Kolik spotřebujete jednorázových plen za den?

romankav
8. pro 2008

Ahoj maminky, zajímalo by mě, kolik denně spotřebujete papírových plen. Byla jsem šokovaná svou kamarádkou, která mi řekla, že najela na metodu "maximálně 4ks denně". Přijde mi to dost nehygienické a nezdravé pro pokožku. Já jsem u syna měla spotřebu 1 plena/2hod přes den a 1plena/4hod v noci (vzhledem k tomu, že do 6 měsíců kakal třeba 6x denně si to jinak představit nedokážu). Momentálně mu přes noc dávám jednu plenu a jinak přebaluju po 2-3hodinách. Výdaje za pleny jsou dost vysoké.. Jinak často používáme látkové Bambino Mio a jsem spokojená (ale to přebalujeme každou hodinu nebo čůrá do nočníku). Jak jste na tom vy?

jankax
8. pro 2008

No tak my mame ty 4 plinky za den...na noc ma jednu, pak ho rano prebalim, pak dopoledne nez jde spat, a pak pred odpolednim spankem a to mu vydrzi az do vecera. A prijde mi to OK. Nedelam to proto, ze bych chtela usetrit, ale protoze maly casteji prebalit nepotrebuje.
Kdyz pouzivam latkovky, tak to je jich tak 5 za den (na noc je nedavam).

Samozrejme ze kdyz se pokadi tak ho v tom nenechavam a prebalim hned 😉

lucenek
8. pro 2008

rom myslím, že to je od věku prcka my jsme byli na 10 ks den a ted asi na 7ks jak kdy i 8

motylek
8. pro 2008

my máme taky ta 7-8 za den

kim
8. pro 2008

Cože 4 😕 😕 😅 No mě už říkala kámoška, že mám nějak moc plenek...my máme 8 za den+ počítám i tu na noc, v noci nepřebalujeme, pleny má pořád nadupaný čůráním, pije mi přes litr za den i s mlíkem. A když mu plenku nechám déle, má nad pindíkem vyrážku, takže i proto přebaluju častěji!! 😉

andy80
8. pro 2008

ráno po spaní
dopoledne před spaním
v poledne než jdeme ven
odpoledne před spaním
večer před spaním

Tak je to 5 plínek denně, někdy je to i víc. Když se pokaká, tak přebaluji ihned. Ani minutu mi v tom nevydrží. Dřív to bylo daleko víc, to jsem přebalovala po každém krmení v noci jednou. Takže spotřeba byla cca 6-8 plínek denně. Ale od doby co spí celou noc (od šesti týdnů) v noci nepřebaluji. A když přebaluji ráno tak plínka není ani moc počůraná. Ono látkovky se musí asi přebalovat častěji. Ty papírové vydrží dýl a když se mimčo počůrá tak je v suchu, protože se to všechno vsákne dovnitř.

apfele
8. pro 2008

My spotřebujeme cca 8 plínek

fiallinka
8. pro 2008

no nás v porodnici učili před každým kojením a to jakž takž dodržuju, i když teď už látkuju... ale i s jednorázovkama se mi to zdá dobré přebalovat víckrát než 4x (no i když malý kadí snad pořád), protože jednak se v té plíně množí mikroorganismy, nevětrá a je tam zbytečně vysoká teplota, což není ideální pro pohlavní orgány...

andulka4
8. pro 2008

Mám to stejně jako Andy 5plenek denně
přebaluji co 3hodiny....tzn.4denně a jednu na noc

kijonkova.k
8. pro 2008

4-5 denně.Ale pokud více kadíme,tak samo,že je spotřeba větší.V noci nepřebaluju.

eppik.m
8. pro 2008

Čím jsme starší tím je spotřeba menší. Momentálně 4 na den a jednu na noc (v noci nepřebaluji)

mobina
8. pro 2008

Tak, když byl mimino malý, tak jsem přebalovala nonstop snad. Teď jen, když má nakáno a v noci vůbec. Takže taky kolem 6 ks.

