Koupací kbelík. Je to normální?

caira
23. lis 2006

Videla jsem v par albech,ze maminy pouzivaji nakoupani kbelil..je to normalni? desne me to prekvapilo.. 🙂

eps
20. bře 2008

Tak se můžu přidat se zkušenostma (už jsem psala na 1. stránce). Kyblík jsme nakonec měli jen do asi 4 měsíců (to už na střídačku s velkou vanou), ale jen z důvodů, že jsem musela koupat v kuchyni, kyblík stál na židli, a i tak byl na mě moc nízko a mě z toho strašně bolely záda. Ale mohla a koupala jsem sama, bez manžela, ten se tam občas vyskytoval jen na focení!

Princip koupání v kyblíku je celkem jednoduchý. Většinou se dítě omyje houbičkou ještě než se strčí do kýblíku, takový ty problémový záhyby a pod., a v kyblíku si už jen lebedí. Případně se dítě přidrží a 2. rukou omyje (já tak dělala zadeček). Měla bych mít v albu Madlenka 2 fotky. Z počátku jsem se ji bála chytit, takže ten úchyt byl celkem krkolomný (pro mě), ale pak se už dalo přidržovat jen za hlavičku pod krčkem, případně na omývání zadečku pod pažičkama. V kyblíku nikdy vyloženě neplakala jako jsem to slyšela u synovců ve vaničce.

Kyblík používá teď další příbuzná (od prosince, proto mi ani tak nevadilo, že s ním končíme) a švagrová si koupila svůj, ti v něm koupou od října (a už v něm koupala před 8 lety).

Ten průhledný Tummy Tub (originál) je spíš menší než se prodávají ty levnější - aspoň co jsem viděla jakousi "kopii".

poppy
20. bře 2008

Ahojky, tak my taky koupem ještě teď v kyblíčku, máme ten větší Shantalu (za 6set...) a krásně se do něj schoulí a je spokojená. Vanu napouštím jen někdy, spíš ji nechám si porochňat v kyblíčku, který mám ve vaně a mezi tím, se stihnu vysprchovat sama. Pak namydlím a osprchuji Nellušku🙂

alenka83
25. bře 2008

ahoj holky, také zrovna řeším něco na koupání. Jaký máte zkušenosti s nafukovací vaničkou?

janah.
25. bře 2008

Ahojky,
taky se připojím s troškou do mlýna. Napoprvé mi malej zahučel pod vodu, ale od té doby žádnej problém. U druhého jsem to využívala kromě jiného na koupel v řepíku. Byli jsme pořád opruzený a museli využívat řepík a super!! Nezmaže se vana a osobně si myslím, že v kyblíku je pro mimi přirozenější poloha, alespoň z počátku. K dávkování vody - po straně máme vyznačenou rysku a podle váhy se dává voda. Rozhodně i na třetí budeme využívat. A pak rovnou do velký vany.Manipulace s vaničkou mi přijde horší, už jenom kvůli té váze.... 😉 Jo mimichodem známí kupovali vaničku a tam se člověk taky může pěkně seknout. Koupili krásnou, určitě drahou, ale až časem zjistili, že moc malou..... 😢

miluska.woolley
25. bře 2008

I ja se pridam s nazorem. Mame taky kbelik, original tummy tub i s podstavcem. Mne to puvodne bylo jedno jestli kbelik nebo vanicku, manzel chtel kbelik. Maly se tam libi, koupani si uziva. Pri koupani sedim a kbelim mam mezi nohama, jednou rukou drzim malou a druhou rukou ji v pohode umyju. AZ bude vetsi, bude se koupat s nama ve velke vane.
Takze u nas spokojenost, s vanickou srovnavat nemuzu.

susik77
25. bře 2008

Ahojte, my sme mali do 5 mesiacov kyblik, bol super, je to myslim aj lepsie pre male mimi-potom nam mala rychle vyrastla, tak teraz sme vo vanicke-pribudli jej hracky, tak je tiez spokojna 😉 ten kyblik bol super aj preto, ze tam bola v klubicku a pomohlo to na hrozne koliky, co mavala do 4.mesiaca 🙂

elisss
25. bře 2008

My jsme kýblík milovali! Koupali jsme v něm do ukončeného 4 měsíce, al emáme velkého chlapa, jinak by jsme koupali dál... 🙂 Malému se to moc líbilo a vždycky byl krásně teploučký po vytažení a hřál jako kamínka... 😉
A jak píše Susik: super na koliky, krásně se mu nahřálo bříško a vyprděl se a bylo po bolesti...
Já ho budu určitě používat i u dalšího miminka a budu ho pujčovat po rodině, podle mě: super věc!
Ale je to věc každé z nás... 🙂
Mám fotky z koupání v kýblíku v albu... 🙂 Stál nás 480Kč.. 🙂

amelie001
9. led 2009

Ahoj holky,

koupit kyblík nebo ne?Nám se moc líbí,ale manža slyšel od jedné naší známé že je na houby.

