Kontrola u dětské lekářky ve 3 měsících. Jak proběhla?

missymici
10. bře 2009

Ahoj, chtěla bych vědet jak u všeho dítka proběhla kontrola u dětské lekářky. Byly jsme ted v 11 týdnu a mám pocit že kontrola neprobíha se vším všudy.Změřila,zvážila,změřila fontanelu,obvod hlavičky a reflexy.Prohmatala bříško a hrudník.Co se týče komunikace semnou,tak tá proběhla jen v pár větech a to že jsme změnili UM.Jinka nic víc.MYslíte že je to dostatečné skoro ve 3 měsíci věku dítěte???Nebo máte jiné skušenosti????Kdy třeba Dr. kontroluje držení hlavičky,kontrolu zraku - pozorování věcí,vnímaní,sluch... kontroluje se to vůbec???
Jak to probíhalo u vás?Jenom mám strach aby se něco nezanedbalo.

dagina
17. bře 2009

tytyta, uvidíš co ti řekne mudr., kdypak jdete??? My půjdeme buď v pondělí nebo čtvrtek, a jsem moc zvědavá. 😉

nency
17. bře 2009

dagina a tytyta
pak napište jak jste dopadli u mudrů. My jdeme až 26.3., ale asi nás moc nepochválí. Možná, že ten vývoj
mimča souvisí také s tím jak rychle roste. Moje Danča přibírá velmi pomalu cca.15 dkg týdně, tak možná
že ještě nemá tolik sílu. Váží 5,1 kg což není mnoho, při narození měla 3,59 kg.

nency
17. bře 2009

tytyta
s tím míčem to vyzkoušej. Normálně dám na něj plínku a mimčo položím na bříško. Na tom balónu mi pase a
docela se jí tam líbí, ale jinak moc pást nechce a na bříšku se jí nelíbí.

gedgitka.a
17. bře 2009

ahojky, tak naše mudra nám kontrolovala držení hlavičky a reakce třeba na hračky, už na 6 týdenní prohlídce a pak i na 3 měsíční a taky ho prohlédla od hlavičky k patě a měřila, vážila prostě všechno a přitom vše probírala se mnou což se děje i na každé další prohlídce za 10 dní jdeme na 8 měsíční, tak uvidíme jestli bude nějaká změna 🙂

dagina
18. bře 2009

Nency, haha 😀, naše malá bude mít hodně pod 5 kilo, je to drobek, no uvidíme jak se ukáže u mudry 🙂.

nency
18. bře 2009

dagina
Dívala jsem se ti do fotek a vypadá stejně velká jako ta moje. Vůbec bych neřekla, že je menší. 🙂
Já mám ještě jednu holčičku, ale už velkou (14 let). Vzpomínám si, že na tom byla stejně jako její
sestřička. Nejdříve se mi zdála trošku opožděná, protože také přibírala pomalu. Pamatuju si, že když jsme
byli ve třech měsících u mudry, tak se divila proč jí ještě držím hlavičku. Div mi nevynadala a řekla, že už
jí dávno má držet sama. No a uplynul necelý měsíc a najednou strašně ve vývoji zrychlila. Sice papala
málo, ale už v necelých čtyřech měsících se mi otočila na bříško, tak to mudra koukala. 😀
Takže si myslím, že to i s touhle bude podobné. Nevím jestli je to pravda, ale mám vypozorované, že ty
mimča co ze začátku rychle přibívají na váze, tak jsou na tom vývojově ze začátku mnohem lépe, ale po
uplynutí tak čtyř měsíců bych řekla, že se to zase otočí ve prospěch těch drobnějších, protože jsou
mrštnější. 🙂

tytyta
18. bře 2009

my jdeme až příští týden v úterý,tušim že to je 24.3,tak jsem na to zvědavá.A my určitě taky přes 5 kilo mít nebudem.Minulý týden v úterý jsme měli 4600g a to přitom nejsme žádný hubeňouři 🙂

dagina
18. bře 2009

Jé nency, ty už máš takovou slečnu velkou doma 😕 , aspoň trochu s něčím pomůže, viď. Já jsem někdy už na mrtvici, jelikož se od malé vůbec nehnu. Jinak to by bylo dobře s tím vývojem jak píšeš 😉 . Naše malá měla v pondělí 4 620g a byli jsme přesně 11ýden.

tytyta
23. bře 2009

tak my byli dneska na rhb se nechat zkontrolovat.Jsem taky rehábka,tak jsem si to domluvila s kolegyní.Tak musíme cvičit,ale já jsem si to myslela už když jsme tam šli.Vůbec mi nechce být na tom bříšku,tam jsme jako novorozenec.A zítra jdeme na tu kontrolu,tak jsem zvědavá,jestli by nás tam doktorka stejně poslala.

dagina
23. bře 2009

Ahojky, tak jsme byli dneska na tříměsíční, malá umí všechno co umět má, dokonce i krásně přibrala, tak jsem ráda. Dnes má přesně 12 týdnů a važí 4840g. Jen nám mudra nepíchla Hexa skrz nezahojený ďobanec po tuberkuloze 😖 a mám si s tím zajít na plicní. Takže Hexa bude až za měsíc, musíme hold teda počkat i s náušničkama.

