Koupe se vaše miminko rádo? Naše řve

nency
16. led 2009

Mám 14 -denní holčičku a máme problém s koupáním. Když ji dám do vaničky spustí strašný řev. ☹
Přitom teplota vody je akorát, dávám ji do vaničky lehátko a přes bříško ještě žínku, v koupelně máme teploučko a už nevím co s ní. Zkoušela jsem koupat i bez lehátka, ale to bylo ještě horší.
Ještě štěstí, že teď nedoporučují koupat každý den. Koupeme každý druhý den, ale ten řev je
pořád stejný.

matru
18. led 2009

naše holčička koupání miluje od prvního dne, koupeme každý den a od února začínáme chodit na plavčo 😉

jitrulka
18. led 2009

moje se taky nerada koupala. pak jsme ji udělali v koupelně větší teplíčko a zlepšilo se to. ale mohlo to být i tím že už si na to zvykla. Ted už má vodu ráda a velmi se jí líbí když ji tam na chvíli položím na bříško. Lehátko jsem nikdy neměla.

fim
19. led 2009

Toník se jako úplně maličký taky nerad koupal - ostatně viz album.... 😀 Pak nebylo zbytí a museli jsme omývat při každém přebalování, což jsem jaksi nezvládala jinak než ho celého svléci, položit na lehátko ve vaně a osprchovat..... největší řev byl u svlékání / oblíkání, samotná sprcha byla teploučká, na lehátku zavčas ohřátá plínka.... usínal u toho spokojenej! A když jsme se mohli vrátit k normoš koupání a zkusili konečně ten vychvalovanej kýbl, tak ani za Boha! 😲 Proběhli jen dva pokusy a teď koupeme ve vaně na lehátku a cachtá se jak o závod. 😀
JInak mmch stále dodržuju postup z porodnice - namydlit miminko mimo vanu, na látkovce, pak ho i s látkovkou dát do vany a opláchnout. 😉 Takže to není žádný nesmysl, mydlit mimi mimo vanu. 😉

uyvona
19. led 2009

Malej také děsně řval při koupání a to do nedávna, cca 14dní se to uklidnilo a je v pohodě. Zkoušela jsem ho dát na bříško,a pod něj ruku,aby měl pocit, že plave. Ale už udrží hlavičku, takže je to něco jiného, nežli u malého miminka. Když jsem koupala poprvé doma, tak mi řval, až jsem brečela taktéž. je dobré si s ním hrát. U mě zabíralo, že když byl ve vaničce, tak jsem mu cachtala nožičkama se slovy "cachty,cachty". takže mluvit na něj a hrát, hlavně nebrečet s ním také. To jsem udělala také a miminko to vycítí a neuklidní se.
Také jsem zjistila, že malej má radši vodu pod 37.Když je voda teplejší, tak brečí . Takže zkus vše možné i nemožné, neboj, bude to za čas dobré. Jen vydržet.... 😉

jane31
30. říj 2013

Ahojky, mám druhého syna. Je mu šest neděl, a po koupání mi vždycky aspoň tak čtyři hodiny řve. Není to jen takový ten obyč pláč, vytahuje to až skoro do zalykání. Nedá se uchovat, uhoupat, jen na chvilku přestane když ho houpu na ruce. Vůbec nevím, co s tím. U prvního syna jsme tohle vůbec nezažily. Koupu ob den, takže se vždycky děsím koupacího dne ☹