Kontrola u dětské lekářky ve 3 měsících. Jak proběhla?

missymici
10. bře 2009

Ahoj, chtěla bych vědet jak u všeho dítka proběhla kontrola u dětské lekářky. Byly jsme ted v 11 týdnu a mám pocit že kontrola neprobíha se vším všudy.Změřila,zvážila,změřila fontanelu,obvod hlavičky a reflexy.Prohmatala bříško a hrudník.Co se týče komunikace semnou,tak tá proběhla jen v pár větech a to že jsme změnili UM.Jinka nic víc.MYslíte že je to dostatečné skoro ve 3 měsíci věku dítěte???Nebo máte jiné skušenosti????Kdy třeba Dr. kontroluje držení hlavičky,kontrolu zraku - pozorování věcí,vnímaní,sluch... kontroluje se to vůbec???
Jak to probíhalo u vás?Jenom mám strach aby se něco nezanedbalo.

kamanka
10. bře 2009

U nás to probíhalo úplně stejně, myslím, že to stačí. A řekla, ať ho motivuju k přetáčení. Kdyby se ti něco na malém nezdálo, tak bys jí to asi řekla a ona podle toho začla jednat...

ygreen
10. bře 2009

úplně stejnýýý 🙂

many
10. bře 2009

u nás to taky tak probíhalo 😉

missymici
autor
10. bře 2009

Tak mě odlehlo,díkes holky

dnada
10. bře 2009

u nás to bylo také tak + ještě dr pozorovala malého jestli se otáčí za podněty na obě strany a pak ho pokládala na bříško,jestli zvedá hlavičku 🙂 a od 6ti měsíců kontroluje i jestli se dobře staví na nožičky 😉 Určitě je to dostatečná kontrola,my jen máme asi mnohem zvědavější doktorku 🙂

smardik
10. bře 2009

missymici my to samé co vy + kontroluje držení hlavičky, kontrolu zraku a sluchu, malému kontroluje varlátka. Komunikace super, vždy mi ukáže pak tabulky - jak přibírá, jak je na tom s výškou, vše vysvětlí 🙂 a to je myslím vše

kacka.va
12. bře 2009

missymici: my měli to samé. držení hlavičky už doktorka stejně viděla při tom, jak měřila obvod, takže nijak jinak to nezkoumala. jinak to vnímání jen dvakrát hýbla rukou, jestli se za ní malá podívá, ale to mám dojem bylo až na té další prohlídce.
dnada: v šesti měsících nás teda nekontrolovali, jestli se stavíme na nožičky a to máme dost pečlivou doktorku 😉

alishia
12. bře 2009

missymici: necetla si nahodou takovou chytrou knihu, ja ji mam doma, tam prave pisou co vsechno ma doktorka zkontrolovat na kazde prohlidce, a moje toho vzdycky udelala sotva pulku.) tak sem taky premyslela, jestli neco nezanedbava.) ale jelikoz sem k ni chodila uz i ja i bracha ze segrou, tak ma takovou praxi, ze ji proste verim🙂 sluch a zrak kontrolovala az v 8 mesicich🙂

jmalko
12. bře 2009

Ahojky, my byli na 3.měsíční prohlídce včera - Dr. kontroloval to co píšete, váhu, délku, obvod hlavičky + fontanelu, varlátka - držení hlavičky speciálně ne, ale asi to viděl na první pohled, protože náš šikula už hlavičku drží parádně 🙂) Jinak co mě zajímá, tak na to se ho vždy zeptám a on mě ochotně odpoví. 🙂 Takže asi tak 😀 😝 Jo a taky jsme dostali první Hexu.

dnada
12. bře 2009

kacka.va - já psala zvědavou 😉 i když pečlivá je samozřejmě také,ale tohle byla určo zvědavost 😉 😉 😉

kacka.va
12. bře 2009

dnada: já to myslela tak, že to asi standardní není 🙂

andy80
12. bře 2009

kontrola zraku a sluchu se dělá až později, někteří doktoři ani neměří hlavičku nebo délku, jen zváží a to je vše, takže si měla celkem nadstandartní péči.

