Koupete mimi každý den? V čem? Vanička, vana, kyblík?

kupinka
14. zář 2007

Ahoj holky,chci se zeptat,koupete každý den? A v čem? Ve vaničce, ve vaně nebo v kyblíku? Já jsem teď začla používat kyblík-je to i úspora vody,protože ve vaničce jsem mu vždycky napustila tolik,at uz má přikryté i bříško. Ale nevidím tam v tom kyblíku dolů,jak tam má složené ty nožičky,bude mít už 5 měsíců.tak už je docela čahoun. A kdy bych měla začít s vanou?

petule.h
12. črc 2008

vaničku jsem používala 4 měsíce ...pak jsem začala koupat ve vaně..máme rohovou a vždy jsem si do ní vlezla také k němu a umyla ho...že by byla nehygienická bych neřekla...musí se mít, to je jasné...jinak jsem používala a budu zase používat to lehátko látkové...nikdy mi nesmrdělo, plíseň jsem tam neměla...po koupání jsem ho osprchovala a nechala usušit...ale po 1 dítěti se dost omyje a zhrubne, takže jsem ho vyhodila a teď koupila nové...
viona: souhlas,koupání má účel určitého režimu..synovi jsou 2 roky a 3 měsíce a dodnes se koupe mezi 18-19h..
holky neblbněte..kde jinde než u Vás doma by mělo být dítě v čistotě a bezpečí...(spetra) děti pak začnou lézt a dávat do pusy vše na co přijdou, to je teprve riziko, ale koupání ve vaně???

kijonkova.k
12. črc 2008

Souhlasím s petule.h,já jsem vaničku nechtěla kvůli místu,koupili jsme umělohmotné lehátko.A normálně koupeme ve velké vaně,máme rohovou.Pravidelně ji myju,takže si nemyslím,že by to bylo nehygienické.Někdy jen sprchujeme v lehátku,to se malé líbí.

martinka79
12. črc 2008

jsem pro velkou vanu, je to super pro mi a díky takovému to koupání má přípravu na toto.
http://www.studio-lodicka.cz/vanickyx.htm

frog
12. črc 2008

Já teda zatím koupu pořád v malé vaničce,ale jn proto,že bydlíme v podnájmu,kde je strašná vysoká,ale malá vana,takže nemá cenu kupovat novou,když to není naše,ale jinak bych jí do ni už taky šoupla a stejně na to tak za 2 měs. dojde.Nevím co je tom nehygienického..daleko horší je podle mě pro malé dítě koupání ve velkých bazénech s cizími dospělími lidmi...

spetra
27. črc 2008

díky za odpovědi. Vy co koupete v platvové vaničce, kde ji máte při koupaní položenou?

mkr
27. črc 2008

tak my koupem pořád ob den pokud je teplo a je zpocená, tak každý den, jinak my ničím nemyjem jen oplachuji vodou i dr. říkala, že je to lepší
spetra vaničku dáváme na dvě obyčejné židle, pro představu můžu vyfotit

svoma
28. črc 2008

Ahoj Spetra,já mívala vaničku položenou v kuchyni na lavici vedle stolu,na stole jsem pak malou oblékala.Ale teď,co už je větší,tak dávám vaničku normálně do vany,protože malá začala dost cákat. 🙂

bramburka
28. črc 2008

normoš ve vaně, má tam protiskluzy a leze si tam a caka, otáčí se, je uplně v poho, občas nabere trošku vody, ale umí si s tím poradit. Lehatko jsme pouzivali asi tak do 6ti mesíců.

petule.h
28. črc 2008

bramburka: přesně tak jsme to měli m,y a zase budeme do 14 dní.. protiskluzy jsem po roce vyndala, pač je začal sám rvát z vany...te´d už ho jen hlídám..nebo se koupe s námi, to má rád 😝

pavlina05
28. črc 2008

Ahoj holky!!!
Ohledně koupání...my bychom chtěli ve 3 měsíci chodit začít plavat. Prý se má příprava dělat doma. Prý už od 6 týdne věku vzít mimi k sobě do vany a plavčit s ním a hrát si. Děláte to někdo?
náš Alešek má 7 týdnů, myslíte že můžeme??Dík

dzej
28. črc 2008

pavlina, já vím, že např. z Filia klubu ti přijdou domů a ukážou jak máš s miminkem plavat ve vaně. Jinak my budem chodit taky plavat, ale na doporučení dr. až po těch třech očkováních HEXY...prý je to lepší.

pavlina05
28. črc 2008

dzej a myslíš že ,ůžu s mimi společně do vany?

kachne23
28. črc 2008

ahoj Pavlíno, my se s malim koupali úplně v poho už asi po dvou tejdnech. Nám porodní asistentka na kurzu řikala, že stačí, dyž se zahojí pupík. No a společný koupání bylo super, skoro sme ho ani jinak nemyli 😉

pavlina05
28. črc 2008

kachne23 díky. Takže se nemusím bát žádné infekce?

