Koupete mimi každý den? V čem? Vanička, vana, kyblík?

kupinka
14. zář 2007

Ahoj holky,chci se zeptat,koupete každý den? A v čem? Ve vaničce, ve vaně nebo v kyblíku? Já jsem teď začla používat kyblík-je to i úspora vody,protože ve vaničce jsem mu vždycky napustila tolik,at uz má přikryté i bříško. Ale nevidím tam v tom kyblíku dolů,jak tam má složené ty nožičky,bude mít už 5 měsíců.tak už je docela čahoun. A kdy bych měla začít s vanou?

hermina
14. zář 2007

Ahoj Kupinko, malému jsou tři a půl měsíce a zrovna předevčírem jsme poprvé kopali ve velké vaně. Tada vlezli jsme tam všichni. A byl to úžasný zážitek. Akorát je třeba dát pozor na nečekané pohyby miminka, aby si třeba neponořilo obličej.

vetrovka
14. zář 2007

Ahoj, koupu každý den (ale nemydlím každý den 😉 ), já mám doma dlouhána 69 cm, zatím se mi vleze do kýblíku, takže koupu dva dny po sobě v kyblíku a třetí mydlící den mám lehátko ve velké vaně... takže to tak střídáme a pohoda 😉

petraluk
14. zář 2007

Ahoj Kupinko, já mám měsíční miminko a koupu ho ve vaničce, asi tak každý 3. den. Když ho bolí hodně bříško tak se koupem i častějš, já mu ho sprchuji a docela to pomáhá. Ale máš pravdu, že úspora vody nic moc. 😒 Kyblík se mi nechce kupovat, protože vaničku využiji přeci jenom déle. 🙂

sokolka
14. zář 2007

Ahojky takže mi koupem ob den, jinak otíráme vlhkou žínkou. Ale asi tak od třetího týdne koupeme ve velké vaně. Do vaničky se nám totiž nevešlo lehátko a bylo to docela na prd tahat pořád vaničku přes troje dveře do ložnice. Jinak já mu do velké vany dávám vody asi tak deset až patnáct cm a polévám ho celého kelímkem. On je totiž pěknej divoch a kdybych mu tam dala tý vody víc tak nevim nevim. S kyblíčkem zkušenosti nemáme. Přeji hodně zdaru. 😀

kupinka
autor
14. zář 2007

Ahojte holky,moc dekuju za odpovedi 😉

Hermino-asi se podle tebe zařídím,zkusím Kubajze vzít do vany s náma.

vetrovko-máme plus mínus stejně staré děti. Já právě denně nekoupu,jsem ekzematička a doktorka mi zakázala koupat denně,prý má citlivou kůži po mě-ale já se denně koupu 😝 Akorát v tom kyblíku mám strach,jak to vypadá tam dole,kde nevidím

petraluk-s tou úsporou vody,počkej si,až ti příjde vyúčtování,to pak budeš čumět jak my. Ale,kašlu na to,dítě holt není zadarmo ☹ Ale pak si to s tím kyblíkem rychle rozmyslíš,protože ho napouštíš jenom do poloviny,zbytek ti udělá jeho váha 😅

kacka79
14. zář 2007

Ahojky, my koupeme denně / kromě dneška - to vytuhnul na procházce a nevzbudil se ani při svlíkání 😀 / ale jednou opravdu myjeme a jednou se jen šploucháme v čisté vodě - máme dost suchou kůžičku...jinak od 2měs koupeme ve velké vane - na dno ručník a vodu cca pod ouška

kupinka
autor
14. zář 2007

A líbí?

lenycka
14. zář 2007

Ahoj, my od konce šestinedělí koupeme každý den ve vaničce, mně se ty kyblíky nějak na to koupání nelíbí, myslím, že je v tom to mimčo hrozně namačkané a shrbené, ale je to jen můj názor, viděla jsem to jen na obrázku, takže nevím 🙂
A myjeme mýdlem (seba med) každý den, vlásky jen tak jednou za 2-3dny. Všechno dobrý, jen se nám teď na hlavince začaly dělat takové ty šupinky...
Malá už je naučená, že se vykoupe, pak se uvelebíme na gauči, vysosne si obě prsa, při druhém pěkně usne a pak jí jen přenesu do postýlky 🙂

kupinka
autor
14. zář 2007

vis,ony ty kyblíčky mají určitou výhodu,ale samo i plno nevýhod...Pokud Ti můžu doporučit,kup si na tu krustičku na vlásky obyčejnou ondřejovku-cca40kc,pul hodky pred koupáním namazej vlásky,pak vyčeš a pak umyj šamponem,fakt to pomáhá a je to lepší než olejíček od mudry. A můžu Ti říct,že Ti to kojení závidím. Já jsem mlíko ztratila,ted jsme na nutrilonu,ale ten nejbližší kontakt mi fakt dost hodne chybí. to s ním nemá nikdo jiný na světě,pouze matka...

