Koupete mimi každý den? V čem? Vanička, vana, kyblík?

kupinka
14. zář 2007

Ahoj holky,chci se zeptat,koupete každý den? A v čem? Ve vaničce, ve vaně nebo v kyblíku? Já jsem teď začla používat kyblík-je to i úspora vody,protože ve vaničce jsem mu vždycky napustila tolik,at uz má přikryté i bříško. Ale nevidím tam v tom kyblíku dolů,jak tam má složené ty nožičky,bude mít už 5 měsíců.tak už je docela čahoun. A kdy bych měla začít s vanou?

blandik
15. zář 2009

Tak já jsem všude našla, že optimální je koupat jedenkrát týdně, max dva krát za týden - každodenní koupání zbytečně zatěžuje nevyzrálou kůži miminka - smývá kyselý filtr, který se musí opět znova pracně tvořit. Malému je téměř rok a stále koupu max dva krát týdně - spíše ale tak 1 - 1,5 x za týden. Koupali jsme do cca 7M ve vaničce z ikey, te'd koupem ve velké vanně a to tak, že jeden z nás se vždycky koupe s ním a druhý asistuje. Nepoužívám žádnou kosmetiku - mýdlo, šampón. Zvažuji koupi nějakého vhodného mýdla na ruce - jak je aktivnější, tak omývat jen vodou nestačí. Ale celého ho mydlit zatím nebudu. V literatuře rovněž píší, že jediná část těla, která se má často omývat a omývat mýdlem jsou ruce.

perchticka
15. zář 2009

Ahojky!
My koupeme denně. Taky jako součást rituálu před spaním. Používáme Veledu dětskou koupel a olejíček na masáže po. Malému se to moc líbí a ten kontakt si užíváme každý večer moc rádi. 😵
Ouška namáčím a pak opatrně osuším ručníkem, kam se dostanu.
Zatím taky nosíme na spaní i na den jako první vrstvu overálek. Měním ho co dva dny nebo podle potřeby dříve... 🙂
Na četnost koupání je spousta názorů. Nám třeba v porodnici doporučili koupat denně. Myslím, že si každý vybere časem to,co vyhovuje jeho miminku. Jak píšu, my to máme jako milý, denní rituálek a pokud je kvalitní kosmetika, tak je vše v pohodě... 😉

delfi
15. zář 2009

holky tím overálkem myslíte to na celý tělo a propínací odshora až dolů??? jestli jo tak to pak nevík jak na to nacpete dupačky a kabátek??? já teda jako spodní prádlo používát body s krátkým nebo tílko a pak na to dám overálek a v tom spí. ve dne zase body + triko s dlouhým + kaťata nebo punčocháčky, event. na to ještě ponožky nebo ty měkký botky....že bych ho oblíkala málo??

kocicinka
15. zář 2009

Ahoj, jo jo, přesně tak. Tu variantu, kdy dám pod overálek ještě body používám někdy taky. Ale většinou jak jsem psala- overálek a na to nějaké sametové dupačky(v tom tráví noc i den, prostě dokud je to čisté) a když jdeme ven, tak ještě obléknu kabátek. Oblékne se to bez problémů, já mám ty overálky takové tenčí, bavlněné. Já třeba vůbec nepoužívám extra trička a kalhoty, protože nechci, aby měl něco co ho škrtí v pase nebo se mu vytahuje nahoru. Ty overálky mi připadají maximálně praktické a pohodlné. Kalhoty budu používat až za hodně dlouho, navíc se mi ani nelibí miminka v džínách...Nemám tedy extra denní/noční oblečení. Oni takhle malý mimča stejně tráví většinu dne v posteli/kočárku a já když si představím, že bych měla spát v kalhotách nebo džínách, to by se mi nelíbilo 😵

kocicinka
15. zář 2009

Delfi myslím, že ho oblékáš akorát, my máme trochu chladnější byt, takže musíme oblékat víc...

joa.n
15. zář 2009

Ahojky,
kdyz bylo teplo, spala nase mala jen v overalku - davala jsem vetsi velikost, aby to mela volnejsi a pokozka "dychala". Ted kdyz je chladno davam body s kr. rukavem a na to overalek, pote zavinovacku a sup do postylky. Pres den mam zvlast obleceni - pouzivam bud dupajdy s rozepinam mezi nozickama, k tomu body - dl. rukav a na to kdyz je zima kabatek, nebo body s dl. rukavem, kabatek a misto dupajd kalhoty s tapkama do pasu na gumu - proste aby se dobre a rychle prebalovalo a mimi se nemuselo moc oblikat nebot hodne ublinkavame, takze manipulujeme co nejmene 😀

joa.n
15. zář 2009

jinak my koupeme zatim v umyvadle - jeste se do nej vejdeme. 😉
Koupeme kazdy den (tata koupe 😎 ) - delame ritualek - koupani, masirovani, oblekani nocniho overalku, cisteni usi, oci nosiku, pupiku a cesani - tim to zavrsime a pak papkame. Pri tom vetsinou usne, takze pak jen do postylky a spat... 😵

ojo
15. zář 2009

no jako rituálek máme koupání asi taky...vždy kolem 19h, ale už se nám několikrát stalo, že jsme se někde zdrželi, tak jsem ho jen nakojila a převlíkla do pyžámka až doma a bez koupání 🙂 malej usíná na spaní až kolem osmý nebo po a to už býváme doma...

