Kolik mléka se dává v 1 roce? Je vůbec třeba?

lori23
9. pro 2008

Ahojte maminky, náš malý bude mít za pár dní 1 rok a mléko mu dávám 230ml ráno a 230ml večer. Na některých odkazech jsem se dočetla že po 12.měsíci není třeba dávat mléko,jinde zase píší že ano. Tak nevím 😖 Jak jste na tom vy? Do kdy jste dávaly a kolik??? Za týden jdu do poradny, tak ať to nevypadá, že nejsem informovaná mamina 😝 😉

kalo
9. pro 2008

My dáváme Sunar pořád /17 měsíců/. Sice jen na snídani 180ml a třeba jednou denně 90ml přes den. Myslím, že je to na tvém rozhodnutí.... 😉

jakoubka
9. pro 2008

ahoj.Taky dávám.Ráno 210 až 240ml Nutrilonu a večer mlíčko z kaší. 😉

lori23
autor
9. pro 2008

Kalo,díky za příspěvek 😉 Malý je zvyklý,že při večerním léce se uklidní a do několika málo minut usíná.Zkusím trochu ubrat na ranní dávce. a jestli se můžu ještě zeptat,píšeš, že dáváš i přes den-tím myslíš třeba zapít oběd nebo taky až navečer?

lori23
autor
9. pro 2008

jakoubka - kolik je mimískovi?

jakoubka
9. pro 2008

16 měsiců. 😉

maart
9. pro 2008

Moje prdolka bude mit rok na konci prosince a sunarek ma rano 170 ml, dopoledne 120 ml a vecer kasi 200 ml. Urcite zatim ubirat nebudu, je spokojena, chutna ji to....neni duvod, proc ji mliko nedat 😉 .

lori23
autor
9. pro 2008

a do kdy budeš dávat mléko?

lori23
autor
9. pro 2008

maart,já si myslím, že malému taky nikterak neublížím,když budu dávat mlíčko dál.Až nebude chtít,tak ho nutit nebudu,ale zatím mu taky chutná 😉

maart
9. pro 2008

Lori, to bylo na mne? 🙂 ...no jestli ano, tak budu davat urcite jeste dlouho. Mam jeste 7-mi leteho syna a ten ma hrnek mleka rano a maly hrnecek vecer....a 4-lety syn pije maly hrnecek mlicka vecer.
Je mi jasne, ze nekdo rekne, ze mleko neni zdrave nebo ze je nepotrebne, ale mym detem chutna....tim padem si myslim, ze ho jejich organizmus i potrebuje, takze mleko davam dal a rada.

maart
9. pro 2008

Jasne, Lori, souhlas 🙂 .

luucia
9. pro 2008

Ahojky, my taky pořád dáváme mlíčko. Ráno 240 Nutirlonu a večer kaši 😉

lenkazdenek
9. pro 2008

ahoj tak u nás je to 210 sunaru ráno a pak přes den buď jogurt,nebo kaše,lučina,někdy si dá ještě večer 150 sunaru

lori23
autor
9. pro 2008

Ptala jsem se proto, že Mudr mojí kamarádky jí řekla (v době kdy začínala s příkrmy) že se má ubírat k tomu,aby její dítě v roce jedlo vše vhodné věku a nepotřebovalo ve 12ti měsících mléko. Takže mě to trochu zarazilo 😖

maart
9. pro 2008

Lori, to je zvlastni....to jsem fakt jeste nikde a nikdy neslysela, aspon teda takhle striktne ne 😕 . Nicmene je mi to jedno, touhle Mudrovou radou bych se proste neridila 😉 .

lenkazdenek
9. pro 2008

Lori,tak tohle sem taky neslyšela naopak my dr říkal že by ještě měla pít oklo půl litru mléka nebo mléčné výrobky 😕 asi co doktor to názor

radka.m.
9. pro 2008

lori-je pravda,že po roce už není potřeba podávat dítěti mléko,pokud ho dítě samo nevyžaduje.jsou maminy,které přestanou v roce kojit a jejich prcek odmítá jakkékoliv um,tak pak mají strach.pokud má dítě mléko rádo a vyžaduje ho třeba jako večerní rituál u usínání,nebo třeba ráno před snídaní,tak to určitě není na škodu.ale pokud dítě mléko odmítá,tak to vůbec nevadí,protože po roce je mléčná dávka 500ml,při čemž 150ml jogurtu se počítá jako 250ml mléka.k tomu třeba kaši,nebo sýr,máslo,jednou týdně tvaroh a máš denní mléčnou dávku v pohodě.ona v podstatě ta mudr měla tak trochu pravdu.po roce už opravdu dítě mléko nepotřebuje,pokud jí mléčné výrobky.a důležité je už strava vhodná pro věk dítěte po roce,mléko je už jen jakkýsi doplněk ke stravě.ale samozřejmě,pokud dostane ráno hrneček mléka,tak na tom není nic špatného.

