Kolik vážilo vaše mimi v 8mi týdnech?

zuzik28
31. črc 2009

Ahoj, mám jen takovou otázečku...
našemu broučkovi je zítra přesně 8 týdnů. Váží 5,600 g. Mudr. mi pořád říká, že moc přibírá. Tak před 3 týdny přibral za týden 570 g, potom zase 2 x po sobě 280 g a tento týden zase půl kila. Prý má přibírat tak max. 300 g týdně, a že ho přecpávám. A to ho přitom jen kojím. Občas mu teda dám Nutrilon, když moc brečí, ale tak max. 60 ml denně.
Nevíte někdo jestli váží opravdu hodně nebo je to v rámci mezí? Vůbec netuším kolik má takové mimčo vážit. Díky moc za rady a zkušenosti

kettm
31. črc 2009

Ahoj, my měli přesně v 8 týdnech 5 kilo, malý se narodil a měl 3910g, doktorka na to vůbec nic neřekla, myslím, že je to dost individuální, já teda taky jen kojím, ve 3 měsících jsme měli 5450g, takže bych řekla, že už tolik nepřibíráme, kamarádka má stejně starou holčičku, taky jen kojí, při narození měla 3,8 a ve třech měsích 6700g ( o 1,2kg víc jak my) a doktor jí taky neřekl nic o tom, že je silná, řekl jen že dobře prospívá, asi bych si z toho hlavu moc nemlámala, hlavně, že je Ondrášek zdravej, ono se to časem srovná. Jo a kojím po 2 hodinách, v noci kojím ve 20.00, ve 2 ráno a v 6, ale přes den co dvě hodiny, takže my jsme u prsa skoro pořád a myslím, že z nás určitě otesánek nevyroste 😵

eatygrenee
31. črc 2009

ahoj, my se narodili s váhou 3,05 Kg. a v 8 týdnech měli 4,800kg a řekla nám doktorka, že je to optimální. První měsíc většina dětí má přibrat 1 kg a pak se to má zpomalovat. Říká se, že v pul roce by měl být dvojnásobej porodní váhy. S jakou váhou jste se narodili?Kamarádka má kluka a ten měl v 8 týdnech taky okolo 5,600Kg. Narodil se ale větší - měl asi 3,800kg

kettm
31. črc 2009

zuzi: koukala jsem do alba na fotky a fakt nevím co se doktorce nezdá, vždyť je Ondrášek krásný zdravý miminko a není vůbec oplácanej, nikde žádný faldíky co miminka mívají, fakt si z toho nedělej těžkou hlavu😉

zuzik28
autor
31. črc 2009

Díky holky, já si z toho nějak hlavu nedělám. Jen jsem chtěla spíš tak vědět jak to měli ostatní a
jestli nejsme moc nenažraní 😀 Ale, že by byl malej v budoucnu nějak tlustej to se nebojím. Určitě to pak vyběhá, jsme hodně sportovní rodina, takže snad bude sportovat s náma...takže to extra neřeším.

Eatygrenee, porodní váha byla 3,500 kg...tak to teda nevím jak v půl roce budeme mít dvojnásobek porodní 😀 Ale snad to nějak nevadí.
Mám jednu známou, která má chlapečka a ten vážil ve 3 týdnech 6 kilo. To jsem fakt čučela...to snad ani není možný 😲

kettm
31. črc 2009

zuzi, možný to je, se rodí i 5 kilový děti 😉 ale rodit bych to nechtěla, mě stačil ten náš skoro 4 kiláček 😅

zuzik28
autor
31. črc 2009

Hlavně, že je zdravej a že mu chutná, že jo? 🙂 Kdyby jíst nechtěl tak by to bylo horší.
Mudr. neříká, že je oplácanej, spíš, že prostě za týden přibere moc...Ale to nechápu jakej má smysl...Ikdyž on je schopnej jeden týden přibrat 150 g a hned ten další 570 g 😀 Ale slyšela jsem něco o růstovejch spurtech, takže možná zrovna ten týden měl větší potřebu a proto víc přibral.

ulidark
31. črc 2009

Ahoj.
My měli v 8týdnech 5,04kg a to se malá narodila 3,25kg. Přibývá týdně 25-30dkg, taky se s tím neštve. Prostě jí chutná a já to asi neovlivním, když kojím. Navíc v tom horku prostě pije častěji. Jen koukám, jak každý týden přibude další faldík na tělíčku 😀 .

