Koupete mimi každý den? V čem? Vanička, vana, kyblík?

kupinka
14. zář 2007

Ahoj holky,chci se zeptat,koupete každý den? A v čem? Ve vaničce, ve vaně nebo v kyblíku? Já jsem teď začla používat kyblík-je to i úspora vody,protože ve vaničce jsem mu vždycky napustila tolik,at uz má přikryté i bříško. Ale nevidím tam v tom kyblíku dolů,jak tam má složené ty nožičky,bude mít už 5 měsíců.tak už je docela čahoun. A kdy bych měla začít s vanou?

viona
16. zář 2007

Ahoj,tak já koupu malýho každý den,jednou ve vodě s mýdlem,druhý den jen v čisté vodě,olejíčkuju každý den,to má prcek rád,hlavně když mu mažu zádíčka 😀 .Každodenní koupání jsem zavedla v rámci denního režimu a učení spaní po šestinedělí,do tý doby jsem koupala obden,jinak jsem ho otírala jen žínkou,večer je koupel,kojení,pomazlení a postýlka,pokaždý zhruba ve stejnou hodinu.

iza
16. zář 2007

ahoj, taky my koupeme mylýho ob den , ve vaničce ve které je lehátko...docela si to užívá jen když dojde na mytí obličejíčku a vlásků tak hudruje 😀 ...nejprve jsem ho oplachovala jen vodou(na doporučení z porodnice...má citlivou kůži),ale teď už tak týden dávám do vody od Weledy měsíčkovou koupel a mydlím mýdlem Weleda-měsíčkové..ale fakt jen trochu....hlavně prdku
holky taky má Jáchymek ve vláskách ty šupinky..co na to ? Zatím dávám olivový olej z lékárny.... 😕

kupinka
autor
16. zář 2007

Lenycko,musíš vyzkoušet,ale spíš ten hrubší.Já to taky dávám na dupku afakt vše bez problémů.
iza-počkej si,co napíše lenycka o té Ondrášovce,já si nemůžu stěžovat,jinak mudra ti napíše olejíček na to krustičku,ale mnohem lépe mi zabrala ta Ondrášovka 😉

ria80
16. zář 2007

Ahoj,Michalka taky mela ve vlasech krustu,tak me to dneska prestalo bavit se na to koukat,vzala jsem olej ze spajzu,namazala ji hlavicku,po par minutach jsem ji to vycesala,uplne bez problemu.Pak jsem ji umyla hlavu samponem Sebamed a ma krasnou hlavicku.Ten olej byl slunecnicovy.

ria80
16. zář 2007

Jo,a normalne tim hrebinkem detskym,jak se prodava dohromady s kartackem.

lenycka
16. zář 2007

Tak jsme koupali dřív, než jsem si to přečetla ☹ Nevadí, zkusíme to zítra znova. Jsem jí to namazala, ale vzala jsem jí to jen tím jemnějším (ten hrubším jsem totiž ještě nestačila ani vyvařit a přišlo mi to moc drastický) a moc to dolů nešlo.
Kupinko, nevím, co je to dupka??? 😲

kupinka
autor
16. zář 2007

No přece zadeček 😀

kupinka
autor
16. zář 2007

Jo,a ja mu to vycesavam kartačem na vlasy,udělala jsem mu to 2x a šupinky jsou pryč,paráda 😉

lenycka
17. zář 2007

Koukala jsem na to dnes ráno při denním světle a myslím, že tak na 60% jsme se toho zbavily, takže to dnes vyzkouším ještě jednou a pak napíšu ještě teda jak jsme dopadly podruhé.
Dupka je zadeček? To slyším poprvé v životě 😀 My třeba říkám prcina 😎

kupinka
autor
17. zář 2007

No vidíš,my zas prcina říkáme holčičím genitáliím,nebo jak to mám nazvat 😝 To je síla 😀

lenycka
17. zář 2007

jo tak tomu my říkáme pipka 😀

kupinka
autor
17. zář 2007

Tak potom napiš,jak to zabralo... 😉

lenycka
18. zář 2007

Tak se hlásím, děvčata 🙂 Takže výsledek VÝBORNÝ! Šupinek už máme jen naprosté minimum, takže díky moc za typ 😎

kupinka
autor
18. zář 2007

SUPER!!!!!!!!!!!Jste holky šikovné 😀

lenycka
19. zář 2007

Kupi, to není o šikovnosti, to je o dobrém typu 😅

kupinka
autor
19. zář 2007

Leni-tak jo,no!!! 😝

sonije
19. zář 2007

Ahojky, já mám dvouměsíční a koupeme ve vaničce.. Máme tam teda takovou tu podložku s plátýnkem, abych ho nemusela držet. A abych nemusela napouštět hodně vody, tak mu dám vždycky hned jak ho tam šoupnu, teplou mokrou žínku na bříško. To se mu moc líbí a už při koupání neřve.. Koupeme každý den a jen jednou týdně se šamponem od Nivei.Do velký vany ho plánujeme šoupnout tak ve třech měsících, až pořádně udrží hlavičku.. Máma mi radila dát na dno plenku, aby to neklouzalo..