markyfrana
28. črc 2008

pavlíno, my chodíme na plavání od 6 týdnů a bez problému. Doma se taky někdy koupeme všichni ve vaně, ne teda pravidelně, to koupene v kyblíku, ale tak cca 2-3x týdně jo a je to super. takže jedině doporučuji 😀

pavlina05
28. črc 2008

😉

dzej
29. črc 2008

jo my taky ve vaně v pohodě...napřed se sprchu a pak napustím vanu..teď v těch vedrech, když jsem upocená. Infekce bych se bála na koupališti, ale doma ne 😉

lenkaha
30. črc 2008

My koupeme každý den ve vaničce, která je skoro úplně plná. Nepoužívám žádné lehátko, držím malýho jakoby za ramínko a on se nadnáší na hladidně. Koupu v čisté vodě, nepoužívám žádné přípravky. Malýmu se ve vodě strašně líbí, je to vodní živel. Chodíme každý týden na plavání kojenců a tak každý den trénujeme signál na ponoření, aby to nezapomně a zdokonaloval se 😉

bramburka
30. črc 2008

no plna vanička, to bych mela asi do 3 minut vaniču prázdnou 😀 strasne cáká, ale jinak souhlasím, my sprchujem, koupem ve vane, vaničce, v kybliku (kdyz byla malinka) proste kazdej den - je to rituálek, pak se jde mazat, papat a spinkat. Mydlo pouzivam jen jednou tydne a nebo kazdy den na zadeček.

lenkaha
30. črc 2008

Vaničku mám ve vaně, jinak by to nešlo, voda by byla všude 😉

bramburka
30. črc 2008

tak to jo 😉

mallorry
3. říj 2008

Ahoj holky, obnovuji téma a chci se zeptat, zda se muzou ponorit ouska mesicniho miminka do vody? ja to posledni tyden delam, ze mu kouka jen oblicejik, je spokojenej, tak se chci jen ujistit, ze mu ta voda v ouskach neuskodi...dekuji za odpovedi 🙂

agness02
3. říj 2008

mallorry - náš prcek je ve vodě vždycky až po uši 😅 , od malička, po koupání mu ouška vysuším těma papírovejma čtverečkama 😉 a zatím žádnej problém

ojo
14. zář 2009

Ahojky, obnovuju téma, zajímalo by mě jaké máte názory po roce?? 😉

já koupu malýho každý den, a vlásky jsem teď začala mýt jen 2x týdně...ale myslela jsem, že když už je po létě a tudíž se malý tolik nespotí, že bych ho mohla koupat ob den nebo jednou za 3dny...že mimo ty dny bych mu jen otřela záhyby žíňkou...co myslíte??

a taky se zeptám, jak často měníte prckům oblečení??

díky 🙂

bereninka
14. zář 2009

Koupeme denně, mýdlo 1x týdně. Hlavu myji dle potřeby, když se nepotí 1-2x týdně.
Oblečení měním dle potřeby. Většinou dost často, protože se často umaže, pyžamo 1x týdně (v létě samozřejmě častěji).

Každý den koupeme proto, že je to rituál, malý se přájemně zrelaxuje a pak hezky spinká.
Mytí na podložce mi nevyhovuje, dá to víc práce, než prcka namočit do vaničky. 😉

pikusa
14. zář 2009

Tak my koupeme denně....jojo rituálek,pak namazat,najíst a spinkat....
a myslím,že už to malej tak nějak ví a po koupání je takový klidný a prostě připravený do postýlky.
Pyžamo měním tak co 3 dny...přece jen mažeme olejíčkem,tak proto.
Mýdlo tak obden....

kocicinka
14. zář 2009

My jsme špindírové, koupali jsme, ani nevím, kdy naposled 😀 Ale několikrát denně po přebalování myjeme pod tekoucí vodou spodní polovinu těla, pak vytřu záhyby kolem třísel kulatým tamponkem s trochou slunečnicového oleje. Obličej přejedu navlhčenou rukou, ručičky mýdlem každý den pod tekoucí vodou.Mýdlo používám pouze šmírové jednou za čas na prdelku a na ty ručičky teda denně. V létě jsme sprchovali ve sprše tak obden, dost se potil a byl ulepkaný. Ničím nemažu, kůžičku má pěknou, byli jsme i pochválení od pana doktora 🙂
S oblečením to máme tak, že nosí jedno na noc i den, to té doby, než je umazané, což je dost brzo. Maximálně vydržel neumazaný v jednom tak dva dny. Většinou je to od mlíka od kojení, když si zapomenu vzít tampon do podprsenky. Nosíme jen overálky, nebo body když je teplo, nebo kombinace overálek+dupačky+ kabátek, když je chladněji.
Pikuso jaký máte olejíček? Já měla nachystaný bio kokosový, ale snedla jsem ho 😀

lamarika
14. zář 2009

tak my v létě koupali každý den jen ve vodě s olejíčkem. Mýdlo nepoužíváme. Malej se vždy zpotil a lepkal, tak to bylo potřeba. Teď už koupeme jen obden a nijak mu to naštěstí nic nerozhodilo. Pozná, že jak se jdeme mazat a pak jak jde do spinkacího, že se jde do hajan 😉

aponchie
14. zář 2009

mala vodu nejak nemusi sice nebreci,ale neuziva si to moc tak jen sup sup 3minutky ve vanicce ,ktera je vevane ta modra z ikei je super ma protiskluzove pasky zespodu..mala usi nikd yponorene nemela zatim.drzim ji hlavicku a vlastne celou pac se mi nohama odrazi a boucha se do hlavy 😀 no a kdyz ji rukou otiram oblicek tak zadrzuje dech zavira oci jakoby se dusila trdlo male

crca
15. zář 2009

Já zatím koupu ve vaničce,ale nebude trvat dlouho a půjdou do vany(vaničku mám v kuchyni na židlích,je to dobré,že hned vedle mám stůl s osuškou,v koupelně je nebudu mít kam položit),ale je fakt,že nám se ve vaničce strašně líbí a dovádíme.Když brečí před koupání a já je pak hodím do vaničky,tak jsou blahem bez sebe a je klid 😀 😵