Kolik váží Vaše děti na UM ve 4 měsících?

sabiik
15. srp 2017

Ahoj Všem,

kolik Váží Vaše děti na UM ve 4 měsících? Naše malá má 7,6kg a všichni mě straší ,že je to hrozně moc,že moc přibírá a já jsem ztoho už docela nervózní. Baštíme po 3 hodinách přes den 120/150ml...

stella2404
15. srp 2017

Ahoj,tak moje Ema je sice kojená, 4měsíce má až 24.8. a váží necelých 7kg,hodně záleží na porodní váze, jinou váhu bude mít ve 4měs. mimco, které vazilo při narození 2500g a jinou to,které mělo např.4000g,me osobně to nepřijde tak moc pokud holčička byla při narození větší 😉😉😉😉😉

zuzkaasteli
15. srp 2017

Na reci nedej,kazde dite je jine. uzivej si zivota s prckem,ji a prospiva,je zdrava to je hlavni🙂

sthanina
15. srp 2017

@sabiik Ahojky, syn měl porodní váhu 4kg, přibíral každý měsíc cca kilčo. Ve čtyřech měsících vážil 8,2kg... mlíčka pil stejně jako tvoje dcera, před spaním i víc! Dala jsem mu kolik vypil... Byl takový kulaťoučký, pak vytáhl do výšky a srovnalo se to, je to krásné mimino... Jestli prospívá a dr. tě na nic neupozornila, neřeš okolí, ber to pocitově. Ty sama jako MÁMA nejlíp víš, co je správné😉

sabiik
autor
15. srp 2017

malá měla 2,68kg a 49cm. Právě,že dr.řečí má... Ale co stím mám dělat..

sthanina
15. srp 2017

@sabiik A jak to cítíš vnitřně? Máš pocit, že se malá přecpává?

sthanina
15. srp 2017

Pamatuji si období (syn měl 5 měsíců), kdy syn vypil před spaním 250-300ml mléka v průběhu 30minut... Nikdy jsem mu neupírala jídlo... Trošku přibral, pak povyrostl a ono se to tak nějak srovnalo...

sabiik
autor
15. srp 2017

@sthanina právě,že ne...už v porodnici byla velký jedlík.. spapkala i 100ml...

rickym
15. srp 2017

El je trochu opak, za týden 4mesice, plně na UM a má tak 5200 (2700). Jídlo bych neupirala, stejne jako ji ho necpu, jen aby víc přibrala 😉

sthanina
15. srp 2017

@sabiik Tak vidíš, neřeš to... Časem uvidíš, že malá povyroste a to, co teď "nabere", se pak "ztratí". Řiď se tím, co cítíš, nemůžeš jí "ublížit". Maminka v tobě, ví naprosto přesně, co je správné... A nechat jí plakat hlady jenom proto, že je u dr. na hraně v tabulkách, na to bych se vykašlala... Důležitá je její a následně i tvoje spokojenost... Věř si!👍

dolve
15. srp 2017

Určitě to není moc, naše malá měla ve 4 měsících 7,4kg a to byla plně kojená (asi potřebovala nahnat tu "podměrečnou" porodní váhu) . Běžně přibírala přes kilo měsíčně, doktor nám říkal, že je to jedno, že u kojence neexistuje obezita a neřeší se to a že jsme s manželem dost velcí tak asi víc poroste. Ono se to přibírání pak časem dost zpomalí 😉

swetlusska
15. srp 2017

Tak na UM vždycky váží ty děti víc, prostě je to sytější mlíko, no. No a co. Náš malej byl vždycky půl kojený a půl UM a kolem toho 4.-5. měsíce byl taky oplácanej, ale pak se vytáhnul a je krásně štíhlej a vyběhal to. Takže v klídu...

xdrak102
15. srp 2017

Tak my to teda máme opačně...malá 2,4 kg a teď v roce budu ráda za těch 7,6😅 Ale moje kamarádka má chlapečka, který taktéž nadstandardně rostl, ale pak se to kolem půl roku zastavilo, že třeba i nepřibral vůbec nic, nebo hrozně málo, pak s příkrmy zase přibírá hodně a okolo toho roku teď bude mít takovou tu standardní váhu😉
Takže neřešte, nevíte jak na tom budete za měsíc...

junkka
15. srp 2017

Nase jen kojena mela 8 kg ve 4 mesicich, 10 kg na pul roce a 13,5 kg v roce 🙂 doktorka byla vzdycky spokojena🙂 s UM nemam zkusenosti, ale neumim si predstavit diteti davat treba mene kdyz ma hlad :-/