Kontaktní děti. Máte to někdo podobně?

radkajiraskova
22. bře 2020

Ahoj maminky, mate nektera takove hodne kontaktni ditko, ktere chce byt porad na rukou? Mam 1. dite, (4mesice). Vydrzi si vetsinou dopo hrat sam, ale odpo si vynucuje pozornost. Castokrat kdyz ho nenosim, tak place. Nekteri mi radi, at ho necham “vyrvat”, ale mne to prijde nevhodny vzhledem k psychickemu vyvoji. Vcera jsem ho utahla na zvuky veci v kuchyni pri vareni, ale dnes nezabira nic. Mate to nekdo podobne?

janule1940
22. bře 2020

@radkajiraskova no jasne,to je přeci normální.mam 2.dite,4 měsíce,půl času si hraje,půl času ho mam na rukou a vaříme spolu,uklizime atd.casem si zvyknete dělat vse jednou rukou.pripadne si plánujte vse tak,abyste potřebné stihla během spaní nebo kdyz si hraje samo.u nas se i u spaní střídá období,kdy spí v kočárku a kdy zase chce být jen v manduce a spát u mě.plakat nenechavejte,zklamete uplne jeho důvěru ve svět.vzdyt to miminko je bez vás uplne bezmocné.jen co se naučí lézt kolem 8 měsíce,bude to zas lepsi.je to uplne normální a v pořádku.

leilinka1234
22. bře 2020

Obě děti jsem měla takový. Moje nošené pupeční šňůry... První z toho už vyrostla, druhá se ještě drží, jak klíště. Uvidíme, kdy to přejde 🙂

vikinkav
22. bře 2020

Normalka 🙂 proc bys ho nechavala vyrvat? Myslis ze to necemu pomuze a druhy den uz te nebude chtit? 🙂 nebo te mozna bude potrebovat o to vic?! Obcas ty rady okoli podle me nemaji logiku, za me je prirozene ze male miminko ma potrebu maminky a postupne s vekem se osamostatnuje...

cilkat
22. bře 2020

Vřele doporučuji pořídit šátek/nosítko a nechat vyrvat všechny ty, kdo to doporučují u miminka (aby se náhodou nenaučili, že je poslechnete, že... 😉 ).
Mám kontaktní obě děti. I ten čtyřletý občas potřebuje nosit a mazlit. I manžel potřebuje mazlit... Miminko potřebuje kontakt jen o trochu akutneji, protože prostě ještě nemá ponětí o plynutí času. Jediné, co je třeba hlídat je to, abyste se nerozdala a nepadla vyčerpáním.

piskoteka
22. bře 2020

@radkajiraskova Dobrý večer, moje holka byla úplně stejná, prostě mazel 😊 Nosítko a šátek mi zachránilo nervy. Jsou to dvě mouchy jednou ranou. Mimčo šťastný a ty máš volný ruce 😉

matty2019
22. bře 2020

@radkajiraskova Mám taky hodně kontaktního chlapečka, teď v dubnu mu bude rok. Je to teď druhý měsíc co už usíná sám a nemusím ho uhoupavat na rukou. Při nošení nám hodně pomohl babyvak, teď máme manducu... našeho malého klokánka jsem z vaku nemohla vyndat ani na chvíli, ale nikdy mě nenapadlo ho nechat vyrvat... vždyť co jiného miminko potřebuje než svojí maminku a kontakt s ní... dneska už si krásně hrajeme,lezeme po zemi, stavíme kostky, už nosím málo... stačí mu vlézt mi do náruče na klíně a pomazlit se..je to moje zlatíčko a jsem ráda, že je to spokojený, pořád rozesmátý chlapeček... PROSÍM.... vyrvat fakt neee. Vím jak je to těžké, chodila jsem s malým ve vaku i na záchod...

puhelin
22. bře 2020

Podivej se mu do pusy, jestli nema otekle dasne. Moje deti jsou obe kontaktni, ale kdyz rostou zuby, nechteji byt na tu bolest sami a o to intenzivnejsi jsou jak klistatka. Nikdy mi to nevadilo. Snazim se vse stihnout bud kdyz spi, nebo s nimi, ale to pak je takova neuplna prace.