kata29
10. dub 2009

ahoj maminky,

prosím poraďte,který z kyblíku koupit.
Shantala, tommy tub nebo Bebe-Bubble ?
a je lepší koupit k tomu i stojan???

největší je Shantala???

děkuji předem za info
K.

blka
11. dub 2009

Kato, myslím, že Shantala je největší. Tu jsem si koupila a vypadá fakt velká. Ale nemůžu porovnat s jinýma značkama, protože jsem je naživo neviděla. Stojan nemám. Myslím, že je jen na tobě, který si vybereš 😉

tygrous
8. lis 2009

Jsem kyblíkový nadšenec a už ho máme doma připravený... ale mamka mě zarazila otázkou, jak se v tom kyblíku dítěti myjí vlásky...??? Takže zkušené kyblíkářky JAK, prosím? 😉

berenika39
8. lis 2009

😀 😀 😀 , dokud jsme měli kyblík, nebyly vlásky...když byly vlásky, byl už kyblík malej....ale šlo by to, máme celou dobu jeden gelík na koupání - je na tělo i vlásky, tak jen trochu namydlit a směrem dozadu spláchnout...stačí podržet ruku (něčí cizí, vím že budeš mít oběruce plný) nad obočím, aby to třeba nenateklo do očí, ale ty mejdýlka dneska neštípou. Brzo jsme začali plavat ve vaně, takže polívání kelímkem jako nácvik na potápění jsme použili jako spláchnutí vlásků....
Tak hezký koupání a at nemáš nějakýho chlupáčka 😉 😉 😉

tygrous
9. lis 2009

berenika: No, právě, co když bude vlasatec? 😉 Vnouček kolegyně se narodil s dlouhými černými vlásky a vydržely mu hoooodně dlouho... Každopádně dík. To jen mamka se divila, co za novoty se teď dělá (kyblík, látkové plíny, atd.atd.) a nasadila mi brouka do hlavy😉

helcah
9. lis 2009

Adélka se už jako vlasáč narodila a koupali jsme taky v kyblíku. Rukou namydlili vlásky a potom nasáklou žínkou oplachovali. Až ho do toho kyblíku dáš tak nad tím ani nebudeš přemýšlet a půjde to automaticky. Akorát teda je fakt, že na malý miminko musí být na koupání dva. Adél se tam vždycky úplně uvolnila a musela jsem jí oběma rukama držet, takže pokud byl manžel mimo domov tak jsme použili vaničku. A kyblík je výborný pro děti, které hodně trpí kolikou, alespoň nám pomáhal.

lu777
10. pro 2009

holky jak je to s velikostí kyblíků? 😕 předpokládám, že se liší jak průměrem tak výškou, ale v těch popisech to nevidím...

chtěla bych nějakej větší, ale zas asi průhlednej... poradíte někdo??

nejradši bych to koupila někde v kamenným obchodě, ale kde by to v Praze měli, nevíte? 😕

sven
5. led 2010

ahoj, vytahuji diskuzi - chtěla bych pořídit na mimčo kyblík, ale nevím, kterou značku - zda je mezi nimi "konstrukční" rozdíl, zda je lepší větší, menší, prostě prosím o radu s výběrem. Díky.

mikulka
5. led 2010

Nejlepší je tommy tub, podle mně.
Byli jsme s ním moc spokojení a malej v něm byl do 9. měs.!!! 😉

mikulka
5. led 2010

Jo a jinak rozdíl v nich moc není.
Ten tommy tub má protiskluzové dno, my koupali an stole, tak se to hodilo.

tygrous
22. únor 2010

Holky, do kolika kg se tak da mimi v kbeliku koupat? my mame 2 mesice a mame 5,5kg a 59cm a ja mam pocit, ze je tam napasovany tak akorat (a to jsem jeste nedavno byla "nestastna", jak se mi v tom kybliku ztraci a ja nevim, jak ho chytnout😀)

julie2905
22. únor 2010

Já teda koupací kbelík neměla, ale sestřenice ano, koupala v něm malýho cca do půl roku, vážil skoro 8 kg, ale co vím, tak většinou malého koupali dva, jeden přidržoval hlavičku nad vodou a druhý omýval...

