Kolik týdně přibírá vaše mimčo?

jjohanka
9. led 2009

Ahoj holky, prosím o vaše názory.
Kolik týdně přibírá vaše mimčo?
Mám skoro měsíční holčičku, narozená v 36.tt, porodní váha 2090. Konečně nám začala pěkně pít. Je teda na umělém mlíčku, nerozkojila jsem se. Naposledy nám přibrala 260g za týden a pediatr nebyl vůbec spokojený, prý se přejídá, měla by nabrat tak 100g týdně.
Mi se to teda moc nezdá, nechci ji omezovat, jsem ráda, že se jí tak daří.
Můžete poradit? Díky za každý názor 🙂

andy21
9. led 2009

ahoj, teda mi se to nezdá....naše máli když přibrala 100g za týden, tak mudra říkala, že je to málo a pozvala si nás za týden zas a to malá přibrala 280g a mudra nás chválila.....

maart
9. led 2009

No Jjohanko, taky se mi to nejak nezda....moje prdolka v kojeneckem veku pribirala 80 g tydne a moje Mudra taky nebyla tak uplne spokojena, bylo to pomerne malo. Rikala, ze by to melo byt aspon tak 120 g tydne a i to neni at tak moc. Ja byt Tebou, tak to vubec neberu tak vazne, byla bych stastna, ze palinka prdelka tak krasne pribiva. Fakt bych se tim nezatezovala 😉 .

kalerat
9. led 2009

johanko tak nám dr. řekla, že přírustek váhy za týden je optimální od 150 g -300 g, tak naprosto v pořádku 🙂

maart
9. led 2009

.......pribyva...samozrejme....fuj, to je ale strasna ostuda 😖 ....

lilip
9. led 2009

Ahoj, tak nas malej ma ted ctyri mesice a vazi 7,5 kg. Od zacatku jsme na UM a prvni tydny nam v prumeru pribiral 230g tydne a doktorka nas chvalila. I ted, kdyz je vetsi, tak nam pani doktorka rika, at to neresime, at jsem rada, ze pribira, ze az prejdeme na prikrmy, ze uz tak rychle pribirat nebude a hodne vybeha. Tak se hlavne nestresuj a zmen pediatra.

andy21
9. led 2009

souhlasím se změnou pediatra 😉

radka.m.
9. led 2009

jjohanka-vůbec bych si s tím hlavu teda nelámala,já myslím,že je to tak akorát,i kdyby to bylo méně,nebo více,tak každé mimčo je jiné a myslím,že i děti na um mohou jednou přibrat méně a jindy zase více.já jsem teda kojila,ale prvních 10dní po příchodu z porodnice malý přibral 980g,což je hodně a doktorka to taky neřešila.takže bud v klidu,hlavně,že prckovi chutná.

berunka
9. led 2009

jjohanka - my byli u doktorky dneska a mala pribrala za 9 dni 300g a doktorka byla spokojena ze hezky papa. mala se narodila 36+2 , s vahou 2430g , z porodnice nas propousteli s vahou 2200g.jsem taky rada ze tak hezky dlabe a pribira zvlast v obdobi kdy jsou same chripky a bacili. takze hlavne ze ti prospiva 😉

gedgitka.a
9. led 2009

jjohanka: ahojky mě malej přibíral kolem 900-980g za 3-4 týdny, takže třeba v 6 týdnech měl 6kg a 59cm,( při porodu ve 39tt měl 3970g a 53cm) mudra řekla, že je to dost, ale malej je pěkňoučkej, zdravej, spokojenej a sám si řekne, kdy má dost, takže bych byla vklidu 😉 jestli je Tvá malá vpoho je to důležitější než řeči mudry, která nejspíš kouká na ty jejich percentilní tabulky 😉

dnada
9. led 2009

jjohanko - souhlasím s holkama,přibývá akorát,změň DR. Můj kulišpín se narodil s 2700g a 47cm z porodky sme šli s 2500g a v 6ti týdnech už měl 4280g a 55cm,takže malej nabíral po necelých 300g týdně,ve 3měsících 5450g a60cm(tzn.pořád po 300g\týdně)v 5ti měsících 6880g a 68cm(tzn.necelých 200g týdně) a naše Dr. je snámi velmi spokojená(jo malej je plně kojený 😉 ) Vůbec se nestresuj,hlavně že jí chutná a je zdravá 😉 😎

missymici
20. únor 2009

jjohanko: mi od začátku co jsme doma z porodky přibírame zatím vždy přesně po 200g týdně.Dr.byla spokojena. Jsme na UM.

holly1
20. únor 2009

jjohanka, někde jsem četla, že mimi 0-3 měsíce přibírá cca 30g denně, takže 260 g týdně je nádhera. Nechápu, jak to tvůj doktor myslel. 100g týdně může dělat, až bude o doooost starší.

pipet
20. únor 2009

Magdalenka přibírala divně, jeden týden 50g, další přes 400g... Pokud je spokojená, moc bych se netrápila, naše dr. neříkala nic ani na ten minipřírůstek, že prý není dehydrovaná, tak v pohodě, jenom nás pozvala na vážení zas za týden. Byla ale kojená.

dukie
20. únor 2009

Naše dětská lékařka říkala, že malé miminko by mělo přibírat tak cca 150 gramů za týden. Ale je to individuální, je důležitý posuzovat i to, jak roste do délky, někdy se totiž vytáhne, aniž by kdovíjak přibralo... a taky naopak. Ale orientačně je to prý těch 150 g/týden.

gedgitka.a
20. únor 2009

tak náš malej prvních 6 týdnů přibral 2250gr, ale taky za týden vytahoval o 1cm, takže na 6 týdnech měl 6kg a 59cm 🙂