Koupací kbelík. Je to normální?

caira
23. lis 2006

Videla jsem v par albech,ze maminy pouzivaji nakoupani kbelil..je to normalni? desne me to prekvapilo.. 🙂

swetlus
23. lis 2006

jo taky jsem si toho ted vsimla. Jake to ma vyhody? Neni lepsi vanicka?

bertik
23. lis 2006

Ahoj Cairo,
já si ten kbelík taky koupím, prý je fantastický 😎 - miminko ti totiž v tom sedí a nehrozí, že by žuchlo do vody. Je opravdu dobrý ( sice je takový kus plastu a stojí okolo 600,- 😝 )

nelis
23. lis 2006

taky se mi to docela líbí - ale je to stabilní? Přece to mimčo se hýbe, nepřevrhne se to?? to bych měla docela obavy...

protea
23. lis 2006

Ahojky,
taky jsem o něm ze začátku uvažovala ale je příšerně drahý☹
A hlavně, jak dlouho se tam vejde?
Já pak vaničku v létě vystrčím ven na zahrádku, naši to tak u nás taky udělali.

caira
autor
23. lis 2006

me i napada, jak se v tom to mimco jako ma poradne umyt.. vypada to dost tesne..a taky bych se bala jak se v tom mimco ma vlastne poradne drzet..Ja nevim..me to prijde takove nemotorne..asi bych radeji klasickou malou vanicku..

iza
23. lis 2006

taky jsem to vide, ale nejak se mi nezda, ze by ho mohl clovek pouzivat dyl jako vanicku...vetsi mimco se tam pak uz asi nevejde ne ?

lamia
23. lis 2006

My chceme zkusit kbelík 😀, maminy tady psaly, jak se to mimčům líbí, což mě přesvědčilo, protože si ještě vzpomínám na každé koupání mého brášky ve vaničce, při kterém tak příšerně vřeštěl, že se to skoro nedalo, jako když ho vraždí

danielah
23. lis 2006

AHoj,
já jsem byla v těhu kyblíkový nadšenec ("navezla" jsem do něj i kamarádku, aby ho koupila) - a musím říci, že mě hodně zklamal (zato kamarádka je z něj nadšená a koupou v něm jako diví 🙂)).
Ale bylo to asi tím, že jsme moc nevěděli jak na to, takže jsme po příchodu s porodnice v něm Klárku málem utopili a když jsem našla odvahu to znovu zkusit asi za měsíc, tak se mi nezdálo, že v něm skoro sedí...
Každopádně jí mnohem víc baví vanička, kope si nožičkama a kouká na kačenky 😵

gedren
23. lis 2006

Nam kamaradka pujcila kyblik i vanicku, at si vyberem 🙂, prisla nam ukazat koupani v kbeliku, maly se to moc libilo, takze vanicku jsme uz ani nezkouseli 🙂.

Vyhoda kbeliku je, ze je mimco ponoreny, takze mu neni zima. Netusim, jak je to s vetsim ditetem (ale taky neumim porovnat, tedy netusim, jak dlouho se dite vejde do vanicky), ale tohle malicky drzite v podpazi a je jeste kolem nej dost mista na proklouznuti ruky se zinkou, ktera ho pod vodou umeje 🙂. Teda netusim, jak by se to dalo delat v jednom cloveku, my koupeme oba, manzel drzi a ja meju 🙂. Predpokladam, ze minimalne do pul roku se tam vejde (ten nas drobek asi urcite jeste dyl) a pak budeme uz koupat ve velky vane.

A jak uz jsem psala jinde, zrovna u kybliku je asi opravdu jedno, zda je novy, nebo pouzity, takze muzete jednak koupit jety, druhak ho pak zase treba poslat dal, na mimibazaru prodavaji maminy kolem 400,-

lusinta
27. lis 2006

ahojky..výhody kyblíku-pocit bezpečí pro miminko,protože mu to připomíná pocit v děloze-teplá voda, stísněný prostor...Umývat se v tom dá taky,ale miminka mýdlovat stejně nepotřebují...Takže stačí tam dát pár kapek nějakého mimi oleje do koupele a je to..a až z něj vyroste, tak koupat v normální vaně..Jinak je ale taky skvělý koupání ve velké vaně vyplněné taťkou🙂to je úplně nejlepší pro všechny🙂mamka se může přidat nebo si zatím udělat co potřebuje,miminko si užije tatínka a jeho blízkosti a něhy a taťka zase pak líp navazuje s mimi vztah...🙂

