Koncept kontinua - máte praktickou zkušenost?

blandik
20. bře 2012

Zajímaly by mě zkušenosti maminek, které tuhle knížku znají a snaží se ji doma uvést do praxe. 🙂

meleri
30. bře 2012

@kocicinka to te chapu nas to potom prave taky stvalo ze se celou noc tocil po cele posteli jak to popisujes, s tim kopanim atd. zkuste ten pokoj nam to pomohlo, spolecne jsme ho vyzdobili, nachystali, byl na to pysny, zezacatku to bylo tezke ale pak si zvyknul..ale je fakt ze jestli jsi tehotna tak po narozeni miminka po nem nemuzes asi chtit zadne velke zmeny spis je to pak chvili k horsimu....no drzim palce at se to spravi, hlavne at se vyspite ono je to pak blbe znam to ale treba mi to nekdy chybi jak s nama spaval, ted se mnou spi mladsi a manzel spi zvlast protoze strasne chrape a ja to uz nesnesu....

meleri
30. bře 2012

@blandik to co pises je pravda a je to strasne smutne...protoze i my to tak vnimali ve skole bylo velice malo lidi kteri to brali jako radost nebo je to bavilo vetsina z nas se ulivala vymlouvala jak to slo...ale zas precejen vetsina lidi si nakonec najde praci ktera je bavi ne? nebo to idealizuju? mozna ze par procent populace ? s temi indiany, podle me takovych kmenu a spolecenstvi uz moc nebude, hodne tech indianu prave trpi tou nasi spolecnosti ktera je nuti menit jejich zvyky a nici je...je to smutne...ja se snazim detem vstipit lasku k prirode k lesu, ukazat jim ze jsou lepsi veci nez nablyskane hracky a mesto a zatim se mi dari ale jsou mali hlavne starsi syn ma pouze tri roky a buhvi jak se nakonec zmeni...muj sen je aby se venoval hudbe a chodil do skauta ale nevim jak to prijme jestli ho to bude bavit atd...ale s tou nasi spolecnosti opravdu jsme uz asi jen odkazani na rodinu a ta je strasne mala vlastne jsme to jen my rodice a prarodice a to jeste jak kdy ze jo...

meleri
30. bře 2012

@dlabinecka stejne to mel muj bratr, jeho dcera nesnasela kocarek nikdy v nem nevydrzela ani v korbicce ani ve sportaku jenze to bylo pred trinacti lety a v te dobe ani nevedeli ze nejaky satek je...tak to resili tak ze byla porad na zahrade a pak ji bratr nosil na ramenou....je to tezke nekdy s temi detmi..pritom to byla a je strasne sikovna a mirna holcicka .

germaine
30. bře 2012

@ikarkulka Můžu vědět, kdy a jak zhruba se u vás "zlomilo" to spaní ve velké posteli? Malý od narození byl chovací a nosící typ, což jsem prostě akceptovala a nyní už asi pátý měsíc(co začaly růst zoubky) spí s námi v posteli, teďka už bez táty, ten se odstěhoval do pokojíčku...a jak píšeš, uspí se, já ho položím do postýlky a okamžitě je vzhůru a řev...jsem z toho celkem dost unavená, trvá to už dlouho a to cos psala ty mě oslovilo....

dlabinecka
31. bře 2012

@meleri Ono to zní sice šíleně, ale je to vlastně uplně pochopitelné. Děti patří k mamince, nikoliv "odložit" do kočárku...Dcerka teda pak byla ve sportáku, ale taky relativně chvíli, jak začala chodit, tak v kočárku vydržela pár minut. Mám k ní ještě půlročního chlapečka, kupovala jsem dvojokočár a využili jsme ho fakt jen párkrát v nejtužších mrazech, jinak si prostě capká, nebo jede "na koníčku". Mám teda v tomhle asi fakt výhodu, že bydlíme na vesnici. já nikam nepospíchám, na zadní cestě jede minimum aut, nemam strach, že se mi ztratí v davu. Je mi to fuk. Sice se mi moje segra směje, že máme jen jedny džíny, ale za to dvacatery tepláky, protože Eliška je prostě věčně obalená bahnem 🙂 Ale je spokojená a já taky...