chechta
19. zář 2007

Ahojda, my sme doma tepráv chvilenku, ale koupeme ve vaničce. Stejně jak nám to ukazovali v porodnici - prckovi se to moc líbilo. Namydlit na podložce ( to mám mýdlo sebamed) a pak šup do vaničky si zaplovat - držím ho jednou rukou a druhou ho oplachuju - nožičky má volně a moc se nám to líbí 😀 je fakt, že je potřeba hodně vody, ale to nevadí hlavně, že s enám to líbí. A taky nemydlinkujem každý den - jedenden mydlinkujem a druhý den přidám do vody koupelový dětský olej ( tady používám firmu Hádek ) a i krém používám Hádka a na zadeček rybilku.

natalien
19. zář 2007

Holky, vy co používáte Rybilku, vám nesmrdí? Mě teda strašně, hrozně mě to nakoplo a ani na prst jsem nebyla schopná si ji dát. A to nejsem teda žádná cíťa. Já používám Sebamed.

viona
20. zář 2007

Natalien,já jí taky používám a nemůžu si ji vynachválit,jsou horší smrady. Zkoušela jsem víc krému na zadek,ale po všech se mi oprudil,tak zaplaťpánbůh za Rybilku 😉

kapulet
29. lis 2007

Ahoj maminky, chystáme se s manželem koupit vaničku se stojanem. Líbí se nám od Bébé-jou ale mají 2 výškové rozměry. Nevíte některá, jestli je to výška dna na kterém sedí vanička nebo výška vrchní tyče, která vaničku jistí? Na netu jsem nic nezjistila a na slepo obědnávat se mi nechce. díky Evka

anatanka
30. lis 2007

Ja koupu malou od zacatku ve vanicce a radeji bez lehatka a to obden. Nekdy koupu i v den, co je nekoupaci, protoze me stve a nechce spat, tak to ma "za trest" 😀 Ted uz ji ale koupani bavi a me taky, ona u toho vzdycky blbne a caka dva metry daleko a kazdou chvili na me mrkne, jako co ja na to a usmeje se... 🙂 🙂 🙂 Proto jsem spis pro vanicku, v kyblicku se mozna citim nejdriv jisteji, ale na hrani to moc neni...

anatanka
30. lis 2007

Chtela jsem napsat, ze v kyblicku se citej mimca jisteji, ja do nej nelezu... 😝 😝 😝

alcatko.j
30. lis 2007

anat 😀 😀 😀

syrael
30. lis 2007

Zdarec damy, tak zrovna dneska v telce hudrovali, ze prej kyblik je desnej mor a priserna zatez na detskou pater...
My koupeme ve vanicce Onda, ma tam uz vylisovany zarazky, takze se mas volny ruce na myti bobiska...Je to parada, mam jistotu, ze se nic nestane a s bobanem si to o to vic uzivame. Jsou k tomu navic drzaky na vanu a ma spunt a teplomer..Nemuzu si ji vynachvalit. Jinak , koupali ksme tak do 4. mesice obden - dali jsme na radu moudrych - mimo neni spinave, naopak se pry kazdodennim mytim narusuje mikrofilm, ktery je chrani. Vyjimka jsou pochopitelne situace stylu - posrani az za usima🙂 Zhruba od 5. mesice koupem kazdy den, aby mel bobik pocit ritualu pred spanim a navic vodu nastesti miluje...

kachne23
6. pro 2007

ahoj, mám dotaz, jak asi dlouho koupete? Myslim, jak dlouho se mimi cachtaj ve vodě? Matějovi se tam líbí (máme kyblík), ale vůbec nemám představu, jak tam může zůstat dlouho, aby nenastydnul nebo tak něco, zatim (je taky eště malej) ho většinou jen umejem a skoro hned vyndáme, ale příde mi to škoda..

flumina
20. pro 2007

Ahojte, mám dotaz na Vás, které používáte pro miminka do vaničky pěnovou podložku. Já o ní uvažuji také, ale jen mě zajímá její údržba po koupání, např. zda ji stačí pořádně vymačkat nebo osušit a zda se v ní nemohou držet bakterie nebo plíseň. Děkuji za odpověď.

spetra
12. črc 2008

Tak vůbec nevím v čem to mimi budu koupat. ☹ Velká vana je nehygienická, vaničkou zaberu "půlku" bytu a v kyblíku se bojím. Jsem dost neohrabaná.... Tak to fakt nevím...

gabca1
12. črc 2008

já jsem vaničku dávala pod dětskou postýlku tam se vešla. Teď už koupeme ve velké vaně.

konoupek
12. črc 2008

my vaničku prostě necháváme ve vaně 😉