Kolik jídla sní vaše batolata?

27. lis 2020

Zdravím Vás milé maminky,
poslední dobou si neustále pohrávám s myšlenkou, že syn toho sní moc. Je mu 10. měsíců a přijde mi, že i po dojedení své porce by si dal ještě. Já sním sotva polovinu toho co syn. Přikládám vzorový jídelníček. Co si na základě jídelníčku myslíte vy? Kolik sní vaše batolata ? Přes den je neustále v pohybu a spí jen jednou a to max. 40min. Budí se v 5:30 - 5:50 ráno a spinká nejpozději v 19.00h. Během noci se mi asi 4-5x vzbudí kvůli plence nebo dudlíku. Přiložte kdyžtak i vy jídelníček včetně časových intervalů, děkuji.

Snídaně v 6.00h.: 250ml UM
Svačina v 9.00h.: 190g ovocné přesnídávky
Oběd ve 12:00h.: 200-250g zeleniny s masem
Svačina v 15:00h.: 200g Bílého jogurtu.
Večeře v 18:00h.: 300ml kaše

goovana
27. lis 2020

Vždyť je to úplně normální jídelníček
Moje dcerka 11 měsíců
Vstává:7:00-7:30
Snídaně: 8:00 chléb se sýrem, kase, bílý jogurt
Obed: 11:00-11:30 zelenina s masem nebo ryze s masem, nebo cokoliv co uvarim
Svačina: 15:00 ovoce, zelenina, par krupek
Večeře: 18:00-18:30 kase, umělé mléko, pudink, chléb se sýrem( pomazankou)
Záleží na tom co ji rano( nikdy nemá ve stejný den dvě stejná jídla )

autor
27. lis 2020

@goovana Děkuji za odpověď, docela se mi ulevilo. Dělají mi starosti gramáže a hlavně že potom co to sní dává na jevo, že by si ještě přidal. Myslíte si že mu mám ještě dát porci navíc? -_- Já už od dětství jedla tak nějak normální porce (max. 150-200g) a právě mi příjde že syn zní na jednu porci velkou gramáž.

jsme
27. lis 2020

Klidně bych přidala, syn jedl taky vždycky víc než já. V 10 měsících jsem s pediatrem řešila že nechce UM ale dva knedlíky s omáčkou slupne jak malinu a zají to jogurtem nebo přesnídávkou apod. MUDr se smál a byl rád že mu chutná a je zdravý. Do teď je z něj nadšený jak prospívá. Rozhodně ale není tlustý, kaše nikdy nejedl. Zase nikdo doma nesníme tolik ovoce a zeleniny jako on. Nikdy jsem nevážila ale tipuju že u každého jídla měl o 50-100gr více. Teď už se to uklidnilo a jí méně. Mamka tvrdí že kluci mají období kdy se musí tzv zažrat 😅🙈

autor
27. lis 2020

@jsme Děkuji! ❤️ Tohle mě hodně uklidnilo. ☺️

me_druhe_ja
27. lis 2020

Buď ráda, že ji. 🙂 Každý dítě je jiný. Některý spí celou noc od narození, některý se budí co dvě hodiny až do 3 let. Některý sedí v půl roce, některý v roce. No a některý je malá popelnice a některý odmítá jíst. 😀 pokud není tlustej, neřeš to. 🙂

autor
27. lis 2020

@me_druhe_ja Super. 😅 Moc děkuji! Nooo syn spával celou noc ale teď asi cca 2. týdny se pořád budí co 2 hodiny tak je to mazec. 😅

jsme
27. lis 2020

Třeba má hlad 😂😂🙈🙈

goovana
27. lis 2020

Ano přidala bych klidně
Kdyby přece neměl hlad tak to nesní ;)

95newmommy2020
27. lis 2020

Taky mám 10 m skoro. No a sní toho mnohem víc 😄 Já teda nemám moc přehled ale dneska třeba ráno 330 kendamil, svacinka presnidavka a půl. Teď se mu hřeje sklenicka na oběd to je 220 to s ni vždy celou. Pak bude mít svacu kendamil 330 pak skleničku na večeři a pak ještě mlicko s kaši 250 na noc.

hobie
27. lis 2020

Syn měl v tomto věku také velkou chuť k jídlu a byl schopen k večeři sníst 2x banán a 2x bílý jogurt.. 😁 a jinak měl, kromě UM, velmi podobný jídelníček.. může růst, u nás se to střídá doteď (3r3m).. období, kdy jí méně a nebo si vybírá a období kdy si i po hlavním jídle chce dát ještě něco 😉..
Myslím, že toto je super varianta, než ti nejedlíci..

aurelie34
27. lis 2020

Buď ráda že ti hezky papa a pokud ještě chce, tak mu klidně přidej. My máme opačný problém. Moje 9 měsíci dcera se jen kojí, normální jídlo odmítá.

dejvitka
27. lis 2020

Jen mu dejte, kdyz mu chutna, evidentne ma potrebu a pokud je vse normalni jidlo jak pisete, je to v poradku, telo si to zada. Kdyby to chtel v kolacich a presnidavkach jen, bylo by to jine. Co ja bych za to dala, mam doma rocniho nejedlika a z toho co vas, sni ten muj tak sotva pulku a kazde druhe jidlo bojujem 🙈

jakreb
27. lis 2020

Normalne. U oboch deti. Dojčených. Bud len rada😉

autor
28. lis 2020

@95newmommy2020 Tak to je super! 🙂 Moc děkuji! Zařadili jsme tedy jídlo 6x denně po 2,5 hodinách a dávám mu tedy kolik si řekne. Je to malý otesánek. 😁 Ještě vyřešit to spaní a bude to fajn. Budí se skoro co 2h. 😬 A to krásně spával celou noc.