kocicinka
31. bře 2012

@meleri Když jsem psala, že dětský pokoj nemáme, tak jsem tím myslela to, že na něj nemáme místo 😒 Máme jen kuchyň, obývák a ložnici, žádou další místnost v bytě. Ale časem je v plánu stěhování, takže jednou snad, doufám, bude. Ale jsem si jistá, že i kdyby spal v extra pokoji, stejnak by za námi chodil, až by zjistil, že je tam sám(pravidelně kontroluje).On nenávidí být někde sám, i ve dne. Je nemyslitelné, že by byl někde sám v pokoji a tam si třeba hrál, nebo tak něco. Já to ani lámat přes koleno nechci, holt to musíme vydržet, když už jsme ho na to nechali zvyknout. Jen jsem chtěla napsat, že to společné spaní není vždycky ideální a docela si dám bacha na to, abych nevyměkla a nenaučila to mladšího taky, protože pak už bychom se z toho asi zbláznili...
"Balkon" jsme zkoušeli též, ale ihned se přemístil k nám do postele 😒 Trvalo mu to cca 2 vteřiny 😀 Doposud usíná pouze tak, že je namačkaný na mě a hladí mě po prsou, jinak neusne a ani nemá šanci ho uspat nikdo jiný, nežli já( což bude zajímavé, až budu v porodnici, už teď z toho mám stres). Ale nestěžuji si, naučili jsme ho tak, nebo spíše jsem ho nechala při tom, co mu vyhovovalo. Nikdy bych ho nenechávala vyřvat, co by mi srdce utrhlo a upřímně tuto metodu nechápu.

ikarkulka
31. bře 2012

@germaine a "zlomilo" myslíš kterým směrem? on s námi spí dále (19 měsíců). večer ho tam uložím, usne až na výjimky sám (výjimky jsou teplota nebo růst zubů a nebo nějaká nenálada prostě) a bereme si ho do postele mezi sebe až nad ránem, kolem čtvrté, páté, kdy se v postýlce budí, převaluje se a pofňukává. mezi námi v posteli hned zabere a spí dál i do desíti hodin.
zatím nám to společné spaní nijak nevadí.

kocicinka
31. bře 2012

@dlabinecka jedny džíny a dvacatery tepláky máme též, a to se syn ještě převážně vozí v kočárku (miluje ho a odmítá se jej vzdát) a to bydlíme ve městě 😀
Džíny jsou hrozně nepraktický na čůrání, neumí si zapnout ten knoflík 😀

hamma
1. dub 2012

@kocicinka No jasně, 15 kilový dítě taky nenosím - kromě toho, že ten náš nemá ani 10 kilo, tak ho to nošení už ani nijak nebere. Oblíbil si kočárek a teď začíná i po venku chodit, takže nosítko bereme jenom když jdeme na vycházku a já nechci tahat kočár, ale zároveň chci někam dojít - tak když už nemůže nebo už spěchám, tak si ho na chvíli vezmu na záda. Ale když byl malej, tak kočár taky nesnášel, a několik měsíců jsem ho jenom nosila - dost často i doma, chtěl být pořád u mě.

hamma
1. dub 2012

A spinkání v posteli s námi nijak neřeším. Jedna teda začal teď spát na "balkoně" a k nám si přeleze až nad ránem, ale i kdyby byl u nás celou noc, tak mi to nevadí. Dokonce začal usínat už skoro sám - vypije si lahvičku mlíka a zavrtí se a usne, což ještě tak před měsícem bylo nepředstavitelný a před rokem jsem si myslela, že asi snad ani nikdy spát nebude. Nic jsme "nelámali", k ničemu ho nenutili a všechno přišlo samo, i když byly chvíle, kdy jsem tomu nevěřila.

meleri
1. dub 2012

@kocicinka uplne chapu jak se citis s tou porodnici ja z toho mela silene stresy ale pravda je ta ze deti si strasne rychle zvyaji na ruzne nezvykle situace a to i lip nez dospely a sama jsem byla prekvapena jak to muj syn zvladl a cekala jsem nejake silne objeti po navratu ale normalne se prisel jen tak podivat kdo to prisel a kdyz videl ze jsem to ja tak se jen usmal...to ja dojetim plakala ze ho vidim po tydnu...s tim bydlenim to me mrzi no myslim si ze az se prestehujete ze to bude lepsi...s tim uspavanim ja uspavam taky starsiho syna porad tak ze vedle neho lezim ale obcas jdu pryc a usne uz i sam. ale je to malo....ale zas me se to strasne libi s tim miminkem ze od narozeni spalo se mnou a myslim ze az budou velci tak mi to bude strasne chybet...