Tytyta, a co máte cvičit za cviky?? Jen na tom balonu???

nency
23. bře 2009

Dagina
Tak to je super, že malá všechno umí a hezky ti přibrala. My jdeme ve čtvrtek, tak jsem zvědavá. S tím pasením
to u nás není žádná sláva, tak uvidím co řekne mudra. Tuberkulozu zahojenou nemá, tak počítám, že jí
to také odloží.
Jinak velkou slečnu doma sice mám, ale že by nějak zvlášť pomáhala, tak to zrovna ne. ☹

Tytyta
Jak to pasení na rhb učí, když mimčo nechce být na bříšku? Kromě balónu mě žádný cvičení nenapadá.

spetra
24. bře 2009

Holky vklidu T. udrží hlavičku při zvedání do sedu teprve několik dní.... nalítali jsme se kvůli tomu po doktorech, prostě to dělat nechtěl.... pást koníky taky nechtěl, ve 4. měsících se začal sám otáčet na bříško a teď už by jenom pásl... 😉

tytyta
24. bře 2009

No my cvičíme Vojtu,zatim na zádíčkách otáčení a příští týden nám přidá další cvik.Po o jdeme na tu kontrolu,tak ještě napíšu.

tytyta
24. bře 2009

Tak máme po kontrole.Vážíme 4780g,takže jsme ještě větší drobci než vy dagino 🙂 a měříme 60 cm,jsme delší než širší 🙂 .
A doktorka nám jenom změřila hlavičku,obvod hrudníku a poslechla si nás.A tim to skončilo,ani na bříško si nás nepoložila a ani nekoukala jak držíme hlavičku.Takže ještě že jsme šli sami na rhb,takhle by si toho ani nevšimla,že nám něco nejde.
A píchla nám hexu,malá ani nehoukla,byla zlatíčko,vůbec nebrečela.Tak doufám,že nebude mít žádný extra reakce.

nency
25. bře 2009

tytyta
Tak je vidět, že každá mudra je jiná. Mě malou otáčela už od 6 týdne, aby zkontrolovala záda a hlavičku.
My jdeme zítra, tak pak napíšu jak jsme dopadly. Ale naše mudra je dost pečlivá, kontroluje kde co, tak si
myslím, že to naše poloviční pasení hned objeví.
spetra
Tak to jsi mě uklidnila, také si myslím, že se to nakonec naučí všechny dětičky, akorát některé brzo a jiné
později. Po doktorech bych lítala dost nerada. 😉

dagina
25. bře 2009

Ahojky holky, tytyta, tak to byla rychlovka kontrola 😕 . Naši malou dr. proklepávala od hlavy k patě, div že ji na hlavu nestavěla 😅 .
Nency, tak to máš podobnou mudru jak my 🙂 , je až přepečlivá. Tak pak podej info jak to dopadlo.

tytyta
25. bře 2009

Jo,rychlovka jako každá jiná kontrola 😒 Uvidim za měsíc,jestli bude zkoumat něco víc.

dagina
25. bře 2009

Hele, ono se to u tříměsíčního mimi asi stejně tak nebere..., pokrok může jít znát ze dne na den. Když jsem se ptala mudry zda je vše OK, říkala že ano, a že důležitý je až 4. měsíc. Malou přitáhla do sedu, ale hlavičku úplně tak nedržela, ale bezvládně ji také nepadala..., prostě tak akorát, ale v tom 4.m by ji už měla držet 🙂 .
Jinak když malou držím na prsou, tak hlavičku už drží pěkně.

tytyta
25. bře 2009

Tak uvidíme na 4měsíční kontrole 🙂 .
v třetim měsíci při přitahování do sedu by už neměla padat do zadu,měla by být v ose.Nám se to někdy povede,někdy nám bezvládně visí dozadu.Prostě jak má asi náladu 🙂 A zkoušela jsem to pasení na míči a tam jí to jde docela pěkně a krásně se rozhlíží na všechny strany 🙂

nency
26. bře 2009

Tak jsem slíbila, že napíšu jak jsme dopadly. Bohužel špatně. Pase prý málo, nemá mít při pasení ručičky v pěstičku, takže musíme na neurologii. ☹
A aby toho nebylo málo, tak se jí zdála bledá, tak zítra jdeme na krevní obraz, tak mám z toho hrůzu, prý jestli
má dost železa. ☹
A do třetice, nemá zahojené TBC, tak musíme na kalmetizaci, na kontrolu. ☹
Také málo přibrala, za 20 dní pouze 400 g. To se jí zdálo málo. Takže má 5.290 g, 62 cm.
Říkala jsem jí, že víc prostě nechce, že její starší sestra přibírala také tak málo a nic jsem s tím nenadělala,
ale mudra byla jak natvrdlá. Dívala jsem se do průkazky a její sestřička měla ve třech měsících 5400 g, což je
o 110 víc než má Danča, ale také porodní váhu měla o 100 g více, takže jsou úplně nastejno.
Prostě žádný sumo ani z jedné nebude. 😉

tytyta
26. bře 2009

Já nevim,že ty doktorky tu váhu miminka tak řeší.Když neřvou hlady,tak jim to asi prostě stačí 🙄 .
A proč vás hned posílá na neurologii?Tam vás akorát vystraší.