bledulka
14. zář 2007

ahoj,tak se přidám.Koupali jsme ve vaničce asi týden a vůbec se mu to nelíbilo.U koupání vždy hystericky plakal.Tak jsme s manželem koupili kyblík a ejhle-je fakt spokojený,klidný a voda se mu líbí....-což jsem ráda,nechtěla jsem mu vodu a koupání zprotivit.Bude nám moc líto až z kyblíku vyroste,protože je vidět,že si to užívá..
Taky si ho občas tatínek a nebo já vezmeme do velké sprchy (vanu nemáme-jen sprchový kout)a to je bomba 🙂Má rád,když mu sprchujeme bříško a zádička...A já miluju ten kontakt našich těl 🙂 Je to fakt super a doporučuju 🙂

anney
14. zář 2007

Ahojda,¨
tak my tedy koupáme buď v belíčku nebo v dětské vaničce.V belíčku koupe jen manžel, já se toho bojím.Když manžel nemůže, tak koupeme v malé vaničce.Koupeme každý den, bo to máme jako rituál před spaním.Malej je strašně hodnej u koupání.Vůbec nikdy u toho neplakal, nevím co to je!!!!Pak ho celého umeju,i hlavičku.Celkem koupeme asi 5 minutek.Líbí se mu i v belíčku.Mám fotky i v albu.Pak ho osuším, celého namažu a tak.Pak ho nakojím a jde rovnou do postýlky.No a behem pár minut už sám usne a spinká tak do jedné nebo druhé hodiny v noci.
Velkou vanu nesmíme, bo máme sklony k ekzému a tak se tomu chci vyhnout. 🙂 🙂

kupinka
autor
14. zář 2007

anney-ono koupání ve vaně není jenom o ekzéme,však si tady přečti,že se to prckům líbí.
takže já to holky zítra zkusím a pak vám dám vědět 😉

kalo
15. zář 2007

Já koupu obden...Ve vaničce se malé nelíbí, vždycky křičí. Tak ji obden (za asistence muže) sprchuju ve vaně. To se jí moc líbí a ještě jí proudem promasíruju a prohřeju bříško (aby nebolelo)...U nás zatím nový šlágr 🙂

lenycka
15. zář 2007

Koukám, že jsou ty kbelíčky hodně oblíbené, tak to zkusím doporučit kamarádce, která si vaničku nekupovala s tím, že budou rovnou koupat ve velké vaně, ale teď mi říkala, že se to malýmu nelíbí, že jim při koupání hrozně brečí... Tak jí to řeknu, třeba to bude mít stejný úspěch jako třeba u Bledulky 🙂

bledulka
15. zář 2007

lenycko-taky jsme nechtěli kupovat rovnou kyblík a půjčit jsme ho neměli kde.Tak jsme nejdřív koupili úplně obyčejný velký kýbl a zkusili to.On se opravdu zklidnil a tak jsme druhý den naklusali pro ten spec. koupací dětský (netroufla bych si ho stále koupat v obyčejném kvůli stabilitě apod,ale na vyzkoušení,zda se mu tam bude líbit to stačilo) 🙂

lenycka
15. zář 2007

Bledu, tak my nemáme problém, malé se ve vaničce líbí, plakala jen jednou, takže já nad tím přemýšlet ani nemusím, za chvíli spíš přejdeme do velké vany, ale kámoška má novorozeně, tak ho doporučím aspoň jí...

sisstin
15. zář 2007

nemám ještě dítko..ale koupání novorozence ve velké vaně se nedoporučuje...je to na něj strašně velký prostor..tak se bojí a pláče 😉

lenycka
15. zář 2007

Hm, tak asi proto tý kamarádce tolik pláče a to i přesto, že se s ním koupe taťka 😒

sisstin
15. zář 2007

lenycka: mám to jen vyčtené..ale dospělí se s dětma koupat nemají...stačí třeba malá bradavice nebo něco..o čem ani nevíš..a mimís je na to náchylnej 😉

kajule
15. zář 2007

My jsme teda belíček nezkoušeli, páč Páťa je ve vaničce spokojený. Mně mudra říkala, že když bych chtěla dát malý mimi do vany, tak ji nejdřív musím pořádně vyčistit a já se mám taky ještě předtím vysprchovat a mít plavky. Tak už jsme to dvakrát zkusili a Páťovi se to moc líbilo, smál se, povídal, ale zatím ještě normálně koupeme v té malé. 😉

sisstin
15. zář 2007

kajule: nebo tak..plavky..vydrhnout vanu i sebe 😉 já jsem k tomu kbelíčku skeptická..já si nějak neumím představit, jak ho tam jednou rukou držím pod krkem a druhou mydlím...přijde mi, že jsou radši, když si můžou poležet..ale zas tvrdí, že v tom kbelíčku jsou jak v bříšku 😕

kajule
15. zář 2007

Já jsem se nejdřív pořádně vysprchovala a pak drhla vanu asi půl hodiny. Přiznám se, že jinak bych tam s ním nešla a samozřejmě jsem se podívala jestli nemám někde nějakou odřeninu apod. Já kbelíček zavrhla hnedka, taky jsem si neuměla představit, že ho tam budu jednou rukou držet a druhou ho mýt. Radši jsem koupila vaničku, v tý je Páťa spokojený, když mu tam dám tu podložku, tak mrská nožičkama, ručičkama a je spokojený. 🙂

sisstin
15. zář 2007

kajule: a taky bych se asi bála, že jak budu mokrá, že mi nějak vypadne nebo tak 😕 já mám taky vaničku..na kbelíček prdim 😅

kajule
15. zář 2007

Přesně, vanička je jistota. 🙂

sisstin
15. zář 2007

kajule: a máš to lehátko do vaničky..takový to molitanový? To já nemám..a nemůžu to sehnat 😕

kajule
15. zář 2007

Já mám takový to pěnovýho, má tvar jakoby medvídka.

sisstin
15. zář 2007

kajule: já jsem viděla na netu jen za víc jak 500Kč..to mi přijde teda síla 😠

kajule
15. zář 2007

Já mám tohle a jsem s ním spokojená.
http://www.kocarkov.cz/detail.php?zbozi=63797

sisstin
15. zář 2007

kajule: díky moc 😵

kajule
15. zář 2007

Není za co. 😉 My jsme ho kupovali přímo v Náchodě v té prodejne, ale jaktak koukám, jde objednat i přes net.