taky jsem četla, že koupat stačí jen 1-2x týdně, ale v létě se malej potil, tak denní koupání mi přišlo vhodnější...zatím furt váhám, ale asi až nastoupí zima, přejdu na koupání obden...protože v zimě máme v koupelně fakt kosu, když jsou mrazy, tak i míň jak 20stupňů a víc se to prostě nevytopí 🙄

a taky převlíkam obden, na den má většinou body s dl. rukávem a dupačky a na noc body s kr. rukávem a overálek 🙂 a jinak kalhoty do pasu taky nenosíme, ale máme na parádu lacláče a ty jsou lepší, mají i rozepínání mezi nožičkama 😉 🙂

andreahrbacova
15. zář 2009

Ahojky,tak my koupeme každý den,malému s eto moc líbí,už měsíc a půl koupeme ve velké vaně,do vaničky s enám vešel taktak,nohy si otloukával o hrany.Koupeme v čisté vodě,pak se namažeme.Spinká v overálku a vespacím pytli,přikrýtý dekou.přes den nosí většinou teďka body s dlouhým rukávem a tepláčky,ven nosíme kalhoty,mikču....
prádlo jako jsou bodyčka měnímdenně,začal nám pěkně prskat a slinit tak to měním.

berenika39
15. zář 2009

blandik, mě to nějak nejde na rozum, jen v dobrém, ale skoro roční dítě nekoupeš denně? každý den večer se vracíme z písku, výletu, hřiště, procházky, všude leze, kolena špinavý, ruce, upocenej, písek až za ušima, neumím si představit, že bych ho nevykoupala. ale docela se ted rád sprchuje, stojí, namydlím ho, opláchne se sám, míří sprchou už celkem přesně, a jdem papat a spát. ale bez koupání - nevím, to by u nás nešlo. ostatně já se taky sprchuju denně 😉 😉 😉

klematis
15. zář 2009

my taky koupem denně, první měsíc jsem koupala obden ve vaničce a pak jsem pořídila kyblík a začla koupat každý den, malý je spokojený, moc se mu v něm líbí, taky nám pomáhal při bolení bříška.Spinká v overálku a teď, když se ochladilo, tak i v pytli a zakrytý dekou. 🙂

zedra1
15. zář 2009

Já taky koupu denně,malej je spokojenej,líbí se mu to a trošku se unaví. 😀

ferinka
15. zář 2009

Koupu taky denně od začátku a malý je spokojený,nedovedu si představit,že bych na rady doktorek a jiných myla obden a víc 😕

berynka
15. zář 2009

U nás se koupávalo jednou za dva až tři dny. V létě ve vedrech každý den. Od toho roku se malá o dost víc špiní 😅 , tak koupačka vychází víceméně denně.

zedra1
15. zář 2009

ferinko máme stejně narozený kluky 14.3.tak všechno nej k půl roku a at se vám koupání pořád líbí. 😀

sisi.v
15. zář 2009

souhlasím s blandik pokud jde o novorozence a miminka. koupala jsem 1x za 2-3 dny, dle naší mudr. optimální pro kůži a nemusí se používat kosmetika plná parabenů. ostatní dny jsem omývala. ale jak píše berynka, když se začnou pohybovat a umazávat, tak denně. koupeme 2 - 3x týdně, když mejeme vlásky, zbytek sprchuju.

berenika39
16. zář 2009

jj, u miminek to tak je, o tom nepochybuji, sice jsme koupali každý den, ale bez mýdel a gelů atd. chtěla jsem, aby si zvykl na večerní "koupat,papat,mazlit a spát" 😉 😉 😉 . Ale ten současný trend koupání ob den,dva, u novorozených má něco do sebe. Jen kolem roku už prostě je večer na sprchu zralej 😀 😀

misi78
16. zář 2009

Taky koupeme kazdy den. Je to ritual. Do vanicky uz se nevleze, koupeme ve velke vane. Chodili jsme plavat na vanicky. Ted budeme uz chodit plavani kojencu do bazenu. Malej vodu miluje. Na noc mu davam overalek s dlouhym rukavem a na to tenci tricko s dlouhym rukavem, kdyz je chladneji. Jinak uvazuji o spacim pytli. Malej se zacal dost odkopavat 😝