nency
26. bře 2009

Na neurologii nás posílá kvůli tomu, že při pasení má ruce v pěstičku a prý pase málo vysoko. ☹
Podle mě to teda na neurologii není, ale nechtěla jsem se tam s ní hádat.

tytyta
26. bře 2009

Taky myslim že hned na neurologii je zbytečný.A ještě kvůli tomu že má pěstičky.To pak nevim kde by jsme skončili my 🙂 .Myslim že si člověk ty jejich rady musí trošku podle sebe uzpůsobit,i když hádat se s ní že tam nepůjdeš je samořejmě blbost.
Nám zase říkala,že jí mám budit v noci.Spíme totiž celou noc.A podle dr. připírá málo,Ale kdyby měla hůad tak se přeci vzbudí.Jí ted budu budit a pak jí zase budu pracně učit spát 😠 .Tůdle,to jí radši dám víc najíst přes den a hlady neřve,tak jí to asi stačí,ne?

dagina
26. bře 2009

Tytyta, já Lůcu budím v noci, pokud se ovšem nevzbudí ona dřív. Noční kojení je hodně důležité jak pro dítě, tak i pro laktaci. Dokud budu plně kojit, tak ji budit budu pořád.

nency
26. bře 2009

tytyta
tak to se máš, že ti v noci spí. Tak to mi krmíme v jednu a pak kolem čtvrté a po šesté už vstává.
Ve dne ji přikrmuji Nutrilonem a v noci teda ne, to jí jenom kojím. Ale 2x za noc mi přijde dost.
Už se těším až se celou noc budu moc vyspat. U nás to první kojení je v pohodě, to usne hned,
ale to druhé je horší, to většinou už má prdíky a někdy si i zařve, takže musím chovat, aby nevzbudila
ostatní. ☹
dagina
s tou noční laktací jsem to slyšela taky. Je pravda, že mám pocit, že v noci mám mlíka víc než ve dne,
ale během dne zase mlíčko ubývá a musím přikrmovat, takže mě to nějak moc laktaci nezvyšuje.

Na zítřek mi držte palce, ať ten odběr krve nějak přežijem. Jestli tam bude malá vyvádět, tak jsem
stopro bez mlíka. 😉 Zítra písnu, jak jsme dopadly.

nency
27. bře 2009

Tak už jsem to někde psala, ale napíšu to i sem jak jsem slíbila.
Odběr máme za sebou, bylo to děsný, malá řvala jak o život. Naštěstí sestřička milá a snažila se moc, ale stejně
to nepomohlo, protože Danča vyváděla, že jí muselo být slyšet až do přízemí. ☹
Pak mi hned usnula, tak uvidím až se vzbudí jestli nebude moc mrzutá. Taky mi štve, že nám to narušilo náš
denní režim, protože mi usnula už v 7.30 hod., takže to bude mít dneska všechno posunuté dopředu.
Hlavně, že už to máme za sebou a doufám, že už dlouho nebudeme muset jít znovu. 😉

palenda
27. bře 2009

tytyta - mě malej nespí celou noc, ale první část noci spí tak 6 hodin, pak zhruba 4 hodiny do dalšího kojení. Doktorka říkala, že když přibývá dobře (což přibývá - v 9týdnech vážíl 6.300 g), tak je to ok a že to během dne dožene - to měla taky pravdu - někdy chce během dne nakojit po 2 hodinách.

Nás čeká 3 měsíční kontrola za necelých 14 dní, tak jsem zvědavá 😉

jabluncanka
28. bře 2009

palenda,máme to úplně stejně... 😉

missymici
autor
2. dub 2009

během jednoho týdne malej začal krásně zvedat hlavičku na bříšku i na zádech se zvedá za ručičky.KOnečně jsem se dočkala, pořád se mu do toho nechtělo,bulel na bříšku a bulel.Ted se mu to začalo líbit.ZAčal sedět opřenej o mě nebo když ho přidržuju za záda.A ted už nechce pro změnu ležet,sezení se mu moc líbi.A když leží díl jak 10minut,tak bulí a chce sedět.To by vydržel i hodinu.Mám z toho radost,že najednou se mu začalo dařit a dělá pokroky.

tytyta
2. dub 2009

Tak my už jsme taky udělali pokroky.Na bříšku už krásně zvedáme hlavu,ale pořád je tam mírná asymetrie.Dostali jsme nový cvik,takže cvičíme jak o život,ale toho řevu u cvičení 😲 .

A jinak věřím že je noční kojení důležitý,ale my takhle spíme už od 6ti týdnů a na laktaci to pro mě vliv nemá.Mlíka mám pořád stejně.Tak to měnit zatim měnit nebudu.

A v sedě jsme taky moc rádi,jsme totiž stráááášně zvědavý a v leže nic nevidíme,obvzláště ze země 😀 😀 😀