Kolikrát vyprat nové oblečení pro miminko?

marketnieuw
1. únor 2011

Muzu se zeptat, kolikrat jste praly nove obleceni pred prvnim pouzitim?
Naivne jsem si myslela, ze jednou staci, ale nedavno mi to kamaradka vyvratila 😀
Diky predem

beruska2x
1. únor 2011

jednou ,na 40... 😉

lecijasek
1. únor 2011

Já teda prala jen jednou. Ani mi nenapadlo, že bych ho měla vyprat víckrát 😉 Jen jsem dávala dvojí máchání 🙂

tlapicka
1. únor 2011

zalezi, jestli je kupovane nebo dedene. Kupovane urcite a dedene neni potreba, pokud nelezelo nekde na pude nebo ve sklepe. proc by se melo prat vickrat nechapu, spis dat pozor v cem prat, pokud hrozi problemy s kuzi...

nanule
1. únor 2011

Taky jednou... nevidim duvod prat ho vicekrat 🙂

zany
1. únor 2011

Prala jsem jen jednou, bez aviváže 😉

sovicka_
1. únor 2011

jednou, na 40 (pleny na 90), persil sensitive plus ocet, něčemu jsem přidala máchání navíc, něčemu ne. Pak žehlení. A stačí. Pokud po praní po porodu něco nebude vysloveně zmuchlané, žehlit už nebudu.

beruskanula
1. únor 2011

🙂 taky jsem prala jednou a bez avivaze 🙂

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
pe3cka
1. únor 2011

Jednou, na 60...pletené atd. na 40...můj názor je,že se nemá nic přehánět...

renat2
1. únor 2011

Malý se naordil na konci října, prala jsem jednou (na 50st.) v srpnu, kdy to krásně uschlo na sluníčku, pak už jsem neprala.
Taky by mě zajímalo, proč by nestačilo jednou ??

blandik
1. únor 2011

vyprala bych vícekrát, třeba i za sebou...nové věci obsahují nějaké látky, které můžou dětskou pokožku dráždit, zejména tedy pokud máš ty nebo manžel alergie...v tomto ohledu jsou supr věci ze sekáče - jsou oprané, zbavené chemikálíí..A hlavně dětské prádlo vícekrát máchat - přidat máchání na pračce. Prali jsme v titanu sensitive, bez aviváže...po trojtém máchání pak prádlo není už vůbec cítit práškem...takhle jsem máchala cca do 1,5 roku.

zanet2009
1. únor 2011

Nechápu,proč by se mělo prát víckrát, já jsem prala vše jednou.

dana3262
1. únor 2011

jednou na 60°C (Strouhané mýdlo nebo ořechy-Lovela a dětské prášky jsou hrozné), důležitější je ho vyžehlit. Až pak se všechno špatné zlikviduje. Není rozdíl, jestli se pere na 60°C nebo na 90°C, důležité je to žehlení a to alespoň do těch 6ti měsíců. Do 6.měsíce díte nejí, takže se ani neumaže, nedávala jsem mu několikrát denně čisté oblečení jako teď 😅 takže toho praní a žehlení zas tolik není. Osobně si myslím, že žehlení je velmi důležité. Napařuji i nové hračky, co se nedají prát.

blondynka400
1. únor 2011

Jednou, teplotně dle druhů oblečení. Důležitější než praní je spíše žehlení, až to zníčí všechny nežádoucí mikroorganismy, to praní neumí, ani kdyby si to prala 100x 😀

fiallinka
1. únor 2011

jednou dle mého opravdu stačí, volila bych radši na 60 stupňů, tam, kde to jde - a co se týče žehlení, tak na malé mimčo pro jistotu žehlím, ale co se týká většího, žehlím jen tam, kde to hadry potřebují kvůli vzhledu, většinu věcí na tělo peru na šedesátku a ta by měla stačit na zničení skoro všeho - navíc, ono je sice pěkné úzkostlivě prát víckrát či žehlit jak blázen, ale stejně děcko položíš na postel, na gauč, na deku, do kočáru, kdekoliv na návštěvě, u doktora na pultík... a tyhle místa rozhodně sterilní nejsou... takže bych to brala tak nějak s rozumem, já jsem sice hodně úzkostlivá, ale na tom, že "chci, aby v dnešním světě dítko přežilo", něco je 🙂

piskotule
1. únor 2011

ahoj mám děděné oblečení a na některých čistě bílých věcičkách byly nevypratelný fleky namočila jsem všechno do sava na oblečení pak to vyprala na vyvářku s Lovelou pak na 60 bez ničeho a ještě to vyžehlit

deeniisa
2. únor 2011

v pohode to staci jednou jen aby tam nebyli pripadny bacily z obchodu kdyz na to nekdo sahal...a pak muzes mimco v pohode zachumlat :D

kacci
17. únor 2011

ahoj, taky jsem neslyšela o opakovaném praní....teda když nezačneš někdy ve 20tt🙂.
Já jsem prala jednou v dětském tekutém prášku + přidala navíc jedno máchání popř. prací cyklus na 30 bez prášku (aby to prošlo teplou vodou). A důkladně vyžehlit.

weri1
23. únor 2011

Taky jsem četla, že se má několikrát vyprat, ale určitě jsem se tím neřídila . Vyprala jsem jen jednou. Na 40 a hotovo

jasminy
24. únor 2011

Vyprala jsem taky jednou, na 40 a bez aviváže. 🙂

kristi
24. únor 2011

staci jednu na 60