missymici
autor
13. bře 2009

Nemám doma moudrou knihu,škoda...Taky se ptám,...přestěhovali jsme se nedávno,a tuto dr. jsem našla sama bez doporučení,jelikož tady nikoho neznáme.No,Hexu jsme nedostali,prej až se zahojí místečko po očkování na rameně.Měla jsem zato že se Hexa dáva těsně po 3měsíci?!Tá naše dr.je tak ukecaná,ale kolem všeho,nejenom co se týče malého.Kolikrát se ani nedostanu k slovu🙂ZAtím se na ní nemůžu stěžovat,akorát jsem asi čekala od této 3měsiční kontroly trochu víc...ale vypadá to,jak píšete že je to ok,i když třeba to držení hlavičky nekontrolovala,nebo alespon mi nic neřekla.

dnada
13. bře 2009

missymici - očkuje se opravdu až po zahojení jizvičky na ramínku 😉 nás dr očkovala ve 4měsících a to sem musela malému s ramínkem pomoci,když mu to prasklo tak sem mu to na radu Dr čistila lihem a do týdne to bylo zahojené 😉 A s hlavinkou se netrap,pokud dáváš prcka na bříško a on hlavinku zvedá a otáčí jí ze strany na stranu tak je to v nejlepším pořádku 😉 a bude ji držet líp a líp 😉 😉 😉

dagina
17. bře 2009

Ahojky, holky, prosím vás, umělo vaše dítko na tříměsíční kontrole zvedat hlavičku, když leželo na zádíčkách??? Naší malé se nechce nechce ☹ , prý by to mělo mimčo ve 3 měs. umět..., nám budou 3 za týden. Jinak pase krásně, dokonce u toho křičí jak se jí to líbí 🙂 . Moc díky za info.

nency
17. bře 2009

dagina
Mojí Danče za 14 dni budou tři měsíce a hlavičku když leží na zádíčkách zvedat neumí. Podle mě to ve třech měsících je brzo. Jinak nám se moc pasení nelíbí. Na bříšku řve a pase jenom na gymbalónu. ☹

dagina
17. bře 2009

Nency, já ale myslím zvednutí hlavičky, když se chytí dítě za ručičky, ale i tak to je brzy ?????? No uvidíme jestli se ještě někdo ozve, jsem zvědavá.
Jinak cvičení na balonu je super, dítě je prý ve vývoji mnohem šikovnější....

berenika39
17. bře 2009

dagina, nám to taky ve třech měsících kontrolovali, a říkala, že je kliděn měsíc čas, kdyby to nedělal. nejde o to, aby hlavu rovnou vtáhl mezi ramínka a hnal se do sedu, to až o mnohem později. Jde jen o to, aby ji udržel v ose s trupem, nepadla mu bezvládně dozadu. Právě proto je dobrý pasení, cvičení na míči,posilují se tím tyy správné svaly. Neboj, do konce čtvrtého je čas a pokud pasete 😀 😀 😀 , není skoro možný, že by časem hlavičku nevtáhla.
Jinak nás bavilo na gauči "lítání", lehla jsem si na záda, kolena k hrudníku a na holeně jsem si malýho dala a houpala se na zádech. On jako lítal 😀 😀 😀 , zvedal hlavu a řehnil se.Děláme to dodneška, ale spíš pro ten jeho krásnej úsměv, když mi kouká do tváře 😉 😉

dagina
17. bře 2009

berenika, tak to bych asi nezvládla si na ty holeně malou dát..., nebo si to vůbec nedovedu představit 😕 , já jsem takový srab co se týče manipulace s mimčem...., radši ji budu tahat za ruce 😀 . Jinak ona snahu trochu má, ale ještě ji nezvedne, tak uvidíme za týden jak se budeme v poradně líbit 🙂 .

berenika39
17. bře 2009

dagi, ty malou za ruce do sedu nepřitahuj! to není cvik,jen to lékař zkouší, ale dělat se to doma nemá!!!! rozhodně je lepší co nejvíc na bříško, třeba na postel, sedni si na zem, abyste si viděl do očí 😀 😀 ,aby musela hlavičku zvedat,ale nezakláněla se. A míč je super, to se nám taky líbílo.
K té manipulaci, neboj se toho, jednak jsi na posteli, takže se máte kam svalit 😀 😀 , ale hlavně právě všelijaké přenášení, naklánění, natáčení, zvedán do vzduchu nutí mimčo zapojovat jiné svalové skupiny, než když leží, at už na zádech nebo na bříšku. Na tohle jsou super tatínci, mají víc síly a mín sttrachu.
My ted na plavání děláme takovou šílenost (teda pro mě, malýmu se tomoooc líbí 😀 😀 ),máme miča zády k sobě, vyhodíme je vysoko a tak, aby se ve vzduchu otočili čelem k nám, dopadnou do vody, jasně že je chytáme....to je právě vončo 😀 😀 😀

