Kolik vám mimi vážilo ve 2 měsících?

endlessblue
18. bře 2009

Nazdárek holky. jsem úplně hotová. Naše holčička se narodila s 3840g, takže celkem cvalík. Kojím plně, cca 6-7x denně. ale malá moc nenabírá. v 1 měsíci měla 4200g a teď po měsíci má jen 4500g. takže za měsíc nabrala jen 30deka 😕
doktorka to neřeší, prý jestli je spokojená... tak není co řešit. nevím.... jaká je vaše zkušenost?

smajlik
18. bře 2009

malá se narodila s váhou 3360 g, po 5 dnech při propouštění z porodnice měla 2 920 g. Teď jsou jí dva a půl měsíce a má 4 630 g.

endlessblue
autor
18. bře 2009

h hm hm.... ak to ti malá nabrala krásně 😉 my zhubly na 3520g. takže po 2 měsících jen kilo nahoře 😢

jakoubka
18. bře 2009

ahoj.
porodní váha -3670g
po propuštění-3430g
1.měsíc-4830g
2.měsíc5830g

misasvobodova
18. bře 2009

ahoj. nic si z toho nedělej. jak říká doktorka, hlavně když je malá spokojená. naše porodní váha 3,73 - v 6 týdnech 4,46 - 3 měsíce 5,46. takže také žádná sláva

endlessblue
autor
18. bře 2009

jakoubko...... 😉 tak to je něco!!!!! já mám snad slabý mlíko či co 😖

jakoubka
18. bře 2009

endlessblue-Já jsem,ale plně kojila jen měsíc ☹ potom jsem musela dávat i UM.
Takže po kojení pořád plakal hlady ☹

A teď to žádný cvalík není(19 měsíců a cca 12 kg)

smardik
18. bře 2009

endlessblue porodní váha malého 2850, z porodnice jsme šli z 2700 a ve dvou měsících měl 3,77

fiallinka
18. bře 2009

endles: já myslím, že ti nabírá hezky, nezapomeŃ, že je to holka (mají nižší váhu) a že měla dost vysokou porodní váhu, tak ten náběr bude menší. Mně sice malý nabíral skoro extrémně - až kilo za měsíc, ale zase byl malý a o měsíc dřív narozený, a i s tím náběrem je pořád "pod normou" 🙂

endlessblue
autor
18. bře 2009

smardi... jéé, tak to jste na tom úplně stejně jako my... mě fakt děsí, že některý děti z ledna už mají teď třeba 5,5kg.. a my máme o killo míň.. to je hroznej rozdíl 😖

endlessblue
autor
18. bře 2009

Snad jooo... člověk tam tak hrdě to dítě položí u doktorky na tu váhu a když mi řekla, že nabrala jen 30dkg za měsíc.. tak mi to bylo hrozně líto. Zato je dlouhá jak čahoun. Už má 59cm

jakoubka
18. bře 2009

tak vidíš,bude štíhlá,ale vysoká 😉 Takže modelka 🙂 😅

smardik
18. bře 2009

endlessblue nějak si s tím starost nedělám, Tomášek přibírá, je spokojený tak neřeším. vždyt dospělí jsou taky různí - jeden je štíhlý, další má nadváhu, někdo akorát apod. tak proč to řešit, vždyt u mimin je to stejné. pokud přibírá a je spokojená a dr. ti nic neříkala neřeš a těš se z toho že máš malou princeznu 🙂

urbi
18. bře 2009

Endless.. každé dítě přibírá fakt různě - a jestli nemá hlad, tak je asi ok... náš malej zas přibírá moc... má problémy s bříškem a tu "nepohodu" si vykládá tak, že má hlad... v 6ti týdnech měl 5,1 - přitom z porodnice šel s 3,3 kilo... a holčičky jsou podle mě a dle zkušeností z ledňaček fakt drobnější... máme tam pár "cvalíků", mezi nimi i našeho malého a jsou to samí kluci 🙂. 😉

gedgitka.a
18. bře 2009

ahojky, tak náš malej porodní 3970gr a 53cm z porodnice 3680gr po 6 dnech doma 4150gr a ve 2 měsících 6670gr a 60cm pak se to trošku zarazilo a přibíral kolem 200gr týdně je to obřík příští týden jdem na 8 měsíční, tak jsem zvědavá kolik má váhu a míry v 6 měsících měl 9460gr a 74cm, tak snad se zase trošku zarazí