monaluza
22. bře 2020

No jeje, ja mela dve prisavky do dvou let! Je to uplne normalni, dite povazuje sebe matku za jedinou bytost, tak odlouceni proste nedava..

re_barbora
22. bře 2020

Jasny. Mne to problem nedelalo a ani nedela, zvlast kdyz je to prvni dite. Kdyz chtela, tak jsem se s ni mazlila, venovala se ji, kolikrat jsme provalely celej den v posteli. Bordel nema nozicky a nikam neutece. Jidlo se da uvarit kdyz spi behem chvilky 🤷🏻‍♀️

amazonkajanik
22. bře 2020

Když musím,tak je malý v houpatku,aby na mě viděl (9měsíců,začíná nám vztekaci období,když mě nevidí,byť jsem za rohem) jinak většinu věcí dělám když spí. Bohužel,čím je starší,tím víc zvuků mu vadí. Když mu bylo cca 3měsíce,mohla jsem vzít tycovy mixer,vysavač a v pohodě. Teď musím chodit mixovat do koupelny,vysavat jen když si ho vezme tatínek na procházku. A když má chovaci a já něco potřebuji udělat,tak buď šátek,nebo na ruku. "Výhoda " byla,že jsem měla dlouho ruku v sádře,tak dost zvládnu jen tou jednou 😁

lucifux
22. bře 2020

@radkajiraskova druhý syn byl tak strašně kontaktní, ale už od narození, byl neodložitelný. Pořídila jsem nosítko, ačkoli jsem ho uprvního vůbec nepotřebovala, tak u druhého to bylo č 1. Dnes už je to o chlup lepší, ale pořád mě tahá za tepláky. Jen je to o něco lepší, že už leze a snaží se učit ťapat, tak ho na chvilku zabaví taky něco jiného než jen mámina náruč. A to mu bude za 2 týdny rok. Časem se to srovná, ale opravdu ho nenech plakat. Pořiď šátek/nosítko... a budeš mít po starostech. Já takhle vařila, žehlila, luxovala, prostě všechno. Malý usnul, já ho přendala do postýlky a pokračovala, nebo odpočívala.

marketka_m
22. bře 2020

taky mám první dítě stejné staré... a úplně stejně.. dopoledne vpohodě.. odpoledne chce být se mnou.. takže jdeme vařit na druhý den nebo vysávat nebo koukáme do okna.. 🙂 a tak... jo a hlavně buď imunní na věty typu: on tě zkouší.. je rozmazlený atd.

lennus
22. bře 2020

@radkajiraskova Ano, oba velmi kontaktní a já si to užívám, hodně pomáhá šátek, protože druhá byla i hodně plačtivá první měsíce, ale mě po první zkušenosti se starším synem uklidnilo, že vše jednou přejde a hlavně to hrozně letí! Je to přirozené, byly devět měsíců v bříšku, jsou malincí, plně závislí na mamince, poznávají svět a máma je středobod vesmíru. Je super, že se i zabaví, to starší syn neuměl, mladší dcera už ano, ale doteď si občas přinese Manducu a chce ke mně, tak jí to dopřeju, budou jí dva, přesto se krásně zabaví a je samostatná. Starší k nám brzy ráno přejde do postele, ona vydrží až do rána ve své postýlce, prostě každý kontaktní ale jiným způsobem. Je to někdy náročné, ale vážně hodně pomáhá nosítko či šátek, postupně se bude osamostatňovat a chtít míň a míň být u tebe. Vyřvat je nesmysl, dej na svůj pocit, který tě nikdy nezklame! 🙂

nik1
22. bře 2020

Když se ti zabaví aspoň dopoledne, tak to je zlatý. Syn se chtěl nosit od rána do večera. A často na mně potřeboval ležet i ve spaní. Byla jsem úplně zoufalá, protože odejít na záchod znamenalo strašný křik. Někdy jsem prostě nebyla schopná ani uvařit. Nosítko bylo super. Ale takový psycho to bylo jen přes den. I teď ve 2,5 letech si málo hraje sám. Je hodně umazlený a je to krásný.