pikusa
31. črc 2009

Zuzik...my teda na 6ti týdnech 5590..na 8 nevím....
ale na 11 týdnech 7700 a to bych chtěla vidět tu dr.co by řekla nám 😀 a taky jen kojím
a moje dr.nic neříká.....prostě je jen kojený a nic s tím neudělám 😀
Joo a porodní váha..3440gr.

fridininka
31. črc 2009

ahoj, v 8 týdnech měl prcek 5,16kg. Když se narodil, vážil 2,65kg. Chvilku přibýval pomaleji, chvilku velmi rychle.

pikusa
31. črc 2009

Tak ten náš jenom rychle 😀 😀

kozinka
31. črc 2009

zuzik: my jsme měli v 8-mi týdnech 5380g 😉 Je to fakt individuální, ale pokud příbrá tak pěkně, už bych mu nedávala žádné jiné mlíčko, jen tvé.. 🙂 Evidentně mu stačí 😉

zuzik28
autor
31. črc 2009

Taky si myslím, že mu to stačí, ale on se prostě dožaduje tak dlouho než nedostane. Někdy mám pocit, že bude pít dokud mu budu dávat. Tento týden jsem byla nakoupit v makru a hlídal tatínek. Chvíli před tím než jsem dojela mu tatínek dal 180 ml nutrilonu...a on to všechno vypil. Je to fakt otesánek. Ale to je po mamince, prý když jsem neměla plnou pusu k prasknutí, tak že jsem řvala 😀 Následky to na mě nenechalo, mám teď zrovna 60 kg.

ava
31. črc 2009

nás bobeš měl v 8 týdnech 5,45 kg. Narodil se 3,855 kg.
zuzik - vubec to neřeš, má optimální váhu, jen s tím nutrilonem by nezačínala - proč ho nenakojíš, když se znovu dožaduje?

kinsen
31. črc 2009

můj syn v té době přibíral 5OOg týdně, doktorka říkala že je to hodně ale že to prý u kojeného dítěte nevadí abych mu dávala kdykoli si řekne. Neboj po třetím měsíci se to zpomalí 🙂

zuzik28
autor
31. črc 2009

Ava, ale já ho nakojím kdykoliv si řekne. Jenže asi mu to nějak nestačí...to bych musela kojit fakt nonstop. Dneska třeba od půl druhé jen kojíme, přebalujeme, uspáváme (což se podařilo až před chvílí, vůbec nechce spát) a pořád dokola. Teď jak usnul jsem zkoušela odsávat a odsála 25 ml z obou prsen ☹ Normálně odsaju tak kolem 100 ml. Tak nevím jestli mě za ten den tak vysál nebo mi začíná produkce klesat...

kinsen
31. črc 2009

Hlavně se nestresuj běž teď dělat něco co máš ráda a na chvíli vypni. Znám to do pěti měsíců jsem odsávala každý večer a pořád se bála že má syn málo, krásně přibírá tak má ai dost možná to budou prdíky zkus sab simplex nebo probiotické kapky.

pikusa
1. srp 2009

Kinsen...zpomalí?????tak u našeho obříka teda asi ne 😀

kinsen
1. srp 2009

pikusa: jo i to je možné moje známá má také půlročního kluka a ten už má 11kg, děkuju bohu že se to u nás zpomalilo a teď máme osm kilo 🙂 .

pikusa
1. srp 2009

No.....to my taky 😲 😀 a možná i víc....ale co,Matyášek je zdravej a veselej a maminkou vymodlenej kluk 🙂
ale budeme určo jako kamarádka....

misakri
1. srp 2009

ahojky.. zuziku, já myslím, že je to normální váha.. 😉

dcerka měla v 6 týdnech 6,04kg 😀 .. a se synem jsem byla na 6-týdenní kontrole v 7 týdnech a 5 dnech a měl 6,2kg.. a dr se jen pousmál, že krásně přibírá.. 🙂 🙂

každé dítko je jiné.. nemůže se přece omezovat na to, že BY MĚL PŘIBÍRAT MAX 300G TÝDNĚ.. 😠

gabriiela
26. říj 2014

Ahojky nase mala od porodu 3180g ma v sedmi tydnech 5200 g a pani doktorka rikala ze ok, je to statna holka :D

pisisvori
26. říj 2014

@zuzik28 ten nutrilon bych mu nedavala,ale jinak bych to neresila a byla rada,ze papa a pribira. Z kojeni nebude tlusty. dcera porodni 3950,3m 7300,6m9200 a v roce jen 10400g a od te doby je spis hubena. Plac bude od neceho jineho nez z hladu, spis malo spanku a u prsa se uklidnuje.