jestli je malá vpoho asi bych se nějak nestresovala ona by Ti dala sama najevo, že není ok a na percentilní tabulky se vyprdni jedno mimčo je menší jedno větší, hlavní je, že jsou zdravá a vpoho 😉

dagina
18. bře 2009

Endlessblue, klidně bych přidala tak 1-2 kojení, a hlavně kojení v noci!!!!! Dítě má vypít šestinu své váhy. Dle laktační poradkyně je 100g za týden dobrý, ale dle naší mudr. je třeba 150g na hranici 😅 a při 100g už by nabízela příikrmy. Jukni na www.kojeni.net, tam mě to hodně pomohlo.
Naše váha ve 2m 4071g. 🙂

usounek25
19. bře 2009

Ahoj, tak my měli porodní váhu 3400 g a 49 cm, při propuštění z porodky 3140 g. a teď ve dvou měsících mám 4670 g. a 62 cm 😅 Když jsem tu váhu viděla na displeji, tak jsem nevěřila vlastním očím, ale zase je fakt, že malej není tlustej, má trošku papulky, ale jinak je hrozně dlouhej, asi bude po taťkovi, ten má skoro 2 metry. My jsme na UV od 4. týdne, tak to asi taky bude tím. Papá co 3 až 4 hodiny, jak kdy.

mojsha
19. bře 2009

ahojky, muj Tobiášek se narodil s 3,725kg..ve 3.týdnech 4,120kg ..a v 6.týdnech jsme v poradně navážili 4,860kg ... kojím každé 3h...

evikk
19. bře 2009

ahojky,myjsme meli porodni vahu 3570g a 50cm a ve dvou mesicich jsme meli 6600g,jsme cvalici 😀

marselina
19. bře 2009

ahojky,tobiášek porodní váha 3115g,při propuštění 2990g,ve dvou měsících 5200g,minulý tden 3měsícea jeden týden 6100g,zatím jenom kojíme 🙂

nency
20. bře 2009

endlessblue
U některých dětí neznamená vyšší porodní váha to, že budou rychle přibírat. Myslím, že to je dost dáno geneticky a také tím kolik kg maminka během těhotenství přibrala a jak se živila.
Já mám dvě holčičky, první měla při narození 3700 g, v 6 týdnech 4320 g, v roce pouze 8.380 g. Takže jak se píše, že porodní váha se rovná trojnásobku váhy v roce, tak u nás absolutně neplatilo. Myslím, že se narodila velká pouze proto, že já jsem hodně jedla a přibrala jsem 20 kg, jedla jsem dost vitamínu a po těch se prý
také dost tloustne.
Teď mám druhou a je to podobné, narodila se o týden dříve s váhou 3590 g, z porodky jsme šly s váhou 3390 g, v šesti týdnech 4560 g, 59 cm, teď půjdeme ve třech měsících, takže váhu zatím nevím, ale bude mít kolem 5300 g. Takže rozhodně žádný cvalík. Přibírá také velmi pomalu, ale je spokojená. Myslím, že porodní váhu měla
vyšší, protože já jsem jedla o sto šest - přibrala jsem 23 kg.
Takže pokud je spokojená, tak bych to neřešila. Vezme si kolik potřebuje. 🙂

endlessblue
autor
20. bře 2009

Nazdárek holky, děkuju za odpovědi... jsou v tom opravdu neskutečné rozdíly. 😕 Asi z toho přestanu dělat závěry. Nency.. já přibrala 17kg a malou jsem týden přenášela... takže byla větší možná pouze proto. S manžou jsme oba celkem vysocí a hubení... tak snad přibírá malá pomalu právě proto. Jediné co jsem změnila je, že když je mezi kojením nespokojená... tak místo toho, že jí uspím (to zabírá v pohodě) jí dám na žízeň cucnout. Takže baštíme teď více než předtím. Uvidím, jestli se to u doktorky za 14 dní projeví. No, chtěla bych, aby přibírala alespoň těch 400g měsíčně. 300g se mi zdálo fakt málo... to je 75g na týden 😔