eithelwing
22. bře 2020

Ty jo, půl dne se zabaví? Paráda. 🙂 A pokud ho náruč uklidní, pak je to super! Naše dcera bohužel i v náruči řvala, což bylo důsledkem jiných věcí.
Vyhověla bych, je to malý prcek a věčně klíštětem nebude. 🙂 Samozřejmě, musíš jít čůrat, musíš se jít umýt, tak to přežije to je otázka pár minut, ale jinak nosítko, šátek, náruč, proč ne? Pokud jsem takto nutně musela něco dodělat, tak jsem hodně zpívala. Dcera snášela díky tomu odložení lépe. 🙂 Písničky nám hodně pomohly. 🙂

lilian2111
22. bře 2020

Obě děti jsem nosila, ukazovala, snad do roka a půl 😂 nevadilo mi to vůbec a strašně ráda na to vzpomínám. Ukazovala jsem co budeme dělat, co je to a tohle,... do dnes jsou hodně kontaktní a věřím že tomu pomohlo přesně tohle. Teď čekáme třetí a už si doma děláme srandu že budu rok nosit na ruce 😁

dmiska
23. bře 2020

Dite, které si ve 4 měsících vydrží dopoledne hrat víceméně samo? To je výhra, ne?

izz76
23. bře 2020

@radkajiraskova Máš hodné miminko, dopoledne si vydrží hrát samo, co by za to jiné maminky daly 😆 Moje dcery se v tomto věku daly odložit minimálně a když už tak jen na chvilku, uklizela jsem a vařila když byl doma manžela a zabavil je.. Vyrvat bych je nikdy nenechala.

kapii
23. bře 2020

Když dopoledne vydrží miminko samo, tak je to v pohodě. Když byly malému 4 měsíce, tak vydržel si sám hrát maximálně 10 minut. Jinak všechno se mnou. Nosítko bylo a stále je největší pomocník. Ale já toho svého tulínka miluju, je to krátké období života, tak si to užívám.

urtica
23. bře 2020

Mám jedno hodně kontaktní dítě a druhé ne-moc kontaktní a můžu říct, že první varianta je pro mě jednodušší..mám tak nějak pocit, že tak dostávám zpátky tu starost i péči - i když ano, někdy je to závislačení náročné...ale u bezkontaktní dcery to pro mě bylo mnohem těžší...pomazlit se jen když ona vyloženě chce (tak jednou za den max.) a nenutit ji do kontaktu, i když já sama jsem hodně kontaktní a je to pro mě samozřejmý projev lásky...to je (a bylo) náročné - respektovat ji a jít tím tak trochu proti své potřebě...

radkajiraskova
autor
23. bře 2020

Vsem moc dekuji! Jsem rada, ze to vnimate stejne.

radkajiraskova
autor
23. bře 2020

@vikinkav nejlepsi jsou ti chytri, kteri vas ubezpecuji, jak budete mit rozmazlene dite.. a neustale vam predhazuji, jak ho mate nechat rvat, ze vami nanipuluje.. ☹️🙄 Jsem rada, ze muj nazor neni vyjimecny.

vikinkav
23. bře 2020

@radkajiraskova me prijde ze nekteri lidi chrli totalni nesmysly, proste takove zazite pravdy, ale vubec nas tim nepremysleji. Proste se to tak v dane rodine rika... ja nad vsim zase premyslim az moc. Spolehej na svuj matersky instinkt, to je nej rada. Vzdycky kdyz jsem poslechla nekoho jineho, dopadlo to blbe... priklad, rikam si, mala breci, asi ma hlad. Moje mamka rika: musis ji nejdriv prebalit. Tak ji poslechnu, ale tim se rev stupnuje a ja si rikam, ja blbka ze si to neudelala po svem :D