mikulka
1. dub 2012

@germaine ´Moje sestřenice to malého učila, spát zvlášť, asi měsíc. Ale to byly malému 2 roky... Když vydržíš, zlomí se to, pokud ho už chceš mít v jeho postýlce.

meleri
1. dub 2012

@dlabinecka ja taky strasne rada nosim ale uz me to nejak nejde s temi zady mam skoliozu a manzel mi rikal zrovna vcera ze mam tu pater uplne vykrivenou budu muset nekde zajit. 😒 taky ziju na vesnici a je fakt ze to tu mame lehci clovek se nemusi tak moc bat ze ty deti prejede auto a jak jsem ve meste obcas tak mam fakt bobky.....jo ani mi nemluv my mame taky spoustu gati a v zime svetru oni ti moji kluci jsou porad desne spinavi u nas teda taky blato ale hlavne jidlo.....u nas je problem ze syn ma pres tri roky a sam se prakticky nenaji ja ho porad musim dost krmit....pritom umi lzicou jist a uz i vidlickou ale pokud nedam tak neji a pak ma hlad a pochtiva sladke ktere mu nehci dat....dost me to stve...

holky mrzi me to ale budu bez pocitace tri tydny snad tu pak jeste muz napsat do tematu je to tu fajn.....

dlabinecka
1. dub 2012

@meleri Hm, tak pokud jsou vsloveně problémy s páteří, tak to je blbý. Ale já teda nevim, ale mě záda snad víc bolí z tlačení kočárku, než z nošení 😅 Já do města moc s dětma nevyjíždim. nevidim k tomu důvod, jen se nervovat, že vletí pod auto a někdo na ně nafluše nějaký bacily? Nám je tady fajn. Jsem z městečka a když jsem se sem přestěhovala, tak jsem celkem trpěla, ale když se na to kouknu z tohodle pohledu, tak je tu báááječně 🙂 Tak my jsme taky věčně začuněný od jídla, ale máme opačný "problém", Elí všechno musís "sama". Sama jí, sama se oblíká -sama absolutně všechno 😝 A ona je děsný gurmán, sní absolutně cokoliv, takže mám věčně skvrny od ovoce, tedy těžko vypratelné, od bahná, trávy a já nevim čeho všeho 😅

germaine
1. dub 2012

@ikarkulka Tak u nás nejde jen tak ho položit do postýlky, okamžitě je vzhůru a pláče..takže ho uložím do velké, uspím a obložím ho velkýma dekama, aby nechtěl přelézt...což je docela problém, jakmile se v pokoji něco šustne letím jako blázen, aby náhodou nespadnul 😖 a přes den je to to samé...sice už jsem si zvykla s ním spát, ale bývám rozlámaná a hlavně jak na mě bývá nalepenej, tak se bojim, že se udusí...

germaine
1. dub 2012

@mikulka Jéžiš, tak to doufám, že ho odnaučím dřív 😀 snad...

ikarkulka
1. dub 2012

@germaine a jak je starý? nevidím to v pase.

germaine
1. dub 2012

@ikarkulka Za 14 dní mu bude 11 měsíců 😉

ikarkulka
1. dub 2012

@germaine to je ještě maličký 🙂
my jsme byli s eliášem někdy v 15. měsíci na chirurg. zákroku, nechtěl pak asi 2 měsíce vůbec usínat sám, museli jsme ho odpoledne i večer uspávat na rukou a potom teprve úplně spícího položit do postýlky. a stejně se v noci budil a plakal, že jsem ho brala do postele. když byl s námi, byl klidný.
asi bych to ještě nelámala.

germaine
1. dub 2012

@ikarkulka Tos mě nepotěšila, myslela jsem, že budeš mít nějaký tip jak na něj 🙂 no asi budu muset ještě vydržet, když už jsme to vydrželi pět měsíců 😀

ikarkulka
1. dub 2012

@germaine asi nejsem ten pravý typ na tipy 😀 já jsem v tomhle taková laxní, flegmatická, když to nejde, tak to nejde, nerada tlačím na pilu.