eleonora
8. pro 2008

u nas je to tak 5 plenek nekdy vic podle kakani 🙂

venuse333
9. pro 2008

Ahoj, prebaluji kazde 2 hodiny pres den (kazde kojeni) a v noci podle potreby. Nektere maminy jsou prasatka...viz. jedna znama, nechavala malou v pline, dokud plina nebyla tvrda.... 😝

gedgitka.a
9. pro 2008

Ahojky já spotřebuju, tak 7-8 plenek, malého přebalím většinou tak kolem 22-23 hoidny než jdem, pak jednou vnoci a pak, až ráno přes den víckrát, páč malej 2x kaká, používám jednorázovky od Happy a jsem s nima spokojená malej není opruzelej a je vpoho, takže měsíčně mě vyjdou plenky, tak na 1000-1200kč podle toho za kolik je seženu mívaj akce. 😉

melanykol
9. pro 2008

Ahojky,taky přebaluji před každým kojením-po 2 hod a v noci pokud je mokrá,taky před kojením po 3-4 hod.Někde jsem četla,že pro holčičky není kvůli pozdějším zánětům dobré být dlouho v mokré plence.A navic jsem zklamaná z pampersek,jsou slaboučké a houby sají.

motylek
9. pro 2008

Tak my kupujeme pampers, v balení jich je 100, vydrží cca 14 dní a v akci stojí 350,-. Tak mě plíny vyjou na + - 700,- za měsíc.

motylek
9. pro 2008

Jo a jsme s nima spokojení 😉 , právě mě přijde, že sají hodně. Ráno teda někdy bývá pročůranej, ale plínu má suchou. Je to tím, že mu pindík padne na bok a pak to neteče na plínku, ale bokem 😀 😀 😀 .

theresa
9. pro 2008

Máme taky tak 7-8 plínek denně, používáme Pampers a jsme spokojení, nenechala bych malýho s plnou plínkou, je lepší přebalovat častějí už jenom pro pohodlí mimča.

gedgitka.a
10. pro 2008

Tak já jednou koupila Pampersky, říkala jsem si zkusíme je a zároveň přispějem na vakcínu Unicefu a, už nikdy nee, byli něčím naparfémnutý a jsou uzký a když se do nich malej opravdu zdatně vyčůral, byť jen jednou plínka byla na výměnu, ani Helen Harper nic moc, po těch se malému opruzila prdelka, tak šly z domu, vrátila jsem se k Happy a spokojennost v akci mega pack 86ks stojí 259kč, takže mě plínky když jsem to přepočítala stojí měsíčně ne 1000-1200kč, ale 700-900kč 😉

gabka32
10. pro 2008

my tak 6-8plen za den, z toho většinou jen 1pampers na noc, jinak látkujeme. v noci 1xpřebaluju.
ale zpočátku jsme přebalovali i 15x denně, stačilo trochu učurnout a už v plínce být nechtěla... ted už je to v poho 🙂

mirka755
10. pro 2008

když byla malá miminko tak 7 plen denně. A teď má 5 na den a 2 na noc

gilotek
10. pro 2008

6 - 8 plen a to je nám 11 měsíců 😉 Malej hodně čůrá a věčně má plnou plínu

anke
10. pro 2008

motylek: aha, tak tim to je - nas mrnous v noci taky procura Pampersku a me bylo divny, jak to muze protect a proc vzdycky jen na jedne strane - tak aspon vim, na kterou stranu mu pada pindik 😀

knobloska
10. pro 2008

Happy jsou dobrý, ale zkuste Babylove z DM, nám vyhovují nejvíc. Mají tam nejvíc hmoty a jsou podle mě takový nejvíc papírový 😉 . Pampers a Huggies jsou opravdu divně úzký 😒

lubicanoemi
14. pro 2008

nula, používame látkové 😀
sorry za fór:-P
keď som sa dozvedela že mimino vytvorí za plienkové obdobie tonu nerozložiteľného odpadu, tak som si povedala že to si teda na svedomie nevezmem.

lu777
15. pro 2008

Babylove z DM taky doporucuju, u nas v pohode i po 12 hodinach v noci...

jinak Pampers fakt des, silene naparfemovany a malej se oprudil, nastesti jsme meli jen 3 kousky co nam dala kamaradka, tak jsme aspon neutratili

jinak spotrebujeme tak 7 plinek prumerne

evikuu
15. pro 2008

Ahoj já mám na noc huggies a vydrží celou noc.Chrupe od 8večer do 6ráno a není problém.2x už mě protekla plínka sleep/to jsme jí dala čistou-asi jak je slabá..../ tak už se těším až je doděláme...... jinak u nás vedou plínky z DM a tesco-jen co dodělám sleep /Mám ještě 2 balíky/ už asi moc pokusů raději dělat nebudeme....
1x noc a 5-7x denně dle výkonu 😀