mirunda
23. únor 2010

Ahojte, my kyblík měli, koupala jsem v tom malou uplně od narození.. vaničku bych si už nikdy nepořídila, bylo to výborný.. tak od 3 měsíců tam seděla sama bez držení, je výborně tvarovanej a ta voda nadnáší, takže to miminka zvládají.. a protože měla ruce volné, mohla si hrát.. fakt bych neměnila..
Chytla jsem jí jako na tygra - položila jsem jí na celé předloktí a dlaní chytla mezi nožičkama.. takhle jsem jí ze začátku držela po celé kopání a jednu ruku jsem měla volnou.. a já jí ze začátku mýdlem nemyla, přišlo mi to na děti škoda, jen jsem jí do vody lila od Weledy takovou směs do koupele pro kojence 🙂 Možná bych našla nějakou fotečku, jak jsem jí držela, kdybys chtěla, napiš mi do IP tvojí e-mailovou adresu a pošlu..

Jinak my jí koupali v kyblíku tak do půl roku, pak si v něm začala malá stoupat a já se bála, že se to s ní převrhne.. stejně hned začala sama sedět, tak jsme jí začali dávat do velký vany.. ale jinak ono jim to nevadí, když tam jsou tip top, cítí se prý jako v bříšku, ještě jak je kolem ta voda a tak.. 😉

marketa137
7. črc 2010

Ahoj, koupu malýho v kyblíku a jsem spokojená. ted měl 5m a už teda jsme musela kyblík dát do vany, malej začíná cákat vodu ven 😀 . počítam že v kyblíku by mohl vydržet ještě 2-3m ale pak nevim jak koupat. Jestli mam koupit sedátko do vany, máme jen sprcháč a nebo dát jen protiskluznou podložku, tu mam ještě po prvnim synovi. trošku se bojim dá za sedátko 500 a třeba tam nebude chtít být, nebo těch pár měsíců než sám bude sedět ho tam budu přidržovat 😉

laurinka.22
19. črc 2010

Ahoj, rozhodujeme se mezi kyblíky Shantala a Bebe-bubble (bebe-jou). Máte někdo některý tady z těch? tummy tub kupovat nebudu a nevím, který z těch výše jmenovaných je lepší. Díky moc za odpověď....

schnek
19. črc 2010

ahoj, kdo máte TummyTub, mohla bych Vás požádat o přeměření průměru a výšky toho lemu vespod, co na něm kyblík stojí? děkuji 🙂 objevila jsem stojánek, ale máme kbelík od bebejou a kvůli stojánku už jiný pořizovat nebudu 😉

j.a.n.u.s.
22. led 2011

Koukam, ze tahle debata vazne....chtela jsem se zeptat, jestli by jste si donesly kyblik i do porodnice? Dovolili by to vubec????

Koupila jsem ho ted-jsem nadsena....a tohle me presvedcilo 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=ff9WM_HfiYs
kamilka007
23. led 2011

Ahojky, o tomhle jsme se teď bavily v předporodním kurzu a sestra nám kyblík do min. šestého týdne rozmlouvala, protože PUPÍK SE AŽ DO ZAHOJENÍ NESMÍ NAMÁČET. O zahojení rozhodne až lékař kolem těch 6-8 týdnů. Takže kyblíček je v téhle době nepoužitelný.. 😒

dlabinecka
23. led 2011

souhlasím s @kamilka007. určitě je kyblík nevhodný do zahojení pupečníku. Což ovšem, podle mě, nemusí být nutně těch šest týdnů, dokonce si myslím, že je to dost dlouho. Dcerka ho měla zahojený tak asi po dvouch týdnech 😉

alcatko.j
23. led 2011

Zvlastní...ja jsme v kybliku koupala uz v porodnici, byly u toho dve detske sestry(na cumendu, zajimalo je koupaní v kybliku😅 ) a pediatr a dovolili to 😕 😕 😕 😕 A jeste jsem se na to ptala, rekli, ze kdyz se jedna o chvilku(bylo to tak 4-5 minut). tak no problemo 😕

alcatko.j
23. led 2011

@j.a.n.u.s. Jani, ja jsem se zeptala, zda tam nemaji kyblik, ze doma budu koupat v nem a meli, a sami mi nabidli, ze to prubnem😅 ale svuj bych si tam netahala...

dlabinecka
23. led 2011

@alcatko.j Hmm, oni se pediatři rozcházejí v mnohých věcech 😅 Ale musim uznat, že pokud je to na chvilku, pár minutek, tak bych taky klidně koupala od narození. pro dítko je to přirozené. my koupali ve vaničce s ohromným řevem a jen jsme malou "šoupli" do kyblíku stalo se z ní zcela spokojené miminko 🙂