nency
17. bře 2009

dagina
Tak jsme na tom asi podobně. Když ji chytím za ručičky a zkusím zvednout, tak ji to také moc nejde. Raději to
ale nezkouším, také jsem slyšela, že se to dělat nemá.
Někde jsem četla, že se mimča mají dávat spát na peřinku, tak jsem to skoro tři měsíce dělala, ale teď jsem
od toho ustoupila, protože lépe se pohybuje na matraci než na té peřince.
Když malou držíš kolmo přitisknutou k sobě drží ti sama hlavičku, nebo jí občas přidržuješ?

berenika39
17. bře 2009

jj, všechen pohyb se dělá mičům líp na tvrdém povrchu,puzzlekostky na zemi třeba...v posteli svojí vlastní váhou vytvoří dolík apak se musí přetáčet jakoby do kopce a jde to hůř 😀 😀

dagina
17. bře 2009

Nancy, hlavičku ještě přidržuji, má ji vratkou 😅 .
Jinak holky s tím "taháním" ručiček..., ve Velké knize o mateřství píšou, že se to má doma cvičit několikrát denně, ne vyloženě do sedu, ale jemně zatáhnout...

nency
17. bře 2009

Dagina
Tak to na tom ty naše holky budou podobně. Já jí také hlavičku ještě musím přidržovat. 😢 Do poradny
jdeme 26.3., tak jsem zvědavá co na to bude říkat naše mudra. Obávám se, že nás bude chtít poslat
na rehabilitace z čehož bych moc nadšená nebyla. Jinak v každé knize jsou schopný napsat něco jiného.
Já jsem také četla, že se mají dávat spinkat na peřinku a teď jsem o tom začala mít pochybnosti.

berenika39
17. bře 2009

...dagina...tak si vyber 😀 😀 , spousta doporučení se liší. nám řekla doktorka, že ne. ale nejlepší je zlatá střední cesta - když to třeba při přebalení dvakrát za den zkusíš, nestane se nic, ale nedělala bych to pořád. občas si čtu ve Velké knize o matce a dítěti, je zajímavá, hodně o "výchově", hraní, tak to si z toho beru, ale třeba tam je, jak se mají obložit polštářema a učit sedět a držet rovnováhu. To se naopak ted zase nesmí...je to tak i výživou,tisíc doporučení. Řídím se svým rozumem a všeho s mírou....

dagina
17. bře 2009

Nancy, to si nemyslím že to bude u vás na rehabku. Ale koníky by na tříměsíční kontrole asi pást měla, ale to máte ještě dost času, jen ji pěkně pokládej na bříško 😉 . S tou peřinkou jsem to také četla, ale spíš z toho důvodu, že se dítě na ní cítí bezpečně a pěkně spí...

nency
17. bře 2009

Dagi
Danča koníky kolem dvou měsíců pásla, ale teď poslední dny se jí nějak nechce. Když ji dám na gymbalón, tak
tam je pase, ale jakmile ji položím na bříško na deku, tak si nacpe ruku do pusy a leží ev. řve. ☹Tak to jestli
předvede naší mudře, tak to máme jasný. Ale nechápu když už je pásla tak proč najednou přestala.

dagina
17. bře 2009

Hele, nedávno jsem někde četla, že se někdy může maminám zdát, že dítě se někdy vrátí s dovednostma jakoby o krok zpátky, a to je dobře, prý to je takový odrazový můstek pro další dovednosti....

nency
17. bře 2009

Kéž by jsi měla pravdu. 🙂

tytyta
17. bře 2009

ahoj holky
když vás tady tak čtu,tak my jsme asi pěkně pozadu ☹ .Nám se na břiše nelíbí,takže koníky ani moc nepase.Hlavu zvedne,ale spíš se vzteká a jde do luku.Asi budu muset vyzkoušet ten míč.To je normálně položíte na ten velkej míč na bříško?