Kolikrát se smí ohřívat mateřské mléko?

irisekk
20. lis 2010

ahojky... 🙂
chtěla bych se zeptat,kolikrát se smí ohřívat MM??slyšela jsem jen jednou ale nevím pořádně proč??
děkuji za odpovědi

nejinka
20. lis 2010

@irisekk můžeš jednou, víckrát rozhodně ne.

zuzik24
20. lis 2010

Určitě jen jednou. Dr. mi řekla, že je to kvůli bakteriím. A mléko se musí spotřebovat do dvou hodin od udělání 😉

miarosa
20. lis 2010

Určitě kvůli bakteriím a víc jak jednou ani náhodou.

marcelkap
20. lis 2010

Já jsem taky pro jednou a dost 🙂 Taky je pravda, že se musí spotřebovat do těch dvou hodin, ale pokud ho můžeš ohřát jen jednou, tak i po půl hodině je dá se říct nepoživatelný.

sabcav
20. lis 2010

Jen jednou 😉 . A spotřebovat do 2 hodin od udělání - ale s tím nemám dobrou zkušenost, vždycky to pak zřídlo nebo zhoustlo a malá mi to nepila 😒 . U nás se dělá doteď vždy čerstvé, večer převařím vodu do termosky a pak průběžně během dne dělám mlíko, A. by ráno nepřežila, kdyby snad musela na svoje první ranní mlíko čekat 😀 😝 . Jinak u nás zbytky nedopitého mlíka dojíždí pes 😀, teda žádné maxi dávky, dojí 2* denně těch 30ml, co Andí nechá, a rapidně se mu zlepšila srst 😎 😵.

k.ate
20. lis 2010

Holky, ale dotaz je na MM, tak proč sem do toho plést UM? 🙂

Jinak taky myslim, že ohřívat jen jednou kvuli těm bakteriím, co se tam můžou množit, ale třeba v porodnici, když maminy dokrmovaly, tak jsem koukala, že měli mlíko na pkoji i relativně dlouho ve stříkačce... 🙂

Každopádně když jsem nechávala malýmu doma mlíko, když jsem odcházela do školy, manžel ho ohříval jednou, dýl ta lahvička stejně většinou "nepřežila" 😀

editah222
21. lis 2010

MM určitě jen jednou. Když byla naše holčička ještě úplné miminko tak jsem nechala celou dávku mléka ve velké flašce a manžel si studené (z ledničky) odléval do menší lahvičky a ohřál jen potřebné množství,případně přidal další dávku. MM se musí šetřit 🙂

irisekk
autor
21. lis 2010

děkuju Vám moc za odpovědi.taky to praktikujeme jen kdyz nejsem nahodou doma.a obcas vecer malou nakojím a dokrmíme odstríkaným co ten den sem nahromadila.protoze mi pride ze vzdy vecer v urcitou hodinu mam mín mlíka.ale jinak pres den a v noci je to ok.

kjajule
21. lis 2010

MM stejně jako UM se smí ohřívat jen jednou.MM se v ledničce může uchovávat až 24hodin (maximum) a v mrazáku ted nevim přesně jestli měsíc myslím... 😉

weri1
21. lis 2010

v mražáku myslím 3 měsíce

verusche
27. pro 2016

@kjajule s uchováváním nemáte pravdu.
Tady je vyjádření z laktační ligy :
Mléko můžete skladovat 4-6 hod. při pokojové teplotě.Poté 3 dny v chladničce.V mrazáku vydrží 6 měsíců.Jednou rozmrazené mléko znovu nezmrazujte a spotřebujte do 10hod.Mléko je lépe skladovat v menších dávkách a ihned po ohřátí zpracovat.Ve vyjímečných případech lze mléko, které dítě nevypije vložit do lednice a co nejdříve použít.

kjajule
27. pro 2016

@verusche můj předešlý příspěvek je 6 let starý 😉 od té doby se informace o skladování trošku pozměnily 😉

verusche
28. pro 2016

@kjajule tp si nejsem úplně jistá, stejné info jsem mela od své mami a jejího posledního kojení před 13 lety... spíš jen jiný zdroj 😉

valeriem
28. pro 2016

Nam na neonatologii rikala laktacni sestra - odstrikane v pokojove teplote max 1 hod, v lednici 24 hod, v mrazaku 3 mesice. Ale pozor MM se v prubehu casu meni dle potreb ditete. Kdyz zamrazim mleko, kdyz je malemu mesic, vytahovat ho za 3 mesice asi nebude uplne ono... Ale vydrzi. A ohrivat opravdu jen jednou. Informace stara 3 mesice.

kjajule
28. pro 2016

@verusche špatně jsem se vyjádřila moje chyba.
Za 6 let se poměrně dost pozměnily zdroje že kterých je možné čerpat 😉
Tudis některé informace mohou být jiné.
Jinak z vlastní zkušenosti dvou odkojených deti můžu říct že 3 dny staré mléko z lednice bych již dítěti nedala. Druhý den mi již kvalita nepřijde tak dobrá (mléko již tak nevoní a změní se i konzistence) . 😉

verusche
1. led 2017

@kjajule já dávám mlíčko radši do mrazáku... dávám jen ten den odsáté a co zbyde jde večer do mrazáku.
Mám pocit, že zo je mnohem lepší řešení, než mít v lednici "staré" mlíčko a cpát jej prckovi.
Jj, informace se dost mění, čtu toho dost a je to vidět, ale jsou informace, které jsou vážně už dlouho stejné.
Ale co.
Jde to zřejmě dopředu i s tím, jak se zvyšuje kvalita spotřebičů a způsobů uchovávání.