kocurek
28. lis 2006

Ahoj holky, zde ve Spanelsku to nabizeji, jako super novinku, ale kdyz jsem jej videla osobne....proste jako kbelik.....a cena silena. ☹

helik
29. lis 2006

lusinta

myslim, ze aby to miminku pripominalo pocit v deloze, muselo by byt hlavou dolu 😉

lusinta
3. pro 2006

hlavou dolů je až ke konci🙂A nejde o hlavu dolů nebo nahoru,ale o stísněný pocit, hranice,který děložní svaly dávají, a teplou vodičku..kdo se o to zajímá,ať si najde víc info🙂kdo nezajímá,ať to neodsuzuje,když o tom nic neví..Tak to platí o všem,ne?Nejen koupací kyblík...

puncochacek
3. pro 2006

ahoj, já jsem velký příznivec kbelíku. Mám synka 9 měsíců a narodil se mi s porodní vahou 4,5 kg takže pěkný obr.A kyblík jsme používali až do 8 měsíců. Doporučuju ten průsvitný tummy tumb, ostatní jsou menší a pokud nejsou průhledné, hůř se díváte na miminko. Malý si koupání od začátku zamiloval a i díky kyblíčku má hodně kladný vztah k vodě-chodili jsme i na kojenecké plavání a potápění. Navíc mu nebyla zima. Ve vaničce (kterou máme taky) nezbývá jiná poloha než na zádech a kolem 6 měsíců se mi tam začal posazovat, což mi v jeho koupání moc nepomohlo. Taky jsme to prokládali koupáním ve velké vaně s tatínkem, ale kyblíček byl nejoblíbenější.Další výhoda je úspora vody a v létě jsme ho využili velmi, v horkém červenci stačilo jen vzít kyblíček a mimi tam usadit-bylo to pro něj skvělé.Teď už ho nepoužíváme, protože máme sedátko do vany, malý si už chce hrát s hračkama.
Mám spoustu známých které kyblík používají a pochvalují si ho, já k nim patřím taky!!!

puncochacek
3. pro 2006

Ještě podotýkám, že v 8 měsících měl před 9kg a do kyblíku se mi vešel takže je to investice naprosto v pohodě. Navíc vanička je hrozně neskladná. Manipulace s miminkem v kyblíku je jednoduchá, jde jen o to ho správně uchopit, ale to fakt pochopíte až to miminko budete mít.

Navíc, nezlobte se na mě, že to tak napíšu...je to z vašich příspěvků cítit, že máte zatím zkreslené představy (je to logické, měla jsem je taky takže tu ze sebe nechci dělat tu nejzkušenější) musíte si taky představitjak často bude tatínek doma, aby s vámi vaše dítě koupal???? U nás je to přes týden skoro nemožné, protože malý chodí spát kolem 18 hodiny a to jsem pak ráda, když do kyblíčku dám trochu vody, ponořím malého a zvládnu ho sama usušit, odnést, převléct a ukojit ke spánku dřív než se vrátí tatínek domů.Takže musíte počítat s tím, že to chce většinou hodně rychlou a snadnou manipulaci. Kyblík pak taky v pohodě prodáte.

A jak psala Lusinta, miminko se nemydlí, jenom omývá ve vodě takže jde jen o to opláchnout mu prdelku, omýt obličejík a to zvládnete jednou rukou.

A

eps
7. pro 2006

Ahoj, vím od švagrové a její sestřenice (její manžel je doktor, přišel s tím on), že kyblík používali už před 7 (a možná víc) lety. Je potřeba ho správně používat, to znamená, aby ten kyblík byl skoro plný vody, dítě se drží jen zlehka pod hlavičkou, ta voda ho nese, nemějte strach, že by jste ho utopili (jak já málem synovce ve vaně 🙂 (ale už byl starší). Je to asi na zvyku, já si ho pořizovat chci a budu. Můžu vás ujistit, že v počátcích byla cena podstatně vyšší. Kamarádka v tom koupala dceru, kyblík byl poloprázdný a fakt byl problém, jak tam to dítě držet, a hlavně, moc se jí tam nelíbilo, klepala se zimou, takže přešli na vaničku. Možná si ho zkusit půjčit a vyzkoušet, co vám bude oběma vyhovovat.

dludli
8. pro 2006

kamaradka kyblik taky ma a nemuze si vynachvalit. Je to presne o tom, zjistit si info co a jak, vedet jak s mimi v kybliku zachazet. Myslim ze to je skvela vec.