lori23
autor
9. pro 2008

maart- mě to přišlo taky velice zvláštní.Kamarádka se jejím doporučením ale taky neřídí a malému dává taky tak jak my (je o pár dní starší).
Zatím díky všem za příspěvky. 🙂 a přeji hezký zbytek večera

radka.m.
9. pro 2008

lori,ona ta mudr má v podstatě pravdu.po roce je už mléko jen jakkýmsi doplnkem stravy.mléčná dávka je 500ml denně,při čemž 150ml jogurtu se počítá jako 250ml um.pokud dítě jí kaše,sýry,máslo,občas tvaroh,tak se vejde do té mléčné dávky,aniž by muselo pít mléko.důležité je pro ně už normální strava úměrná věku,mléko už opravdu není potřeba.pokud dítě dostane ráno hrneček mléka,tak na tom samozřejmě není nic špatného,ale pokud dítě mléko nevyžaduje,není potřeba mu ho dávat,když konzumuje mléčné výrobky.

radka.m.
9. pro 2008

jé,omlouvám se,nějak se mi to poprvé nepodařilo,tak jsem to napsala znovu a ono se to odeskalo obojí.

maart
10. pro 2008

Jo Radko, pokud je to myslene tak, ze rocni ditko mleko odmita, tak to problem neni....mleko se da vyborne nahradit mlecnyma vyrobkama. Lori Honzikovi ale mlecko chutna a pije ho bez problemu, takze pak mu ho muze porad v pohode davat 🙂 .

Ja svoji dcerce davam zatim mlecnych vyrobku malo...mliko a kasi ale pije dobre, takze to zatim nebudu menit.

gandy
18. pro 2008

Koukám že toto řeší víc maminek..Nám je 13 měsíců a mám taky strach abych jí toho dávala dost.. Ráno 240ml sunaru, svačina jogurt 150ml, odpolední svačina 210ml sunaru(ale vše mi vůbec nevypije) a 200ml kaše večer... Odpolední mlíčko už moc nechce, jsem zoufalá, ale nevím jak to dělat... Jestli jí to nedávat nebo aspň trošku...

radka.m.
18. pro 2008

gandy-vůbec nemusíš mít obavy,toho mléka máte až,až,zbytečně velké množství mléka zatěžuje ledviny,takže když ti to odpolední mlíčko nechce,tak ho klidně můžeš vypustit,mléka máte víc než dost.po roce fakt už děti nejsou kojenci právě proto,že mléko je jenom doplnkem stravy,není nutností.bohatě by vám klidně stačila jen ta kaše a jogurt.

kacka79
18. pro 2008

Tak my máme skoro 18 měs a mlíčko máme 3 x denně tak 200 ml, takže dohromady 600 ml za 24h... je to celkem dost ale Fíla to vyžaduje, tak to neřešim..

gandy
19. pro 2008

Kacko, to je super že vám to pije, mě ráno to mléko taky vypije, ale odpo to je s ní boj.. Taky si říkám že jedno mlíčko snad když dávat nebudeme, tak toho má dost.. ono totiž aby to dítě mělo jogurty, mlíko, obídke, ovoce, to se uplně ještě dát nedá.... Tak zkusíme bez odpoledního mlíčka... zas mám strach aby toho fakt měla hodně.

ivulinda
21. pro 2008

Holky nám už malá nechce pít vůbec sunar.Ráno ho jakštakš vypije,ale jen 100ml nebo 120ml a víc nechce a večer mlíko nechce vůbec,tak nevím čím to je.Nikdy mi nevypila třeba jako vám 200ml!!Co jí mám místo toho dávat,vím,že by ho měla pít aspoň do roku,ale když nechce tak co jí mám dát???Poradte mi,prosím 🙂

reruna
21. pro 2008

ivulindo a mléčné kaše a jogurty jí,? můžeš i zakysané mléčné výrobky, od 1 roku tvaroh, kefír, acidofilní mléko, zkus třeba i něco jiného než sunar, jsou i mlíka s příchutí, chce to zkoušet

med
21. pro 2008

My pijeme Sunar stále 2x denně, ráno a večer po 250 ml. Nevidím důvod, proč bych měla odstavovat. Naopak jsem ráda, že do ní dostanu touhle formou tekutiny. Jinak mi vypije přes den pouze tak hrneček čaje...
Ivulindo, já myslím, že můžeš být v klidu. Terka mi taky v 11 měsících ani náhodou nevypila tolik, kolik by podle tabulek měla (na tabulky fakt nevěřím). Pak až dlouho po roce najednou začala pít přes 200 ml.... To, že ti malá sunar nechce skoro vůbec - třeba má jen nějaké období a za čas to přejde... Jinak v diskuzi holky píšou, že nahrazovat mléčnýma výrobkama...

patricien
22. pro 2008

Ahoj Lori já dávám 200ml mlíka ráno a kaši večer do flašky s velkou dírou 240ml .... a budu dávat dál a až bude starší tak jen přejdu na normalní mlíko . 😉

lenkazdenek
22. pro 2008

Ivi,oni se někdy zaseknou,naše taky měšla období kdy najednou sunar nechtěla a jak jí teď zas jede 😀 kor teda ten ochucenej ten miluje 😉 jinak to acidofilní mlíko,jogurtové nápoje už klidně můžete 😉