nency
20. bře 2009

S tím přibíráním se nám to měnilo. Ze začátku přibírala jenom 100 g, později 150 g týdně. 🙂
A když jsem se dívala do zdrav. průkazu u té starší, tak ta mezi 10 a 12 měsícem přibrala pouze 250 g. ☹
Ale stejně nic jsem s tím nenadělala. Manžel je vysoký, hubený a já bývavala také. 😉

nency
20. bře 2009

endlessblue
Ještě mi napadlo, že to jestli není hladová poznáš také podle barvy kakání. Pokud to má žlutou barvu jako
míchaná vajíčka, pak to je v pohodě, ale pokud by to mělo barvu do zelena, tak to je prý tzv. "hladová stolice" a tam je zřejmé, že mimčo potřebuje více krmit. 🙂

endlessblue
autor
20. bře 2009

tak kakání máme stále řídké a žluté... tak snad je to v pohodě!!!!!! 😉

jindri
20. bře 2009

endlessblue: tak u nás první měsíc to bylo nanejvýš 100g týdně, jeden týden dokonce 0g, ve druhém měsíci přibrala 730g, takže za 2 měsíce přibrala 1100g. Je dlouhá jak špageta. Kojím částečně, přikrmuji a abych neztratila mlíčko držím příkrmy na uzdě.

dnada
20. bře 2009

nency - no ;nevím,kde si vzala to,že když máma hodně přibere narodí se velký dítě. Já přibrala 35kilo a malej měl 2700g, moc sem nejedla,tak nějak normálně,kojjím,takže pořád ještě beru vitamíny pro těhule a kojící,proto asi zatím hubnu velmi pomalu ,i kdžy už mám dole přes 20kilo.

další věc - zelená stolice nemusí být vždy hladová, může být způsobena i tím,že mimčo pije převážně přední mlíčko(z toho je i bolení bříška)... více je na www.kojeni.net

endles - jinak já si domů přinesla 2540g mimi a měl 47cm,druhý den když tu byla Dr.tak měl 2930g,v 6ti týdnech 4280g a 55cm,ve 3měsících 5450g 60cm,ve 4měs. 64cm a 6kg, v 5měs. 65cm 6880g,v 6měs. 7570g a 67cm, v 7měs. 7700g 70cm . Prostě přírustek je různý a převážně malá miminka přibírají velmi hodně a rychle než ty co jsou větší. Jinak přírustek 50g týdně je dostačující,malá ti přibírá dost,nebuj😉

jinak sem plně kojila do 7 a půl měsíce,malej nechtěl příkrmy a začli zoubky tak i proto asi nebaštil a chtěl jen prsíčko ,taky přibral jen 200g za měsíc,což se mi po těch předchozích přírustcích zdálo straaašně málo 🙂
;

f.miracle
20. bře 2009

Náš cvrček měl porodní váhu 3750 g, při propuštění 3730 gramů, v necelých třech týdnech 4170 gramů, v pěti týdnech 5130 gramů.

usounek25
20. bře 2009

Souhlasím s dnada, že porodní váha není odvozena od toho, kolik maminka v těhotenství přibere. Ptala jsem se na to svého lékaře a pak i v porodnici a všude mi řekli, že je to dáno hlavně geny. A jezení vitamínů na to taky nemá vliv, já jedla před těhotenstvím i celé těhu GS Mamavit a malý měl 3400 g. a 49 cm 😉

K té stolici - v porodnici jsme měli přednášku s dětskou doktorkou o kojení a mimo jiné se zmínila i o barvě stolice. Zelená stolice v žádném případě neznamená, že je hladová. Hladová stolice prý většinou mívá nahnědlou barvu a je v ní třeba hlen nebo je vodnatá.

nency
21. bře 2009

usounek
Já jsem na žádné přednášce nebyla. Mě to s tou barvou stolice říkala naše dětská mudra, tak jsem neměla
důvod ji nevěřit. Vlastní zkušenost s tím nemám, protože malá ma stolici stále žlutou.
A s tím přibíráním v těhotenství jsem mluvila jenom ze své zkušenosti, netvrdím, že to tak je u každého. U mě
to tak bylo. 😉

telullah
24. bře 2009

Ahojte, malá se narodila o 3 týdny dříve a měla 3060 a 48 cm. Když nás propouštěli, tak měla 2750. Teď máme 2 měsíce a važí 4350 a doktor říkal, že je to pohodový přírustek. Určitě je to u každého mimina individuální, tak si starosti nedělej