Kosmetika připravovaná v lékárně. Máte zkušenost?

alterna
16. únor 2009

Chci se zeptat zda máte zkušenosti s kosmetikou připravovanou v lékárně?Olejíček nebo nákej krém. Je dobré používat vazelínu na tělo??????? 😉 díky

dagina
16. únor 2009

ahojky, já mám zkušenost jen s mastičkou na prdelku proti opruzení, kam se na ní hrabe nějaký drahý bepanten, rybilka...., je to mastička Leniens asi za 30kč, krásně rostírá, příjemně voní a opruzeniny opravdu žádné. 😉

beruska2x
16. únor 2009

vazelinu kosmetickou pouzim na malyho kazdy den a je super, bez barvy a zapachu je to vlastne 100% tuk... 😵 kdyz ma dite exem a nesmi parfemovane veci tak co jinyho... a promasti...

beruska2x
16. únor 2009

a to je masticka delana nebo se da normal koupit?

mysinka
16. únor 2009

Beruško, pod slovem tuk si představím tuk rostlinného nebo živočišného původu a to teda vazelína opravdu není 😝 😝 😝

beruska2x
16. únor 2009

je to tuk pro vyrobu kremu.. myslela jsem ze je to jasne... je to vlastne zaklad vsech kremu...

many
16. únor 2009

beruš a dáváš jí i na zadeček 😉 taky už mě jednou napadla,že bych jí koupila na ty suchý flíčky a nemusím mazat seba med,že bych ozkoušela ji,tak jestli i na zadeček jí dáváš ať vím,díky 🙂

beruska2x
16. únor 2009

zmazu ho s tim komplet celyho 😀 😀 malej mel desny suchy fleky, pouzivam vazelinu a epixial a je o.k. ale na zadek se urco da... ma opruzeniny asi neco primo s ucinou latkou ale jako prevence urco, 😀

andy80
16. únor 2009

já mám zkušenost s promašťovací mastí - SUPER!!! lepší mast pro suchou pokožku miminka už jsem nikdy neobjevila. Teď kupuju tu excipialku. Je taky dobrá, ale na tu dělanou mast to stejně nemá. Byla ale na předpis. Na zadeček je nejlepší Rybilka

many
16. únor 2009

no my naštěstí opruzeninky ještě neměli,ale dávám sem tam rybilku 😉 jinak ty fleky jsou s toho sucha,jak se topí,říká to u nás teda paní doktorka všem maminkám 😀

beruska2x
16. únor 2009

ja nechapu jak nekdo muze Rybilku, vzdyt dite smrdi tak tlejici rybi trh 😲

lendy1
16. únor 2009

Vazelínu 😲 Ta vůbec nehydratuje, naopak....:
ČASTÉ SLOŽKY PŘÍPRAVKŮ NA TĚLO:
Paraffinum Liquidum- Velmi častá složka všemožných krémů (jak na obličej, tak třeba i na ruce), tělových mlék, opalovacích krémů, masážních olejů aj. Je to směs tekutých ropných vysoce rafinovaných uhlovodíků (Rafinace: čištění, při kterém se odstraňují nežádoucí nečistoty). Když si dáte na obličej krém obsahující PL, pokožka krásně změkne, zhedvábní, jenomže cítíte, že krém se nevstřebal, že zůstal na povrchu, kde vytváří jakýsi pokožce cizí film. Regenerační účinek se tedy rychle vytrácí a jediné, co vám zůstane jsou ucpané póry..

Petroleatum (vazelína) - Je to směs polotuhých uhlovodíků získaných z ropy. Jsou 2 typy: žlutá a bílá (to je bělená forma žluté). Vazelína má podobné účinky jako Paraffinum Liquidum.

Suroviny z ropy – vazelínový olej – ve vodě nerozpustný!! pro lidskou kůži nedráždivý neaktivní látka. Nedokáže kvalitně nahradit přirozený kožní film, není fyziologickou náhradou pouze změkčuje pleť. ( vhodný pro povrchový účinek ideální masťový základ.)

vazelína – rafinovaný ropný produkt intenzivně přiléhá k povrchu kůže a nedovoluje běžné proudění vody pocením!!

beruska2x
16. únor 2009

jak jsi na to prisla?? malej ma po tom uplne jemnouckou plet a to byl suchy jak susenka 😀

lendy1
16. únor 2009

tohle jsou známé věci o vazelíně. Je to na nic-jen jak píšou-pouze změkčí kůži, ale nehydratuje, naopak ucpává pory, a nenahrazuje přirozený kožní film. Daleko lepší je olivový olejíček z lékárny či přírodní olejíčky než vazelína 😝

beruska2x
16. únor 2009

tak nam olejicky ani nahodou nevyhovovyly, malej se po tom osypal..

many
16. únor 2009

já k rybilce nečuchám 😀 nepříjde mi ,že smrdí 😀

evikuu
16. únor 2009

Nám pan doktor napsal 100% olivový olej a leniens obě super.

alterna
autor
16. únor 2009

já už jsem o vazelíně takové věci slyšela, proto jsem se ptala
Lendy a máš zkušenost s nákou kvalitní dětskou kosmetikou? 🙂 díky

evikuu
16. únor 2009

nám vyhovuje apsolutně nejvíc tato
http://www.zdravotnikosmetika.cz/Zdravotni-kosm...
-když měla opruzeninku podpaží a nebo pod krkem jednou jsem mázla a byl pokoj.Koupují vtom, mažu a je jak "miminko" 😀 hodně jí doporučují i na atopické elkémy a i na seborelu nebo jak se té potvoře říká 😀

lendy1
16. únor 2009

alterna, zkus z lékárny ten olivový olej, stojí to pár korun a je opravdu dobrý.
Jinak já používám olejíček od Saloosu přímo pro děti nebo Meruňkový od Nobilis:
http://www.nobilis.cz/index.php?page=detail&id=724

andy80
16. únor 2009

beruska2x: ta rybilka zas tak nesmrdí a je opravdu nejúčinější. Starší syn, když měl v 10ti měsících salmonelu a tím pádem průjem jak blázen, opruzeninám jsme se neubránili a to jsem přebalovala asi 20x za den. V nemocnici mi dali nějakou mastičku, ale nepomáhala, pak mi máma přivezla z domova rybilku a ta hoooodně pomáhala.

beruska2x
16. únor 2009

ja verim ze pomaha asi kdyz by byla nouze... ale malej na tohle netrpi ale cuchla jsem si u kamaradky a 😝 😝 😝 😝 😝

beruska2x
17. únor 2009

tak jsemkoupila tu Leniensovu mast tak jsem zvedava 😉