hamma
1. dub 2012

@germaine To je ještě malinkej, ještě chvíli to s ním vydrž. A neboj, takhle starý dítě se už neudusí, když se dokáže sám hýbat. A náš kluk nikdy ve spaní z postele nespadl, ani když spal na kraji, takže toho bych se taky zas tak nebála.
Já nějak nemám ráda ten výraz, že se to zlomí - já si prostě myslím, že když je na to dítě dost zralý, tak prostě začne spát, usínat, cokoli... samo. Podle mě není potřeba nic "lámat", ale je daleko příjemnější (a musím říct, že pro mě i dost pohodlnější) nechat to tak trochu na dítěti.

hamma
1. dub 2012

@kocicinka A k té porodnici - neuvažovala jsi o ambulantním porodu? Co nejdřív po porodu se vrátit domů? Já jsem teď taky těhotná a ráda bych rodila doma, ale kdyby to nevyšlo, tak rozhodně nebudu v porodnici zůstávat. Jednak kvůli sobě (štvou mě tam s těma jejich věčnýma buzeracema co se kdy má a nemá), ale hlavně kvůli staršímu synovi. Myslím si, že pobyt maminky v porodnici dost podporuje žárlivost - jen si to představ z pohledu toho dítěte - maminka, která byla doteď jenom jeho, odjede na dlouho pryč a vrátí se s vetřelcem, který úplně zaujme jeho místo a už nikdy nebude mít maminku jenom pro sebe. No, já bych asi taky žárlila 😉

germaine
1. dub 2012

@ikarkulka Já taky netlačím, nechám tomu volnej průběh...do deseti s náma snad spát nebude 😀

germaine
1. dub 2012

@hamma Tak jednou v noci spadnul 😖 nějak se nám prosmýk mezi nohama a spadnul...to bylo hrozný, ale teďka je fakt, že většinou si sedne a čeká co bude...s pláčem.

hamma
1. dub 2012

@germaine Jo, to přesně náš dělává taky, když tam nejsme - sedí na postýlce a usedavě pláče, vždycky mi ho je hrozně líto, vypadá jako hromádka neštěstí.
No jo, ale ona ta postel není zas taková výška, aby si děti ublížily. Náš z postele spadl mockrát, ale ve spaní teda nikdy.

germaine
1. dub 2012

@hamma Tak u nás je to dáno tím, že si sedne a jak já říkám klove do mě, než dostane prso do pusy 😀 a u toho řve jako tur, když to není do pikosekundy 😀

kocicinka
2. dub 2012

@hamma Ambulantní porod určitě ne, protože budu ráda, když si budu moc po porodu odpočinout a doma bych musela hned vařit uklízet, starat se o dvě děti... Můj muž doma nic nezastane a vše nechává na mě, znám to ze situací, kdy jsem byla nemocná.... Budou to muset chlapi zvládnout doma sami, musím myslet taky trochu na sebe, po prvním porodu jsem byla dosti vyřízená a ted to počítám nebude lepší, protože rodím obrovské děti 😒 Ale chtěla bych nadstandart, aby tam se mnou mohli co nejvíc být. Poprvé jsem ho měla a bylo to moc fajn, tak snad na něj budu mít štěstí i podruhé, návštěvy jsou tam v podstatě neomezené, manžel i Jonáš by tam mohli i spát....

meleri
2. dub 2012

@dlabinecka ahoj mi mesto chybi protoze tady kde iziju tak jsou sama pole a pokud chces nekde do lesa nbo tak tak je treba auto..s jednim to jde ale s dvema je to zahul no.u nas je to tak ze oni jsou ve meste radi nevim proc ale bavi je to ale nejradsi maji fakt vylet do prirody ted jak uz je tepleji tak se da...jo z kocarku zada boli taky slusne, ja to mam fakt ted blbe aale az mi odrostou tak to zacnu resit.. 🙂

dlabinecka
2. dub 2012

@meleri Já mám taky dva kousky a dost brzy za sebou, proto se nikam necarabim. Ono je to baí, protože tam je šrumec a oni to neznaj, ale segra ve městě bydlí a její malou už to taky nijak neba....