silente
8. pro 2006

Já jsem také už tak 2 roky přesvědčená, že pro mimi jednou koupím kyblík. Přijde mi super, že je vlastně celé ponořené do vody, polohu "zná" už z bříška a přijde mi, že jak je tak šikovně "zašprajclé", že mi nezahučí pod vodu 🙂

flora
18. bře 2008

Ahoj, můžete mi prosím poradit,jak se mimčo při koupání drží? Dostali jsme kbelík jako dárek a zatim jsme ho zkoušli jednou a manžel plašil,že se malej naloká,zlomí si v tom nohy,... 😀

aponchie
18. bře 2008

vse ma sve pro i proti tak vesele koupani 😉

musko
19. bře 2008

Ahojte!
Tak asi budem jediná, čo Vás sklame svojim názorom. Videla som ten kyblík viackrát, ale nenadchol ma, takže som ho pre syna nekupovala no a asi pred 2-3 mesiacmi som pozerala Sama doma, kde chodia fyzioterapeutky, ktoré sa venuju miminkám a tie kyblík vobec nedoporučujú. Nie je to pre mimi fyziologická poloha - majú oproti telíčku veľkú a ťažkú hlavičku - preťažujú si chrbticu a tým, že ich držíme po krkom vzadu zas dráždime veľa reflefných zón..... Takže tak.... Ale je to vec každej maminky 😉

listicka77
19. bře 2008

Musko, ale znáš to - co fyzioterapet, to jiný názor. Mně tedy přijde nesmyslné, že by hlava zatěžovala páteř, když je mimi ponořené až po bradu - to ho přece nadnáší voda. A držet pod krkem se taky nemusí, při troše praxe se dá jen lehce přidržovat za bradičku. Na yutube je spousta kyblíkových videí - jsou tam koupaná i nedonošeňátka v porodnicích (pod dozorem zdravotnického personálu).
Jinak já teda pořad Sama doma nemám moc ráda a ti odborníci mi tam občas připadají dost podivní. Nedávno tam nějaký MUDr. říkal, že rentgen v těhotenství není škodlivý... ☹

flora
19. bře 2008

listicko díky, mrknu na yutube

arietiska
19. bře 2008

koupací kbelík naprosto na nic, dle mého názoru ... 🙂 1. nelíbí se mně vůbec ta poloha jak tam to dítě dřepí, 2. divná manipulace s mimi při mytí záhýbů, 3. udržet mimčo ve vaničce zvládne i dítě a nežuchne mu nikam, 4. je to tak na 2. měsíce, pač pak mimi vyroste a nebude se mu to líbit, pač bude chtít plavat .. tzn. vyhozených 600,-

arietiska
19. bře 2008

Jo a do vaničky nalijete tolik vody aby mimi bylo taky ponořený ... No já osobně koupu ve vbaně, pač můj kluk se ve 3. měsícíh definitivně rozhodl, že hodlá kopat nohama a plavat a nějaká blbá vanička, de se dotýka dna nohama ho s... 😀 Nevím no, ale mít větší umyvadlo já osbně bych už ani nekupovala vaničku za 200,- . 😀

sisstin
19. bře 2008

holky..a vaše mimča nechtěj plavat a kopat nohama atd? 😕 U malých dětí smysl toho kyblíku vidím..jakž takž..pro mě nepředstavitelný..ale neodsuzuju to 😉 ale u velkých..to jim tam nevadí být takhle pokrčení? 😕

jabrunko
19. bře 2008

ja kupem v kybliku uz druhe dieta a velmi im to vyhovuje ... Bru aj Dorotka sa v kybliku vzdy pekne uvolnili, poprdeli si a citili sa tam istejsie ako vo vanicke ... tiez si myslim, ze prave preto, ze je tam dieta cele vo vode /po bradu/, pekne sa zohreje a je vodou nadnasane ...ked tam dorotku do vanicky, je vystrasena z velkeho priestoru a nie je jej tam az tak teplo ... momentalne mame sprchovy kut, takze kyblik je vyhodou aj v tom smere, ze sa v nom da kupat kdekolvek ... len skoda, ze nam uz bude coskoro maly

sisstin
19. bře 2008

já koupu ve vaně...vodu má též až pod bradu...vesele kope a plave..a směje se..žádnej problém..v malé vaničce neměl už prostor 🙂 ...já ten kyblík neodsuzuju..ale neumím si představit dát tam dítě starší 3měsíců 😕

flora
19. bře 2008

tak jsem našla spoustu videí na www.youtube.com - zadat tummy tub

jabrunko
19. bře 2008

ale samozrejme sa tiez tesim, ked budu deti vacsie a budu sa spolu kupat vo vani a tesit sa z vody ... 😉