvě 2012

Já vzhledem k tomu,že malá byla ještě ve dvou letech výhradně kojená,tak byl problémj ji někam dávat.. takže,to bylo jen 1x v týdnu,když jsem byla odpoledne ve škole. Tj. od 14:30-19.00. A,na noc byla poprvé nyní,až ve více,jak 3,5 roce.Na jeden den.

denousek
14. kvě 2012

záleží práve jak to máte s tím kojením.. my jsme nekojiy a poprve spa syn u babičky když mel cca 5 mesicu... a bylo to ok.. a přes den?to snad od narození trandit odpoledne s kočárkem a tak 🙂
jen babičy nech at si to taky užijou a at můžeš byt chvili s manželem jen sama je to taky duležité udělejte si pekne odpolko pro sebe 🙂

blahova_andrea
14. kvě 2012

Já nekojím, tak nemusím hlídání tolik řešit. Poprvé jsem Mišku nechala "o samotě", když mu byl přesně měsíc. Hodinu byl jen s babičkou a já šla ke kadeřnici. Druhý odchod byl ve dvou měsících, to byla u nás babička i tetička a my si vyšli na večeři a procházku (cca 3hod.). No..je mu 5m a mě už chytají roupy, že bych ho "půjčila" klidně i na ten půl den nebo den a prostě si užila taky chvilku "klidu" jen s přítelem. Tak uvidíme, jestli si na to hlídání někdo troufne 😀