mirri
16. zář 2009

tak my koupali kazdy den,maly je vodni zivel,moc se mu koupani libi,jen v ciste vode.je to od malicka vecerni ritual pred spanim.ted vetsinou sprchuji a koupeme,kdyz mame vice casu. 🙂

zuzik24
16. zář 2009

Ahoj, tak my koupeme obden. Když byly hice, tak jsem koupala každý den, ale vlastně od narození je malá koupaná obden. Na noc máme overal s dlouhými nohavicemi i rukávky, když bylo i v noci teplo, tak spala v overálku s krátkými rukávky. Jen musíme teď na zimu koupit spací pytel, protože se v noci začala odkopávat, potfůrka 😀 😀

tygrous
16. zář 2009

Holky, co koupete v kybliku: jak to probiha u uplneho miminka, ktere nedrzi hlavicku? Nejak si to neumim predstavit, jak se v tom drzi... A kdyz jeste nema uplne zahojeny pupicek, tak se taky nemuze cely namacet, to teda myjete jen zinkou?

berenika39
16. zář 2009

ahoj, u nís na kyblík byl expert manžel, koupal a koupe dodnes denně a je na to pyšnej 😀 😀 😀 . měl na prcka do kýble takovej chvat, podobně jako na mimčo do vaničky, levou rukou pod týlem držíš levý ramínko zespodu (nebo obráceně), prostě se mu hlavička opírala o manželovo zápěstí. Jakmile byl peta ve vodě, uvolnil se a stačilo jen podepírat jednou rukou hlavičku. špatně se to popisuje, ale jak to jednou zkusíš, už to půjde, a malému se to moc líbílo. kyblík ted podědila naše nová sestřenice a už se taky koupe ráda, ve vaně plakala.

kacka.va
16. zář 2009

tygrous: tak nám v porodnici tvrdili, že i když nemají zhojené pupíky, tak se koupat normálně můžou, jen to pak maminky měly pořádně osušit.

sisi.v
16. zář 2009

koupat se mohou, jen čím více, resp. déle se pahýl máčí, tím déle trvá než se odhojí - je to stejný systém jako u strupu - vysušený se odloupne a odpadne, když ho namáčím, trvá déle než se zhojí (vysuší).

soanpe
16. zář 2009

do cca 2měs. jsem koupala ob den ,ale denně po kakání jsem myla zadeček a pipku. od té doby, co je na příkrmech a plazí se po zemi, tak denně. obávám se,kdybych vynechala,tak bych druhý den opadávaly žmolky špíny 😀
a hlavně koupání je rituál.následuje masáž a flaška s mlíkem,mazlinky a hají 😵
i když poslední dny to nějak neplatí 😝 usíná až kolem 22.hod . a do té doby se jen tak povaluje po mně,postýlce po koberci a kňourá....zuby mizerný

schwarzovka
16. zář 2009

malej vodu zbožňuje, ale musíme koupat max. 2-3 x do týdne, ve vodě může být jen chvíli a bez mýdla apod....jinak ho každý den aspoň lehce otřu žínkou...

alenavy
3. bře 2013

Já koupala ve vaničce a malé se to líbilo. A najednou zvrat - jen jsem jí ponořila patičku do vody, tak strašný řev. Tak jsem zkusila kyblík a tam je naprosto nadšená. Výhoda - už v té době držela hlavičku, takže jsem se nebála. Chechtá se tam, cáká, to že má mokrej celej obličej je jí úplně šumák. A dávám jí tam mandlový mycí olej, plánuju pořídit ještě heřmánkový koupelový olejík, takže žádná suchá kůžička. Jinak ty olejíky jsou od Karla Hadka, takže žádná chemie.

silvous06
16. pro 2017
Uživatel silvous06 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvous06.

Každý den nekoupeme, přijde mi to moc u tak malých dětí, ale koupu malou normálně ve vaničce, do které jsem pořídila takový ten stojánek, když byla dcerka ještě malušenké miminko. Hrozně mi to pomohlo, než jsem získala jistotu při koupání. Paní v malvíku mi doporučovala i shnuggle kyblík, ale ten jsem dcerce pořídila až začala sedět, takže v tom se cachtá teď 🙂

anthurie
16. pro 2017

Ja koupala obden,ve vanicce,malý byl a je ve vodě nadšený.koupelove oleje a mazání pokaždém mytí jistí hebkou pokožku.A já to beru jako rituál,je to super.

bayt
16. pro 2017

Holky, jak je možné, že je mimčo devět měsíců v děloze permanentně ve vodě a pak by mělo vadit každodenní koupání? Umíte mi to někdo vysvětlit?